Update Hunspell dictionary to 6.4.1
authorTheo Chevalier <theo.chevalier11@gmail.com>
Fri, 17 May 2019 16:39:12 +0100
changeset 7400 9af49627f2229326f2b13d7ee98fe15de21c6e28
parent 7399 9af4728190520e546d516034f28afae653fb4483
child 7401 b70310ab4c49b8acab247b6e68940a67783326d2
push id5671
push usertheo.chevalier11@gmail.com
push dateFri, 17 May 2019 15:40:36 +0000
Update Hunspell dictionary to 6.4.1
extensions/spellcheck/hunspell/README_fr.txt
extensions/spellcheck/hunspell/fr.aff
extensions/spellcheck/hunspell/fr.dic
--- a/extensions/spellcheck/hunspell/README_fr.txt
+++ b/extensions/spellcheck/hunspell/README_fr.txt
@@ -1,73 +1,73 @@
-_______________________________________________________________________________
-
-   DICTIONNAIRES ORTHOGRAPHIQUES FRANÇAIS
-   version 6.0.2
-
-   Olivier R. - dicollecte<at>free<dot>fr
-   Dicollecte : http://www.dicollecte.org/
-
-   Licence :
-     MPL : Mozilla Public License
-     version 2.0  --  http://www.mozilla.org/MPL/2.0/
-
-   Ce dictionnaire ne peut fonctionner qu’avec un logiciel utilisant le
-   correcteur Hunspell : OpenOffice.org 3.2+, Firefox 4+, Thunderbird 5+
-
-   Principaux contributeurs :
-   - Jean-Luc T. ;
-   - Sylvain P. ;
-   - Laurent Dubois ;
-   - Dominique Pellé ;
-   - Pierre Poisson ;
-   - Pierre-Yves ;
-   - Pierre Choffardet ;
-   - Leywen ;
-   - Romain Muller et Serge Bibauw, de l’association RENOUVO, grâce à qui
-     la nouvelle orthographe et ses anciennes variantes ont pu être établies ;
-   - Chantal Contant, pour ses recherches sur la réforme de 1990 ;
-   - Benoît Sagot, qui nous a autorisé à comparer notre lexique avec Lefff,
-     ce qui a mis en évidence des dizaines d’erreurs d’étiquetage grammatical ;
-   - Philipp Burgess, pour la normalisation Unicode avec Hunspell.
-
-   Merci aussi à tous ceux qui ont apporté leur pierre à l’édifice.
-   http://www.dicollecte.org/members.php?prj=fr
-
-   Pour participer à l’amélioration du dictionnaire, allez sur :
-   http://www.dicollecte.org/home.php?prj=fr
-
-_______________________________________________________________________________
-
-   À propos des différents dictionnaires français
-_______________________________________________________________________________
-
-   En 1990, le Conseil supérieur à la langue française et l’Académie française
-   ont proposé une réforme de l’orthographe qui concerne plusieurs milliers de
-   mots. L’emploi des nouvelles graphies n’est pas obligatoire. Les anciennes
-   comme les nouvelles sont considérées comme correctes.
-
-   Pour en savoir plus sur la réforme de 1990 :
-   http://www.renouvo.org/regles.php
-   http://www.orthographe-recommandee.info/
-
-   Malgré les rectifications modestes apportées par cette réforme, la nouvelle
-   orthographe suscite beaucoup de polémiques. Afin de satisfaire les exigences
-   de chacun, quatre dictionnaires existent, respectant différemment cette
-   réforme.
-
-    Dictionnaire “Moderne”
-        Ce dictionnaire propose une sélection des graphies classiques et
-        réformées, suivant la lente évolution de l’orthographe actuelle. Ce
-        dictionnaire contient les graphies les moins polémiques de la réforme.
-
-    Dictionnaire “Classique”  [recommandé]
-        Ce dictionnaire est une extension du dictionnaire «Moderne» et propose
-        en sus des graphies alternatives, parfois encore très usitées, parfois
-        tombées en désuétude.
-
-    Dictionnaire “Réforme 1990”
-        Ce dictionnaire ne connaît que les graphies nouvelles des mots concernés
-        par la réforme de 1990.
-
-    Dictionnaire “Toutes variantes”
-        Ce dictionnaire contient les nouvelles et les anciennes graphies des
-        mots concernés par la réforme de 1990.
+_______________________________________________________________________________
+
+   DICTIONNAIRES ORTHOGRAPHIQUES FRANÇAIS
+   version 6.4.1
+
+   Olivier R. - olivier<at>grammalecte<dot>net
+   https://grammalecte.net/
+
+   Licence :
+     MPL : Mozilla Public License
+     version 2.0  --  http://www.mozilla.org/MPL/2.0/
+
+   Ce dictionnaire ne peut fonctionner qu’avec un logiciel utilisant le
+   correcteur Hunspell : OpenOffice.org 3.2+, Firefox 4+, Thunderbird 5+
+
+   Principaux contributeurs :
+   - Jean-Luc T. ;
+   - Sylvain P. ;
+   - Laurent Dubois ;
+   - Dominique Pellé ;
+   - Pierre Poisson ;
+   - Pierre-Yves ;
+   - Pierre Choffardet ;
+   - Leywen ;
+   - Romain Muller et Serge Bibauw, de l’association RENOUVO, grâce à qui
+     la nouvelle orthographe et ses anciennes variantes ont pu être établies ;
+   - Chantal Contant, pour ses recherches sur la réforme de 1990 ;
+   - Benoît Sagot, qui nous a autorisé à comparer notre lexique avec Lefff,
+     ce qui a mis en évidence des dizaines d’erreurs d’étiquetage grammatical ;
+   - Philipp Burgess, pour la normalisation Unicode avec Hunspell.
+
+   Merci aussi à tous ceux qui ont apporté leur pierre à l’édifice.
+   https://grammalecte.net/members.php?prj=fr
+
+   Pour participer à l’amélioration du dictionnaire, allez sur :
+   https://grammalecte.net/home.php?prj=fr
+
+_______________________________________________________________________________
+
+   À propos des différents dictionnaires français
+_______________________________________________________________________________
+
+   En 1990, le Conseil supérieur à la langue française et l’Académie française
+   ont proposé une réforme de l’orthographe qui concerne plusieurs milliers de
+   mots. L’emploi des nouvelles graphies n’est pas obligatoire. Les anciennes
+   comme les nouvelles sont considérées comme correctes.
+
+   Pour en savoir plus sur la réforme de 1990 :
+   http://www.renouvo.org/regles.php
+   http://www.orthographe-recommandee.info/
+
+   Malgré les rectifications modestes apportées par cette réforme, la nouvelle
+   orthographe suscite beaucoup de polémiques. Afin de satisfaire les exigences
+   de chacun, quatre dictionnaires existent, respectant différemment cette
+   réforme.
+
+    Dictionnaire “Moderne”
+        Ce dictionnaire propose une sélection des graphies classiques et
+        réformées, suivant la lente évolution de l’orthographe actuelle. Ce
+        dictionnaire contient les graphies les moins polémiques de la réforme.
+
+    Dictionnaire “Classique”  [recommandé]
+        Ce dictionnaire est une extension du dictionnaire «Moderne» et propose
+        en sus des graphies alternatives, parfois encore très usitées, parfois
+        tombées en désuétude.
+
+    Dictionnaire “Réforme 1990”
+        Ce dictionnaire ne connaît que les graphies nouvelles des mots concernés
+        par la réforme de 1990.
+
+    Dictionnaire “Toutes variantes”
+        Ce dictionnaire contient les nouvelles et les anciennes graphies des
+        mots concernés par la réforme de 1990.
--- a/extensions/spellcheck/hunspell/fr.aff
+++ b/extensions/spellcheck/hunspell/fr.aff
@@ -1,16 +1,16 @@
 # This Source Code Form is subject to the terms of the Mozilla Public
 # License, v. 2.0. If a copy of the MPL was not distributed with this
 # file, You can obtain one at http://mozilla.org/MPL/2.0/.
 
-# AFFIXES DU DICTIONNAIRE ORTHOGRAPHIQUE FRANÇAIS “TOUTES VARIANTES” v6.3
+# AFFIXES DU DICTIONNAIRE ORTHOGRAPHIQUE FRANÇAIS “TOUTES VARIANTES” v6.4.1
 # par Olivier R. -- licence MPL 2.0
-# Généré le 20-08-2018 à 11:51
-# Pour améliorer le dictionnaire, allez sur http://www.dicollecte.org/
+# Généré le 05-04-2019 à 12:07
+# Pour améliorer le dictionnaire, allez sur https://grammalecte.net/
 
 
 
 SET UTF-8
 
 WORDCHARS -’'1234567890.
 
 
@@ -208,449 +208,458 @@ BREAK '$
 BREAK ’$
 
 
 
 
 
 
 PFX L' Y 34
-PFX L' 0 l' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
-PFX L' a l'A a
-PFX L' à l'À à
-PFX L' â l'Â â
-PFX L' e l'E e
-PFX L' é l'É é
-PFX L' è l'È è
-PFX L' ê l'Ê ê
-PFX L' i l'I i
-PFX L' î l'Î î
-PFX L' o l'O o
-PFX L' ô l'Ô ô
-PFX L' u l'U u
-PFX L' y l'Y y
-PFX L' h l'H h
-PFX L' œ l'Œ œ
-PFX L' æ l'Æ æ
-PFX L' 0 L' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
-PFX L' a L'A a
-PFX L' à L'À à
-PFX L' â L'Â â
-PFX L' e L'E e
-PFX L' é L'É é
-PFX L' è L'È è
-PFX L' ê L'Ê ê
-PFX L' i L'I i
-PFX L' î L'Î î
-PFX L' o L'O o
-PFX L' ô L'Ô ô
-PFX L' u L'U u
-PFX L' y L'Y y
-PFX L' h L'H h
-PFX L' œ L'Œ œ
-PFX L' æ L'Æ æ
+PFX L' 0 l' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:le|la+
+PFX L' a l'A a dp:le|la+
+PFX L' à l'À à dp:le|la+
+PFX L' â l'Â â dp:le|la+
+PFX L' e l'E e dp:le|la+
+PFX L' é l'É é dp:le|la+
+PFX L' è l'È è dp:le|la+
+PFX L' ê l'Ê ê dp:le|la+
+PFX L' i l'I i dp:le|la+
+PFX L' î l'Î î dp:le|la+
+PFX L' o l'O o dp:le|la+
+PFX L' ô l'Ô ô dp:le|la+
+PFX L' u l'U u dp:le|la+
+PFX L' y l'Y y dp:le|la+
+PFX L' h l'H h dp:le|la+
+PFX L' œ l'Œ œ dp:le|la+
+PFX L' æ l'Æ æ dp:le|la+
+PFX L' 0 L' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:le|la+
+PFX L' a L'A a dp:le|la+
+PFX L' à L'À à dp:le|la+
+PFX L' â L'Â â dp:le|la+
+PFX L' e L'E e dp:le|la+
+PFX L' é L'É é dp:le|la+
+PFX L' è L'È è dp:le|la+
+PFX L' ê L'Ê ê dp:le|la+
+PFX L' i L'I i dp:le|la+
+PFX L' î L'Î î dp:le|la+
+PFX L' o L'O o dp:le|la+
+PFX L' ô L'Ô ô dp:le|la+
+PFX L' u L'U u dp:le|la+
+PFX L' y L'Y y dp:le|la+
+PFX L' h L'H h dp:le|la+
+PFX L' œ L'Œ œ dp:le|la+
+PFX L' æ L'Æ æ dp:le|la+
 
 PFX D' Y 34
-PFX D' 0 d' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
-PFX D' a d'A a
-PFX D' à d'À à
-PFX D' â d'Â â
-PFX D' e d'E e
-PFX D' é d'É é
-PFX D' è d'È è
-PFX D' ê d'Ê ê
-PFX D' i d'I i
-PFX D' î d'Î î
-PFX D' o d'O o
-PFX D' ô d'Ô ô
-PFX D' u d'U u
-PFX D' y d'Y y
-PFX D' h d'H h
-PFX D' œ d'Œ œ
-PFX D' æ d'Æ æ
-PFX D' 0 D' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
-PFX D' a D'A a
-PFX D' à D'À à
-PFX D' â D'Â â
-PFX D' e D'E e
-PFX D' é D'É é
-PFX D' è D'È è
-PFX D' ê D'Ê ê
-PFX D' i D'I i
-PFX D' î D'Î î
-PFX D' o D'O o
-PFX D' ô D'Ô ô
-PFX D' u D'U u
-PFX D' y D'Y y
-PFX D' h D'H h
-PFX D' œ D'Œ œ
-PFX D' æ D'Æ æ
+PFX D' 0 d' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:de+
+PFX D' a d'A a dp:de+
+PFX D' à d'À à dp:de+
+PFX D' â d'Â â dp:de+
+PFX D' e d'E e dp:de+
+PFX D' é d'É é dp:de+
+PFX D' è d'È è dp:de+
+PFX D' ê d'Ê ê dp:de+
+PFX D' i d'I i dp:de+
+PFX D' î d'Î î dp:de+
+PFX D' o d'O o dp:de+
+PFX D' ô d'Ô ô dp:de+
+PFX D' u d'U u dp:de+
+PFX D' y d'Y y dp:de+
+PFX D' h d'H h dp:de+
+PFX D' œ d'Œ œ dp:de+
+PFX D' æ d'Æ æ dp:de+
+PFX D' 0 D' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:de+
+PFX D' a D'A a dp:de+
+PFX D' à D'À à dp:de+
+PFX D' â D'Â â dp:de+
+PFX D' e D'E e dp:de+
+PFX D' é D'É é dp:de+
+PFX D' è D'È è dp:de+
+PFX D' ê D'Ê ê dp:de+
+PFX D' i D'I i dp:de+
+PFX D' î D'Î î dp:de+
+PFX D' o D'O o dp:de+
+PFX D' ô D'Ô ô dp:de+
+PFX D' u D'U u dp:de+
+PFX D' y D'Y y dp:de+
+PFX D' h D'H h dp:de+
+PFX D' œ D'Œ œ dp:de+
+PFX D' æ D'Æ æ dp:de+
 
 PFX Q' Y 34
-PFX Q' 0 qu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
-PFX Q' a qu'A a
-PFX Q' à qu'À à
-PFX Q' â qu'Â â
-PFX Q' e qu'E e
-PFX Q' é qu'É é
-PFX Q' è qu'È è
-PFX Q' ê qu'Ê ê
-PFX Q' i qu'I i
-PFX Q' î qu'Î î
-PFX Q' o qu'O o
-PFX Q' ô qu'Ô ô
-PFX Q' u qu'U u
-PFX Q' y qu'Y y
-PFX Q' h qu'H h
-PFX Q' œ qu'Œ œ
-PFX Q' æ qu'Æ æ
-PFX Q' 0 Qu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
-PFX Q' a Qu'A a
-PFX Q' à Qu'À à
-PFX Q' â Qu'Â â
-PFX Q' e Qu'E e
-PFX Q' é Qu'É é
-PFX Q' è Qu'È è
-PFX Q' ê Qu'Ê ê
-PFX Q' i Qu'I i
-PFX Q' î Qu'Î î
-PFX Q' o Qu'O o
-PFX Q' ô Qu'Ô ô
-PFX Q' u Qu'U u
-PFX Q' y Qu'Y y
-PFX Q' h Qu'H h
-PFX Q' œ Qu'Œ œ
-PFX Q' æ Qu'Æ æ
+PFX Q' 0 qu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:que+
+PFX Q' a qu'A a dp:que+
+PFX Q' à qu'À à dp:que+
+PFX Q' â qu'Â â dp:que+
+PFX Q' e qu'E e dp:que+
+PFX Q' é qu'É é dp:que+
+PFX Q' è qu'È è dp:que+
+PFX Q' ê qu'Ê ê dp:que+
+PFX Q' i qu'I i dp:que+
+PFX Q' î qu'Î î dp:que+
+PFX Q' o qu'O o dp:que+
+PFX Q' ô qu'Ô ô dp:que+
+PFX Q' u qu'U u dp:que+
+PFX Q' y qu'Y y dp:que+
+PFX Q' h qu'H h dp:que+
+PFX Q' œ qu'Œ œ dp:que+
+PFX Q' æ qu'Æ æ dp:que+
+PFX Q' 0 Qu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:que+
+PFX Q' a Qu'A a dp:que+
+PFX Q' à Qu'À à dp:que+
+PFX Q' â Qu'Â â dp:que+
+PFX Q' e Qu'E e dp:que+
+PFX Q' é Qu'É é dp:que+
+PFX Q' è Qu'È è dp:que+
+PFX Q' ê Qu'Ê ê dp:que+
+PFX Q' i Qu'I i dp:que+
+PFX Q' î Qu'Î î dp:que+
+PFX Q' o Qu'O o dp:que+
+PFX Q' ô Qu'Ô ô dp:que+
+PFX Q' u Qu'U u dp:que+
+PFX Q' y Qu'Y y dp:que+
+PFX Q' h Qu'H h dp:que+
+PFX Q' œ Qu'Œ œ dp:que+
+PFX Q' æ Qu'Æ æ dp:que+
 
 PFX Q* Y 6
-PFX Q* 0 quoiqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
-PFX Q* 0 puisqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
-PFX Q* 0 lorsqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
-PFX Q* 0 Quoiqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
-PFX Q* 0 Puisqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
-PFX Q* 0 Lorsqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ]
+PFX Q* 0 quoiqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:quoique+
+PFX Q* 0 puisqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:puisque+
+PFX Q* 0 lorsqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:lorsque+
+PFX Q* 0 Quoiqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:quoique+
+PFX Q* 0 Puisqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:puisque+
+PFX Q* 0 Lorsqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæAÀÂEÈÉÊIÎOÔUYHŒÆ] dp:lorsque+
 
 PFX Qj Y 1
-PFX Qj 0 jusqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæ]
+PFX Qj 0 jusqu' [aàâeèéêiîoôuyhœæ] dp:jusque+
 
 PFX Si Y 1
-PFX Si 0 s' .
-
-SFX S. Y 1
-SFX S. 0 s [^sxz]
+PFX Si 0 s' . dp:si+
+
+SFX S. Y 2
+SFX S. 0 0 [^sxz] is:sg
+SFX S. 0 s [^sxz] is:pl
 
 SFX S= Y 1
 SFX S= 0 s [^sxz]
 
-SFX X. Y 3
-SFX X. 0 x [aeoœ]u
-SFX X. l ux al
-SFX X. il ux ail
-
-SFX A. Y 9
-SFX A. 0 s [^sxz]
-SFX A. an en an
-SFX A. f ves f
-SFX A. h hes h
-SFX A. s ses s
-SFX A. x xes x
-SFX A. y ies y
-SFX A. zz zzes zz
-SFX A. z zzes [^z]z
-
-SFX I. Y 7
-SFX I. 0 s [^sxz]
-SFX I. a e a
-SFX I. e i e
-SFX I. en ina en
-SFX I. o i o
-SFX I. um a um
-SFX I. us i us
-
-SFX F. Y 78
-SFX F. 0 s [eë]
-SFX F. e 0 [éiï]e
-SFX F. e s [éiï]e
-SFX F. rice eur [dt]rice
-SFX F. rice eurs [dt]rice
-SFX F. de d de
-SFX F. de ds de
-SFX F. fe f fe
-SFX F. fe fs fe
-SFX F. anche anc anche
-SFX F. anche ancs anche
-SFX F. èche ec èche
-SFX F. èche ecs èche
-SFX F. aiche ais aiche
-SFX F. aîche ais aîche
-SFX F. khe kh khe
-SFX F. khe khs khe
-SFX F. he h [ut]he
-SFX F. he hs [ut]he
-SFX F. ke k [^è]ke
-SFX F. ke ks [^è]ke
-SFX F. èke ek èke
-SFX F. èke eks èke
-SFX F. le l [aiouûh]le
-SFX F. le ls [aiouûh]le
-SFX F. lle l [eiu]lle
-SFX F. lle ls [eiu]lle
-SFX F. olle ou olle
-SFX F. olle ous olle
-SFX F. olle ol olle
-SFX F. olle ols olle
-SFX F. ne n [aiouï]ne
-SFX F. ne ns [aiouï]ne
-SFX F. nne n [aeo]nne
-SFX F. nne ns [aeo]nne
-SFX F. ène en ène
-SFX F. ène ens ène
-SFX F. igne in igne
-SFX F. igne ins igne
-SFX F. re r [aiouûy]re
-SFX F. re rs [aiouûy]re
-SFX F. ère er ère
-SFX F. ère ers ère
-SFX F. se s [^us]se
-SFX F. esse e [^eo].esse
-SFX F. esse es [^eo].esse
-SFX F. rofesse rofès rofesse
-SFX F. eresse eur eresse
-SFX F. eresse eurs eresse
-SFX F. oresse eur oresse
-SFX F. oresse eurs oresse
-SFX F. sse s [^e]sse
-SFX F. use us [^eo]use
-SFX F. euse eur euse
-SFX F. euse eurs euse
-SFX F. te t [^èt]te
-SFX F. te ts [^èt]te
-SFX F. tte t tte
-SFX F. tte ts tte
-SFX F. ète et ète
-SFX F. ète ets ète
-SFX F. ue u [^gq]ue
-SFX F. ue us [^gq]ue
-SFX F. gue g gue
-SFX F. gue gs gue
-SFX F. cque c cque
-SFX F. cque cs cque
-SFX F. que c [^c]que
-SFX F. que cs [^c]que
-SFX F. ève ef ève
-SFX F. ève efs ève
-SFX F. ve f [iïu]ve
-SFX F. ve fs [iïu]ve
-SFX F. uë u uë
-SFX F. uë us uë
-SFX F. üe u üe
-SFX F. üe us üe
-SFX F. ze z ze
-
-SFX W. N 15
-SFX W. e es e
-SFX W. ce x ce
-SFX W. use ux [eo]use
-SFX W. ausse aux ausse
-SFX W. ousse oux ousse
-SFX W. ale al ale
-SFX W. ale aux ale
-SFX W. elle eau elle
-SFX W. elle eaux elle
-SFX W. elle el [bv]elle
-SFX W. elle els [bv]elle
-SFX W. ieille ieux ieille
-SFX W. ieille ieil ieille
-SFX W. ofolle oufou ofolle
-SFX W. ofolle oufous ofolle
+SFX X. Y 4
+SFX X. 0 0 [ul] is:sg
+SFX X. 0 x [aeoœ]u is:pl
+SFX X. l ux al is:pl
+SFX X. il ux ail is:pl
+
+SFX A. Y 11
+SFX A. 0 0 [^sxz] is:sg
+SFX A. 0 0 [sxz] is:inv
+SFX A. 0 s [^sxz] is:pl
+SFX A. an en an is:pl
+SFX A. f ves f is:pl
+SFX A. h hes h is:pl
+SFX A. s ses s is:pl
+SFX A. x xes x is:pl
+SFX A. y ies y is:pl
+SFX A. zz zzes zz is:pl
+SFX A. z zzes [^z]z is:pl
+
+SFX I. Y 9
+SFX I. 0 0 [^sxz] is:sg
+SFX I. 0 0 [sxz] is:inv
+SFX I. 0 s [^sxz] is:pl
+SFX I. a e a is:pl
+SFX I. e i e is:pl
+SFX I. en ina en is:pl
+SFX I. o i o is:pl
+SFX I. um a um is:pl
+SFX I. us i us is:pl
+
+SFX F. Y 79
+SFX F. 0 0 [eë] is:fem is:sg
+SFX F. 0 s [eë] is:fem is:pl
+SFX F. e 0 [éiï]e is:mas is:sg
+SFX F. e s [éiï]e is:mas is:pl
+SFX F. rice eur [dt]rice is:mas is:sg
+SFX F. rice eurs [dt]rice is:mas is:pl
+SFX F. de d de is:mas is:sg
+SFX F. de ds de is:mas is:pl
+SFX F. fe f fe is:mas is:sg
+SFX F. fe fs fe is:mas is:pl
+SFX F. anche anc anche is:mas is:sg
+SFX F. anche ancs anche is:mas is:pl
+SFX F. èche ec èche is:mas is:sg
+SFX F. èche ecs èche is:mas is:pl
+SFX F. aiche ais aiche is:mas is:inv
+SFX F. aîche ais aîche is:mas is:inv
+SFX F. khe kh khe is:mas is:sg
+SFX F. khe khs khe is:mas is:pl
+SFX F. he h [ut]he is:mas is:sg
+SFX F. he hs [ut]he is:mas is:pl
+SFX F. ke k [^è]ke is:mas is:sg
+SFX F. ke ks [^è]ke is:mas is:pl
+SFX F. èke ek èke is:mas is:sg
+SFX F. èke eks èke is:mas is:pl
+SFX F. le l [aiouûh]le is:mas is:sg
+SFX F. le ls [aiouûh]le is:mas is:pl
+SFX F. lle l [eiu]lle is:mas is:sg
+SFX F. lle ls [eiu]lle is:mas is:pl
+SFX F. olle ou olle is:mas is:sg
+SFX F. olle ous olle is:mas is:pl
+SFX F. olle ol olle is:mas is:sg
+SFX F. olle ols olle is:mas is:pl
+SFX F. ne n [aiouï]ne is:mas is:sg
+SFX F. ne ns [aiouï]ne is:mas is:pl
+SFX F. nne n [aeo]nne is:mas is:sg
+SFX F. nne ns [aeo]nne is:mas is:pl
+SFX F. ène en ène is:mas is:sg
+SFX F. ène ens ène is:mas is:pl
+SFX F. igne in igne is:mas is:sg
+SFX F. igne ins igne is:mas is:pl
+SFX F. re r [aiouûy]re is:mas is:sg
+SFX F. re rs [aiouûy]re is:mas is:pl
+SFX F. ère er ère is:mas is:sg
+SFX F. ère ers ère is:mas is:pl
+SFX F. se s [^us]se is:mas is:inv
+SFX F. esse e [^eo].esse is:mas is:sg
+SFX F. esse es [^eo].esse is:mas is:pl
+SFX F. rofesse rofès rofesse is:mas is:inv
+SFX F. eresse eur eresse is:mas is:sg
+SFX F. eresse eurs eresse is:mas is:pl
+SFX F. oresse eur oresse is:mas is:sg
+SFX F. oresse eurs oresse is:mas is:pl
+SFX F. sse s [^e]sse is:mas is:inv
+SFX F. use us [^eo]use is:mas is:inv
+SFX F. euse eur euse is:mas is:sg
+SFX F. euse eurs euse is:mas is:pl
+SFX F. te t [^èt]te is:mas is:sg
+SFX F. te ts [^èt]te is:mas is:pl
+SFX F. tte t tte is:mas is:sg
+SFX F. tte ts tte is:mas is:pl
+SFX F. ète et ète is:mas is:sg
+SFX F. ète ets ète is:mas is:pl
+SFX F. ue u [^gq]ue is:mas is:sg
+SFX F. ue us [^gq]ue is:mas is:pl
+SFX F. gue g gue is:mas is:sg
+SFX F. gue gs gue is:mas is:pl
+SFX F. cque c cque is:mas is:sg
+SFX F. cque cs cque is:mas is:pl
+SFX F. que c [^c]que is:mas is:sg
+SFX F. que cs [^c]que is:mas is:pl
+SFX F. ève ef ève is:mas is:sg
+SFX F. ève efs ève is:mas is:pl
+SFX F. ve f [iïu]ve is:mas is:sg
+SFX F. ve fs [iïu]ve is:mas is:pl
+SFX F. uë u uë is:mas is:sg
+SFX F. uë us uë is:mas is:pl
+SFX F. üe u üe is:mas is:sg
+SFX F. üe us üe is:mas is:pl
+SFX F. ze z ze is:mas is:inv
+
+SFX W. N 16
+SFX W. 0 0 e is:fem is:sg
+SFX W. e es e is:fem is:pl
+SFX W. ce x ce is:mas is:inv
+SFX W. use ux [eo]use is:mas is:inv
+SFX W. ausse aux ausse is:mas is:inv
+SFX W. ousse oux ousse is:mas is:inv
+SFX W. ale al ale is:mas is:sg
+SFX W. ale aux ale is:mas is:pl
+SFX W. elle eau elle is:mas is:sg
+SFX W. elle eaux elle is:mas is:pl
+SFX W. elle el [bv]elle is:mas is:sg
+SFX W. elle els [bv]elle is:mas is:pl
+SFX W. ieille ieux ieille is:mas is:inv
+SFX W. ieille ieil ieille is:mas is:sg
+SFX W. ofolle oufou ofolle is:mas is:sg
+SFX W. ofolle oufous ofolle is:mas is:pl
 
 SFX S* Y 2
-SFX S* 0 0/D'L'Q' [^sxz]
-SFX S* 0 s/D'Q' [^sxz]
+SFX S* 0 0/D'L'Q' [^sxz] is:sg
+SFX S* 0 s/D'Q' [^sxz] is:pl
 
 SFX X* Y 4
-SFX X* 0 0/D'L'Q' [ul]
-SFX X* 0 x/D'Q' [aeoœ]u
-SFX X* l ux/D'Q' al
-SFX X* il ux/D'Q' ail
+SFX X* 0 0/D'L'Q' [ul] is:sg
+SFX X* 0 x/D'Q' [aeoœ]u is:pl
+SFX X* l ux/D'Q' al is:pl
+SFX X* il ux/D'Q' ail is:pl
 
 SFX A* Y 20
-SFX A* an an/D'L'Q' an
-SFX A* an ans/D'Q' an
-SFX A* an en/D'Q' an
-SFX A* f f/D'L'Q' f
-SFX A* f fs/D'Q' f
-SFX A* f ves/D'Q' f
-SFX A* h h/D'L'Q' h
-SFX A* h hs/D'Q' h
-SFX A* h hes/D'Q' h
-SFX A* s s/D'L'Q' s
-SFX A* s ses/D'Q' s
-SFX A* x x/D'L'Q' x
-SFX A* x xes/D'Q' x
-SFX A* y y/D'L'Q' y
-SFX A* y ys/D'Q' y
-SFX A* y ies/D'Q' y
-SFX A* zz zz/D'L'Q' zz
-SFX A* zz zzes/D'Q' zz
-SFX A* z z/D'L'Q' [^z]z
-SFX A* z zzes/D'Q' [^z]z
+SFX A* an an/D'L'Q' an is:sg
+SFX A* an ans/D'Q' an is:pl
+SFX A* an en/D'Q' an is:pl
+SFX A* f f/D'L'Q' f is:sg
+SFX A* f fs/D'Q' f is:pl
+SFX A* f ves/D'Q' f is:pl
+SFX A* h h/D'L'Q' h is:sg
+SFX A* h hs/D'Q' h is:pl
+SFX A* h hes/D'Q' h is:pl
+SFX A* s s/D'L'Q' s is:inv
+SFX A* s ses/D'Q' s is:pl
+SFX A* x x/D'L'Q' x is:inv
+SFX A* x xes/D'Q' x is:pl
+SFX A* y y/D'L'Q' y is:sg
+SFX A* y ys/D'Q' y is:pl
+SFX A* y ies/D'Q' y is:pl
+SFX A* zz zz/D'L'Q' zz is:inv
+SFX A* zz zzes/D'Q' zz is:pl
+SFX A* z z/D'L'Q' [^z]z is:inv
+SFX A* z zzes/D'Q' [^z]z is:pl
 
 SFX I* Y 17
-SFX I* a a/D'L'Q' a
-SFX I* a as/D'Q' a
-SFX I* a e/D'Q' a
-SFX I* e e/D'L'Q' e
-SFX I* e es/D'Q' e
-SFX I* e i/D'Q' e
-SFX I* en en/D'L'Q' en
-SFX I* en ens/D'Q' en
-SFX I* en ina/D'Q' en
-SFX I* o o/D'L'Q' o
-SFX I* o os/D'Q' o
-SFX I* o i/D'Q' o
-SFX I* um um/D'L'Q' um
-SFX I* um ums/D'Q' um
-SFX I* um a/D'Q' um
-SFX I* us us/D'L'Q' us
-SFX I* us i/D'Q' us
+SFX I* a a/D'L'Q' a is:sg
+SFX I* a as/D'Q' a is:pl
+SFX I* a e/D'Q' a is:pl
+SFX I* e e/D'L'Q' e is:sg
+SFX I* e es/D'Q' e is:pl
+SFX I* e i/D'Q' e is:pl
+SFX I* en en/D'L'Q' en is:sg
+SFX I* en ens/D'Q' en is:pl
+SFX I* en ina/D'Q' en is:pl
+SFX I* o o/D'L'Q' o is:sg
+SFX I* o os/D'Q' o is:pl
+SFX I* o i/D'Q' o is:pl
+SFX I* um um/D'L'Q' um is:sg
+SFX I* um ums/D'Q' um is:pl
+SFX I* um a/D'Q' um is:pl
+SFX I* us us/D'L'Q' us is:inv
+SFX I* us i/D'Q' us is:pl
 
 SFX F* Y 59
-SFX F* 0 0/D'L'Q' [eë]
-SFX F* 0 s/D'Q' [eë]
-SFX F* e 0/D'L'Q' [éiï]e
-SFX F* e s/D'Q' [éiï]e
-SFX F* rice eur/D'L'Q' [dt]rice
-SFX F* rice eurs/D'Q' [dt]rice
-SFX F* de d/D'L'Q' de
-SFX F* de ds/D'Q' de
-SFX F* he h/D'L'Q' [ut]he
-SFX F* he hs/D'Q' [ut]he
-SFX F* èke ek/D'L'Q' èke
-SFX F* èke eks/D'Q' èke
-SFX F* le l/D'L'Q' [aiouû]le
-SFX F* le ls/D'Q' [aiouû]le
-SFX F* lle l/D'L'Q' [eiu]lle
-SFX F* lle ls/D'Q' [eiu]lle
-SFX F* ne n/D'L'Q' [aiouï]ne
-SFX F* ne ns/D'Q' [aiouï]ne
-SFX F* nne n/D'L'Q' [aeo]nne
-SFX F* nne ns/D'Q' [aeo]nne
-SFX F* gne n/D'L'Q' igne
-SFX F* gne ns/D'Q' igne
-SFX F* re r/D'L'Q' [aiouûy]re
-SFX F* re rs/D'Q' [aiouûy]re
-SFX F* ère er/D'L'Q' ère
-SFX F* ère ers/D'Q' ère
-SFX F* se s/D'L'Q' [^us]se
-SFX F* esse e/D'L'Q' [^eo].esse
-SFX F* esse es/D'Q' [^eo].esse
-SFX F* eresse eur/D'L'Q' eresse
-SFX F* eresse eurs/D'Q' eresse
-SFX F* oresse eur/D'L'Q' oresse
-SFX F* oresse eurs/D'Q' oresse
-SFX F* sse s/D'L'Q' [^e]sse
-SFX F* use us/D'L'Q' [^eo]use
-SFX F* euse eur/D'L'Q' euse
-SFX F* euse eurs/D'Q' euse
-SFX F* te t/D'L'Q' [^èt]te
-SFX F* te ts/D'Q' [^èt]te
-SFX F* tte t/D'L'Q' tte
-SFX F* tte ts/D'Q' tte
-SFX F* ète et/D'L'Q' ète
-SFX F* ète ets/D'Q' ète
-SFX F* ue u/D'L'Q' [^gq]ue
-SFX F* ue us/D'Q' [^gq]ue
-SFX F* gue g/D'L'Q' gue
-SFX F* gue gs/D'Q' gue
-SFX F* cque c/D'L'Q' cque
-SFX F* cque cs/D'Q' cque
-SFX F* que c/D'L'Q' [^c]que
-SFX F* que cs/D'Q' [^c]que
-SFX F* ève ef/D'L'Q' ève
-SFX F* ève efs/D'Q' ève
-SFX F* ve f/D'L'Q' [iïu]ve
-SFX F* ve fs/D'Q' [iïu]ve
-SFX F* uë u/D'L'Q' uë
-SFX F* uë us/D'Q' uë
-SFX F* üe u/D'L'Q' üe
-SFX F* üe us/D'Q' üe
+SFX F* 0 0/D'L'Q' [eë] is:fem is:sg
+SFX F* 0 s/D'Q' [eë] is:fem is:pl
+SFX F* e 0/D'L'Q' [éiï]e is:mas is:sg
+SFX F* e s/D'Q' [éiï]e is:mas is:pl
+SFX F* rice eur/D'L'Q' [dt]rice is:mas is:sg
+SFX F* rice eurs/D'Q' [dt]rice is:mas is:pl
+SFX F* de d/D'L'Q' de is:mas is:sg
+SFX F* de ds/D'Q' de is:mas is:pl
+SFX F* he h/D'L'Q' [ut]he is:mas is:sg
+SFX F* he hs/D'Q' [ut]he is:mas is:pl
+SFX F* èke ek/D'L'Q' èke is:mas is:sg
+SFX F* èke eks/D'Q' èke is:mas is:pl
+SFX F* le l/D'L'Q' [aiouû]le is:mas is:sg
+SFX F* le ls/D'Q' [aiouû]le is:mas is:pl
+SFX F* lle l/D'L'Q' [eiu]lle is:mas is:sg
+SFX F* lle ls/D'Q' [eiu]lle is:mas is:pl
+SFX F* ne n/D'L'Q' [aiouï]ne is:mas is:sg
+SFX F* ne ns/D'Q' [aiouï]ne is:mas is:pl
+SFX F* nne n/D'L'Q' [aeo]nne is:mas is:sg
+SFX F* nne ns/D'Q' [aeo]nne is:mas is:pl
+SFX F* gne n/D'L'Q' igne is:mas is:sg
+SFX F* gne ns/D'Q' igne is:mas is:pl
+SFX F* re r/D'L'Q' [aiouûy]re is:mas is:sg
+SFX F* re rs/D'Q' [aiouûy]re is:mas is:pl
+SFX F* ère er/D'L'Q' ère is:mas is:sg
+SFX F* ère ers/D'Q' ère is:mas is:pl
+SFX F* se s/D'L'Q' [^us]se is:mas is:inv
+SFX F* esse e/D'L'Q' [^eo].esse is:mas is:sg
+SFX F* esse es/D'Q' [^eo].esse is:mas is:pl
+SFX F* eresse eur/D'L'Q' eresse is:mas is:sg
+SFX F* eresse eurs/D'Q' eresse is:mas is:pl
+SFX F* oresse eur/D'L'Q' oresse is:mas is:sg
+SFX F* oresse eurs/D'Q' oresse is:mas is:pl
+SFX F* sse s/D'L'Q' [^e]sse is:mas is:inv
+SFX F* use us/D'L'Q' [^eo]use is:mas is:inv
+SFX F* euse eur/D'L'Q' euse is:mas is:sg
+SFX F* euse eurs/D'Q' euse is:mas is:pl
+SFX F* te t/D'L'Q' [^èt]te is:mas is:sg
+SFX F* te ts/D'Q' [^èt]te is:mas is:pl
+SFX F* tte t/D'L'Q' tte is:mas is:sg
+SFX F* tte ts/D'Q' tte is:mas is:pl
+SFX F* ète et/D'L'Q' ète is:mas is:sg
+SFX F* ète ets/D'Q' ète is:mas is:pl
+SFX F* ue u/D'L'Q' [^gq]ue is:mas is:sg
+SFX F* ue us/D'Q' [^gq]ue is:mas is:pl
+SFX F* gue g/D'L'Q' gue is:mas is:sg
+SFX F* gue gs/D'Q' gue is:mas is:pl
+SFX F* cque c/D'L'Q' cque is:mas is:sg
+SFX F* cque cs/D'Q' cque is:mas is:pl
+SFX F* que c/D'L'Q' [^c]que is:mas is:sg
+SFX F* que cs/D'Q' [^c]que is:mas is:pl
+SFX F* ève ef/D'L'Q' ève is:mas is:sg
+SFX F* ève efs/D'Q' ève is:mas is:pl
+SFX F* ve f/D'L'Q' [iïu]ve is:mas is:sg
+SFX F* ve fs/D'Q' [iïu]ve is:mas is:pl
+SFX F* uë u/D'L'Q' uë is:mas is:sg
+SFX F* uë us/D'Q' uë is:mas is:pl
+SFX F* üe u/D'L'Q' üe is:mas is:sg
+SFX F* üe us/D'Q' üe is:mas is:pl
 
 SFX W* Y 10
-SFX W* 0 0/D'L'Q' e
-SFX W* e es/D'Q' e
-SFX W* ce x/D'L'Q' ce
-SFX W* use ux/D'L'Q' [eo]use
-SFX W* ousse oux/D'L'Q' ousse
-SFX W* ausse aux/D'L'Q' ausse
-SFX W* ale al/D'L'Q' ale
-SFX W* ale aux/D'Q' ale
-SFX W* elle eau/D'L'Q' elle
-SFX W* elle eaux/D'Q' elle
+SFX W* 0 0/D'L'Q' e is:fem is:sg
+SFX W* e es/D'Q' e is:fem is:pl
+SFX W* ce x/D'L'Q' ce is:mas is:inv
+SFX W* use ux/D'L'Q' [eo]use is:mas is:inv
+SFX W* ousse oux/D'L'Q' ousse is:mas is:inv
+SFX W* ausse aux/D'L'Q' ausse is:mas is:inv
+SFX W* ale al/D'L'Q' ale is:mas is:sg
+SFX W* ale aux/D'Q' ale is:mas is:pl
+SFX W* elle eau/D'L'Q' elle is:mas is:sg
+SFX W* elle eaux/D'Q' elle is:mas is:pl
 
 PFX Um Y 30
 PFX Um 0 0/S. .
-PFX Um 0 l' [aàâeèéêiîoôuyœæ]
-PFX Um 0 d'/S. [aàâeèéêiîoôuyœæ]
-PFX Um 0 yotta/S. .
-PFX Um 0 zetta/S. .
-PFX Um 0 exa/S. .
-PFX Um 0 l'exa .
-PFX Um 0 d'exa/S. .
-PFX Um 0 peta/S. .
-PFX Um 0 péta/S. .
-PFX Um 0 téra/S. .
-PFX Um 0 giga/S. .
-PFX Um 0 méga/S. .
-PFX Um 0 kilo/S. .
-PFX Um 0 hecto/S. .
-PFX Um 0 l'hecto .
-PFX Um 0 d'hecto/S. .
-PFX Um 0 déca/S. .
-PFX Um 0 déci/S. .
-PFX Um 0 centi/S. .
-PFX Um 0 milli/S. .
-PFX Um 0 micro/S. .
-PFX Um 0 nano/S. .
-PFX Um 0 pico/S. .
-PFX Um 0 femto/S. .
-PFX Um 0 atto/S. .
-PFX Um 0 l'atto .
-PFX Um 0 d'atto/S. .
-PFX Um 0 zepto/S. .
-PFX Um 0 yocto/S. .
-
-PFX Ui Y 29
-PFX Ui 0 l' [aàâeèéêiîoôuyœæ]
-PFX Ui 0 d' [aàâeèéêiîoôuyœæ]
+PFX Um 0 l' [aàâeèéêiîoôuyœæ] dp:le|la+
+PFX Um 0 d'/S.() [aàâeèéêiîoôuyœæ] dp:de+
+PFX Um 0 yotta/S.() .
+PFX Um 0 zetta/S.() .
+PFX Um 0 exa/S.() .
+PFX Um 0 l'exa . dp:le|la+
+PFX Um 0 d'exa/S.() . dp:de+
+PFX Um 0 peta/S.() .
+PFX Um 0 péta/S.() .
+PFX Um 0 téra/S.() .
+PFX Um 0 giga/S.() .
+PFX Um 0 méga/S.() .
+PFX Um 0 kilo/S.() .
+PFX Um 0 hecto/S.() .
+PFX Um 0 l'hecto . dp:le|la+
+PFX Um 0 d'hecto/S.() . dp:de+
+PFX Um 0 déca/S.() .
+PFX Um 0 déci/S.() .
+PFX Um 0 centi/S.() .
+PFX Um 0 milli/S.() .
+PFX Um 0 micro/S.() .
+PFX Um 0 nano/S.() .
+PFX Um 0 pico/S.() .
+PFX Um 0 femto/S.() .
+PFX Um 0 atto/S.() .
+PFX Um 0 l'atto . dp:le|la+
+PFX Um 0 d'atto/S.() . dp:de+
+PFX Um 0 zepto/S.() .
+PFX Um 0 yocto/S.() .
+
+PFX Ui Y 30
+PFX Ui 0 0 .
+PFX Ui 0 l' [aàâeèéêiîoôuyœæ] dp:le|la+
+PFX Ui 0 d' [aàâeèéêiîoôuyœæ] dp:de+
 PFX Ui 0 yotta .
 PFX Ui 0 zetta .
 PFX Ui 0 exa .
-PFX Ui 0 l'exa .
-PFX Ui 0 d'exa .
+PFX Ui 0 l'exa . dp:le|la+
+PFX Ui 0 d'exa . dp:de+
 PFX Ui 0 peta .
 PFX Ui 0 péta .
 PFX Ui 0 téra .
 PFX Ui 0 giga .
 PFX Ui 0 méga .
 PFX Ui 0 kilo .
 PFX Ui 0 hecto .
-PFX Ui 0 l'hecto .
-PFX Ui 0 d'hecto .
+PFX Ui 0 l'hecto . dp:le|la+
+PFX Ui 0 d'hecto . dp:de+
 PFX Ui 0 déca .
 PFX Ui 0 déci .
 PFX Ui 0 centi .
 PFX Ui 0 milli .
 PFX Ui 0 micro .
 PFX Ui 0 nano .
 PFX Ui 0 pico .
 PFX Ui 0 femto .
 PFX Ui 0 atto .
-PFX Ui 0 l'atto .
-PFX Ui 0 d'atto .
+PFX Ui 0 l'atto . dp:le|la+
+PFX Ui 0 d'atto . dp:de+
 PFX Ui 0 zepto .
 PFX Ui 0 yocto .
 
 PFX U. Y 20
 PFX U. 0 Y .
 PFX U. 0 Z .
 PFX U. 0 E .
 PFX U. 0 P .
@@ -667,10253 +676,10324 @@ PFX U. 0 µ .
 PFX U. 0 n .
 PFX U. 0 p .
 PFX U. 0 f .
 PFX U. 0 a .
 PFX U. 0 z .
 PFX U. 0 y .
 
 PFX n' Y 1
-PFX n' 0 n' [aàâeèéêiîoôuyhœæ]
+PFX n' 0 n' [aàâeèéêiîoôuyhœæ] dp:ne+
 
 PFX q' Y 1
-PFX q' 0 qu' [aàâeèéêiîoôuyhœæ]
+PFX q' 0 qu' [aàâeèéêiîoôuyhœæ] dp:que+
 
 PFX d' Y 1
-PFX d' 0 d' [aàâeèéêiîoôuyhœæ]
+PFX d' 0 d' [aàâeèéêiîoôuyhœæ] dp:de+
 
 PFX j' Y 1
-PFX j' 0 j' [aàâeèéêiîoôuyhœæ]
+PFX j' 0 j' [aàâeèéêiîoôuyhœæ] dp:je+
 
 PFX c' Y 2
-PFX c' 0 c' [eé]
-PFX c' 0 ç' a
+PFX c' 0 c' [eé] dp:ça+
+PFX c' 0 ç' a dp:ça+
 
 PFX l' Y 1
-PFX l' 0 l' [aàâeèéêiîoôuyhœæ]
+PFX l' 0 l' [aàâeèéêiîoôuyhœæ] dp:le|la+
 
 PFX m' Y 1
-PFX m' 0 m' [aàâeèéêiîoôuyhœæ]
+PFX m' 0 m' [aàâeèéêiîoôuyhœæ] dp:me+
 
 PFX t' Y 1
-PFX t' 0 t' [aàâeèéêiîoôuyhœæ]
+PFX t' 0 t' [aàâeèéêiîoôuyhœæ] dp:te+
 
 PFX s' Y 1
-PFX s' 0 s' [aàâeèéêiîoôuyhœæ]
+PFX s' 0 s' [aàâeèéêiîoôuyhœæ] dp:se+
 
 SFX zA Y 50
-SFX zA voir voir/n'q'd'l'm't' avoir
-SFX zA voir yant/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA avoir eu avoir
-SFX zA avoir eus avoir
-SFX zA avoir eue avoir
-SFX zA avoir eues avoir
-SFX zA voir i/n'q'j'l't' avoir
-SFX zA voir s/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA voir 0/n'q'c'l'm't' avoir
-SFX zA voir vons/n'q'l't' avoir
-SFX zA voir vez/n'q'l'm' avoir
-SFX zA avoir ont/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA voir vais/n'q'j'l'm't' avoir
-SFX zA voir vait/n'q'c'l'm't' avoir
-SFX zA voir vions/n'q'l't' avoir
-SFX zA voir viez/n'q'l'm' avoir
-SFX zA voir vaient/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA avoir eus/n'q'j'l'm't' avoir
-SFX zA avoir eut/n'q'c'l'm't' avoir
-SFX zA avoir eûmes/n'q'l't' avoir
-SFX zA avoir eûtes/n'q'l'm' avoir
-SFX zA avoir eurent/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA voir urai/n'q'j'l'm't' avoir
-SFX zA voir uras/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA voir ura/n'q'c'l'm't' avoir
-SFX zA voir urons/n'q'l't' avoir
-SFX zA voir urez/n'q'l'm' avoir
-SFX zA voir uront/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA voir urais/n'q'j'l'm't' avoir
-SFX zA voir urait/n'q'c'l'm't' avoir
-SFX zA voir urions/n'q'l't' avoir
-SFX zA voir uriez/n'q'l'm' avoir
-SFX zA voir uraient/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA voir ie/n'j'l'm't' avoir
-SFX zA voir ies/n'l'm't' avoir
-SFX zA voir it/n'q'c'l'm't' avoir
-SFX zA voir yons/n'l't' avoir
-SFX zA voir yez/n'l'm' avoir
-SFX zA voir ient/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA avoir eusse/n'q'j'l'm't' avoir
-SFX zA avoir eussé/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA avoir eussè/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA avoir eusses/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA avoir eût/n'q'c'l'm't' avoir
-SFX zA avoir eussions/n'q'l't' avoir
-SFX zA avoir eussiez/n'q'l'm' avoir
-SFX zA avoir eussent/n'q'l'm't' avoir
-SFX zA voir ie/n' avoir
-SFX zA voir yons/n' avoir
-SFX zA voir yez/n' avoir
+SFX zA voir voir/n'q'd'l'm't' avoir po:infi
+SFX zA voir yant/n'q'l'm't' avoir po:ppre
+SFX zA avoir eu avoir po:ppas is:mas is:sg
+SFX zA avoir eus avoir po:ppas is:mas is:pl
+SFX zA avoir eue avoir po:ppas is:fem is:sg
+SFX zA avoir eues avoir po:ppas is:fem is:pl
+SFX zA voir i/n'q'j'l't' avoir po:ipre po:1sg
+SFX zA voir s/n'q'l'm't' avoir po:ipre po:2sg
+SFX zA voir 0/n'q'c'l'm't' avoir po:ipre po:3sg
+SFX zA voir vons/n'q'l't' avoir po:ipre po:1pl
+SFX zA voir vez/n'q'l'm' avoir po:ipre po:2pl
+SFX zA avoir ont/n'q'l'm't' avoir po:ipre po:3pl!
+SFX zA voir vais/n'q'j'l'm't' avoir po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX zA voir vait/n'q'c'l'm't' avoir po:iimp po:3sg
+SFX zA voir vions/n'q'l't' avoir po:iimp po:1pl
+SFX zA voir viez/n'q'l'm' avoir po:iimp po:2pl
+SFX zA voir vaient/n'q'l'm't' avoir po:iimp po:3pl
+SFX zA avoir eus/n'q'j'l'm't' avoir po:ipsi po:1sg po:2sg
+SFX zA avoir eut/n'q'c'l'm't' avoir po:ipsi po:3sg
+SFX zA avoir eûmes/n'q'l't' avoir po:ipsi po:1pl
+SFX zA avoir eûtes/n'q'l'm' avoir po:ipsi po:2pl
+SFX zA avoir eurent/n'q'l'm't' avoir po:ipsi po:3pl!
+SFX zA voir urai/n'q'j'l'm't' avoir po:ifut po:1sg
+SFX zA voir uras/n'q'l'm't' avoir po:ifut po:2sg
+SFX zA voir ura/n'q'c'l'm't' avoir po:ifut po:3sg
+SFX zA voir urons/n'q'l't' avoir po:ifut po:1pl
+SFX zA voir urez/n'q'l'm' avoir po:ifut po:2pl
+SFX zA voir uront/n'q'l'm't' avoir po:ifut po:3pl!
+SFX zA voir urais/n'q'j'l'm't' avoir po:cond po:1sg po:2sg
+SFX zA voir urait/n'q'c'l'm't' avoir po:cond po:3sg
+SFX zA voir urions/n'q'l't' avoir po:cond po:1pl
+SFX zA voir uriez/n'q'l'm' avoir po:cond po:2pl
+SFX zA voir uraient/n'q'l'm't' avoir po:cond po:3pl
+SFX zA voir ie/n'j'l'm't' avoir po:spre po:1sg
+SFX zA voir ies/n'l'm't' avoir po:spre po:2sg
+SFX zA voir it/n'q'c'l'm't' avoir po:spre po:3sg
+SFX zA voir yons/n'l't' avoir po:spre po:1pl
+SFX zA voir yez/n'l'm' avoir po:spre po:2pl
+SFX zA voir ient/n'q'l'm't' avoir po:spre po:3pl
+SFX zA avoir eusse/n'q'j'l'm't' avoir po:simp po:1sg
+SFX zA avoir eussé/n'q'l'm't' avoir po:simp po:1isg
+SFX zA avoir eussè/n'q'l'm't' avoir po:simp po:1isg
+SFX zA avoir eusses/n'q'l'm't' avoir po:simp po:2sg
+SFX zA avoir eût/n'q'c'l'm't' avoir po:simp po:3sg
+SFX zA avoir eussions/n'q'l't' avoir po:simp po:1pl
+SFX zA avoir eussiez/n'q'l'm' avoir po:simp po:2pl
+SFX zA avoir eussent/n'q'l'm't' avoir po:simp po:3pl
+SFX zA voir ie/n' avoir po:impe po:2sg
+SFX zA voir yons/n' avoir po:impe po:1pl
+SFX zA voir yez/n' avoir po:impe po:2pl
 
 SFX zE Y 46
-SFX zE tre tre/n'q'd'l'm't's' être
-SFX zE être étant/n'q'l'm't's' être
-SFX zE être été être
-SFX zE être suis être
-SFX zE être es/n'q'l'm't' être
-SFX zE être est/n'q'c'l'm't's' être
-SFX zE être sommes être
-SFX zE tre tes/n'q'l'm' être
-SFX zE être sont être
-SFX zE être étais/n'q'j'l'm't' être
-SFX zE être était/n'q'c'l'm't's' être
-SFX zE être étions/n'q'l't' être
-SFX zE être étiez/n'q'l'm' être
-SFX zE être étaient/n'q'c'l'm't's' être
-SFX zE être fus être
-SFX zE être fut être
-SFX zE être fûmes être
-SFX zE être fûtes être
-SFX zE être furent être
-SFX zE être serai être
-SFX zE être seras être
-SFX zE être sera être
-SFX zE être serons être
-SFX zE être serez être
-SFX zE être seront être
-SFX zE être serais être
-SFX zE être serait être
-SFX zE être serions être
-SFX zE être seriez être
-SFX zE être seraient être
-SFX zE être sois être
-SFX zE être soit être
-SFX zE être soyons être
-SFX zE être soyez être
-SFX zE être soient être
-SFX zE être fusse être
-SFX zE être fussé être
-SFX zE être fussè être
-SFX zE être fusses être
-SFX zE être fût être
-SFX zE être fussions être
-SFX zE être fussiez être
-SFX zE être fussent être
-SFX zE être sois être
-SFX zE être soyons être
-SFX zE être soyez être
-
-SFX a0 N 102
-SFX a0 er ant [^cg]er
-SFX a0 cer çant cer
-SFX a0 ger geant ger
-SFX a0 er e [^y]er
-SFX a0 yer ye [^ou]yer
-SFX a0 yer ie [aou]yer
-SFX a0 er è er
-SFX a0 er es [^y]er
-SFX a0 yer yes [^ou]yer
-SFX a0 yer ies [aou]yer
-SFX a0 er ons [^cg]er
-SFX a0 cer çons cer
-SFX a0 ger geons ger
-SFX a0 er ez er
-SFX a0 er ent [^y]er
-SFX a0 yer yent [^ou]yer
-SFX a0 yer ient [aou]yer
-SFX a0 er ais [^cg]er
-SFX a0 cer çais cer
-SFX a0 ger geais ger
-SFX a0 er ait [^cg]er
-SFX a0 cer çait cer
-SFX a0 ger geait ger
-SFX a0 er ions er
-SFX a0 er iez er
-SFX a0 er aient [^cg]er
-SFX a0 cer çaient cer
-SFX a0 ger geaient ger
-SFX a0 er ai [^cg]er
-SFX a0 cer çai cer
-SFX a0 ger geai ger
-SFX a0 er as [^cg]er
-SFX a0 cer ças cer
-SFX a0 ger geas ger
-SFX a0 er a [^cg]er
-SFX a0 cer ça cer
-SFX a0 ger gea ger
-SFX a0 er âmes [^cg]er
-SFX a0 cer çâmes cer
-SFX a0 ger geâmes ger
-SFX a0 er âtes [^cg]er
-SFX a0 cer çâtes cer
-SFX a0 ger geâtes ger
-SFX a0 er èrent er
-SFX a0 er erai [^y]er
-SFX a0 yer yerai [^ou]yer
-SFX a0 yer ierai [aou]yer
-SFX a0 er eras [^y]er
-SFX a0 yer yeras [^ou]yer
-SFX a0 yer ieras [aou]yer
-SFX a0 er era [^y]er
-SFX a0 yer yera [^ou]yer
-SFX a0 yer iera [aou]yer
-SFX a0 er erons [^y]er
-SFX a0 yer yerons [^ou]yer
-SFX a0 yer ierons [aou]yer
-SFX a0 er erez [^y]er
-SFX a0 yer yerez [^ou]yer
-SFX a0 yer ierez [aou]yer
-SFX a0 er eront [^y]er
-SFX a0 yer yeront [^ou]yer
-SFX a0 yer ieront [aou]yer
-SFX a0 er erais [^y]er
-SFX a0 yer yerais [^ou]yer
-SFX a0 yer ierais [aou]yer
-SFX a0 er erait [^y]er
-SFX a0 yer yerait [^ou]yer
-SFX a0 yer ierait [aou]yer
-SFX a0 er erions [^y]er
-SFX a0 yer yerions [^ou]yer
-SFX a0 yer ierions [aou]yer
-SFX a0 er eriez [^y]er
-SFX a0 yer yeriez [^ou]yer
-SFX a0 yer ieriez [aou]yer
-SFX a0 er eraient [^y]er
-SFX a0 yer yeraient [^ou]yer
-SFX a0 yer ieraient [aou]yer
-SFX a0 er asse [^cg]er
-SFX a0 cer çasse cer
-SFX a0 ger geasse ger
-SFX a0 er asses [^cg]er
-SFX a0 cer çasses cer
-SFX a0 ger geasses ger
-SFX a0 er ât [^cg]er
-SFX a0 cer çât cer
-SFX a0 ger geât ger
-SFX a0 er assions [^cg]er
-SFX a0 cer çassions cer
-SFX a0 ger geassions ger
-SFX a0 er assiez [^cg]er
-SFX a0 cer çassiez cer
-SFX a0 ger geassiez ger
-SFX a0 er assent [^cg]er
-SFX a0 cer çassent cer
-SFX a0 ger geassent ger
-SFX a0 er e [^y]er
-SFX a0 yer ye [^ou]yer
-SFX a0 yer ie [aou]yer
-SFX a0 er ons [^cg]er
-SFX a0 cer çons cer
-SFX a0 ger geons ger
-SFX a0 er ez er
+SFX zE tre tre/n'q'd'l'm't's' être po:infi
+SFX zE être étant/n'q'l'm't's' être po:ppre
+SFX zE être été être po:ppas is:epi is:inv
+SFX zE être suis être po:ipre po:1sg
+SFX zE être es/n'q'l'm't' être po:ipre po:2sg
+SFX zE être est/n'q'c'l'm't's' être po:ipre po:3sg
+SFX zE être sommes être po:ipre po:1pl
+SFX zE tre tes/n'q'l'm' être po:ipre po:2pl
+SFX zE être sont être po:ipre po:3pl!
+SFX zE être étais/n'q'j'l'm't' être po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX zE être était/n'q'c'l'm't's' être po:iimp po:3sg
+SFX zE être étions/n'q'l't' être po:iimp po:1pl
+SFX zE être étiez/n'q'l'm' être po:iimp po:2pl
+SFX zE être étaient/n'q'c'l'm't's' être po:iimp po:3pl
+SFX zE être fus être po:ipsi po:1sg po:2sg
+SFX zE être fut être po:ipsi po:3sg
+SFX zE être fûmes être po:ipsi po:1pl
+SFX zE être fûtes être po:ipsi po:2pl
+SFX zE être furent être po:ipsi po:3pl!
+SFX zE être serai être po:ifut po:1sg
+SFX zE être seras être po:ifut po:2sg
+SFX zE être sera être po:ifut po:3sg
+SFX zE être serons être po:ifut po:1pl
+SFX zE être serez être po:ifut po:2pl
+SFX zE être seront être po:ifut po:3pl!
+SFX zE être serais être po:cond po:1sg po:2sg
+SFX zE être serait être po:cond po:3sg
+SFX zE être serions être po:cond po:1pl
+SFX zE être seriez être po:cond po:2pl
+SFX zE être seraient être po:cond po:3pl
+SFX zE être sois être po:spre po:1sg po:2sg
+SFX zE être soit être po:spre po:3sg
+SFX zE être soyons être po:spre po:1pl
+SFX zE être soyez être po:spre po:2pl
+SFX zE être soient être po:spre po:3pl
+SFX zE être fusse être po:simp po:1sg
+SFX zE être fussé être po:simp po:1isg
+SFX zE être fussè être po:simp po:1isg
+SFX zE être fusses être po:simp po:2sg
+SFX zE être fût être po:simp po:3sg
+SFX zE être fussions être po:simp po:1pl
+SFX zE être fussiez être po:simp po:2pl
+SFX zE être fussent être po:simp po:3pl
+SFX zE être sois être po:impe po:2sg
+SFX zE être soyons être po:impe po:1pl
+SFX zE être soyez être po:impe po:2pl
+
+SFX a0 N 103
+SFX a0 er er er po:infi
+SFX a0 er ant [^cg]er po:ppre
+SFX a0 cer çant cer po:ppre
+SFX a0 ger geant ger po:ppre
+SFX a0 er e [^y]er po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a0 yer ye [^ou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a0 yer ie [aou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a0 er è er po:ipre po:1isg
+SFX a0 er es [^y]er po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a0 yer yes [^ou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a0 yer ies [aou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a0 er ons [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX a0 cer çons cer po:ipre po:1pl
+SFX a0 ger geons ger po:ipre po:1pl
+SFX a0 er ez er po:ipre po:2pl
+SFX a0 er ent [^y]er po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a0 yer yent [^ou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a0 yer ient [aou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a0 er ais [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a0 cer çais cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a0 ger geais ger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a0 er ait [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX a0 cer çait cer po:iimp po:3sg
+SFX a0 ger geait ger po:iimp po:3sg
+SFX a0 er ions er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX a0 er iez er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX a0 er aient [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX a0 cer çaient cer po:iimp po:3pl
+SFX a0 ger geaient ger po:iimp po:3pl
+SFX a0 er ai [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX a0 cer çai cer po:ipsi po:1sg
+SFX a0 ger geai ger po:ipsi po:1sg
+SFX a0 er as [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX a0 cer ças cer po:ipsi po:2sg
+SFX a0 ger geas ger po:ipsi po:2sg
+SFX a0 er a [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX a0 cer ça cer po:ipsi po:3sg
+SFX a0 ger gea ger po:ipsi po:3sg
+SFX a0 er âmes [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX a0 cer çâmes cer po:ipsi po:1pl
+SFX a0 ger geâmes ger po:ipsi po:1pl
+SFX a0 er âtes [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX a0 cer çâtes cer po:ipsi po:2pl
+SFX a0 ger geâtes ger po:ipsi po:2pl
+SFX a0 er èrent er po:ipsi po:3pl!
+SFX a0 er erai [^y]er po:ifut po:1sg
+SFX a0 yer yerai [^ou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a0 yer ierai [aou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a0 er eras [^y]er po:ifut po:2sg
+SFX a0 yer yeras [^ou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a0 yer ieras [aou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a0 er era [^y]er po:ifut po:3sg
+SFX a0 yer yera [^ou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a0 yer iera [aou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a0 er erons [^y]er po:ifut po:1pl
+SFX a0 yer yerons [^ou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a0 yer ierons [aou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a0 er erez [^y]er po:ifut po:2pl
+SFX a0 yer yerez [^ou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a0 yer ierez [aou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a0 er eront [^y]er po:ifut po:3pl!
+SFX a0 yer yeront [^ou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a0 yer ieront [aou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a0 er erais [^y]er po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a0 yer yerais [^ou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a0 yer ierais [aou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a0 er erait [^y]er po:cond po:3sg
+SFX a0 yer yerait [^ou]yer po:cond po:3sg
+SFX a0 yer ierait [aou]yer po:cond po:3sg
+SFX a0 er erions [^y]er po:cond po:1pl
+SFX a0 yer yerions [^ou]yer po:cond po:1pl
+SFX a0 yer ierions [aou]yer po:cond po:1pl
+SFX a0 er eriez [^y]er po:cond po:2pl
+SFX a0 yer yeriez [^ou]yer po:cond po:2pl
+SFX a0 yer ieriez [aou]yer po:cond po:2pl
+SFX a0 er eraient [^y]er po:cond po:3pl
+SFX a0 yer yeraient [^ou]yer po:cond po:3pl
+SFX a0 yer ieraient [aou]yer po:cond po:3pl
+SFX a0 er asse [^cg]er po:simp po:1sg
+SFX a0 cer çasse cer po:simp po:1sg
+SFX a0 ger geasse ger po:simp po:1sg
+SFX a0 er asses [^cg]er po:simp po:2sg
+SFX a0 cer çasses cer po:simp po:2sg
+SFX a0 ger geasses ger po:simp po:2sg
+SFX a0 er ât [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX a0 cer çât cer po:simp po:3sg
+SFX a0 ger geât ger po:simp po:3sg
+SFX a0 er assions [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX a0 cer çassions cer po:simp po:1pl
+SFX a0 ger geassions ger po:simp po:1pl
+SFX a0 er assiez [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX a0 cer çassiez cer po:simp po:2pl
+SFX a0 ger geassiez ger po:simp po:2pl
+SFX a0 er assent [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX a0 cer çassent cer po:simp po:3pl
+SFX a0 ger geassent ger po:simp po:3pl
+SFX a0 er e [^y]er po:impe po:2sg
+SFX a0 yer ye [^ou]yer po:impe po:2sg
+SFX a0 yer ie [aou]yer po:impe po:2sg
+SFX a0 er ons [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX a0 cer çons cer po:impe po:1pl
+SFX a0 ger geons ger po:impe po:1pl
+SFX a0 er ez er po:impe po:2pl
 
 SFX a1 Y 103
-SFX a1 er er/n'q'd' er
-SFX a1 er ant/n'q' [^cg]er
-SFX a1 cer çant/n'q' cer
-SFX a1 ger geant/n'q' ger
-SFX a1 er e/n'q'j' [^y]er
-SFX a1 yer ye/n'q'j' [^ou]yer
-SFX a1 yer ie/n'q'j' [aou]yer
-SFX a1 er è/n' er
-SFX a1 er es/n' [^y]er
-SFX a1 yer yes/n' [^ou]yer
-SFX a1 yer ies/n' [aou]yer
-SFX a1 er ons/n' [^cg]er
-SFX a1 cer çons/n' cer
-SFX a1 ger geons/n' ger
-SFX a1 er ez/n' er
-SFX a1 er ent/n'q' [^y]er
-SFX a1 yer yent/n'q' [^ou]yer
-SFX a1 yer ient/n'q' [aou]yer
-SFX a1 er ais/n'j' [^cg]er
-SFX a1 cer çais/n'j' cer
-SFX a1 ger geais/n'j' ger
-SFX a1 er ait/n'q' [^cg]er
-SFX a1 cer çait/n'q' cer
-SFX a1 ger geait/n'q' ger
-SFX a1 er ions/n' er
-SFX a1 er iez/n' er
-SFX a1 er aient/n'q' [^cg]er
-SFX a1 cer çaient/n'q' cer
-SFX a1 ger geaient/n'q' ger
-SFX a1 er ai/n'j' [^cg]er
-SFX a1 cer çai/n'j' cer
-SFX a1 ger geai/n'j' ger
-SFX a1 er as/n' [^cg]er
-SFX a1 cer ças/n' cer
-SFX a1 ger geas/n' ger
-SFX a1 er a/n'q' [^cg]er
-SFX a1 cer ça/n'q' cer
-SFX a1 ger gea/n'q' ger
-SFX a1 er âmes/n' [^cg]er
-SFX a1 cer çâmes/n' cer
-SFX a1 ger geâmes/n' ger
-SFX a1 er âtes/n' [^cg]er
-SFX a1 cer çâtes/n' cer
-SFX a1 ger geâtes/n' ger
-SFX a1 er èrent/n'q' er
-SFX a1 er erai/n'j' [^y]er
-SFX a1 yer yerai/n'j' [^ou]yer
-SFX a1 yer ierai/n'j' [aou]yer
-SFX a1 er eras/n' [^y]er
-SFX a1 yer yeras/n' [^ou]yer
-SFX a1 yer ieras/n' [aou]yer
-SFX a1 er era/n'q' [^y]er
-SFX a1 yer yera/n'q' [^ou]yer
-SFX a1 yer iera/n'q' [aou]yer
-SFX a1 er erons/n' [^y]er
-SFX a1 yer yerons/n' [^ou]yer
-SFX a1 yer ierons/n' [aou]yer
-SFX a1 er erez/n' [^y]er
-SFX a1 yer yerez/n' [^ou]yer
-SFX a1 yer ierez/n' [aou]yer
-SFX a1 er eront/n'q' [^y]er
-SFX a1 yer yeront/n'q' [^ou]yer
-SFX a1 yer ieront/n'q' [aou]yer
-SFX a1 er erais/n'j' [^y]er
-SFX a1 yer yerais/n'j' [^ou]yer
-SFX a1 yer ierais/n'j' [aou]yer
-SFX a1 er erait/n'q' [^y]er
-SFX a1 yer yerait/n'q' [^ou]yer
-SFX a1 yer ierait/n'q' [aou]yer
-SFX a1 er erions/n' [^y]er
-SFX a1 yer yerions/n' [^ou]yer
-SFX a1 yer ierions/n' [aou]yer
-SFX a1 er eriez/n' [^y]er
-SFX a1 yer yeriez/n' [^ou]yer
-SFX a1 yer ieriez/n' [aou]yer
-SFX a1 er eraient/n'q' [^y]er
-SFX a1 yer yeraient/n'q' [^ou]yer
-SFX a1 yer ieraient/n'q' [aou]yer
-SFX a1 er asse/n'j' [^cg]er
-SFX a1 cer çasse/n'j' cer
-SFX a1 ger geasse/n'j' ger
-SFX a1 er asses/n' [^cg]er
-SFX a1 cer çasses/n' cer
-SFX a1 ger geasses/n' ger
-SFX a1 er ât/n'q' [^cg]er
-SFX a1 cer çât/n'q' cer
-SFX a1 ger geât/n'q' ger
-SFX a1 er assions/n' [^cg]er
-SFX a1 cer çassions/n' cer
-SFX a1 ger geassions/n' ger
-SFX a1 er assiez/n' [^cg]er
-SFX a1 cer çassiez/n' cer
-SFX a1 ger geassiez/n' ger
-SFX a1 er assent/n'q' [^cg]er
-SFX a1 cer çassent/n'q' cer
-SFX a1 ger geassent/n'q' ger
-SFX a1 er e/n' [^y]er
-SFX a1 yer ye/n' [^ou]yer
-SFX a1 yer ie/n' [aou]yer
-SFX a1 er ons/n' [^cg]er
-SFX a1 cer çons/n' cer
-SFX a1 ger geons/n' ger
-SFX a1 er ez/n' er
+SFX a1 er er/n'q'd' er po:infi
+SFX a1 er ant/n'q' [^cg]er po:ppre
+SFX a1 cer çant/n'q' cer po:ppre
+SFX a1 ger geant/n'q' ger po:ppre
+SFX a1 er e/n'q'j' [^y]er po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a1 yer ye/n'q'j' [^ou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a1 yer ie/n'q'j' [aou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a1 er è/n' er po:ipre po:1isg
+SFX a1 er es/n' [^y]er po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a1 yer yes/n' [^ou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a1 yer ies/n' [aou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a1 er ons/n' [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX a1 cer çons/n' cer po:ipre po:1pl
+SFX a1 ger geons/n' ger po:ipre po:1pl
+SFX a1 er ez/n' er po:ipre po:2pl
+SFX a1 er ent/n'q' [^y]er po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a1 yer yent/n'q' [^ou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a1 yer ient/n'q' [aou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a1 er ais/n'j' [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a1 cer çais/n'j' cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a1 ger geais/n'j' ger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a1 er ait/n'q' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX a1 cer çait/n'q' cer po:iimp po:3sg
+SFX a1 ger geait/n'q' ger po:iimp po:3sg
+SFX a1 er ions/n' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX a1 er iez/n' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX a1 er aient/n'q' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX a1 cer çaient/n'q' cer po:iimp po:3pl
+SFX a1 ger geaient/n'q' ger po:iimp po:3pl
+SFX a1 er ai/n'j' [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX a1 cer çai/n'j' cer po:ipsi po:1sg
+SFX a1 ger geai/n'j' ger po:ipsi po:1sg
+SFX a1 er as/n' [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX a1 cer ças/n' cer po:ipsi po:2sg
+SFX a1 ger geas/n' ger po:ipsi po:2sg
+SFX a1 er a/n'q' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX a1 cer ça/n'q' cer po:ipsi po:3sg
+SFX a1 ger gea/n'q' ger po:ipsi po:3sg
+SFX a1 er âmes/n' [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX a1 cer çâmes/n' cer po:ipsi po:1pl
+SFX a1 ger geâmes/n' ger po:ipsi po:1pl
+SFX a1 er âtes/n' [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX a1 cer çâtes/n' cer po:ipsi po:2pl
+SFX a1 ger geâtes/n' ger po:ipsi po:2pl
+SFX a1 er èrent/n'q' er po:ipsi po:3pl!
+SFX a1 er erai/n'j' [^y]er po:ifut po:1sg
+SFX a1 yer yerai/n'j' [^ou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a1 yer ierai/n'j' [aou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a1 er eras/n' [^y]er po:ifut po:2sg
+SFX a1 yer yeras/n' [^ou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a1 yer ieras/n' [aou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a1 er era/n'q' [^y]er po:ifut po:3sg
+SFX a1 yer yera/n'q' [^ou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a1 yer iera/n'q' [aou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a1 er erons/n' [^y]er po:ifut po:1pl
+SFX a1 yer yerons/n' [^ou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a1 yer ierons/n' [aou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a1 er erez/n' [^y]er po:ifut po:2pl
+SFX a1 yer yerez/n' [^ou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a1 yer ierez/n' [aou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a1 er eront/n'q' [^y]er po:ifut po:3pl!
+SFX a1 yer yeront/n'q' [^ou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a1 yer ieront/n'q' [aou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a1 er erais/n'j' [^y]er po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a1 yer yerais/n'j' [^ou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a1 yer ierais/n'j' [aou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a1 er erait/n'q' [^y]er po:cond po:3sg
+SFX a1 yer yerait/n'q' [^ou]yer po:cond po:3sg
+SFX a1 yer ierait/n'q' [aou]yer po:cond po:3sg
+SFX a1 er erions/n' [^y]er po:cond po:1pl
+SFX a1 yer yerions/n' [^ou]yer po:cond po:1pl
+SFX a1 yer ierions/n' [aou]yer po:cond po:1pl
+SFX a1 er eriez/n' [^y]er po:cond po:2pl
+SFX a1 yer yeriez/n' [^ou]yer po:cond po:2pl
+SFX a1 yer ieriez/n' [aou]yer po:cond po:2pl
+SFX a1 er eraient/n'q' [^y]er po:cond po:3pl
+SFX a1 yer yeraient/n'q' [^ou]yer po:cond po:3pl
+SFX a1 yer ieraient/n'q' [aou]yer po:cond po:3pl
+SFX a1 er asse/n'j' [^cg]er po:simp po:1sg
+SFX a1 cer çasse/n'j' cer po:simp po:1sg
+SFX a1 ger geasse/n'j' ger po:simp po:1sg
+SFX a1 er asses/n' [^cg]er po:simp po:2sg
+SFX a1 cer çasses/n' cer po:simp po:2sg
+SFX a1 ger geasses/n' ger po:simp po:2sg
+SFX a1 er ât/n'q' [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX a1 cer çât/n'q' cer po:simp po:3sg
+SFX a1 ger geât/n'q' ger po:simp po:3sg
+SFX a1 er assions/n' [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX a1 cer çassions/n' cer po:simp po:1pl
+SFX a1 ger geassions/n' ger po:simp po:1pl
+SFX a1 er assiez/n' [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX a1 cer çassiez/n' cer po:simp po:2pl
+SFX a1 ger geassiez/n' ger po:simp po:2pl
+SFX a1 er assent/n'q' [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX a1 cer çassent/n'q' cer po:simp po:3pl
+SFX a1 ger geassent/n'q' ger po:simp po:3pl
+SFX a1 er e/n' [^y]er po:impe po:2sg
+SFX a1 yer ye/n' [^ou]yer po:impe po:2sg
+SFX a1 yer ie/n' [aou]yer po:impe po:2sg
+SFX a1 er ons/n' [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX a1 cer çons/n' cer po:impe po:1pl
+SFX a1 ger geons/n' ger po:impe po:1pl
+SFX a1 er ez/n' er po:impe po:2pl
 
 SFX a2 Y 103
-SFX a2 er er/n'q'd'l'm't's' er
-SFX a2 er ant/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a2 cer çant/n'q'l'm't's' cer
-SFX a2 ger geant/n'q'l'm't's' ger
-SFX a2 er e/n'q'j'l'm't's' [^y]er
-SFX a2 yer ye/n'q'j'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a2 yer ie/n'q'j'l'm't's' [aou]yer
-SFX a2 er è/n'q'l't' er
-SFX a2 er es/n'q'l'm' [^y]er
-SFX a2 yer yes/n'q'l'm' [^ou]yer
-SFX a2 yer ies/n'q'l'm' [aou]yer
-SFX a2 er ons/n'q'l't' [^cg]er
-SFX a2 cer çons/n'q'l't' cer
-SFX a2 ger geons/n'q'l't' ger
-SFX a2 er ez/n'q'l'm' er
-SFX a2 er ent/n'q'l'm't's' [^y]er
-SFX a2 yer yent/n'q'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a2 yer ient/n'q'l'm't's' [aou]yer
-SFX a2 er ais/n'q'j'l'm't' [^cg]er
-SFX a2 cer çais/n'q'j'l'm't' cer
-SFX a2 ger geais/n'q'j'l'm't' ger
-SFX a2 er ait/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a2 cer çait/n'q'l'm't's' cer
-SFX a2 ger geait/n'q'l'm't's' ger
-SFX a2 er ions/n'q'l't' er
-SFX a2 er iez/n'q'l'm' er
-SFX a2 er aient/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a2 cer çaient/n'q'l'm't's' cer
-SFX a2 ger geaient/n'q'l'm't's' ger
-SFX a2 er ai/n'q'j'l't' [^cg]er
-SFX a2 cer çai/n'q'j'l't' cer
-SFX a2 ger geai/n'q'j'l't' ger
-SFX a2 er as/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX a2 cer ças/n'q'l'm' cer
-SFX a2 ger geas/n'q'l'm' ger
-SFX a2 er a/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a2 cer ça/n'q'l'm't's' cer
-SFX a2 ger gea/n'q'l'm't's' ger
-SFX a2 er âmes/n'q'l't' [^cg]er
-SFX a2 cer çâmes/n'q'l't' cer
-SFX a2 ger geâmes/n'q'l't' ger
-SFX a2 er âtes/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX a2 cer çâtes/n'q'l'm' cer
-SFX a2 ger geâtes/n'q'l'm' ger
-SFX a2 er èrent/n'q'l'm't's' er
-SFX a2 er erai/n'q'j'l't' [^y]er
-SFX a2 yer yerai/n'q'j'l't' [^ou]yer
-SFX a2 yer ierai/n'q'j'l't' [aou]yer
-SFX a2 er eras/n'q'l'm' [^y]er
-SFX a2 yer yeras/n'q'l'm' [^ou]yer
-SFX a2 yer ieras/n'q'l'm' [aou]yer
-SFX a2 er era/n'q'l'm't's' [^y]er
-SFX a2 yer yera/n'q'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a2 yer iera/n'q'l'm't's' [aou]yer
-SFX a2 er erons/n'q'l't' [^y]er
-SFX a2 yer yerons/n'q'l't' [^ou]yer
-SFX a2 yer ierons/n'q'l't' [aou]yer
-SFX a2 er erez/n'q'l'm' [^y]er
-SFX a2 yer yerez/n'q'l'm' [^ou]yer
-SFX a2 yer ierez/n'q'l'm' [aou]yer
-SFX a2 er eront/n'q'l'm't's' [^y]er
-SFX a2 yer yeront/n'q'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a2 yer ieront/n'q'l'm't's' [aou]yer
-SFX a2 er erais/n'q'j'l'm't' [^y]er
-SFX a2 yer yerais/n'q'j'l'm't' [^ou]yer
-SFX a2 yer ierais/n'q'j'l'm't' [aou]yer
-SFX a2 er erait/n'q'l'm't's' [^y]er
-SFX a2 yer yerait/n'q'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a2 yer ierait/n'q'l'm't's' [aou]yer
-SFX a2 er erions/n'q'l't' [^y]er
-SFX a2 yer yerions/n'q'l't' [^ou]yer
-SFX a2 yer ierions/n'q'l't' [aou]yer
-SFX a2 er eriez/n'q'l'm' [^y]er
-SFX a2 yer yeriez/n'q'l'm' [^ou]yer
-SFX a2 yer ieriez/n'q'l'm' [aou]yer
-SFX a2 er eraient/n'q'l'm't's' [^y]er
-SFX a2 yer yeraient/n'q'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a2 yer ieraient/n'q'l'm't's' [aou]yer
-SFX a2 er asse/n'q'j'l't' [^cg]er
-SFX a2 cer çasse/n'q'j'l't' cer
-SFX a2 ger geasse/n'q'j'l't' ger
-SFX a2 er asses/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX a2 cer çasses/n'q'l'm' cer
-SFX a2 ger geasses/n'q'l'm' ger
-SFX a2 er ât/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a2 cer çât/n'q'l'm't's' cer
-SFX a2 ger geât/n'q'l'm't's' ger
-SFX a2 er assions/n'q'l't' [^cg]er
-SFX a2 cer çassions/n'q'l't' cer
-SFX a2 ger geassions/n'q'l't' ger
-SFX a2 er assiez/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX a2 cer çassiez/n'q'l'm' cer
-SFX a2 ger geassiez/n'q'l'm' ger
-SFX a2 er assent/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a2 cer çassent/n'q'l'm't's' cer
-SFX a2 ger geassent/n'q'l'm't's' ger
-SFX a2 er e/n'l'm' [^y]er
-SFX a2 yer ye/n'l'm' [^ou]yer
-SFX a2 yer ie/n'l'm' [aou]yer
-SFX a2 er ons/n'l' [^cg]er
-SFX a2 cer çons/n'l' cer
-SFX a2 ger geons/n'l' ger
-SFX a2 er ez/n'l'm' er
+SFX a2 er er/n'q'd'l'm't's' er po:infi
+SFX a2 er ant/n'q'l'm't's' [^cg]er po:ppre
+SFX a2 cer çant/n'q'l'm't's' cer po:ppre
+SFX a2 ger geant/n'q'l'm't's' ger po:ppre
+SFX a2 er e/n'q'j'l'm't's' [^y]er po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a2 yer ye/n'q'j'l'm't's' [^ou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a2 yer ie/n'q'j'l'm't's' [aou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a2 er è/n'q'l't' er po:ipre po:1isg
+SFX a2 er es/n'q'l'm' [^y]er po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a2 yer yes/n'q'l'm' [^ou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a2 yer ies/n'q'l'm' [aou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a2 er ons/n'q'l't' [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX a2 cer çons/n'q'l't' cer po:ipre po:1pl
+SFX a2 ger geons/n'q'l't' ger po:ipre po:1pl
+SFX a2 er ez/n'q'l'm' er po:ipre po:2pl
+SFX a2 er ent/n'q'l'm't's' [^y]er po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a2 yer yent/n'q'l'm't's' [^ou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a2 yer ient/n'q'l'm't's' [aou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a2 er ais/n'q'j'l'm't' [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a2 cer çais/n'q'j'l'm't' cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a2 ger geais/n'q'j'l'm't' ger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a2 er ait/n'q'l'm't's' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX a2 cer çait/n'q'l'm't's' cer po:iimp po:3sg
+SFX a2 ger geait/n'q'l'm't's' ger po:iimp po:3sg
+SFX a2 er ions/n'q'l't' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX a2 er iez/n'q'l'm' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX a2 er aient/n'q'l'm't's' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX a2 cer çaient/n'q'l'm't's' cer po:iimp po:3pl
+SFX a2 ger geaient/n'q'l'm't's' ger po:iimp po:3pl
+SFX a2 er ai/n'q'j'l't' [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX a2 cer çai/n'q'j'l't' cer po:ipsi po:1sg
+SFX a2 ger geai/n'q'j'l't' ger po:ipsi po:1sg
+SFX a2 er as/n'q'l'm' [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX a2 cer ças/n'q'l'm' cer po:ipsi po:2sg
+SFX a2 ger geas/n'q'l'm' ger po:ipsi po:2sg
+SFX a2 er a/n'q'l'm't's' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX a2 cer ça/n'q'l'm't's' cer po:ipsi po:3sg
+SFX a2 ger gea/n'q'l'm't's' ger po:ipsi po:3sg
+SFX a2 er âmes/n'q'l't' [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX a2 cer çâmes/n'q'l't' cer po:ipsi po:1pl
+SFX a2 ger geâmes/n'q'l't' ger po:ipsi po:1pl
+SFX a2 er âtes/n'q'l'm' [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX a2 cer çâtes/n'q'l'm' cer po:ipsi po:2pl
+SFX a2 ger geâtes/n'q'l'm' ger po:ipsi po:2pl
+SFX a2 er èrent/n'q'l'm't's' er po:ipsi po:3pl!
+SFX a2 er erai/n'q'j'l't' [^y]er po:ifut po:1sg
+SFX a2 yer yerai/n'q'j'l't' [^ou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a2 yer ierai/n'q'j'l't' [aou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a2 er eras/n'q'l'm' [^y]er po:ifut po:2sg
+SFX a2 yer yeras/n'q'l'm' [^ou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a2 yer ieras/n'q'l'm' [aou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a2 er era/n'q'l'm't's' [^y]er po:ifut po:3sg
+SFX a2 yer yera/n'q'l'm't's' [^ou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a2 yer iera/n'q'l'm't's' [aou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a2 er erons/n'q'l't' [^y]er po:ifut po:1pl
+SFX a2 yer yerons/n'q'l't' [^ou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a2 yer ierons/n'q'l't' [aou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a2 er erez/n'q'l'm' [^y]er po:ifut po:2pl
+SFX a2 yer yerez/n'q'l'm' [^ou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a2 yer ierez/n'q'l'm' [aou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a2 er eront/n'q'l'm't's' [^y]er po:ifut po:3pl!
+SFX a2 yer yeront/n'q'l'm't's' [^ou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a2 yer ieront/n'q'l'm't's' [aou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a2 er erais/n'q'j'l'm't' [^y]er po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a2 yer yerais/n'q'j'l'm't' [^ou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a2 yer ierais/n'q'j'l'm't' [aou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a2 er erait/n'q'l'm't's' [^y]er po:cond po:3sg
+SFX a2 yer yerait/n'q'l'm't's' [^ou]yer po:cond po:3sg
+SFX a2 yer ierait/n'q'l'm't's' [aou]yer po:cond po:3sg
+SFX a2 er erions/n'q'l't' [^y]er po:cond po:1pl
+SFX a2 yer yerions/n'q'l't' [^ou]yer po:cond po:1pl
+SFX a2 yer ierions/n'q'l't' [aou]yer po:cond po:1pl
+SFX a2 er eriez/n'q'l'm' [^y]er po:cond po:2pl
+SFX a2 yer yeriez/n'q'l'm' [^ou]yer po:cond po:2pl
+SFX a2 yer ieriez/n'q'l'm' [aou]yer po:cond po:2pl
+SFX a2 er eraient/n'q'l'm't's' [^y]er po:cond po:3pl
+SFX a2 yer yeraient/n'q'l'm't's' [^ou]yer po:cond po:3pl
+SFX a2 yer ieraient/n'q'l'm't's' [aou]yer po:cond po:3pl
+SFX a2 er asse/n'q'j'l't' [^cg]er po:simp po:1sg
+SFX a2 cer çasse/n'q'j'l't' cer po:simp po:1sg
+SFX a2 ger geasse/n'q'j'l't' ger po:simp po:1sg
+SFX a2 er asses/n'q'l'm' [^cg]er po:simp po:2sg
+SFX a2 cer çasses/n'q'l'm' cer po:simp po:2sg
+SFX a2 ger geasses/n'q'l'm' ger po:simp po:2sg
+SFX a2 er ât/n'q'l'm't's' [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX a2 cer çât/n'q'l'm't's' cer po:simp po:3sg
+SFX a2 ger geât/n'q'l'm't's' ger po:simp po:3sg
+SFX a2 er assions/n'q'l't' [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX a2 cer çassions/n'q'l't' cer po:simp po:1pl
+SFX a2 ger geassions/n'q'l't' ger po:simp po:1pl
+SFX a2 er assiez/n'q'l'm' [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX a2 cer çassiez/n'q'l'm' cer po:simp po:2pl
+SFX a2 ger geassiez/n'q'l'm' ger po:simp po:2pl
+SFX a2 er assent/n'q'l'm't's' [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX a2 cer çassent/n'q'l'm't's' cer po:simp po:3pl
+SFX a2 ger geassent/n'q'l'm't's' ger po:simp po:3pl
+SFX a2 er e/n'l'm' [^y]er po:impe po:2sg
+SFX a2 yer ye/n'l'm' [^ou]yer po:impe po:2sg
+SFX a2 yer ie/n'l'm' [aou]yer po:impe po:2sg
+SFX a2 er ons/n'l' [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX a2 cer çons/n'l' cer po:impe po:1pl
+SFX a2 ger geons/n'l' ger po:impe po:1pl
+SFX a2 er ez/n'l'm' er po:impe po:2pl
 
 SFX a3 Y 103
-SFX a3 er er/m't's' er
-SFX a3 er ant/m't's' [^cg]er
-SFX a3 cer çant/m't's' cer
-SFX a3 ger geant/m't's' ger
-SFX a3 er e/m's' [^y]er
-SFX a3 yer ye/m's' [^ou]yer
-SFX a3 yer ie/m's' [aou]yer
-SFX a3 er è/m' er
-SFX a3 er es/t' [^y]er
-SFX a3 yer yes/t' [^ou]yer
-SFX a3 yer ies/t' [aou]yer
-SFX a3 er ons [^cg]er
-SFX a3 cer çons cer
-SFX a3 ger geons ger
-SFX a3 r z er
-SFX a3 er ent/s' [^y]er
-SFX a3 yer yent/s' [^ou]yer
-SFX a3 yer ient/s' [aou]yer
-SFX a3 er ais/m' [^cg]er
-SFX a3 cer çais/m' cer
-SFX a3 ger geais/m' ger
-SFX a3 er ait/s' [^cg]er
-SFX a3 cer çait/s' cer
-SFX a3 ger geait/s' ger
-SFX a3 er ions er
-SFX a3 er iez er
-SFX a3 er aient/s' [^cg]er
-SFX a3 cer çaient/s' cer
-SFX a3 ger geaient/s' ger
-SFX a3 er ai/m' [^cg]er
-SFX a3 cer çai/m' cer
-SFX a3 ger geai/m' ger
-SFX a3 er as/t' [^cg]er
-SFX a3 cer ças/t' cer
-SFX a3 ger geas/t' ger
-SFX a3 er a/s' [^cg]er
-SFX a3 cer ça/s' cer
-SFX a3 ger gea/s' ger
-SFX a3 er âmes [^cg]er
-SFX a3 cer çâmes cer
-SFX a3 ger geâmes ger
-SFX a3 er âtes [^cg]er
-SFX a3 cer çâtes/s' cer
-SFX a3 ger geâtes/s' ger
-SFX a3 er èrent/s' er
-SFX a3 er erai/m' [^y]er
-SFX a3 yer yerai/m' [^ou]yer
-SFX a3 yer ierai/m' [aou]yer
-SFX a3 er eras/t' [^y]er
-SFX a3 yer yeras/t' [^ou]yer
-SFX a3 yer ieras/t' [aou]yer
-SFX a3 er era/s' [^y]er
-SFX a3 yer yera/s' [^ou]yer
-SFX a3 yer iera/s' [aou]yer
-SFX a3 er erons [^y]er
-SFX a3 yer yerons [^ou]yer
-SFX a3 yer ierons [aou]yer
-SFX a3 er erez [^y]er
-SFX a3 yer yerez [^ou]yer
-SFX a3 yer ierez [aou]yer
-SFX a3 er eront/s' [^y]er
-SFX a3 yer yeront/s' [^ou]yer
-SFX a3 yer ieront/s' [aou]yer
-SFX a3 er erais/m't' [^y]er
-SFX a3 yer yerais/m't' [^ou]yer
-SFX a3 yer ierais/m't' [aou]yer
-SFX a3 er erait/s' [^y]er
-SFX a3 yer yerait/s' [^ou]yer
-SFX a3 yer ierait/s' [aou]yer
-SFX a3 er erions [^y]er
-SFX a3 yer yerions [^ou]yer
-SFX a3 yer ierions [aou]yer
-SFX a3 er eriez [^y]er
-SFX a3 yer yeriez [^ou]yer
-SFX a3 yer ieriez [aou]yer
-SFX a3 er eraient/s' [^y]er
-SFX a3 yer yeraient/s' [^ou]yer
-SFX a3 yer ieraient/s' [aou]yer
-SFX a3 er asse/m' [^cg]er
-SFX a3 cer çasse/m' cer
-SFX a3 ger geasse/m' ger
-SFX a3 er asses/t' [^cg]er
-SFX a3 cer çasses/t' cer
-SFX a3 ger geasses/t' ger
-SFX a3 er ât/s' [^cg]er
-SFX a3 cer çât/s' cer
-SFX a3 ger geât/s' ger
-SFX a3 er assions [^cg]er
-SFX a3 cer çassions cer
-SFX a3 ger geassions ger
-SFX a3 er assiez [^cg]er
-SFX a3 cer çassiez cer
-SFX a3 ger geassiez ger
-SFX a3 er assent/s' [^cg]er
-SFX a3 cer çassent/s' cer
-SFX a3 ger geassent/s' ger
-SFX a3 er e/t' [^y]er
-SFX a3 yer ye/t' [^ou]yer
-SFX a3 yer ie/t' [aou]yer
-SFX a3 er ons [^cg]er
-SFX a3 cer çons cer
-SFX a3 ger geons ger
-SFX a3 er ez er
+SFX a3 er er/m't's' er po:infi
+SFX a3 er ant/m't's' [^cg]er po:ppre
+SFX a3 cer çant/m't's' cer po:ppre
+SFX a3 ger geant/m't's' ger po:ppre
+SFX a3 er e/m's' [^y]er po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a3 yer ye/m's' [^ou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a3 yer ie/m's' [aou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a3 er è/m' er po:ipre po:1isg
+SFX a3 er es/t' [^y]er po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a3 yer yes/t' [^ou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a3 yer ies/t' [aou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a3 er ons [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX a3 cer çons cer po:ipre po:1pl
+SFX a3 ger geons ger po:ipre po:1pl
+SFX a3 r z er po:ipre po:2pl
+SFX a3 er ent/s' [^y]er po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a3 yer yent/s' [^ou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a3 yer ient/s' [aou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a3 er ais/m' [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a3 cer çais/m' cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a3 ger geais/m' ger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a3 er ait/s' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX a3 cer çait/s' cer po:iimp po:3sg
+SFX a3 ger geait/s' ger po:iimp po:3sg
+SFX a3 er ions er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX a3 er iez er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX a3 er aient/s' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX a3 cer çaient/s' cer po:iimp po:3pl
+SFX a3 ger geaient/s' ger po:iimp po:3pl
+SFX a3 er ai/m' [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX a3 cer çai/m' cer po:ipsi po:1sg
+SFX a3 ger geai/m' ger po:ipsi po:1sg
+SFX a3 er as/t' [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX a3 cer ças/t' cer po:ipsi po:2sg
+SFX a3 ger geas/t' ger po:ipsi po:2sg
+SFX a3 er a/s' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX a3 cer ça/s' cer po:ipsi po:3sg
+SFX a3 ger gea/s' ger po:ipsi po:3sg
+SFX a3 er âmes [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX a3 cer çâmes cer po:ipsi po:1pl
+SFX a3 ger geâmes ger po:ipsi po:1pl
+SFX a3 er âtes [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX a3 cer çâtes/s' cer po:ipsi po:2pl
+SFX a3 ger geâtes/s' ger po:ipsi po:2pl
+SFX a3 er èrent/s' er po:ipsi po:3pl!
+SFX a3 er erai/m' [^y]er po:ifut po:1sg
+SFX a3 yer yerai/m' [^ou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a3 yer ierai/m' [aou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a3 er eras/t' [^y]er po:ifut po:2sg
+SFX a3 yer yeras/t' [^ou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a3 yer ieras/t' [aou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a3 er era/s' [^y]er po:ifut po:3sg
+SFX a3 yer yera/s' [^ou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a3 yer iera/s' [aou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a3 er erons [^y]er po:ifut po:1pl
+SFX a3 yer yerons [^ou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a3 yer ierons [aou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a3 er erez [^y]er po:ifut po:2pl
+SFX a3 yer yerez [^ou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a3 yer ierez [aou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a3 er eront/s' [^y]er po:ifut po:3pl!
+SFX a3 yer yeront/s' [^ou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a3 yer ieront/s' [aou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a3 er erais/m't' [^y]er po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a3 yer yerais/m't' [^ou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a3 yer ierais/m't' [aou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a3 er erait/s' [^y]er po:cond po:3sg
+SFX a3 yer yerait/s' [^ou]yer po:cond po:3sg
+SFX a3 yer ierait/s' [aou]yer po:cond po:3sg
+SFX a3 er erions [^y]er po:cond po:1pl
+SFX a3 yer yerions [^ou]yer po:cond po:1pl
+SFX a3 yer ierions [aou]yer po:cond po:1pl
+SFX a3 er eriez [^y]er po:cond po:2pl
+SFX a3 yer yeriez [^ou]yer po:cond po:2pl
+SFX a3 yer ieriez [aou]yer po:cond po:2pl
+SFX a3 er eraient/s' [^y]er po:cond po:3pl
+SFX a3 yer yeraient/s' [^ou]yer po:cond po:3pl
+SFX a3 yer ieraient/s' [aou]yer po:cond po:3pl
+SFX a3 er asse/m' [^cg]er po:simp po:1sg
+SFX a3 cer çasse/m' cer po:simp po:1sg
+SFX a3 ger geasse/m' ger po:simp po:1sg
+SFX a3 er asses/t' [^cg]er po:simp po:2sg
+SFX a3 cer çasses/t' cer po:simp po:2sg
+SFX a3 ger geasses/t' ger po:simp po:2sg
+SFX a3 er ât/s' [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX a3 cer çât/s' cer po:simp po:3sg
+SFX a3 ger geât/s' ger po:simp po:3sg
+SFX a3 er assions [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX a3 cer çassions cer po:simp po:1pl
+SFX a3 ger geassions ger po:simp po:1pl
+SFX a3 er assiez [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX a3 cer çassiez cer po:simp po:2pl
+SFX a3 ger geassiez ger po:simp po:2pl
+SFX a3 er assent/s' [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX a3 cer çassent/s' cer po:simp po:3pl
+SFX a3 ger geassent/s' ger po:simp po:3pl
+SFX a3 er e/t' [^y]er po:impe po:2sg
+SFX a3 yer ye/t' [^ou]yer po:impe po:2sg
+SFX a3 yer ie/t' [aou]yer po:impe po:2sg
+SFX a3 er ons [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX a3 cer çons cer po:impe po:1pl
+SFX a3 ger geons ger po:impe po:1pl
+SFX a3 er ez er po:impe po:2pl
 
 SFX a4 Y 103
-SFX a4 er er/n'q'd'l'm't's' er
-SFX a4 er ant/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a4 cer çant/n'q'l'm't's' cer
-SFX a4 ger geant/n'q'l'm't's' ger
-SFX a4 er e/n'q'j'l'm't's' [^y]er
-SFX a4 yer ye/n'q'j'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a4 yer ie/n'q'j'l'm't's' [aou]yer
-SFX a4 er è/n'q'l'm't' er
-SFX a4 er es/n'q'l'm't' [^y]er
-SFX a4 yer yes/n'q'l'm't' [^ou]yer
-SFX a4 yer ies/n'q'l'm't' [aou]yer
-SFX a4 er ons/n'q'l't' [^cg]er
-SFX a4 cer çons/n'q'l't' cer
-SFX a4 ger geons/n'q'l't' ger
-SFX a4 er ez/n'q'l'm' er
-SFX a4 er ent/n'q'l'm't's' [^y]er
-SFX a4 yer yent/n'q'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a4 yer ient/n'q'l'm't's' [aou]yer
-SFX a4 er ais/n'q'j'l'm't' [^cg]er
-SFX a4 cer çais/n'q'j'l'm't' cer
-SFX a4 ger geais/n'q'j'l'm't' ger
-SFX a4 er ait/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a4 cer çait/n'q'l'm't's' cer
-SFX a4 ger geait/n'q'l'm't's' ger
-SFX a4 er ions/n'q'l't' er
-SFX a4 er iez/n'q'l'm' er
-SFX a4 er aient/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a4 cer çaient/n'q'l'm't's' cer
-SFX a4 ger geaient/n'q'l'm't's' ger
-SFX a4 er ai/n'q'j'l'm't' [^cg]er
-SFX a4 cer çai/n'q'j'l'm't' cer
-SFX a4 ger geai/n'q'j'l'm't' ger
-SFX a4 er as/n'q'l'm't' [^cg]er
-SFX a4 cer ças/n'q'l'm't' cer
-SFX a4 ger geas/n'q'l'm't' ger
-SFX a4 er a/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a4 cer ça/n'q'l'm't's' cer
-SFX a4 ger gea/n'q'l'm't's' ger
-SFX a4 er âmes/n'q'l't' [^cg]er
-SFX a4 cer çâmes/n'q'l't' cer
-SFX a4 ger geâmes/n'q'l't' ger
-SFX a4 er âtes/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX a4 cer çâtes/n'q'l'm' cer
-SFX a4 ger geâtes/n'q'l'm' ger
-SFX a4 er èrent/n'q'l'm't's' er
-SFX a4 er erai/n'q'j'l'm't' [^y]er
-SFX a4 yer yerai/n'q'j'l'm't' [^ou]yer
-SFX a4 yer ierai/n'q'j'l'm't' [aou]yer
-SFX a4 er eras/n'q'l'm't' [^y]er
-SFX a4 yer yeras/n'q'l'm't' [^ou]yer
-SFX a4 yer ieras/n'q'l'm't' [aou]yer
-SFX a4 er era/n'q'l'm't's' [^y]er
-SFX a4 yer yera/n'q'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a4 yer iera/n'q'l'm't's' [aou]yer
-SFX a4 er erons/n'q'l't' [^y]er
-SFX a4 yer yerons/n'q'l't' [^ou]yer
-SFX a4 yer ierons/n'q'l't' [aou]yer
-SFX a4 er erez/n'q'l'm' [^y]er
-SFX a4 yer yerez/n'q'l'm' [^ou]yer
-SFX a4 yer ierez/n'q'l'm' [aou]yer
-SFX a4 er eront/n'q'l'm't's' [^y]er
-SFX a4 yer yeront/n'q'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a4 yer ieront/n'q'l'm't's' [aou]yer
-SFX a4 er erais/n'q'j'l'm't' [^y]er
-SFX a4 yer yerais/n'q'j'l'm't' [^ou]yer
-SFX a4 yer ierais/n'q'j'l'm't' [aou]yer
-SFX a4 er erait/n'q'l'm't's' [^y]er
-SFX a4 yer yerait/n'q'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a4 yer ierait/n'q'l'm't's' [aou]yer
-SFX a4 er erions/n'q'l't' [^y]er
-SFX a4 yer yerions/n'q'l't' [^ou]yer
-SFX a4 yer ierions/n'q'l't' [aou]yer
-SFX a4 er eriez/n'q'l'm' [^y]er
-SFX a4 yer yeriez/n'q'l'm' [^ou]yer
-SFX a4 yer ieriez/n'q'l'm' [aou]yer
-SFX a4 er eraient/n'q'l'm't's' [^y]er
-SFX a4 yer yeraient/n'q'l'm't's' [^ou]yer
-SFX a4 yer ieraient/n'q'l'm't's' [aou]yer
-SFX a4 er asse/n'q'j'l'm't' [^cg]er
-SFX a4 cer çasse/n'q'j'l'm't' cer
-SFX a4 ger geasse/n'q'j'l'm't' ger
-SFX a4 er asses/n'q'l'm't' [^cg]er
-SFX a4 cer çasses/n'q'l'm't' cer
-SFX a4 ger geasses/n'q'l'm't' ger
-SFX a4 er ât/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a4 cer çât/n'q'l'm't's' cer
-SFX a4 ger geât/n'q'l'm't's' ger
-SFX a4 er assions/n'q'l't' [^cg]er
-SFX a4 cer çassions/n'q'l't' cer
-SFX a4 ger geassions/n'q'l't' ger
-SFX a4 er assiez/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX a4 cer çassiez/n'q'l'm' cer
-SFX a4 ger geassiez/n'q'l'm' ger
-SFX a4 er assent/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX a4 cer çassent/n'q'l'm't's' cer
-SFX a4 ger geassent/n'q'l'm't's' ger
-SFX a4 er e/n'l'm't' [^y]er
-SFX a4 yer ye/n'l'm't' [^ou]yer
-SFX a4 yer ie/n'l'm't' [aou]yer
-SFX a4 er ons/n'l' [^cg]er
-SFX a4 cer çons/n'l' cer
-SFX a4 ger geons/n'l' ger
-SFX a4 er ez/n'l'm' er
+SFX a4 er er/n'q'd'l'm't's' er po:infi
+SFX a4 er ant/n'q'l'm't's' [^cg]er po:ppre
+SFX a4 cer çant/n'q'l'm't's' cer po:ppre
+SFX a4 ger geant/n'q'l'm't's' ger po:ppre
+SFX a4 er e/n'q'j'l'm't's' [^y]er po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a4 yer ye/n'q'j'l'm't's' [^ou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a4 yer ie/n'q'j'l'm't's' [aou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a4 er è/n'q'l'm't' er po:ipre po:1isg
+SFX a4 er es/n'q'l'm't' [^y]er po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a4 yer yes/n'q'l'm't' [^ou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a4 yer ies/n'q'l'm't' [aou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a4 er ons/n'q'l't' [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX a4 cer çons/n'q'l't' cer po:ipre po:1pl
+SFX a4 ger geons/n'q'l't' ger po:ipre po:1pl
+SFX a4 er ez/n'q'l'm' er po:ipre po:2pl
+SFX a4 er ent/n'q'l'm't's' [^y]er po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a4 yer yent/n'q'l'm't's' [^ou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a4 yer ient/n'q'l'm't's' [aou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a4 er ais/n'q'j'l'm't' [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a4 cer çais/n'q'j'l'm't' cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a4 ger geais/n'q'j'l'm't' ger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a4 er ait/n'q'l'm't's' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX a4 cer çait/n'q'l'm't's' cer po:iimp po:3sg
+SFX a4 ger geait/n'q'l'm't's' ger po:iimp po:3sg
+SFX a4 er ions/n'q'l't' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX a4 er iez/n'q'l'm' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX a4 er aient/n'q'l'm't's' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX a4 cer çaient/n'q'l'm't's' cer po:iimp po:3pl
+SFX a4 ger geaient/n'q'l'm't's' ger po:iimp po:3pl
+SFX a4 er ai/n'q'j'l'm't' [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX a4 cer çai/n'q'j'l'm't' cer po:ipsi po:1sg
+SFX a4 ger geai/n'q'j'l'm't' ger po:ipsi po:1sg
+SFX a4 er as/n'q'l'm't' [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX a4 cer ças/n'q'l'm't' cer po:ipsi po:2sg
+SFX a4 ger geas/n'q'l'm't' ger po:ipsi po:2sg
+SFX a4 er a/n'q'l'm't's' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX a4 cer ça/n'q'l'm't's' cer po:ipsi po:3sg
+SFX a4 ger gea/n'q'l'm't's' ger po:ipsi po:3sg
+SFX a4 er âmes/n'q'l't' [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX a4 cer çâmes/n'q'l't' cer po:ipsi po:1pl
+SFX a4 ger geâmes/n'q'l't' ger po:ipsi po:1pl
+SFX a4 er âtes/n'q'l'm' [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX a4 cer çâtes/n'q'l'm' cer po:ipsi po:2pl
+SFX a4 ger geâtes/n'q'l'm' ger po:ipsi po:2pl
+SFX a4 er èrent/n'q'l'm't's' er po:ipsi po:3pl!
+SFX a4 er erai/n'q'j'l'm't' [^y]er po:ifut po:1sg
+SFX a4 yer yerai/n'q'j'l'm't' [^ou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a4 yer ierai/n'q'j'l'm't' [aou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a4 er eras/n'q'l'm't' [^y]er po:ifut po:2sg
+SFX a4 yer yeras/n'q'l'm't' [^ou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a4 yer ieras/n'q'l'm't' [aou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a4 er era/n'q'l'm't's' [^y]er po:ifut po:3sg
+SFX a4 yer yera/n'q'l'm't's' [^ou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a4 yer iera/n'q'l'm't's' [aou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a4 er erons/n'q'l't' [^y]er po:ifut po:1pl
+SFX a4 yer yerons/n'q'l't' [^ou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a4 yer ierons/n'q'l't' [aou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a4 er erez/n'q'l'm' [^y]er po:ifut po:2pl
+SFX a4 yer yerez/n'q'l'm' [^ou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a4 yer ierez/n'q'l'm' [aou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a4 er eront/n'q'l'm't's' [^y]er po:ifut po:3pl!
+SFX a4 yer yeront/n'q'l'm't's' [^ou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a4 yer ieront/n'q'l'm't's' [aou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a4 er erais/n'q'j'l'm't' [^y]er po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a4 yer yerais/n'q'j'l'm't' [^ou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a4 yer ierais/n'q'j'l'm't' [aou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a4 er erait/n'q'l'm't's' [^y]er po:cond po:3sg
+SFX a4 yer yerait/n'q'l'm't's' [^ou]yer po:cond po:3sg
+SFX a4 yer ierait/n'q'l'm't's' [aou]yer po:cond po:3sg
+SFX a4 er erions/n'q'l't' [^y]er po:cond po:1pl
+SFX a4 yer yerions/n'q'l't' [^ou]yer po:cond po:1pl
+SFX a4 yer ierions/n'q'l't' [aou]yer po:cond po:1pl
+SFX a4 er eriez/n'q'l'm' [^y]er po:cond po:2pl
+SFX a4 yer yeriez/n'q'l'm' [^ou]yer po:cond po:2pl
+SFX a4 yer ieriez/n'q'l'm' [aou]yer po:cond po:2pl
+SFX a4 er eraient/n'q'l'm't's' [^y]er po:cond po:3pl
+SFX a4 yer yeraient/n'q'l'm't's' [^ou]yer po:cond po:3pl
+SFX a4 yer ieraient/n'q'l'm't's' [aou]yer po:cond po:3pl
+SFX a4 er asse/n'q'j'l'm't' [^cg]er po:simp po:1sg
+SFX a4 cer çasse/n'q'j'l'm't' cer po:simp po:1sg
+SFX a4 ger geasse/n'q'j'l'm't' ger po:simp po:1sg
+SFX a4 er asses/n'q'l'm't' [^cg]er po:simp po:2sg
+SFX a4 cer çasses/n'q'l'm't' cer po:simp po:2sg
+SFX a4 ger geasses/n'q'l'm't' ger po:simp po:2sg
+SFX a4 er ât/n'q'l'm't's' [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX a4 cer çât/n'q'l'm't's' cer po:simp po:3sg
+SFX a4 ger geât/n'q'l'm't's' ger po:simp po:3sg
+SFX a4 er assions/n'q'l't' [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX a4 cer çassions/n'q'l't' cer po:simp po:1pl
+SFX a4 ger geassions/n'q'l't' ger po:simp po:1pl
+SFX a4 er assiez/n'q'l'm' [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX a4 cer çassiez/n'q'l'm' cer po:simp po:2pl
+SFX a4 ger geassiez/n'q'l'm' ger po:simp po:2pl
+SFX a4 er assent/n'q'l'm't's' [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX a4 cer çassent/n'q'l'm't's' cer po:simp po:3pl
+SFX a4 ger geassent/n'q'l'm't's' ger po:simp po:3pl
+SFX a4 er e/n'l'm't' [^y]er po:impe po:2sg
+SFX a4 yer ye/n'l'm't' [^ou]yer po:impe po:2sg
+SFX a4 yer ie/n'l'm't' [aou]yer po:impe po:2sg
+SFX a4 er ons/n'l' [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX a4 cer çons/n'l' cer po:impe po:1pl
+SFX a4 ger geons/n'l' ger po:impe po:1pl
+SFX a4 er ez/n'l'm' er po:impe po:2pl
 
 SFX a5 Y 103
-SFX a5 er er/n'q'd'm't's' er
-SFX a5 er ant/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX a5 cer çant/n'q'm't's' cer
-SFX a5 ger geant/n'q'm't's' ger
-SFX a5 er e/n'q'j'm't's' [^y]er
-SFX a5 yer ye/n'q'j'm't's' [^ou]yer
-SFX a5 yer ie/n'q'j'm't's' [aou]yer
-SFX a5 er è/n'm't' er
-SFX a5 er es/n'm't' [^y]er
-SFX a5 yer yes/n'm't' [^ou]yer
-SFX a5 yer ies/n'm't' [aou]yer
-SFX a5 er ons/n't' [^cg]er
-SFX a5 cer çons/n't' cer
-SFX a5 ger geons/n't' ger
-SFX a5 r z/n'm' er
-SFX a5 er ent/n'q'm't's' [^y]er
-SFX a5 yer yent/n'q'm't's' [^ou]yer
-SFX a5 yer ient/n'q'm't's' [aou]yer
-SFX a5 er ais/n'j'm't' [^cg]er
-SFX a5 cer çais/n'j'm't' cer
-SFX a5 ger geais/n'j'm't' ger
-SFX a5 er ait/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX a5 cer çait/n'q'm't's' cer
-SFX a5 ger geait/n'q'm't's' ger
-SFX a5 er ions/n't' er
-SFX a5 er iez/n'm' er
-SFX a5 er aient/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX a5 cer çaient/n'q'm't's' cer
-SFX a5 ger geaient/n'q'm't's' ger
-SFX a5 er ai/n'j'm't' [^cg]er
-SFX a5 cer çai/n'j'm't' cer
-SFX a5 ger geai/n'j'm't' ger
-SFX a5 er as/n'm't' [^cg]er
-SFX a5 cer ças/n'm't' cer
-SFX a5 ger geas/n'm't' ger
-SFX a5 er a/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX a5 cer ça/n'q'm't's' cer
-SFX a5 ger gea/n'q'm't's' ger
-SFX a5 er âmes/n't' [^cg]er
-SFX a5 cer çâmes/n't' cer
-SFX a5 ger geâmes/n't' ger
-SFX a5 er âtes/n'm' [^cg]er
-SFX a5 cer çâtes/n'm' cer
-SFX a5 ger geâtes/n'm' ger
-SFX a5 er èrent/n'q'm't's' er
-SFX a5 er erai/n'j'm't' [^y]er
-SFX a5 yer yerai/n'j'm't' [^ou]yer
-SFX a5 yer ierai/n'j'm't' [aou]yer
-SFX a5 er eras/n'm't' [^y]er
-SFX a5 yer yeras/n'm't' [^ou]yer
-SFX a5 yer ieras/n'm't' [aou]yer
-SFX a5 er era/n'q'm't's' [^y]er
-SFX a5 yer yera/n'q'm't's' [^ou]yer
-SFX a5 yer iera/n'q'm't's' [aou]yer
-SFX a5 er erons/n't' [^y]er
-SFX a5 yer yerons/n't' [^ou]yer
-SFX a5 yer ierons/n't' [aou]yer
-SFX a5 er erez/n'm' [^y]er
-SFX a5 yer yerez/n'm' [^ou]yer
-SFX a5 yer ierez/n'm' [aou]yer
-SFX a5 er eront/n'q'm't's' [^y]er
-SFX a5 yer yeront/n'q'm't's' [^ou]yer
-SFX a5 yer ieront/n'q'm't's' [aou]yer
-SFX a5 er erais/n'j'm't' [^y]er
-SFX a5 yer yerais/n'j'm't' [^ou]yer
-SFX a5 yer ierais/n'j'm't' [aou]yer
-SFX a5 er erait/n'q'm't's' [^y]er
-SFX a5 yer yerait/n'q'm't's' [^ou]yer
-SFX a5 yer ierait/n'q'm't's' [aou]yer
-SFX a5 er erions/n't' [^y]er
-SFX a5 yer yerions/n't' [^ou]yer
-SFX a5 yer ierions/n't' [aou]yer
-SFX a5 er eriez/n'm' [^y]er
-SFX a5 yer yeriez/n'm' [^ou]yer
-SFX a5 yer ieriez/n'm' [aou]yer
-SFX a5 er eraient/n'q'm't's' [^y]er
-SFX a5 yer yeraient/n'q'm't's' [^ou]yer
-SFX a5 yer ieraient/n'q'm't's' [aou]yer
-SFX a5 er asse/n'j'm't' [^cg]er
-SFX a5 cer çasse/n'j'm't' cer
-SFX a5 ger geasse/n'j'm't' ger
-SFX a5 er asses/n'm't' [^cg]er
-SFX a5 cer çasses/n'm't' cer
-SFX a5 ger geasses/n'm't' ger
-SFX a5 er ât/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX a5 cer çât/n'q'm't's' cer
-SFX a5 ger geât/n'q'm't's' ger
-SFX a5 er assions/n't' [^cg]er
-SFX a5 cer çassions/n't' cer
-SFX a5 ger geassions/n't' ger
-SFX a5 er assiez/n'm' [^cg]er
-SFX a5 cer çassiez/n'm' cer
-SFX a5 ger geassiez/n'm' ger
-SFX a5 er assent/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX a5 cer çassent/n'q'm't's' cer
-SFX a5 ger geassent/n'q'm't's' ger
-SFX a5 er e/n'm' [^y]er
-SFX a5 yer e/n'm' [^ou]yer
-SFX a5 yer ie/n'm' [aou]yer
-SFX a5 er ons/n' [^cg]er
-SFX a5 cer çons/n' cer
-SFX a5 ger geons/n' ger
-SFX a5 er ez/n'm' er
+SFX a5 er er/n'q'd'm't's' er po:infi
+SFX a5 er ant/n'q'm't's' [^cg]er po:ppre
+SFX a5 cer çant/n'q'm't's' cer po:ppre
+SFX a5 ger geant/n'q'm't's' ger po:ppre
+SFX a5 er e/n'q'j'm't's' [^y]er po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a5 yer ye/n'q'j'm't's' [^ou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a5 yer ie/n'q'j'm't's' [aou]yer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX a5 er è/n'm't' er po:ipre po:1isg
+SFX a5 er es/n'm't' [^y]er po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a5 yer yes/n'm't' [^ou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a5 yer ies/n'm't' [aou]yer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX a5 er ons/n't' [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX a5 cer çons/n't' cer po:ipre po:1pl
+SFX a5 ger geons/n't' ger po:ipre po:1pl
+SFX a5 r z/n'm' er po:ipre po:2pl
+SFX a5 er ent/n'q'm't's' [^y]er po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a5 yer yent/n'q'm't's' [^ou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a5 yer ient/n'q'm't's' [aou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a5 er ais/n'j'm't' [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a5 cer çais/n'j'm't' cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a5 ger geais/n'j'm't' ger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX a5 er ait/n'q'm't's' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX a5 cer çait/n'q'm't's' cer po:iimp po:3sg
+SFX a5 ger geait/n'q'm't's' ger po:iimp po:3sg
+SFX a5 er ions/n't' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX a5 er iez/n'm' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX a5 er aient/n'q'm't's' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX a5 cer çaient/n'q'm't's' cer po:iimp po:3pl
+SFX a5 ger geaient/n'q'm't's' ger po:iimp po:3pl
+SFX a5 er ai/n'j'm't' [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX a5 cer çai/n'j'm't' cer po:ipsi po:1sg
+SFX a5 ger geai/n'j'm't' ger po:ipsi po:1sg
+SFX a5 er as/n'm't' [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX a5 cer ças/n'm't' cer po:ipsi po:2sg
+SFX a5 ger geas/n'm't' ger po:ipsi po:2sg
+SFX a5 er a/n'q'm't's' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX a5 cer ça/n'q'm't's' cer po:ipsi po:3sg
+SFX a5 ger gea/n'q'm't's' ger po:ipsi po:3sg
+SFX a5 er âmes/n't' [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX a5 cer çâmes/n't' cer po:ipsi po:1pl
+SFX a5 ger geâmes/n't' ger po:ipsi po:1pl
+SFX a5 er âtes/n'm' [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX a5 cer çâtes/n'm' cer po:ipsi po:2pl
+SFX a5 ger geâtes/n'm' ger po:ipsi po:2pl
+SFX a5 er èrent/n'q'm't's' er po:ipsi po:3pl!
+SFX a5 er erai/n'j'm't' [^y]er po:ifut po:1sg
+SFX a5 yer yerai/n'j'm't' [^ou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a5 yer ierai/n'j'm't' [aou]yer po:ifut po:1sg
+SFX a5 er eras/n'm't' [^y]er po:ifut po:2sg
+SFX a5 yer yeras/n'm't' [^ou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a5 yer ieras/n'm't' [aou]yer po:ifut po:2sg
+SFX a5 er era/n'q'm't's' [^y]er po:ifut po:3sg
+SFX a5 yer yera/n'q'm't's' [^ou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a5 yer iera/n'q'm't's' [aou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a5 er erons/n't' [^y]er po:ifut po:1pl
+SFX a5 yer yerons/n't' [^ou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a5 yer ierons/n't' [aou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a5 er erez/n'm' [^y]er po:ifut po:2pl
+SFX a5 yer yerez/n'm' [^ou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a5 yer ierez/n'm' [aou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a5 er eront/n'q'm't's' [^y]er po:ifut po:3pl!
+SFX a5 yer yeront/n'q'm't's' [^ou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a5 yer ieront/n'q'm't's' [aou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a5 er erais/n'j'm't' [^y]er po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a5 yer yerais/n'j'm't' [^ou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a5 yer ierais/n'j'm't' [aou]yer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX a5 er erait/n'q'm't's' [^y]er po:cond po:3sg
+SFX a5 yer yerait/n'q'm't's' [^ou]yer po:cond po:3sg
+SFX a5 yer ierait/n'q'm't's' [aou]yer po:cond po:3sg
+SFX a5 er erions/n't' [^y]er po:cond po:1pl
+SFX a5 yer yerions/n't' [^ou]yer po:cond po:1pl
+SFX a5 yer ierions/n't' [aou]yer po:cond po:1pl
+SFX a5 er eriez/n'm' [^y]er po:cond po:2pl
+SFX a5 yer yeriez/n'm' [^ou]yer po:cond po:2pl
+SFX a5 yer ieriez/n'm' [aou]yer po:cond po:2pl
+SFX a5 er eraient/n'q'm't's' [^y]er po:cond po:3pl
+SFX a5 yer yeraient/n'q'm't's' [^ou]yer po:cond po:3pl
+SFX a5 yer ieraient/n'q'm't's' [aou]yer po:cond po:3pl
+SFX a5 er asse/n'j'm't' [^cg]er po:simp po:1sg
+SFX a5 cer çasse/n'j'm't' cer po:simp po:1sg
+SFX a5 ger geasse/n'j'm't' ger po:simp po:1sg
+SFX a5 er asses/n'm't' [^cg]er po:simp po:2sg
+SFX a5 cer çasses/n'm't' cer po:simp po:2sg
+SFX a5 ger geasses/n'm't' ger po:simp po:2sg
+SFX a5 er ât/n'q'm't's' [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX a5 cer çât/n'q'm't's' cer po:simp po:3sg
+SFX a5 ger geât/n'q'm't's' ger po:simp po:3sg
+SFX a5 er assions/n't' [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX a5 cer çassions/n't' cer po:simp po:1pl
+SFX a5 ger geassions/n't' ger po:simp po:1pl
+SFX a5 er assiez/n'm' [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX a5 cer çassiez/n'm' cer po:simp po:2pl
+SFX a5 ger geassiez/n'm' ger po:simp po:2pl
+SFX a5 er assent/n'q'm't's' [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX a5 cer çassent/n'q'm't's' cer po:simp po:3pl
+SFX a5 ger geassent/n'q'm't's' ger po:simp po:3pl
+SFX a5 er e/n'm' [^y]er po:impe po:2sg
+SFX a5 yer e/n'm' [^ou]yer po:impe po:2sg
+SFX a5 yer ie/n'm' [aou]yer po:impe po:2sg
+SFX a5 er ons/n' [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX a5 cer çons/n' cer po:impe po:1pl
+SFX a5 ger geons/n' ger po:impe po:1pl
+SFX a5 er ez/n'm' er po:impe po:2pl
 
 SFX a6 Y 72
-SFX a6 er er/s' er
-SFX a6 er ant/s' [^cg]er
-SFX a6 cer çant/s' cer
-SFX a6 ger geant/s' ger
-SFX a6 er e/s' [^y]er
-SFX a6 yer ye/s' [^ou]yer
-SFX a6 yer ie/s' [aou]yer
-SFX a6 er ons [^cg]er
-SFX a6 cer çons cer
-SFX a6 ger geons ger
-SFX a6 er ez er
-SFX a6 er ent/s' [^y]er
-SFX a6 yer yent/s' [^ou]yer
-SFX a6 yer ient/s' [aou]yer
-SFX a6 er ait/s' [^cg]er
-SFX a6 cer çait/s' cer
-SFX a6 ger geait/s' ger
-SFX a6 er ions er
-SFX a6 er iez er
-SFX a6 er aient/s' [^cg]er
-SFX a6 cer çaient/s' cer
-SFX a6 ger geaient/s' ger
-SFX a6 er a/s' [^cg]er
-SFX a6 cer ça/s' cer
-SFX a6 ger gea/s' ger
-SFX a6 er âmes [^cg]er
-SFX a6 cer çâmes cer
-SFX a6 ger geâmes ger
-SFX a6 er âtes [^cg]er
-SFX a6 cer çâtes/s' cer
-SFX a6 ger geâtes/s' ger
-SFX a6 er èrent/s' er
-SFX a6 er era/s' [^y]er
-SFX a6 yer yera/s' [^ou]yer
-SFX a6 yer iera/s' [aou]yer
-SFX a6 er erons [^y]er
-SFX a6 yer yerons [^ou]yer
-SFX a6 yer ierons [aou]yer
-SFX a6 er erez [^y]er
-SFX a6 yer yerez [^ou]yer
-SFX a6 yer ierez [aou]yer
-SFX a6 er eront/s' [^y]er
-SFX a6 yer yeront/s' [^ou]yer
-SFX a6 yer ieront/s' [aou]yer
-SFX a6 er erait/s' [^y]er
-SFX a6 yer yerait/s' [^ou]yer
-SFX a6 yer ierait/s' [aou]yer
-SFX a6 er erions [^y]er
-SFX a6 yer yerions [^ou]yer
-SFX a6 yer ierions [aou]yer
-SFX a6 er eriez [^y]er
-SFX a6 yer yeriez [^ou]yer
-SFX a6 yer ieriez [aou]yer
-SFX a6 er eraient/s' [^y]er
-SFX a6 yer yeraient/s' [^ou]yer
-SFX a6 yer ieraient/s' [aou]yer
-SFX a6 er ât/s' [^cg]er
-SFX a6 cer çât/s' cer
-SFX a6 ger geât/s' ger
-SFX a6 er assions [^cg]er
-SFX a6 cer çassions cer
-SFX a6 ger geassions ger
-SFX a6 er assiez [^cg]er
-SFX a6 cer çassiez cer
-SFX a6 ger geassiez ger
-SFX a6 er assent/s' [^cg]er
-SFX a6 cer çassent/s' cer
-SFX a6 ger geassent/s' ger
-SFX a6 er ons [^cg]er
-SFX a6 cer çons cer
-SFX a6 ger geons ger
-SFX a6 er ez er
+SFX a6 er er/s' er po:infi
+SFX a6 er ant/s' [^cg]er po:ppre
+SFX a6 cer çant/s' cer po:ppre
+SFX a6 ger geant/s' ger po:ppre
+SFX a6 er e/s' [^y]er po:ipre po:spre po:3sg
+SFX a6 yer ye/s' [^ou]yer po:ipre po:spre po:3sg
+SFX a6 yer ie/s' [aou]yer po:ipre po:spre po:3sg
+SFX a6 er ons [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX a6 cer çons cer po:ipre po:1pl
+SFX a6 ger geons ger po:ipre po:1pl
+SFX a6 er ez er po:ipre po:2pl
+SFX a6 er ent/s' [^y]er po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a6 yer yent/s' [^ou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a6 yer ient/s' [aou]yer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a6 er ait/s' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX a6 cer çait/s' cer po:iimp po:3sg
+SFX a6 ger geait/s' ger po:iimp po:3sg
+SFX a6 er ions er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX a6 er iez er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX a6 er aient/s' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX a6 cer çaient/s' cer po:iimp po:3pl
+SFX a6 ger geaient/s' ger po:iimp po:3pl
+SFX a6 er a/s' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX a6 cer ça/s' cer po:ipsi po:3sg
+SFX a6 ger gea/s' ger po:ipsi po:3sg
+SFX a6 er âmes [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX a6 cer çâmes cer po:ipsi po:1pl
+SFX a6 ger geâmes ger po:ipsi po:1pl
+SFX a6 er âtes [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX a6 cer çâtes/s' cer po:ipsi po:2pl
+SFX a6 ger geâtes/s' ger po:ipsi po:2pl
+SFX a6 er èrent/s' er po:ipsi po:3pl!
+SFX a6 er era/s' [^y]er po:ifut po:3sg
+SFX a6 yer yera/s' [^ou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a6 yer iera/s' [aou]yer po:ifut po:3sg
+SFX a6 er erons [^y]er po:ifut po:1pl
+SFX a6 yer yerons [^ou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a6 yer ierons [aou]yer po:ifut po:1pl
+SFX a6 er erez [^y]er po:ifut po:2pl
+SFX a6 yer yerez [^ou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a6 yer ierez [aou]yer po:ifut po:2pl
+SFX a6 er eront/s' [^y]er po:ifut po:3pl!
+SFX a6 yer yeront/s' [^ou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a6 yer ieront/s' [aou]yer po:ifut po:3pl!
+SFX a6 er erait/s' [^y]er po:cond po:3sg
+SFX a6 yer yerait/s' [^ou]yer po:cond po:3sg
+SFX a6 yer ierait/s' [aou]yer po:cond po:3sg
+SFX a6 er erions [^y]er po:cond po:1pl
+SFX a6 yer yerions [^ou]yer po:cond po:1pl
+SFX a6 yer ierions [aou]yer po:cond po:1pl
+SFX a6 er eriez [^y]er po:cond po:2pl
+SFX a6 yer yeriez [^ou]yer po:cond po:2pl
+SFX a6 yer ieriez [aou]yer po:cond po:2pl
+SFX a6 er eraient/s' [^y]er po:cond po:3pl
+SFX a6 yer yeraient/s' [^ou]yer po:cond po:3pl
+SFX a6 yer ieraient/s' [aou]yer po:cond po:3pl
+SFX a6 er ât/s' [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX a6 cer çât/s' cer po:simp po:3sg
+SFX a6 ger geât/s' ger po:simp po:3sg
+SFX a6 er assions [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX a6 cer çassions cer po:simp po:1pl
+SFX a6 ger geassions ger po:simp po:1pl
+SFX a6 er assiez [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX a6 cer çassiez cer po:simp po:2pl
+SFX a6 ger geassiez ger po:simp po:2pl
+SFX a6 er assent/s' [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX a6 cer çassent/s' cer po:simp po:3pl
+SFX a6 ger geassent/s' ger po:simp po:3pl
+SFX a6 er ons [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX a6 cer çons cer po:impe po:1pl
+SFX a6 ger geons ger po:impe po:1pl
+SFX a6 er ez er po:impe po:2pl
 
 SFX a8 N 16
-SFX a8 er er/n'd' er
-SFX a8 er ant [^cg]er
-SFX a8 cer çant cer
-SFX a8 ger geant ger
-SFX a8 er e/n' er
-SFX a8 er ait/n' [^cg]er
-SFX a8 cer çait/n' cer
-SFX a8 ger geait/n' ger
-SFX a8 er a/n' [^cg]er
-SFX a8 cer ça/n' cer
-SFX a8 ger gea/n' ger
-SFX a8 er era/n' er
-SFX a8 er erait/n' er
-SFX a8 er ât/n' [^cg]er
-SFX a8 cer çât/n' cer
-SFX a8 ger geât/n' ger
+SFX a8 er er/n'd' er po:infi
+SFX a8 er ant [^cg]er po:ppre
+SFX a8 cer çant cer po:ppre
+SFX a8 ger geant ger po:ppre
+SFX a8 er e/n' er po:ipre po:spre po:3sg
+SFX a8 er ait/n' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX a8 cer çait/n' cer po:iimp po:3sg
+SFX a8 ger geait/n' ger po:iimp po:3sg
+SFX a8 er a/n' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX a8 cer ça/n' cer po:ipsi po:3sg
+SFX a8 ger gea/n' ger po:ipsi po:3sg
+SFX a8 er era/n' er po:ifut po:3sg
+SFX a8 er erait/n' er po:cond po:3sg
+SFX a8 er ât/n' [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX a8 cer çât/n' cer po:simp po:3sg
+SFX a8 ger geât/n' ger po:simp po:3sg
 
 SFX a9 N 10
-SFX a9 er ent/n' er
-SFX a9 er aient/n' [^cg]er
-SFX a9 cer çaient/n' cer
-SFX a9 ger geaient/n' ger
-SFX a9 er èrent/n' er
-SFX a9 er eront/n' er
-SFX a9 er eraient/n' er
-SFX a9 er assent/n' [^cg]er
-SFX a9 cer çassent/n' cer
-SFX a9 ger geassent/n' ger
-
-SFX b0 N 190
-SFX b0 er ant [^c]er
-SFX b0 cer çant cer
-SFX b0 ecer èce ecer
-SFX b0 emer ème emer
-SFX b0 ener ène ener
-SFX b0 eper èpe eper
-SFX b0 erer ère erer
-SFX b0 eser èse eser
-SFX b0 ever ève ever
-SFX b0 evrer èvre evrer
-SFX b0 eter ète eter
-SFX b0 eler èle eler
-SFX b0 er è er
-SFX b0 ecer èces ecer
-SFX b0 emer èmes emer
-SFX b0 ener ènes ener
-SFX b0 eper èpes eper
-SFX b0 erer ères erer
-SFX b0 eser èses eser
-SFX b0 ever èves ever
-SFX b0 evrer èvres evrer
-SFX b0 eter ètes eter
-SFX b0 eler èles eler
-SFX b0 er ons [^c]er
-SFX b0 cer çons cer
-SFX b0 er ez er
-SFX b0 ecer ècent ecer
-SFX b0 emer èment emer
-SFX b0 ener ènent ener
-SFX b0 eper èpent eper
-SFX b0 erer èrent erer
-SFX b0 eser èsent eser
-SFX b0 ever èvent ever
-SFX b0 evrer èvrent evrer
-SFX b0 eter ètent eter
-SFX b0 eler èlent eler
-SFX b0 er ais [^c]er
-SFX b0 cer çais cer
-SFX b0 er ait [^c]er
-SFX b0 cer çait cer
-SFX b0 er ions er
-SFX b0 er iez er
-SFX b0 er aient [^c]er
-SFX b0 cer çaient cer
-SFX b0 er ai [^c]er
-SFX b0 cer çai cer
-SFX b0 er as [^c]er
-SFX b0 cer ças cer
-SFX b0 er a [^c]er
-SFX b0 cer ça cer
-SFX b0 er âmes [^c]er
-SFX b0 cer çâmes cer
-SFX b0 er âtes [^c]er
-SFX b0 cer çâtes cer
-SFX b0 er èrent er
-SFX b0 ecer ècerai ecer
-SFX b0 emer èmerai emer
-SFX b0 ener ènerai ener
-SFX b0 eper èperai eper
-SFX b0 erer èrerai erer
-SFX b0 eser èserai eser
-SFX b0 ever èverai ever
-SFX b0 evrer èvrerai evrer
-SFX b0 eter èterai eter
-SFX b0 eler èlerai eler
-SFX b0 ecer èceras ecer
-SFX b0 emer èmeras emer
-SFX b0 ener èneras ener
-SFX b0 eper èperas eper
-SFX b0 erer èreras erer
-SFX b0 eser èseras eser
-SFX b0 ever èveras ever
-SFX b0 evrer èvreras evrer
-SFX b0 eter èteras eter
-SFX b0 eler èleras eler
-SFX b0 ecer ècera ecer
-SFX b0 emer èmera emer
-SFX b0 ener ènera ener
-SFX b0 eper èpera eper
-SFX b0 erer èrera erer
-SFX b0 eser èsera eser
-SFX b0 ever èvera ever
-SFX b0 evrer èvrera evrer
-SFX b0 eter ètera eter
-SFX b0 eler èlera eler
-SFX b0 ecer ècerons ecer
-SFX b0 emer èmerons emer
-SFX b0 ener ènerons ener
-SFX b0 eper èperons eper
-SFX b0 erer èrerons erer
-SFX b0 eser èserons eser
-SFX b0 ever èverons ever
-SFX b0 evrer èvrerons evrer
-SFX b0 eter èterons eter
-SFX b0 eler èlerons eler
-SFX b0 ecer ècerez ecer
-SFX b0 emer èmerez emer
-SFX b0 ener ènerez ener
-SFX b0 eper èperez eper
-SFX b0 erer èrerez erer
-SFX b0 eser èserez eser
-SFX b0 ever èverez ever
-SFX b0 evrer èvrerez evrer
-SFX b0 eter èterez eter
-SFX b0 eler èlerez eler
-SFX b0 ecer èceront ecer
-SFX b0 emer èmeront emer
-SFX b0 ener èneront ener
-SFX b0 eper èperont eper
-SFX b0 erer èreront erer
-SFX b0 eser èseront eser
-SFX b0 ever èveront ever
-SFX b0 evrer èvreront evrer
-SFX b0 eter èteront eter
-SFX b0 eler èleront eler
-SFX b0 ecer ècerais ecer
-SFX b0 emer èmerais emer
-SFX b0 ener ènerais ener
-SFX b0 eper èperais eper
-SFX b0 erer èrerais erer
-SFX b0 eser èserais eser
-SFX b0 ever èverais ever
-SFX b0 evrer èvrerais evrer
-SFX b0 eter èterais eter
-SFX b0 eler èlerais eler
-SFX b0 ecer ècerait ecer
-SFX b0 emer èmerait emer
-SFX b0 ener ènerait ener
-SFX b0 eper èperait eper
-SFX b0 erer èrerait erer
-SFX b0 eser èserait eser
-SFX b0 ever èverait ever
-SFX b0 evrer èvrerait evrer
-SFX b0 eter èterait eter
-SFX b0 eler èlerait eler
-SFX b0 ecer ècerions ecer
-SFX b0 emer èmerions emer
-SFX b0 ener ènerions ener
-SFX b0 eper èperions eper
-SFX b0 erer èrerions erer
-SFX b0 eser èserions eser
-SFX b0 ever èverions ever
-SFX b0 evrer èvrerions evrer
-SFX b0 eter èterions eter
-SFX b0 eler èlerions eler
-SFX b0 ecer èceriez ecer
-SFX b0 emer èmeriez emer
-SFX b0 ener èneriez ener
-SFX b0 eper èperiez eper
-SFX b0 erer èreriez erer
-SFX b0 eser èseriez eser
-SFX b0 ever èveriez ever
-SFX b0 evrer èvreriez evrer
-SFX b0 eter èteriez eter
-SFX b0 eler èleriez eler
-SFX b0 ecer èceraient ecer
-SFX b0 emer èmeraient emer
-SFX b0 ener èneraient ener
-SFX b0 eper èperaient eper
-SFX b0 erer èreraient erer
-SFX b0 eser èseraient eser
-SFX b0 ever èveraient ever
-SFX b0 evrer èvreraient evrer
-SFX b0 eter èteraient eter
-SFX b0 eler èleraient eler
-SFX b0 er asse [^c]er
-SFX b0 cer çasse cer
-SFX b0 er asses [^c]er
-SFX b0 cer çasses cer
-SFX b0 er ât [^c]er
-SFX b0 cer çât cer
-SFX b0 er assions [^c]er
-SFX b0 cer çassions cer
-SFX b0 er assiez [^c]er
-SFX b0 cer çassiez cer
-SFX b0 er assent [^c]er
-SFX b0 cer çassent cer
-SFX b0 ecer èce ecer
-SFX b0 emer ème emer
-SFX b0 ener ène ener
-SFX b0 eper èpe eper
-SFX b0 erer ère erer
-SFX b0 eser èse eser
-SFX b0 ever ève ever
-SFX b0 evrer èvre evrer
-SFX b0 eter ète eter
-SFX b0 eler èle eler
-SFX b0 er ons [^c]er
-SFX b0 cer çons cer
-SFX b0 er ez er
+SFX a9 er ent/n' er po:ipre po:spre po:3pl
+SFX a9 er aient/n' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX a9 cer çaient/n' cer po:iimp po:3pl
+SFX a9 ger geaient/n' ger po:iimp po:3pl
+SFX a9 er èrent/n' er po:ipsi po:3pl!
+SFX a9 er eront/n' er po:ifut po:3pl!
+SFX a9 er eraient/n' er po:cond po:3pl
+SFX a9 er assent/n' [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX a9 cer çassent/n' cer po:simp po:3pl
+SFX a9 ger geassent/n' ger po:simp po:3pl
+
+SFX b0 N 191
+SFX b0 er er er po:infi
+SFX b0 er ant [^c]er po:ppre
+SFX b0 cer çant cer po:ppre
+SFX b0 ecer èce ecer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b0 emer ème emer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b0 ener ène ener po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b0 eper èpe eper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b0 erer ère erer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b0 eser èse eser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b0 ever ève ever po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b0 evrer èvre evrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b0 eter ète eter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b0 eler èle eler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b0 er è er po:ipre po:1isg
+SFX b0 ecer èces ecer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b0 emer èmes emer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b0 ener ènes ener po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b0 eper èpes eper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b0 erer ères erer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b0 eser èses eser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b0 ever èves ever po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b0 evrer èvres evrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b0 eter ètes eter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b0 eler èles eler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b0 er ons [^c]er po:ipre po:1pl
+SFX b0 cer çons cer po:ipre po:1pl
+SFX b0 er ez er po:ipre po:2pl
+SFX b0 ecer ècent ecer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b0 emer èment emer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b0 ener ènent ener po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b0 eper èpent eper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b0 erer èrent erer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b0 eser èsent eser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b0 ever èvent ever po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b0 evrer èvrent evrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b0 eter ètent eter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b0 eler èlent eler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b0 er ais [^c]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b0 cer çais cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b0 er ait [^c]er po:iimp po:3sg
+SFX b0 cer çait cer po:iimp po:3sg
+SFX b0 er ions er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX b0 er iez er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX b0 er aient [^c]er po:iimp po:3pl
+SFX b0 cer çaient cer po:iimp po:3pl
+SFX b0 er ai [^c]er po:ipsi po:1sg
+SFX b0 cer çai cer po:ipsi po:1sg
+SFX b0 er as [^c]er po:ipsi po:2sg
+SFX b0 cer ças cer po:ipsi po:2sg
+SFX b0 er a [^c]er po:ipsi po:3sg
+SFX b0 cer ça cer po:ipsi po:3sg
+SFX b0 er âmes [^c]er po:ipsi po:1pl
+SFX b0 cer çâmes cer po:ipsi po:1pl
+SFX b0 er âtes [^c]er po:ipsi po:2pl
+SFX b0 cer çâtes cer po:ipsi po:2pl
+SFX b0 er èrent er po:ipsi po:3pl!
+SFX b0 ecer ècerai ecer po:ifut po:1sg
+SFX b0 emer èmerai emer po:ifut po:1sg
+SFX b0 ener ènerai ener po:ifut po:1sg
+SFX b0 eper èperai eper po:ifut po:1sg
+SFX b0 erer èrerai erer po:ifut po:1sg
+SFX b0 eser èserai eser po:ifut po:1sg
+SFX b0 ever èverai ever po:ifut po:1sg
+SFX b0 evrer èvrerai evrer po:ifut po:1sg
+SFX b0 eter èterai eter po:ifut po:1sg
+SFX b0 eler èlerai eler po:ifut po:1sg
+SFX b0 ecer èceras ecer po:ifut po:2sg
+SFX b0 emer èmeras emer po:ifut po:2sg
+SFX b0 ener èneras ener po:ifut po:2sg
+SFX b0 eper èperas eper po:ifut po:2sg
+SFX b0 erer èreras erer po:ifut po:2sg
+SFX b0 eser èseras eser po:ifut po:2sg
+SFX b0 ever èveras ever po:ifut po:2sg
+SFX b0 evrer èvreras evrer po:ifut po:2sg
+SFX b0 eter èteras eter po:ifut po:2sg
+SFX b0 eler èleras eler po:ifut po:2sg
+SFX b0 ecer ècera ecer po:ifut po:3sg
+SFX b0 emer èmera emer po:ifut po:3sg
+SFX b0 ener ènera ener po:ifut po:3sg
+SFX b0 eper èpera eper po:ifut po:3sg
+SFX b0 erer èrera erer po:ifut po:3sg
+SFX b0 eser èsera eser po:ifut po:3sg
+SFX b0 ever èvera ever po:ifut po:3sg
+SFX b0 evrer èvrera evrer po:ifut po:3sg
+SFX b0 eter ètera eter po:ifut po:3sg
+SFX b0 eler èlera eler po:ifut po:3sg
+SFX b0 ecer ècerons ecer po:ifut po:1pl
+SFX b0 emer èmerons emer po:ifut po:1pl
+SFX b0 ener ènerons ener po:ifut po:1pl
+SFX b0 eper èperons eper po:ifut po:1pl
+SFX b0 erer èrerons erer po:ifut po:1pl
+SFX b0 eser èserons eser po:ifut po:1pl
+SFX b0 ever èverons ever po:ifut po:1pl
+SFX b0 evrer èvrerons evrer po:ifut po:1pl
+SFX b0 eter èterons eter po:ifut po:1pl
+SFX b0 eler èlerons eler po:ifut po:1pl
+SFX b0 ecer ècerez ecer po:ifut po:2pl
+SFX b0 emer èmerez emer po:ifut po:2pl
+SFX b0 ener ènerez ener po:ifut po:2pl
+SFX b0 eper èperez eper po:ifut po:2pl
+SFX b0 erer èrerez erer po:ifut po:2pl
+SFX b0 eser èserez eser po:ifut po:2pl
+SFX b0 ever èverez ever po:ifut po:2pl
+SFX b0 evrer èvrerez evrer po:ifut po:2pl
+SFX b0 eter èterez eter po:ifut po:2pl
+SFX b0 eler èlerez eler po:ifut po:2pl
+SFX b0 ecer èceront ecer po:ifut po:3pl!
+SFX b0 emer èmeront emer po:ifut po:3pl!
+SFX b0 ener èneront ener po:ifut po:3pl!
+SFX b0 eper èperont eper po:ifut po:3pl!
+SFX b0 erer èreront erer po:ifut po:3pl!
+SFX b0 eser èseront eser po:ifut po:3pl!
+SFX b0 ever èveront ever po:ifut po:3pl!
+SFX b0 evrer èvreront evrer po:ifut po:3pl!
+SFX b0 eter èteront eter po:ifut po:3pl!
+SFX b0 eler èleront eler po:ifut po:3pl!
+SFX b0 ecer ècerais ecer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b0 emer èmerais emer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b0 ener ènerais ener po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b0 eper èperais eper po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b0 erer èrerais erer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b0 eser èserais eser po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b0 ever èverais ever po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b0 evrer èvrerais evrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b0 eter èterais eter po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b0 eler èlerais eler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b0 ecer ècerait ecer po:cond po:3sg
+SFX b0 emer èmerait emer po:cond po:3sg
+SFX b0 ener ènerait ener po:cond po:3sg
+SFX b0 eper èperait eper po:cond po:3sg
+SFX b0 erer èrerait erer po:cond po:3sg
+SFX b0 eser èserait eser po:cond po:3sg
+SFX b0 ever èverait ever po:cond po:3sg
+SFX b0 evrer èvrerait evrer po:cond po:3sg
+SFX b0 eter èterait eter po:cond po:3sg
+SFX b0 eler èlerait eler po:cond po:3sg
+SFX b0 ecer ècerions ecer po:cond po:1pl
+SFX b0 emer èmerions emer po:cond po:1pl
+SFX b0 ener ènerions ener po:cond po:1pl
+SFX b0 eper èperions eper po:cond po:1pl
+SFX b0 erer èrerions erer po:cond po:1pl
+SFX b0 eser èserions eser po:cond po:1pl
+SFX b0 ever èverions ever po:cond po:1pl
+SFX b0 evrer èvrerions evrer po:cond po:1pl
+SFX b0 eter èterions eter po:cond po:1pl
+SFX b0 eler èlerions eler po:cond po:1pl
+SFX b0 ecer èceriez ecer po:cond po:2pl
+SFX b0 emer èmeriez emer po:cond po:2pl
+SFX b0 ener èneriez ener po:cond po:2pl
+SFX b0 eper èperiez eper po:cond po:2pl
+SFX b0 erer èreriez erer po:cond po:2pl
+SFX b0 eser èseriez eser po:cond po:2pl
+SFX b0 ever èveriez ever po:cond po:2pl
+SFX b0 evrer èvreriez evrer po:cond po:2pl
+SFX b0 eter èteriez eter po:cond po:2pl
+SFX b0 eler èleriez eler po:cond po:2pl
+SFX b0 ecer èceraient ecer po:cond po:3pl
+SFX b0 emer èmeraient emer po:cond po:3pl
+SFX b0 ener èneraient ener po:cond po:3pl
+SFX b0 eper èperaient eper po:cond po:3pl
+SFX b0 erer èreraient erer po:cond po:3pl
+SFX b0 eser èseraient eser po:cond po:3pl
+SFX b0 ever èveraient ever po:cond po:3pl
+SFX b0 evrer èvreraient evrer po:cond po:3pl
+SFX b0 eter èteraient eter po:cond po:3pl
+SFX b0 eler èleraient eler po:cond po:3pl
+SFX b0 er asse [^c]er po:simp po:1sg
+SFX b0 cer çasse cer po:simp po:1sg
+SFX b0 er asses [^c]er po:simp po:2sg
+SFX b0 cer çasses cer po:simp po:2sg
+SFX b0 er ât [^c]er po:simp po:3sg
+SFX b0 cer çât cer po:simp po:3sg
+SFX b0 er assions [^c]er po:simp po:1pl
+SFX b0 cer çassions cer po:simp po:1pl
+SFX b0 er assiez [^c]er po:simp po:2pl
+SFX b0 cer çassiez cer po:simp po:2pl
+SFX b0 er assent [^c]er po:simp po:3pl
+SFX b0 cer çassent cer po:simp po:3pl
+SFX b0 ecer èce ecer po:impe po:2sg
+SFX b0 emer ème emer po:impe po:2sg
+SFX b0 ener ène ener po:impe po:2sg
+SFX b0 eper èpe eper po:impe po:2sg
+SFX b0 erer ère erer po:impe po:2sg
+SFX b0 eser èse eser po:impe po:2sg
+SFX b0 ever ève ever po:impe po:2sg
+SFX b0 evrer èvre evrer po:impe po:2sg
+SFX b0 eter ète eter po:impe po:2sg
+SFX b0 eler èle eler po:impe po:2sg
+SFX b0 er ons [^c]er po:impe po:1pl
+SFX b0 cer çons cer po:impe po:1pl
+SFX b0 er ez er po:impe po:2pl
 
 SFX b1 Y 191
-SFX b1 er er/n'q'd' er
-SFX b1 er ant/n'q' [^c]er
-SFX b1 cer çant/n'q' cer
-SFX b1 ecer èce/n'j'q' ecer
-SFX b1 emer ème/n'j'q' emer
-SFX b1 ener ène/n'j'q' ener
-SFX b1 eper èpe/n'j'q' eper
-SFX b1 erer ère/n'j'q' erer
-SFX b1 eser èse/n'j'q' eser
-SFX b1 ever ève/n'j'q' ever
-SFX b1 evrer èvre/n'j'q' evrer
-SFX b1 eter ète/n'j'q' eter
-SFX b1 eler èle/n'j'q' eler
-SFX b1 er è/n'q' er
-SFX b1 ecer èces/n' ecer
-SFX b1 emer èmes/n' emer
-SFX b1 ener ènes/n' ener
-SFX b1 eper èpes/n' eper
-SFX b1 erer ères/n' erer
-SFX b1 eser èses/n' eser
-SFX b1 ever èves/n' ever
-SFX b1 evrer èvres/n' evrer
-SFX b1 eter ètes/n' eter
-SFX b1 eler èles/n' eler
-SFX b1 er ons/n' [^c]er
-SFX b1 cer çons/n' cer
-SFX b1 er ez/n' er
-SFX b1 ecer ècent/n'q' ecer
-SFX b1 emer èment/n'q' emer
-SFX b1 ener ènent/n'q' ener
-SFX b1 eper èpent/n'q' eper
-SFX b1 erer èrent/n'q' erer
-SFX b1 eser èsent/n'q' eser
-SFX b1 ever èvent/n'q' ever
-SFX b1 evrer èvrent/n'q' evrer
-SFX b1 eter ètent/n'q' eter
-SFX b1 eler èlent/n'q' eler
-SFX b1 er ais/n'j' [^c]er
-SFX b1 cer çais/n'j' cer
-SFX b1 er ait/n'q' [^c]er
-SFX b1 cer çait/n'q' cer
-SFX b1 er ions/n' er
-SFX b1 er iez/n' er
-SFX b1 er aient/n'q' [^c]er
-SFX b1 cer çaient/n'q' cer
-SFX b1 er ai/n'j' [^c]er
-SFX b1 cer çai/n'j' cer
-SFX b1 er as/n' [^c]er
-SFX b1 cer ças/n' cer
-SFX b1 er a/n'q' [^c]er
-SFX b1 cer ça/n'q' cer
-SFX b1 er âmes/n' [^c]er
-SFX b1 cer çâmes/n' cer
-SFX b1 er âtes/n' [^c]er
-SFX b1 cer çâtes/n' cer
-SFX b1 er èrent/n'q' er
-SFX b1 ecer ècerai/n'j' ecer
-SFX b1 emer èmerai/n'j' emer
-SFX b1 ener ènerai/n'j' ener
-SFX b1 eper èperai/n'j' eper
-SFX b1 erer èrerai/n'j' erer
-SFX b1 eser èserai/n'j' eser
-SFX b1 ever èverai/n'j' ever
-SFX b1 evrer èvrerai/n'j' evrer
-SFX b1 eter èterai/n'j' eter
-SFX b1 eler èlerai/n'j' eler
-SFX b1 ecer èceras/n' ecer
-SFX b1 emer èmeras/n' emer
-SFX b1 ener èneras/n' ener
-SFX b1 eper èperas/n' eper
-SFX b1 erer èreras/n' erer
-SFX b1 eser èseras/n' eser
-SFX b1 ever èveras/n' ever
-SFX b1 evrer èvreras/n' evrer
-SFX b1 eter èteras/n' eter
-SFX b1 eler èleras/n' eler
-SFX b1 ecer ècera/n'q' ecer
-SFX b1 emer èmera/n'q' emer
-SFX b1 ener ènera/n'q' ener
-SFX b1 eper èpera/n'q' eper
-SFX b1 erer èrera/n'q' erer
-SFX b1 eser èsera/n'q' eser
-SFX b1 ever èvera/n'q' ever
-SFX b1 evrer èvrera/n'q' evrer
-SFX b1 eter ètera/n'q' eter
-SFX b1 eler èlera/n'q' eler
-SFX b1 ecer ècerons/n' ecer
-SFX b1 emer èmerons/n' emer
-SFX b1 ener ènerons/n' ener
-SFX b1 eper èperons/n' eper
-SFX b1 erer èrerons/n' erer
-SFX b1 eser èserons/n' eser
-SFX b1 ever èverons/n' ever
-SFX b1 evrer èvrerons/n' evrer
-SFX b1 eter èterons/n' eter
-SFX b1 eler èlerons/n' eler
-SFX b1 ecer ècerez/n' ecer
-SFX b1 emer èmerez/n' emer
-SFX b1 ener ènerez/n' ener
-SFX b1 eper èperez/n' eper
-SFX b1 erer èrerez/n' erer
-SFX b1 eser èserez/n' eser
-SFX b1 ever èverez/n' ever
-SFX b1 evrer èvrerez/n' evrer
-SFX b1 eter èterez/n' eter
-SFX b1 eler èlerez/n' eler
-SFX b1 ecer èceront/n'q' ecer
-SFX b1 emer èmeront/n'q' emer
-SFX b1 ener èneront/n'q' ener
-SFX b1 eper èperont/n'q' eper
-SFX b1 erer èreront/n'q' erer
-SFX b1 eser èseront/n'q' eser
-SFX b1 ever èveront/n'q' ever
-SFX b1 evrer èvreront/n'q' evrer
-SFX b1 eter èteront/n'q' eter
-SFX b1 eler èleront/n'q' eler
-SFX b1 ecer ècerais/n'j' ecer
-SFX b1 emer èmerais/n'j' emer
-SFX b1 ener ènerais/n'j' ener
-SFX b1 eper èperais/n'j' eper
-SFX b1 erer èrerais/n'j' erer
-SFX b1 eser èserais/n'j' eser
-SFX b1 ever èverais/n'j' ever
-SFX b1 evrer èvrerais/n'j' evrer
-SFX b1 eter èterais/n'j' eter
-SFX b1 eler èlerais/n' eler
-SFX b1 ecer ècerait/n'q' ecer
-SFX b1 emer èmerait/n'q' emer
-SFX b1 ener ènerait/n'q' ener
-SFX b1 eper èperait/n'q' eper
-SFX b1 erer èrerait/n'q' erer
-SFX b1 eser èserait/n'q' eser
-SFX b1 ever èverait/n'q' ever
-SFX b1 evrer èvrerait/n'q' evrer
-SFX b1 eter èterait/n'q' eter
-SFX b1 eler èlerait/n'q' eler
-SFX b1 ecer ècerions/n' ecer
-SFX b1 emer èmerions/n' emer
-SFX b1 ener ènerions/n' ener
-SFX b1 eper èperions/n' eper
-SFX b1 erer èrerions/n' erer
-SFX b1 eser èserions/n' eser
-SFX b1 ever èverions/n' ever
-SFX b1 evrer èvrerions/n' evrer
-SFX b1 eter èterions/n' eter
-SFX b1 eler èlerions/n' eler
-SFX b1 ecer èceriez/n' ecer
-SFX b1 emer èmeriez/n' emer
-SFX b1 ener èneriez/n' ener
-SFX b1 eper èperiez/n' eper
-SFX b1 erer èreriez/n' erer
-SFX b1 eser èseriez/n' eser
-SFX b1 ever èveriez/n' ever
-SFX b1 evrer èvreriez/n' evrer
-SFX b1 eter èteriez/n' eter
-SFX b1 eler èleriez/n' eler
-SFX b1 ecer èceraient/n'q' ecer
-SFX b1 emer èmeraient/n'q' emer
-SFX b1 ener èneraient/n'q' ener
-SFX b1 eper èperaient/n'q' eper
-SFX b1 erer èreraient/n'q' erer
-SFX b1 eser èseraient/n'q' eser
-SFX b1 ever èveraient/n'q' ever
-SFX b1 evrer èvreraient/n'q' evrer
-SFX b1 eter èteraient/n'q' eter
-SFX b1 eler èleraient/n'q' eler
-SFX b1 er asse/n'j' [^c]er
-SFX b1 cer çasse/n'j' cer
-SFX b1 er asses/n' [^c]er
-SFX b1 cer çasses/n' cer
-SFX b1 er ât/n'q' [^c]er
-SFX b1 cer çât/n'q' cer
-SFX b1 er assions/n' [^c]er
-SFX b1 cer çassions/n' cer
-SFX b1 er assiez/n' [^c]er
-SFX b1 cer çassiez/n' cer
-SFX b1 er assent/n'q' [^c]er
-SFX b1 cer çassent/n'q' cer
-SFX b1 ecer èce/n' ecer
-SFX b1 emer ème/n' emer
-SFX b1 ener ène/n' ener
-SFX b1 eper èpe/n' eper
-SFX b1 erer ère/n' erer
-SFX b1 eser èse/n' eser
-SFX b1 ever ève/n' ever
-SFX b1 evrer èvre/n' evrer
-SFX b1 eter ète/n' eter
-SFX b1 eler èle/n' eler
-SFX b1 er ons/n' [^c]er
-SFX b1 cer çons/n' cer
-SFX b1 er ez/n' er
+SFX b1 er er/n'q'd' er po:infi
+SFX b1 er ant/n'q' [^c]er po:ppre
+SFX b1 cer çant/n'q' cer po:ppre
+SFX b1 ecer èce/n'j'q' ecer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b1 emer ème/n'j'q' emer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b1 ener ène/n'j'q' ener po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b1 eper èpe/n'j'q' eper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b1 erer ère/n'j'q' erer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b1 eser èse/n'j'q' eser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b1 ever ève/n'j'q' ever po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b1 evrer èvre/n'j'q' evrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b1 eter ète/n'j'q' eter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b1 eler èle/n'j'q' eler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b1 er è/n'q' er po:ipre po:1isg
+SFX b1 ecer èces/n' ecer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b1 emer èmes/n' emer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b1 ener ènes/n' ener po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b1 eper èpes/n' eper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b1 erer ères/n' erer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b1 eser èses/n' eser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b1 ever èves/n' ever po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b1 evrer èvres/n' evrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b1 eter ètes/n' eter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b1 eler èles/n' eler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b1 er ons/n' [^c]er po:ipre po:1pl
+SFX b1 cer çons/n' cer po:ipre po:1pl
+SFX b1 er ez/n' er po:ipre po:2pl
+SFX b1 ecer ècent/n'q' ecer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b1 emer èment/n'q' emer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b1 ener ènent/n'q' ener po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b1 eper èpent/n'q' eper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b1 erer èrent/n'q' erer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b1 eser èsent/n'q' eser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b1 ever èvent/n'q' ever po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b1 evrer èvrent/n'q' evrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b1 eter ètent/n'q' eter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b1 eler èlent/n'q' eler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b1 er ais/n'j' [^c]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b1 cer çais/n'j' cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b1 er ait/n'q' [^c]er po:iimp po:3sg
+SFX b1 cer çait/n'q' cer po:iimp po:3sg
+SFX b1 er ions/n' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX b1 er iez/n' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX b1 er aient/n'q' [^c]er po:iimp po:3pl
+SFX b1 cer çaient/n'q' cer po:iimp po:3pl
+SFX b1 er ai/n'j' [^c]er po:ipsi po:1sg
+SFX b1 cer çai/n'j' cer po:ipsi po:1sg
+SFX b1 er as/n' [^c]er po:ipsi po:2sg
+SFX b1 cer ças/n' cer po:ipsi po:2sg
+SFX b1 er a/n'q' [^c]er po:ipsi po:3sg
+SFX b1 cer ça/n'q' cer po:ipsi po:3sg
+SFX b1 er âmes/n' [^c]er po:ipsi po:1pl
+SFX b1 cer çâmes/n' cer po:ipsi po:1pl
+SFX b1 er âtes/n' [^c]er po:ipsi po:2pl
+SFX b1 cer çâtes/n' cer po:ipsi po:2pl
+SFX b1 er èrent/n'q' er po:ipsi po:3pl!
+SFX b1 ecer ècerai/n'j' ecer po:ifut po:1sg
+SFX b1 emer èmerai/n'j' emer po:ifut po:1sg
+SFX b1 ener ènerai/n'j' ener po:ifut po:1sg
+SFX b1 eper èperai/n'j' eper po:ifut po:1sg
+SFX b1 erer èrerai/n'j' erer po:ifut po:1sg
+SFX b1 eser èserai/n'j' eser po:ifut po:1sg
+SFX b1 ever èverai/n'j' ever po:ifut po:1sg
+SFX b1 evrer èvrerai/n'j' evrer po:ifut po:1sg
+SFX b1 eter èterai/n'j' eter po:ifut po:1sg
+SFX b1 eler èlerai/n'j' eler po:ifut po:1sg
+SFX b1 ecer èceras/n' ecer po:ifut po:2sg
+SFX b1 emer èmeras/n' emer po:ifut po:2sg
+SFX b1 ener èneras/n' ener po:ifut po:2sg
+SFX b1 eper èperas/n' eper po:ifut po:2sg
+SFX b1 erer èreras/n' erer po:ifut po:2sg
+SFX b1 eser èseras/n' eser po:ifut po:2sg
+SFX b1 ever èveras/n' ever po:ifut po:2sg
+SFX b1 evrer èvreras/n' evrer po:ifut po:2sg
+SFX b1 eter èteras/n' eter po:ifut po:2sg
+SFX b1 eler èleras/n' eler po:ifut po:2sg
+SFX b1 ecer ècera/n'q' ecer po:ifut po:3sg
+SFX b1 emer èmera/n'q' emer po:ifut po:3sg
+SFX b1 ener ènera/n'q' ener po:ifut po:3sg
+SFX b1 eper èpera/n'q' eper po:ifut po:3sg
+SFX b1 erer èrera/n'q' erer po:ifut po:3sg
+SFX b1 eser èsera/n'q' eser po:ifut po:3sg
+SFX b1 ever èvera/n'q' ever po:ifut po:3sg
+SFX b1 evrer èvrera/n'q' evrer po:ifut po:3sg
+SFX b1 eter ètera/n'q' eter po:ifut po:3sg
+SFX b1 eler èlera/n'q' eler po:ifut po:3sg
+SFX b1 ecer ècerons/n' ecer po:ifut po:1pl
+SFX b1 emer èmerons/n' emer po:ifut po:1pl
+SFX b1 ener ènerons/n' ener po:ifut po:1pl
+SFX b1 eper èperons/n' eper po:ifut po:1pl
+SFX b1 erer èrerons/n' erer po:ifut po:1pl
+SFX b1 eser èserons/n' eser po:ifut po:1pl
+SFX b1 ever èverons/n' ever po:ifut po:1pl
+SFX b1 evrer èvrerons/n' evrer po:ifut po:1pl
+SFX b1 eter èterons/n' eter po:ifut po:1pl
+SFX b1 eler èlerons/n' eler po:ifut po:1pl
+SFX b1 ecer ècerez/n' ecer po:ifut po:2pl
+SFX b1 emer èmerez/n' emer po:ifut po:2pl
+SFX b1 ener ènerez/n' ener po:ifut po:2pl
+SFX b1 eper èperez/n' eper po:ifut po:2pl
+SFX b1 erer èrerez/n' erer po:ifut po:2pl
+SFX b1 eser èserez/n' eser po:ifut po:2pl
+SFX b1 ever èverez/n' ever po:ifut po:2pl
+SFX b1 evrer èvrerez/n' evrer po:ifut po:2pl
+SFX b1 eter èterez/n' eter po:ifut po:2pl
+SFX b1 eler èlerez/n' eler po:ifut po:2pl
+SFX b1 ecer èceront/n'q' ecer po:ifut po:3pl!
+SFX b1 emer èmeront/n'q' emer po:ifut po:3pl!
+SFX b1 ener èneront/n'q' ener po:ifut po:3pl!
+SFX b1 eper èperont/n'q' eper po:ifut po:3pl!
+SFX b1 erer èreront/n'q' erer po:ifut po:3pl!
+SFX b1 eser èseront/n'q' eser po:ifut po:3pl!
+SFX b1 ever èveront/n'q' ever po:ifut po:3pl!
+SFX b1 evrer èvreront/n'q' evrer po:ifut po:3pl!
+SFX b1 eter èteront/n'q' eter po:ifut po:3pl!
+SFX b1 eler èleront/n'q' eler po:ifut po:3pl!
+SFX b1 ecer ècerais/n'j' ecer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b1 emer èmerais/n'j' emer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b1 ener ènerais/n'j' ener po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b1 eper èperais/n'j' eper po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b1 erer èrerais/n'j' erer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b1 eser èserais/n'j' eser po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b1 ever èverais/n'j' ever po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b1 evrer èvrerais/n'j' evrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b1 eter èterais/n'j' eter po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b1 eler èlerais/n' eler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b1 ecer ècerait/n'q' ecer po:cond po:3sg
+SFX b1 emer èmerait/n'q' emer po:cond po:3sg
+SFX b1 ener ènerait/n'q' ener po:cond po:3sg
+SFX b1 eper èperait/n'q' eper po:cond po:3sg
+SFX b1 erer èrerait/n'q' erer po:cond po:3sg
+SFX b1 eser èserait/n'q' eser po:cond po:3sg
+SFX b1 ever èverait/n'q' ever po:cond po:3sg
+SFX b1 evrer èvrerait/n'q' evrer po:cond po:3sg
+SFX b1 eter èterait/n'q' eter po:cond po:3sg
+SFX b1 eler èlerait/n'q' eler po:cond po:3sg
+SFX b1 ecer ècerions/n' ecer po:cond po:1pl
+SFX b1 emer èmerions/n' emer po:cond po:1pl
+SFX b1 ener ènerions/n' ener po:cond po:1pl
+SFX b1 eper èperions/n' eper po:cond po:1pl
+SFX b1 erer èrerions/n' erer po:cond po:1pl
+SFX b1 eser èserions/n' eser po:cond po:1pl
+SFX b1 ever èverions/n' ever po:cond po:1pl
+SFX b1 evrer èvrerions/n' evrer po:cond po:1pl
+SFX b1 eter èterions/n' eter po:cond po:1pl
+SFX b1 eler èlerions/n' eler po:cond po:1pl
+SFX b1 ecer èceriez/n' ecer po:cond po:2pl
+SFX b1 emer èmeriez/n' emer po:cond po:2pl
+SFX b1 ener èneriez/n' ener po:cond po:2pl
+SFX b1 eper èperiez/n' eper po:cond po:2pl
+SFX b1 erer èreriez/n' erer po:cond po:2pl
+SFX b1 eser èseriez/n' eser po:cond po:2pl
+SFX b1 ever èveriez/n' ever po:cond po:2pl
+SFX b1 evrer èvreriez/n' evrer po:cond po:2pl
+SFX b1 eter èteriez/n' eter po:cond po:2pl
+SFX b1 eler èleriez/n' eler po:cond po:2pl
+SFX b1 ecer èceraient/n'q' ecer po:cond po:3pl
+SFX b1 emer èmeraient/n'q' emer po:cond po:3pl
+SFX b1 ener èneraient/n'q' ener po:cond po:3pl
+SFX b1 eper èperaient/n'q' eper po:cond po:3pl
+SFX b1 erer èreraient/n'q' erer po:cond po:3pl
+SFX b1 eser èseraient/n'q' eser po:cond po:3pl
+SFX b1 ever èveraient/n'q' ever po:cond po:3pl
+SFX b1 evrer èvreraient/n'q' evrer po:cond po:3pl
+SFX b1 eter èteraient/n'q' eter po:cond po:3pl
+SFX b1 eler èleraient/n'q' eler po:cond po:3pl
+SFX b1 er asse/n'j' [^c]er po:simp po:1sg
+SFX b1 cer çasse/n'j' cer po:simp po:1sg
+SFX b1 er asses/n' [^c]er po:simp po:2sg
+SFX b1 cer çasses/n' cer po:simp po:2sg
+SFX b1 er ât/n'q' [^c]er po:simp po:3sg
+SFX b1 cer çât/n'q' cer po:simp po:3sg
+SFX b1 er assions/n' [^c]er po:simp po:1pl
+SFX b1 cer çassions/n' cer po:simp po:1pl
+SFX b1 er assiez/n' [^c]er po:simp po:2pl
+SFX b1 cer çassiez/n' cer po:simp po:2pl
+SFX b1 er assent/n'q' [^c]er po:simp po:3pl
+SFX b1 cer çassent/n'q' cer po:simp po:3pl
+SFX b1 ecer èce/n' ecer po:impe po:2sg
+SFX b1 emer ème/n' emer po:impe po:2sg
+SFX b1 ener ène/n' ener po:impe po:2sg
+SFX b1 eper èpe/n' eper po:impe po:2sg
+SFX b1 erer ère/n' erer po:impe po:2sg
+SFX b1 eser èse/n' eser po:impe po:2sg
+SFX b1 ever ève/n' ever po:impe po:2sg
+SFX b1 evrer èvre/n' evrer po:impe po:2sg
+SFX b1 eter ète/n' eter po:impe po:2sg
+SFX b1 eler èle/n' eler po:impe po:2sg
+SFX b1 er ons/n' [^c]er po:impe po:1pl
+SFX b1 cer çons/n' cer po:impe po:1pl
+SFX b1 er ez/n' er po:impe po:2pl
 
 SFX b2 Y 191
-SFX b2 er er/n'q'd'l'm't's' er
-SFX b2 er ant/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b2 cer çant/n'q'l'm't's' cer
-SFX b2 ecer èce/n'q'j'l'm't's' ecer
-SFX b2 emer ème/n'q'j'l'm't's' emer
-SFX b2 ener ène/n'q'j'l'm't's' ener
-SFX b2 eper èpe/n'q'j'l'm't's' eper
-SFX b2 erer ère/n'q'j'l'm't's' erer
-SFX b2 eser èse/n'q'j'l'm't's' eser
-SFX b2 ever ève/n'q'j'l'm't's' ever
-SFX b2 evrer èvre/n'q'j'l'm't's' evrer
-SFX b2 eter ète/n'q'j'l'm't's' eter
-SFX b2 eler èle/n'q'j'l'm't's' eler
-SFX b2 er è/n'q'l't' er
-SFX b2 ecer èces/n'q'l'm' ecer
-SFX b2 emer èmes/n'q'l'm' emer
-SFX b2 ener ènes/n'q'l'm' ener
-SFX b2 eper èpes/n'q'l'm' eper
-SFX b2 erer ères/n'q'l'm' erer
-SFX b2 eser èses/n'q'l'm' eser
-SFX b2 ever èves/n'q'l'm' ever
-SFX b2 evrer èvres/n'q'l'm' evrer
-SFX b2 eter ètes/n'q'l'm' eter
-SFX b2 eler èles/n'q'l'm' eler
-SFX b2 er ons/n'q'l't' [^c]er
-SFX b2 cer çons/n'q'l't' cer
-SFX b2 er ez/n'q'l'm' er
-SFX b2 ecer ècent/n'q'l'm't's' ecer
-SFX b2 emer èment/n'q'l'm't's' emer
-SFX b2 ener ènent/n'q'l'm't's' ener
-SFX b2 eper èpent/n'q'l'm't's' eper
-SFX b2 erer èrent/n'q'l'm't's' erer
-SFX b2 eser èsent/n'q'l'm't's' eser
-SFX b2 ever èvent/n'q'l'm't's' ever
-SFX b2 evrer èvrent/n'q'l'm't's' evrer
-SFX b2 eter ètent/n'q'l'm't's' eter
-SFX b2 eler èlent/n'q'l'm't's' eler
-SFX b2 er ais/n'q'j'l'm't' [^c]er
-SFX b2 cer çais/n'q'j'l'm't' cer
-SFX b2 er ait/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b2 cer çait/n'q'l'm't's' cer
-SFX b2 er ions/n'q'l't' er
-SFX b2 er iez/n'q'l'm' er
-SFX b2 er aient/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b2 cer çaient/n'q'l'm't's' cer
-SFX b2 er ai/n'q'j'l't' [^c]er
-SFX b2 cer çai/n'q'j'l't' cer
-SFX b2 er as/n'q'l'm' [^c]er
-SFX b2 cer ças/n'q'l'm' cer
-SFX b2 er a/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b2 cer ça/n'q'l'm't's' cer
-SFX b2 er âmes/n'q'l't' [^c]er
-SFX b2 cer çâmes/n'q'l't' cer
-SFX b2 er âtes/n'q'l'm' [^c]er
-SFX b2 cer çâtes/n'q'l'm' cer
-SFX b2 er èrent/n'q'l'm't's' er
-SFX b2 ecer ècerai/n'q'j'l't' ecer
-SFX b2 emer èmerai/n'q'j'l't' emer
-SFX b2 ener ènerai/n'q'j'l't' ener
-SFX b2 eper èperai/n'q'j'l't' eper
-SFX b2 erer èrerai/n'q'j'l't' erer
-SFX b2 eser èserai/n'q'j'l't' eser
-SFX b2 ever èverai/n'q'j'l't' ever
-SFX b2 evrer èvrerai/n'q'j'l't' evrer
-SFX b2 eter èterai/n'q'j'l't' eter
-SFX b2 eler èlerai/n'q'j'l't' eler
-SFX b2 ecer èceras/n'q'l'm' ecer
-SFX b2 emer èmeras/n'q'l'm' emer
-SFX b2 ener èneras/n'q'l'm' ener
-SFX b2 eper èperas/n'q'l'm' eper
-SFX b2 erer èreras/n'q'l'm' erer
-SFX b2 eser èseras/n'q'l'm' eser
-SFX b2 ever èveras/n'q'l'm' ever
-SFX b2 evrer èvreras/n'q'l'm' evrer
-SFX b2 eter èteras/n'q'l'm' eter
-SFX b2 eler èleras/n'q'l'm' eler
-SFX b2 ecer ècera/n'q'l'm't's' ecer
-SFX b2 emer èmera/n'q'l'm't's' emer
-SFX b2 ener ènera/n'q'l'm't's' ener
-SFX b2 eper èpera/n'q'l'm't's' eper
-SFX b2 erer èrera/n'q'l'm't's' erer
-SFX b2 eser èsera/n'q'l'm't's' eser
-SFX b2 ever èvera/n'q'l'm't's' ever
-SFX b2 evrer èvrera/n'q'l'm't's' evrer
-SFX b2 eter ètera/n'q'l'm't's' eter
-SFX b2 eler èlera/n'q'l'm't's' eler
-SFX b2 ecer ècerons/n'q'l't' ecer
-SFX b2 emer èmerons/n'q'l't' emer
-SFX b2 ener ènerons/n'q'l't' ener
-SFX b2 eper èperons/n'q'l't' eper
-SFX b2 erer èrerons/n'q'l't' erer
-SFX b2 eser èserons/n'q'l't' eser
-SFX b2 ever èverons/n'q'l't' ever
-SFX b2 evrer èvrerons/n'q'l't' evrer
-SFX b2 eter èterons/n'q'l't' eter
-SFX b2 eler èlerons/n'q'l't' eler
-SFX b2 ecer ècerez/n'q'l'm' ecer
-SFX b2 emer èmerez/n'q'l'm' emer
-SFX b2 ener ènerez/n'q'l'm' ener
-SFX b2 eper èperez/n'q'l'm' eper
-SFX b2 erer èrerez/n'q'l'm' erer
-SFX b2 eser èserez/n'q'l'm' eser
-SFX b2 ever èverez/n'q'l'm' ever
-SFX b2 evrer èvrerez/n'q'l'm' evrer
-SFX b2 eter èterez/n'q'l'm' eter
-SFX b2 eler èlerez/n'q'l'm' eler
-SFX b2 ecer èceront/n'q'l'm't's' ecer
-SFX b2 emer èmeront/n'q'l'm't's' emer
-SFX b2 ener èneront/n'q'l'm't's' ener
-SFX b2 eper èperont/n'q'l'm't's' eper
-SFX b2 erer èreront/n'q'l'm't's' erer
-SFX b2 eser èseront/n'q'l'm't's' eser
-SFX b2 ever èveront/n'q'l'm't's' ever
-SFX b2 evrer èvreront/n'q'l'm't's' evrer
-SFX b2 eter èteront/n'q'l'm't's' eter
-SFX b2 eler èleront/n'q'l'm't's' eler
-SFX b2 ecer ècerais/n'q'j'l'm't' ecer
-SFX b2 emer èmerais/n'q'j'l'm't' emer
-SFX b2 ener ènerais/n'q'j'l'm't' ener
-SFX b2 eper èperais/n'q'j'l'm't' eper
-SFX b2 erer èrerais/n'q'j'l'm't' erer
-SFX b2 eser èserais/n'q'j'l'm't' eser
-SFX b2 ever èverais/n'q'j'l'm't' ever
-SFX b2 evrer èvrerais/n'q'j'l'm't' evrer
-SFX b2 eter èterais/n'q'j'l'm't' eter
-SFX b2 eler èlerais/n'q'j'l'm't' eler
-SFX b2 ecer ècerait/n'q'l'm't's' ecer
-SFX b2 emer èmerait/n'q'l'm't's' emer
-SFX b2 ener ènerait/n'q'l'm't's' ener
-SFX b2 eper èperait/n'q'l'm't's' eper
-SFX b2 erer èrerait/n'q'l'm't's' erer
-SFX b2 eser èserait/n'q'l'm't's' eser
-SFX b2 ever èverait/n'q'l'm't's' ever
-SFX b2 evrer èvrerait/n'q'l'm't's' evrer
-SFX b2 eter èterait/n'q'l'm't's' eter
-SFX b2 eler èlerait/n'q'l'm't's' eler
-SFX b2 ecer ècerions/n'q'l't' ecer
-SFX b2 emer èmerions/n'q'l't' emer
-SFX b2 ener ènerions/n'q'l't' ener
-SFX b2 eper èperions/n'q'l't' eper
-SFX b2 erer èrerions/n'q'l't' erer
-SFX b2 eser èserions/n'q'l't' eser
-SFX b2 ever èverions/n'q'l't' ever
-SFX b2 evrer èvrerions/n'q'l't' evrer
-SFX b2 eter èterions/n'q'l't' eter
-SFX b2 eler èlerions/n'q'l't' eler
-SFX b2 ecer èceriez/n'q'l'm' ecer
-SFX b2 emer èmeriez/n'q'l'm' emer
-SFX b2 ener èneriez/n'q'l'm' ener
-SFX b2 eper èperiez/n'q'l'm' eper
-SFX b2 erer èreriez/n'q'l'm' erer
-SFX b2 eser èseriez/n'q'l'm' eser
-SFX b2 ever èveriez/n'q'l'm' ever
-SFX b2 evrer èvreriez/n'q'l'm' evrer
-SFX b2 eter èteriez/n'q'l'm' eter
-SFX b2 eler èleriez/n'q'l'm' eler
-SFX b2 ecer èceraient/n'q'l'm't's' ecer
-SFX b2 emer èmeraient/n'q'l'm't's' emer
-SFX b2 ener èneraient/n'q'l'm't's' ener
-SFX b2 eper èperaient/n'q'l'm't's' eper
-SFX b2 erer èreraient/n'q'l'm't's' erer
-SFX b2 eser èseraient/n'q'l'm't's' eser
-SFX b2 ever èveraient/n'q'l'm't's' ever
-SFX b2 evrer èvreraient/n'q'l'm't's' evrer
-SFX b2 eter èteraient/n'q'l'm't's' eter
-SFX b2 eler èleraient/n'q'l'm't's' eler
-SFX b2 er asse/n'q'j'l't' [^c]er
-SFX b2 cer çasse/n'q'j'l't' cer
-SFX b2 er asses/n'q'l'm' [^c]er
-SFX b2 cer çasses/n'q'l'm' cer
-SFX b2 er ât/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b2 cer çât/n'q'l'm't's' cer
-SFX b2 er assions/n'q'l't' [^c]er
-SFX b2 cer çassions/n'q'l't' cer
-SFX b2 er assiez/n'q'l'm' [^c]er
-SFX b2 cer çassiez/n'q'l'm' cer
-SFX b2 er assent/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b2 cer çassent/n'q'l'm't's' cer
-SFX b2 ecer èce/n'l'm' ecer
-SFX b2 emer ème/n'l'm' emer
-SFX b2 ener ène/n'l'm' ener
-SFX b2 eper èpe/n'l'm' eper
-SFX b2 erer ère/n'l'm' erer
-SFX b2 eser èse/n'l'm' eser
-SFX b2 ever ève/n'l'm' ever
-SFX b2 evrer èvre/n'l'm' evrer
-SFX b2 eter ète/n'l'm' eter
-SFX b2 eler èle/n'l'm' eler
-SFX b2 er ons/n'l' [^c]er
-SFX b2 cer çons/n'l' cer
-SFX b2 er ez/n'l'm' er
+SFX b2 er er/n'q'd'l'm't's' er po:infi
+SFX b2 er ant/n'q'l'm't's' [^c]er po:ppre
+SFX b2 cer çant/n'q'l'm't's' cer po:ppre
+SFX b2 ecer èce/n'q'j'l'm't's' ecer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b2 emer ème/n'q'j'l'm't's' emer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b2 ener ène/n'q'j'l'm't's' ener po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b2 eper èpe/n'q'j'l'm't's' eper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b2 erer ère/n'q'j'l'm't's' erer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b2 eser èse/n'q'j'l'm't's' eser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b2 ever ève/n'q'j'l'm't's' ever po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b2 evrer èvre/n'q'j'l'm't's' evrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b2 eter ète/n'q'j'l'm't's' eter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b2 eler èle/n'q'j'l'm't's' eler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b2 er è/n'q'l't' er po:ipre po:1isg
+SFX b2 ecer èces/n'q'l'm' ecer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b2 emer èmes/n'q'l'm' emer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b2 ener ènes/n'q'l'm' ener po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b2 eper èpes/n'q'l'm' eper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b2 erer ères/n'q'l'm' erer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b2 eser èses/n'q'l'm' eser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b2 ever èves/n'q'l'm' ever po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b2 evrer èvres/n'q'l'm' evrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b2 eter ètes/n'q'l'm' eter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b2 eler èles/n'q'l'm' eler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b2 er ons/n'q'l't' [^c]er po:ipre po:1pl
+SFX b2 cer çons/n'q'l't' cer po:ipre po:1pl
+SFX b2 er ez/n'q'l'm' er po:ipre po:2pl
+SFX b2 ecer ècent/n'q'l'm't's' ecer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b2 emer èment/n'q'l'm't's' emer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b2 ener ènent/n'q'l'm't's' ener po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b2 eper èpent/n'q'l'm't's' eper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b2 erer èrent/n'q'l'm't's' erer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b2 eser èsent/n'q'l'm't's' eser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b2 ever èvent/n'q'l'm't's' ever po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b2 evrer èvrent/n'q'l'm't's' evrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b2 eter ètent/n'q'l'm't's' eter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b2 eler èlent/n'q'l'm't's' eler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b2 er ais/n'q'j'l'm't' [^c]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b2 cer çais/n'q'j'l'm't' cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b2 er ait/n'q'l'm't's' [^c]er po:iimp po:3sg
+SFX b2 cer çait/n'q'l'm't's' cer po:iimp po:3sg
+SFX b2 er ions/n'q'l't' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX b2 er iez/n'q'l'm' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX b2 er aient/n'q'l'm't's' [^c]er po:iimp po:3pl
+SFX b2 cer çaient/n'q'l'm't's' cer po:iimp po:3pl
+SFX b2 er ai/n'q'j'l't' [^c]er po:ipsi po:1sg
+SFX b2 cer çai/n'q'j'l't' cer po:ipsi po:1sg
+SFX b2 er as/n'q'l'm' [^c]er po:ipsi po:2sg
+SFX b2 cer ças/n'q'l'm' cer po:ipsi po:2sg
+SFX b2 er a/n'q'l'm't's' [^c]er po:ipsi po:3sg
+SFX b2 cer ça/n'q'l'm't's' cer po:ipsi po:3sg
+SFX b2 er âmes/n'q'l't' [^c]er po:ipsi po:1pl
+SFX b2 cer çâmes/n'q'l't' cer po:ipsi po:1pl
+SFX b2 er âtes/n'q'l'm' [^c]er po:ipsi po:2pl
+SFX b2 cer çâtes/n'q'l'm' cer po:ipsi po:2pl
+SFX b2 er èrent/n'q'l'm't's' er po:ipsi po:3pl!
+SFX b2 ecer ècerai/n'q'j'l't' ecer po:ifut po:1sg
+SFX b2 emer èmerai/n'q'j'l't' emer po:ifut po:1sg
+SFX b2 ener ènerai/n'q'j'l't' ener po:ifut po:1sg
+SFX b2 eper èperai/n'q'j'l't' eper po:ifut po:1sg
+SFX b2 erer èrerai/n'q'j'l't' erer po:ifut po:1sg
+SFX b2 eser èserai/n'q'j'l't' eser po:ifut po:1sg
+SFX b2 ever èverai/n'q'j'l't' ever po:ifut po:1sg
+SFX b2 evrer èvrerai/n'q'j'l't' evrer po:ifut po:1sg
+SFX b2 eter èterai/n'q'j'l't' eter po:ifut po:1sg
+SFX b2 eler èlerai/n'q'j'l't' eler po:ifut po:1sg
+SFX b2 ecer èceras/n'q'l'm' ecer po:ifut po:2sg
+SFX b2 emer èmeras/n'q'l'm' emer po:ifut po:2sg
+SFX b2 ener èneras/n'q'l'm' ener po:ifut po:2sg
+SFX b2 eper èperas/n'q'l'm' eper po:ifut po:2sg
+SFX b2 erer èreras/n'q'l'm' erer po:ifut po:2sg
+SFX b2 eser èseras/n'q'l'm' eser po:ifut po:2sg
+SFX b2 ever èveras/n'q'l'm' ever po:ifut po:2sg
+SFX b2 evrer èvreras/n'q'l'm' evrer po:ifut po:2sg
+SFX b2 eter èteras/n'q'l'm' eter po:ifut po:2sg
+SFX b2 eler èleras/n'q'l'm' eler po:ifut po:2sg
+SFX b2 ecer ècera/n'q'l'm't's' ecer po:ifut po:3sg
+SFX b2 emer èmera/n'q'l'm't's' emer po:ifut po:3sg
+SFX b2 ener ènera/n'q'l'm't's' ener po:ifut po:3sg
+SFX b2 eper èpera/n'q'l'm't's' eper po:ifut po:3sg
+SFX b2 erer èrera/n'q'l'm't's' erer po:ifut po:3sg
+SFX b2 eser èsera/n'q'l'm't's' eser po:ifut po:3sg
+SFX b2 ever èvera/n'q'l'm't's' ever po:ifut po:3sg
+SFX b2 evrer èvrera/n'q'l'm't's' evrer po:ifut po:3sg
+SFX b2 eter ètera/n'q'l'm't's' eter po:ifut po:3sg
+SFX b2 eler èlera/n'q'l'm't's' eler po:ifut po:3sg
+SFX b2 ecer ècerons/n'q'l't' ecer po:ifut po:1pl
+SFX b2 emer èmerons/n'q'l't' emer po:ifut po:1pl
+SFX b2 ener ènerons/n'q'l't' ener po:ifut po:1pl
+SFX b2 eper èperons/n'q'l't' eper po:ifut po:1pl
+SFX b2 erer èrerons/n'q'l't' erer po:ifut po:1pl
+SFX b2 eser èserons/n'q'l't' eser po:ifut po:1pl
+SFX b2 ever èverons/n'q'l't' ever po:ifut po:1pl
+SFX b2 evrer èvrerons/n'q'l't' evrer po:ifut po:1pl
+SFX b2 eter èterons/n'q'l't' eter po:ifut po:1pl
+SFX b2 eler èlerons/n'q'l't' eler po:ifut po:1pl
+SFX b2 ecer ècerez/n'q'l'm' ecer po:ifut po:2pl
+SFX b2 emer èmerez/n'q'l'm' emer po:ifut po:2pl
+SFX b2 ener ènerez/n'q'l'm' ener po:ifut po:2pl
+SFX b2 eper èperez/n'q'l'm' eper po:ifut po:2pl
+SFX b2 erer èrerez/n'q'l'm' erer po:ifut po:2pl
+SFX b2 eser èserez/n'q'l'm' eser po:ifut po:2pl
+SFX b2 ever èverez/n'q'l'm' ever po:ifut po:2pl
+SFX b2 evrer èvrerez/n'q'l'm' evrer po:ifut po:2pl
+SFX b2 eter èterez/n'q'l'm' eter po:ifut po:2pl
+SFX b2 eler èlerez/n'q'l'm' eler po:ifut po:2pl
+SFX b2 ecer èceront/n'q'l'm't's' ecer po:ifut po:3pl!
+SFX b2 emer èmeront/n'q'l'm't's' emer po:ifut po:3pl!
+SFX b2 ener èneront/n'q'l'm't's' ener po:ifut po:3pl!
+SFX b2 eper èperont/n'q'l'm't's' eper po:ifut po:3pl!
+SFX b2 erer èreront/n'q'l'm't's' erer po:ifut po:3pl!
+SFX b2 eser èseront/n'q'l'm't's' eser po:ifut po:3pl!
+SFX b2 ever èveront/n'q'l'm't's' ever po:ifut po:3pl!
+SFX b2 evrer èvreront/n'q'l'm't's' evrer po:ifut po:3pl!
+SFX b2 eter èteront/n'q'l'm't's' eter po:ifut po:3pl!
+SFX b2 eler èleront/n'q'l'm't's' eler po:ifut po:3pl!
+SFX b2 ecer ècerais/n'q'j'l'm't' ecer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b2 emer èmerais/n'q'j'l'm't' emer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b2 ener ènerais/n'q'j'l'm't' ener po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b2 eper èperais/n'q'j'l'm't' eper po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b2 erer èrerais/n'q'j'l'm't' erer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b2 eser èserais/n'q'j'l'm't' eser po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b2 ever èverais/n'q'j'l'm't' ever po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b2 evrer èvrerais/n'q'j'l'm't' evrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b2 eter èterais/n'q'j'l'm't' eter po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b2 eler èlerais/n'q'j'l'm't' eler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b2 ecer ècerait/n'q'l'm't's' ecer po:cond po:3sg
+SFX b2 emer èmerait/n'q'l'm't's' emer po:cond po:3sg
+SFX b2 ener ènerait/n'q'l'm't's' ener po:cond po:3sg
+SFX b2 eper èperait/n'q'l'm't's' eper po:cond po:3sg
+SFX b2 erer èrerait/n'q'l'm't's' erer po:cond po:3sg
+SFX b2 eser èserait/n'q'l'm't's' eser po:cond po:3sg
+SFX b2 ever èverait/n'q'l'm't's' ever po:cond po:3sg
+SFX b2 evrer èvrerait/n'q'l'm't's' evrer po:cond po:3sg
+SFX b2 eter èterait/n'q'l'm't's' eter po:cond po:3sg
+SFX b2 eler èlerait/n'q'l'm't's' eler po:cond po:3sg
+SFX b2 ecer ècerions/n'q'l't' ecer po:cond po:1pl
+SFX b2 emer èmerions/n'q'l't' emer po:cond po:1pl
+SFX b2 ener ènerions/n'q'l't' ener po:cond po:1pl
+SFX b2 eper èperions/n'q'l't' eper po:cond po:1pl
+SFX b2 erer èrerions/n'q'l't' erer po:cond po:1pl
+SFX b2 eser èserions/n'q'l't' eser po:cond po:1pl
+SFX b2 ever èverions/n'q'l't' ever po:cond po:1pl
+SFX b2 evrer èvrerions/n'q'l't' evrer po:cond po:1pl
+SFX b2 eter èterions/n'q'l't' eter po:cond po:1pl
+SFX b2 eler èlerions/n'q'l't' eler po:cond po:1pl
+SFX b2 ecer èceriez/n'q'l'm' ecer po:cond po:2pl
+SFX b2 emer èmeriez/n'q'l'm' emer po:cond po:2pl
+SFX b2 ener èneriez/n'q'l'm' ener po:cond po:2pl
+SFX b2 eper èperiez/n'q'l'm' eper po:cond po:2pl
+SFX b2 erer èreriez/n'q'l'm' erer po:cond po:2pl
+SFX b2 eser èseriez/n'q'l'm' eser po:cond po:2pl
+SFX b2 ever èveriez/n'q'l'm' ever po:cond po:2pl
+SFX b2 evrer èvreriez/n'q'l'm' evrer po:cond po:2pl
+SFX b2 eter èteriez/n'q'l'm' eter po:cond po:2pl
+SFX b2 eler èleriez/n'q'l'm' eler po:cond po:2pl
+SFX b2 ecer èceraient/n'q'l'm't's' ecer po:cond po:3pl
+SFX b2 emer èmeraient/n'q'l'm't's' emer po:cond po:3pl
+SFX b2 ener èneraient/n'q'l'm't's' ener po:cond po:3pl
+SFX b2 eper èperaient/n'q'l'm't's' eper po:cond po:3pl
+SFX b2 erer èreraient/n'q'l'm't's' erer po:cond po:3pl
+SFX b2 eser èseraient/n'q'l'm't's' eser po:cond po:3pl
+SFX b2 ever èveraient/n'q'l'm't's' ever po:cond po:3pl
+SFX b2 evrer èvreraient/n'q'l'm't's' evrer po:cond po:3pl
+SFX b2 eter èteraient/n'q'l'm't's' eter po:cond po:3pl
+SFX b2 eler èleraient/n'q'l'm't's' eler po:cond po:3pl
+SFX b2 er asse/n'q'j'l't' [^c]er po:simp po:1sg
+SFX b2 cer çasse/n'q'j'l't' cer po:simp po:1sg
+SFX b2 er asses/n'q'l'm' [^c]er po:simp po:2sg
+SFX b2 cer çasses/n'q'l'm' cer po:simp po:2sg
+SFX b2 er ât/n'q'l'm't's' [^c]er po:simp po:3sg
+SFX b2 cer çât/n'q'l'm't's' cer po:simp po:3sg
+SFX b2 er assions/n'q'l't' [^c]er po:simp po:1pl
+SFX b2 cer çassions/n'q'l't' cer po:simp po:1pl
+SFX b2 er assiez/n'q'l'm' [^c]er po:simp po:2pl
+SFX b2 cer çassiez/n'q'l'm' cer po:simp po:2pl
+SFX b2 er assent/n'q'l'm't's' [^c]er po:simp po:3pl
+SFX b2 cer çassent/n'q'l'm't's' cer po:simp po:3pl
+SFX b2 ecer èce/n'l'm' ecer po:impe po:2sg
+SFX b2 emer ème/n'l'm' emer po:impe po:2sg
+SFX b2 ener ène/n'l'm' ener po:impe po:2sg
+SFX b2 eper èpe/n'l'm' eper po:impe po:2sg
+SFX b2 erer ère/n'l'm' erer po:impe po:2sg
+SFX b2 eser èse/n'l'm' eser po:impe po:2sg
+SFX b2 ever ève/n'l'm' ever po:impe po:2sg
+SFX b2 evrer èvre/n'l'm' evrer po:impe po:2sg
+SFX b2 eter ète/n'l'm' eter po:impe po:2sg
+SFX b2 eler èle/n'l'm' eler po:impe po:2sg
+SFX b2 er ons/n'l' [^c]er po:impe po:1pl
+SFX b2 cer çons/n'l' cer po:impe po:1pl
+SFX b2 er ez/n'l'm' er po:impe po:2pl
 
 SFX b3 Y 191
-SFX b3 er er/m't's' er
-SFX b3 er ant/m't's' [^c]er
-SFX b3 cer çant/m't's' cer
-SFX b3 ecer èce/m's' ecer
-SFX b3 emer ème/m's' emer
-SFX b3 ener ène/m's' ener
-SFX b3 eper èpe/m's' eper
-SFX b3 erer ère/m's' erer
-SFX b3 eser èse/m's' eser
-SFX b3 ever ève/m's' ever
-SFX b3 evrer èvre/m's' evrer
-SFX b3 eter ète/m's' eter
-SFX b3 eler èle/m's' eler
-SFX b3 er è/m' er
-SFX b3 ecer èces/t' ecer
-SFX b3 emer èmes/t' emer
-SFX b3 ener ènes/t' ener
-SFX b3 eper èpes/t' eper
-SFX b3 erer ères/t' erer
-SFX b3 eser èses/t' eser
-SFX b3 ever èves/t' ever
-SFX b3 evrer èvres/t' evrer
-SFX b3 eter ètes/t' eter
-SFX b3 eler èles/t' eler
-SFX b3 er ons [^c]er
-SFX b3 cer çons cer
-SFX b3 er ez er
-SFX b3 ecer ècent/s' ecer
-SFX b3 emer èment/s' emer
-SFX b3 ener ènent/s' ener
-SFX b3 eper èpent/s' eper
-SFX b3 erer èrent/s' erer
-SFX b3 eser èsent/s' eser
-SFX b3 ever èvent/s' ever
-SFX b3 evrer èvrent/s' evrer
-SFX b3 eter ètent/s' eter
-SFX b3 eler èlent/s' eler
-SFX b3 er ais/m't' [^c]er
-SFX b3 cer çais/m't' cer
-SFX b3 er ait/s' [^c]er
-SFX b3 cer çait/s' cer
-SFX b3 er ions er
-SFX b3 er iez er
-SFX b3 er aient/s' [^c]er
-SFX b3 cer çaient/s' cer
-SFX b3 er ai/m' [^c]er
-SFX b3 cer çai/m' cer
-SFX b3 er as/t' [^c]er
-SFX b3 cer ças/t' cer
-SFX b3 er a/s' [^c]er
-SFX b3 cer ça/s' cer
-SFX b3 er âmes [^c]er
-SFX b3 cer çâmes cer
-SFX b3 er âtes [^c]er
-SFX b3 cer çâtes cer
-SFX b3 er èrent/s' er
-SFX b3 ecer ècerai/m' ecer
-SFX b3 emer èmerai/m' emer
-SFX b3 ener ènerai/m' ener
-SFX b3 eper èperai/m' eper
-SFX b3 erer èrerai/m' erer
-SFX b3 eser èserai/m' eser
-SFX b3 ever èverai/m' ever
-SFX b3 evrer èvrerai/m' evrer
-SFX b3 eter èterai/m' eter
-SFX b3 eler èlerai/m' eler
-SFX b3 ecer èceras/t' ecer
-SFX b3 emer èmeras/t' emer
-SFX b3 ener èneras/t' ener
-SFX b3 eper èperas/t' eper
-SFX b3 erer èreras/t' erer
-SFX b3 eser èseras/t' eser
-SFX b3 ever èveras/t' ever
-SFX b3 evrer èvreras/t' evrer
-SFX b3 eter èteras/t' eter
-SFX b3 eler èleras/t' eler
-SFX b3 ecer ècera/s' ecer
-SFX b3 emer èmera/s' emer
-SFX b3 ener ènera/s' ener
-SFX b3 eper èpera/s' eper
-SFX b3 erer èrera/s' erer
-SFX b3 eser èsera/s' eser
-SFX b3 ever èvera/s' ever
-SFX b3 evrer èvrera/s' evrer
-SFX b3 eter ètera/s' eter
-SFX b3 eler èlera/s' eler
-SFX b3 ecer ècerons ecer
-SFX b3 emer èmerons emer
-SFX b3 ener ènerons ener
-SFX b3 eper èperons eper
-SFX b3 erer èrerons erer
-SFX b3 eser èserons eser
-SFX b3 ever èverons ever
-SFX b3 evrer èvrerons evrer
-SFX b3 eter èterons eter
-SFX b3 eler èlerons eler
-SFX b3 ecer ècerez ecer
-SFX b3 emer èmerez emer
-SFX b3 ener ènerez ener
-SFX b3 eper èperez eper
-SFX b3 erer èrerez erer
-SFX b3 eser èserez eser
-SFX b3 ever èverez ever
-SFX b3 evrer èvrerez evrer
-SFX b3 eter èterez eter
-SFX b3 eler èlerez eler
-SFX b3 ecer èceront/s' ecer
-SFX b3 emer èmeront/s' emer
-SFX b3 ener èneront/s' ener
-SFX b3 eper èperont/s' eper
-SFX b3 erer èreront/s' erer
-SFX b3 eser èseront/s' eser
-SFX b3 ever èveront/s' ever
-SFX b3 evrer èvreront/s' evrer
-SFX b3 eter èteront/s' eter
-SFX b3 eler èleront/s' eler
-SFX b3 ecer ècerais/m't' ecer
-SFX b3 emer èmerais/m't' emer
-SFX b3 ener ènerais/m't' ener
-SFX b3 eper èperais/m't' eper
-SFX b3 erer èrerais/m't' erer
-SFX b3 eser èserais/m't' eser
-SFX b3 ever èverais/m't' ever
-SFX b3 evrer èvrerais/m't' evrer
-SFX b3 eter èterais/m't' eter
-SFX b3 eler èlerais/m't' eler
-SFX b3 ecer ècerait/s' ecer
-SFX b3 emer èmerait/s' emer
-SFX b3 ener ènerait/s' ener
-SFX b3 eper èperait/s' eper
-SFX b3 erer èrerait/s' erer
-SFX b3 eser èserait/s' eser
-SFX b3 ever èverait/s' ever
-SFX b3 evrer èvrerait/s' evrer
-SFX b3 eter èterait/s' eter
-SFX b3 eler èlerait/s' eler
-SFX b3 ecer ècerions ecer
-SFX b3 emer èmerions emer
-SFX b3 ener ènerions ener
-SFX b3 eper èperions eper
-SFX b3 erer èrerions erer
-SFX b3 eser èserions eser
-SFX b3 ever èverions ever
-SFX b3 evrer èvrerions evrer
-SFX b3 eter èterions eter
-SFX b3 eler èlerions eler
-SFX b3 ecer èceriez ecer
-SFX b3 emer èmeriez emer
-SFX b3 ener èneriez ener
-SFX b3 eper èperiez eper
-SFX b3 erer èreriez erer
-SFX b3 eser èseriez eser
-SFX b3 ever èveriez ever
-SFX b3 evrer èvreriez evrer
-SFX b3 eter èteriez eter
-SFX b3 eler èleriez eler
-SFX b3 ecer èceraient/s' ecer
-SFX b3 emer èmeraient/s' emer
-SFX b3 ener èneraient/s' ener
-SFX b3 eper èperaient/s' eper
-SFX b3 erer èreraient/s' erer
-SFX b3 eser èseraient/s' eser
-SFX b3 ever èveraient/s' ever
-SFX b3 evrer èvreraient/s' evrer
-SFX b3 eter èteraient/s' eter
-SFX b3 eler èleraient/s' eler
-SFX b3 er asse/m' [^c]er
-SFX b3 cer çasse/m' cer
-SFX b3 er asses/t' [^c]er
-SFX b3 cer çasses/t' cer
-SFX b3 er ât/s' [^c]er
-SFX b3 cer çât/s' cer
-SFX b3 er assions [^c]er
-SFX b3 cer çassions cer
-SFX b3 er assiez [^c]er
-SFX b3 cer çassiez cer
-SFX b3 er assent/s' [^c]er
-SFX b3 cer çassent/s' cer
-SFX b3 ecer èce/t' ecer
-SFX b3 emer ème/t' emer
-SFX b3 ener ène/t' ener
-SFX b3 eper èpe/t' eper
-SFX b3 erer ère/t' erer
-SFX b3 eser èse/t' eser
-SFX b3 ever ève/t' ever
-SFX b3 evrer èvre/t' evrer
-SFX b3 eter ète/t' eter
-SFX b3 eler èle/t' eler
-SFX b3 er ons [^c]er
-SFX b3 cer çons cer
-SFX b3 er ez er
+SFX b3 er er/m't's' er po:infi
+SFX b3 er ant/m't's' [^c]er po:ppre
+SFX b3 cer çant/m't's' cer po:ppre
+SFX b3 ecer èce/m's' ecer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b3 emer ème/m's' emer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b3 ener ène/m's' ener po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b3 eper èpe/m's' eper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b3 erer ère/m's' erer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b3 eser èse/m's' eser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b3 ever ève/m's' ever po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b3 evrer èvre/m's' evrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b3 eter ète/m's' eter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b3 eler èle/m's' eler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b3 er è/m' er po:ipre po:1isg
+SFX b3 ecer èces/t' ecer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b3 emer èmes/t' emer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b3 ener ènes/t' ener po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b3 eper èpes/t' eper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b3 erer ères/t' erer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b3 eser èses/t' eser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b3 ever èves/t' ever po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b3 evrer èvres/t' evrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b3 eter ètes/t' eter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b3 eler èles/t' eler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b3 er ons [^c]er po:ipre po:1pl
+SFX b3 cer çons cer po:ipre po:1pl
+SFX b3 er ez er po:ipre po:2pl
+SFX b3 ecer ècent/s' ecer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b3 emer èment/s' emer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b3 ener ènent/s' ener po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b3 eper èpent/s' eper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b3 erer èrent/s' erer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b3 eser èsent/s' eser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b3 ever èvent/s' ever po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b3 evrer èvrent/s' evrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b3 eter ètent/s' eter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b3 eler èlent/s' eler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b3 er ais/m't' [^c]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b3 cer çais/m't' cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b3 er ait/s' [^c]er po:iimp po:3sg
+SFX b3 cer çait/s' cer po:iimp po:3sg
+SFX b3 er ions er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX b3 er iez er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX b3 er aient/s' [^c]er po:iimp po:3pl
+SFX b3 cer çaient/s' cer po:iimp po:3pl
+SFX b3 er ai/m' [^c]er po:ipsi po:1sg
+SFX b3 cer çai/m' cer po:ipsi po:1sg
+SFX b3 er as/t' [^c]er po:ipsi po:2sg
+SFX b3 cer ças/t' cer po:ipsi po:2sg
+SFX b3 er a/s' [^c]er po:ipsi po:3sg
+SFX b3 cer ça/s' cer po:ipsi po:3sg
+SFX b3 er âmes [^c]er po:ipsi po:1pl
+SFX b3 cer çâmes cer po:ipsi po:1pl
+SFX b3 er âtes [^c]er po:ipsi po:2pl
+SFX b3 cer çâtes cer po:ipsi po:2pl
+SFX b3 er èrent/s' er po:ipsi po:3pl!
+SFX b3 ecer ècerai/m' ecer po:ifut po:1sg
+SFX b3 emer èmerai/m' emer po:ifut po:1sg
+SFX b3 ener ènerai/m' ener po:ifut po:1sg
+SFX b3 eper èperai/m' eper po:ifut po:1sg
+SFX b3 erer èrerai/m' erer po:ifut po:1sg
+SFX b3 eser èserai/m' eser po:ifut po:1sg
+SFX b3 ever èverai/m' ever po:ifut po:1sg
+SFX b3 evrer èvrerai/m' evrer po:ifut po:1sg
+SFX b3 eter èterai/m' eter po:ifut po:1sg
+SFX b3 eler èlerai/m' eler po:ifut po:1sg
+SFX b3 ecer èceras/t' ecer po:ifut po:2sg
+SFX b3 emer èmeras/t' emer po:ifut po:2sg
+SFX b3 ener èneras/t' ener po:ifut po:2sg
+SFX b3 eper èperas/t' eper po:ifut po:2sg
+SFX b3 erer èreras/t' erer po:ifut po:2sg
+SFX b3 eser èseras/t' eser po:ifut po:2sg
+SFX b3 ever èveras/t' ever po:ifut po:2sg
+SFX b3 evrer èvreras/t' evrer po:ifut po:2sg
+SFX b3 eter èteras/t' eter po:ifut po:2sg
+SFX b3 eler èleras/t' eler po:ifut po:2sg
+SFX b3 ecer ècera/s' ecer po:ifut po:3sg
+SFX b3 emer èmera/s' emer po:ifut po:3sg
+SFX b3 ener ènera/s' ener po:ifut po:3sg
+SFX b3 eper èpera/s' eper po:ifut po:3sg
+SFX b3 erer èrera/s' erer po:ifut po:3sg
+SFX b3 eser èsera/s' eser po:ifut po:3sg
+SFX b3 ever èvera/s' ever po:ifut po:3sg
+SFX b3 evrer èvrera/s' evrer po:ifut po:3sg
+SFX b3 eter ètera/s' eter po:ifut po:3sg
+SFX b3 eler èlera/s' eler po:ifut po:3sg
+SFX b3 ecer ècerons ecer po:ifut po:1pl
+SFX b3 emer èmerons emer po:ifut po:1pl
+SFX b3 ener ènerons ener po:ifut po:1pl
+SFX b3 eper èperons eper po:ifut po:1pl
+SFX b3 erer èrerons erer po:ifut po:1pl
+SFX b3 eser èserons eser po:ifut po:1pl
+SFX b3 ever èverons ever po:ifut po:1pl
+SFX b3 evrer èvrerons evrer po:ifut po:1pl
+SFX b3 eter èterons eter po:ifut po:1pl
+SFX b3 eler èlerons eler po:ifut po:1pl
+SFX b3 ecer ècerez ecer po:ifut po:2pl
+SFX b3 emer èmerez emer po:ifut po:2pl
+SFX b3 ener ènerez ener po:ifut po:2pl
+SFX b3 eper èperez eper po:ifut po:2pl
+SFX b3 erer èrerez erer po:ifut po:2pl
+SFX b3 eser èserez eser po:ifut po:2pl
+SFX b3 ever èverez ever po:ifut po:2pl
+SFX b3 evrer èvrerez evrer po:ifut po:2pl
+SFX b3 eter èterez eter po:ifut po:2pl
+SFX b3 eler èlerez eler po:ifut po:2pl
+SFX b3 ecer èceront/s' ecer po:ifut po:3pl!
+SFX b3 emer èmeront/s' emer po:ifut po:3pl!
+SFX b3 ener èneront/s' ener po:ifut po:3pl!
+SFX b3 eper èperont/s' eper po:ifut po:3pl!
+SFX b3 erer èreront/s' erer po:ifut po:3pl!
+SFX b3 eser èseront/s' eser po:ifut po:3pl!
+SFX b3 ever èveront/s' ever po:ifut po:3pl!
+SFX b3 evrer èvreront/s' evrer po:ifut po:3pl!
+SFX b3 eter èteront/s' eter po:ifut po:3pl!
+SFX b3 eler èleront/s' eler po:ifut po:3pl!
+SFX b3 ecer ècerais/m't' ecer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b3 emer èmerais/m't' emer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b3 ener ènerais/m't' ener po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b3 eper èperais/m't' eper po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b3 erer èrerais/m't' erer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b3 eser èserais/m't' eser po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b3 ever èverais/m't' ever po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b3 evrer èvrerais/m't' evrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b3 eter èterais/m't' eter po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b3 eler èlerais/m't' eler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b3 ecer ècerait/s' ecer po:cond po:3sg
+SFX b3 emer èmerait/s' emer po:cond po:3sg
+SFX b3 ener ènerait/s' ener po:cond po:3sg
+SFX b3 eper èperait/s' eper po:cond po:3sg
+SFX b3 erer èrerait/s' erer po:cond po:3sg
+SFX b3 eser èserait/s' eser po:cond po:3sg
+SFX b3 ever èverait/s' ever po:cond po:3sg
+SFX b3 evrer èvrerait/s' evrer po:cond po:3sg
+SFX b3 eter èterait/s' eter po:cond po:3sg
+SFX b3 eler èlerait/s' eler po:cond po:3sg
+SFX b3 ecer ècerions ecer po:cond po:1pl
+SFX b3 emer èmerions emer po:cond po:1pl
+SFX b3 ener ènerions ener po:cond po:1pl
+SFX b3 eper èperions eper po:cond po:1pl
+SFX b3 erer èrerions erer po:cond po:1pl
+SFX b3 eser èserions eser po:cond po:1pl
+SFX b3 ever èverions ever po:cond po:1pl
+SFX b3 evrer èvrerions evrer po:cond po:1pl
+SFX b3 eter èterions eter po:cond po:1pl
+SFX b3 eler èlerions eler po:cond po:1pl
+SFX b3 ecer èceriez ecer po:cond po:2pl
+SFX b3 emer èmeriez emer po:cond po:2pl
+SFX b3 ener èneriez ener po:cond po:2pl
+SFX b3 eper èperiez eper po:cond po:2pl
+SFX b3 erer èreriez erer po:cond po:2pl
+SFX b3 eser èseriez eser po:cond po:2pl
+SFX b3 ever èveriez ever po:cond po:2pl
+SFX b3 evrer èvreriez evrer po:cond po:2pl
+SFX b3 eter èteriez eter po:cond po:2pl
+SFX b3 eler èleriez eler po:cond po:2pl
+SFX b3 ecer èceraient/s' ecer po:cond po:3pl
+SFX b3 emer èmeraient/s' emer po:cond po:3pl
+SFX b3 ener èneraient/s' ener po:cond po:3pl
+SFX b3 eper èperaient/s' eper po:cond po:3pl
+SFX b3 erer èreraient/s' erer po:cond po:3pl
+SFX b3 eser èseraient/s' eser po:cond po:3pl
+SFX b3 ever èveraient/s' ever po:cond po:3pl
+SFX b3 evrer èvreraient/s' evrer po:cond po:3pl
+SFX b3 eter èteraient/s' eter po:cond po:3pl
+SFX b3 eler èleraient/s' eler po:cond po:3pl
+SFX b3 er asse/m' [^c]er po:simp po:1sg
+SFX b3 cer çasse/m' cer po:simp po:1sg
+SFX b3 er asses/t' [^c]er po:simp po:2sg
+SFX b3 cer çasses/t' cer po:simp po:2sg
+SFX b3 er ât/s' [^c]er po:simp po:3sg
+SFX b3 cer çât/s' cer po:simp po:3sg
+SFX b3 er assions [^c]er po:simp po:1pl
+SFX b3 cer çassions cer po:simp po:1pl
+SFX b3 er assiez [^c]er po:simp po:2pl
+SFX b3 cer çassiez cer po:simp po:2pl
+SFX b3 er assent/s' [^c]er po:simp po:3pl
+SFX b3 cer çassent/s' cer po:simp po:3pl
+SFX b3 ecer èce/t' ecer po:impe po:2sg
+SFX b3 emer ème/t' emer po:impe po:2sg
+SFX b3 ener ène/t' ener po:impe po:2sg
+SFX b3 eper èpe/t' eper po:impe po:2sg
+SFX b3 erer ère/t' erer po:impe po:2sg
+SFX b3 eser èse/t' eser po:impe po:2sg
+SFX b3 ever ève/t' ever po:impe po:2sg
+SFX b3 evrer èvre/t' evrer po:impe po:2sg
+SFX b3 eter ète/t' eter po:impe po:2sg
+SFX b3 eler èle/t' eler po:impe po:2sg
+SFX b3 er ons [^c]er po:impe po:1pl
+SFX b3 cer çons cer po:impe po:1pl
+SFX b3 er ez er po:impe po:2pl
 
 SFX b4 Y 191
-SFX b4 er er/n'q'd'l'm't's' er
-SFX b4 er ant/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b4 cer çant/n'q'l'm't's' cer
-SFX b4 ecer èce/n'q'j'l'm't's' ecer
-SFX b4 emer ème/n'q'j'l'm't's' emer
-SFX b4 ener ène/n'q'j'l'm't's' ener
-SFX b4 eper èpe/n'q'j'l'm't's' eper
-SFX b4 erer ère/n'q'j'l'm't's' erer
-SFX b4 eser èse/n'q'j'l'm't's' eser
-SFX b4 ever ève/n'q'j'l'm't's' ever
-SFX b4 evrer èvre/n'q'j'l'm't's' evrer
-SFX b4 eter ète/n'q'j'l'm't's' eter
-SFX b4 eler èle/n'q'j'l'm't's' eler
-SFX b4 er è/n'q'l'm't' er
-SFX b4 ecer èces/n'q'l'm't' ecer
-SFX b4 emer èmes/n'q'l'm't' emer
-SFX b4 ener ènes/n'q'l'm't' ener
-SFX b4 eper èpes/n'q'l'm't' eper
-SFX b4 erer ères/n'q'l'm't' erer
-SFX b4 eser èses/n'q'l'm't' eser
-SFX b4 ever èves/n'q'l'm't' ever
-SFX b4 evrer èvres/n'q'l'm't' evrer
-SFX b4 eter ètes/n'q'l'm't' eter
-SFX b4 eler èles/n'q'l'm't' eler
-SFX b4 er ons/n'q'l't' [^c]er
-SFX b4 cer çons/n'q'l't' cer
-SFX b4 er ez/n'q'l'm' er
-SFX b4 ecer ècent/n'q'l'm't's' ecer
-SFX b4 emer èment/n'q'l'm't's' emer
-SFX b4 ener ènent/n'q'l'm't's' ener
-SFX b4 eper èpent/n'q'l'm't's' eper
-SFX b4 erer èrent/n'q'l'm't's' erer
-SFX b4 eser èsent/n'q'l'm't's' eser
-SFX b4 ever èvent/n'q'l'm't's' ever
-SFX b4 evrer èvrent/n'q'l'm't's' evrer
-SFX b4 eter ètent/n'q'l'm't's' eter
-SFX b4 eler èlent/n'q'l'm't's' eler
-SFX b4 er ais/n'q'j'l'm't' [^c]er
-SFX b4 cer çais/n'q'j'l'm't' cer
-SFX b4 er ait/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b4 cer çait/n'q'l'm't's' cer
-SFX b4 er ions/n'q'l't' er
-SFX b4 er iez/n'q'l'm' er
-SFX b4 er aient/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b4 cer çaient/n'q'l'm't's' cer
-SFX b4 er ai/n'q'j'l'm't' [^c]er
-SFX b4 cer çai/n'q'j'l'm't' cer
-SFX b4 er as/n'q'l'm't' [^c]er
-SFX b4 cer ças/n'q'l'm't' cer
-SFX b4 er a/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b4 cer ça/n'q'l'm't's' cer
-SFX b4 er âmes/n'q'l't' [^c]er
-SFX b4 cer çâmes/n'q'l't' cer
-SFX b4 er âtes/n'q'l'm' [^c]er
-SFX b4 cer çâtes/n'q'l'm' cer
-SFX b4 er èrent/n'q'l'm't's' er
-SFX b4 ecer ècerai/n'q'j'l'm't' ecer
-SFX b4 emer èmerai/n'q'j'l'm't' emer
-SFX b4 ener ènerai/n'q'j'l'm't' ener
-SFX b4 eper èperai/n'q'j'l'm't' eper
-SFX b4 erer èrerai/n'q'j'l'm't' erer
-SFX b4 eser èserai/n'q'j'l'm't' eser
-SFX b4 ever èverai/n'q'j'l'm't' ever
-SFX b4 evrer èvrerai/n'q'j'l'm't' evrer
-SFX b4 eter èterai/n'q'j'l'm't' eter
-SFX b4 eler èlerai/n'q'j'l'm't' eler
-SFX b4 ecer èceras/n'q'l'm't' ecer
-SFX b4 emer èmeras/n'q'l'm't' emer
-SFX b4 ener èneras/n'q'l'm't' ener
-SFX b4 eper èperas/n'q'l'm't' eper
-SFX b4 erer èreras/n'q'l'm't' erer
-SFX b4 eser èseras/n'q'l'm't' eser
-SFX b4 ever èveras/n'q'l'm't' ever
-SFX b4 evrer èvreras/n'q'l'm't' evrer
-SFX b4 eter èteras/n'q'l'm't' eter
-SFX b4 eler èleras/n'q'l'm't' eler
-SFX b4 ecer ècera/n'q'l'm't's' ecer
-SFX b4 emer èmera/n'q'l'm't's' emer
-SFX b4 ener ènera/n'q'l'm't's' ener
-SFX b4 eper èpera/n'q'l'm't's' eper
-SFX b4 erer èrera/n'q'l'm't's' erer
-SFX b4 eser èsera/n'q'l'm't's' eser
-SFX b4 ever èvera/n'q'l'm't's' ever
-SFX b4 evrer èvrera/n'q'l'm't's' evrer
-SFX b4 eter ètera/n'q'l'm't's' eter
-SFX b4 eler èlera/n'q'l'm't's' eler
-SFX b4 ecer ècerons/n'q'l't' ecer
-SFX b4 emer èmerons/n'q'l't' emer
-SFX b4 ener ènerons/n'q'l't' ener
-SFX b4 eper èperons/n'q'l't' eper
-SFX b4 erer èrerons/n'q'l't' erer
-SFX b4 eser èserons/n'q'l't' eser
-SFX b4 ever èverons/n'q'l't' ever
-SFX b4 evrer èvrerons/n'q'l't' evrer
-SFX b4 eter èterons/n'q'l't' eter
-SFX b4 eler èlerons/n'q'l't' eler
-SFX b4 ecer ècerez/n'q'l'm' ecer
-SFX b4 emer èmerez/n'q'l'm' emer
-SFX b4 ener ènerez/n'q'l'm' ener
-SFX b4 eper èperez/n'q'l'm' eper
-SFX b4 erer èrerez/n'q'l'm' erer
-SFX b4 eser èserez/n'q'l'm' eser
-SFX b4 ever èverez/n'q'l'm' ever
-SFX b4 evrer èvrerez/n'q'l'm' evrer
-SFX b4 eter èterez/n'q'l'm' eter
-SFX b4 eler èlerez/n'q'l'm' eler
-SFX b4 ecer èceront/n'q'l'm't's' ecer
-SFX b4 emer èmeront/n'q'l'm't's' emer
-SFX b4 ener èneront/n'q'l'm't's' ener
-SFX b4 eper èperont/n'q'l'm't's' eper
-SFX b4 erer èreront/n'q'l'm't's' erer
-SFX b4 eser èseront/n'q'l'm't's' eser
-SFX b4 ever èveront/n'q'l'm't's' ever
-SFX b4 evrer èvreront/n'q'l'm't's' evrer
-SFX b4 eter èteront/n'q'l'm't's' eter
-SFX b4 eler èleront/n'q'l'm't's' eler
-SFX b4 ecer ècerais/n'q'j'l'm't' ecer
-SFX b4 emer èmerais/n'q'j'l'm't' emer
-SFX b4 ener ènerais/n'q'j'l'm't' ener
-SFX b4 eper èperais/n'q'j'l'm't' eper
-SFX b4 erer èrerais/n'q'j'l'm't' erer
-SFX b4 eser èserais/n'q'j'l'm't' eser
-SFX b4 ever èverais/n'q'j'l'm't' ever
-SFX b4 evrer èvrerais/n'q'j'l'm't' evrer
-SFX b4 eter èterais/n'q'j'l'm't' eter
-SFX b4 eler èlerais/n'q'j'l'm't' eler
-SFX b4 ecer ècerait/n'q'l'm't's' ecer
-SFX b4 emer èmerait/n'q'l'm't's' emer
-SFX b4 ener ènerait/n'q'l'm't's' ener
-SFX b4 eper èperait/n'q'l'm't's' eper
-SFX b4 erer èrerait/n'q'l'm't's' erer
-SFX b4 eser èserait/n'q'l'm't's' eser
-SFX b4 ever èverait/n'q'l'm't's' ever
-SFX b4 evrer èvrerait/n'q'l'm't's' evrer
-SFX b4 eter èterait/n'q'l'm't's' eter
-SFX b4 eler èlerait/n'q'l'm't's' eler
-SFX b4 ecer ècerions/n'q'l't' ecer
-SFX b4 emer èmerions/n'q'l't' emer
-SFX b4 ener ènerions/n'q'l't' ener
-SFX b4 eper èperions/n'q'l't' eper
-SFX b4 erer èrerions/n'q'l't' erer
-SFX b4 eser èserions/n'q'l't' eser
-SFX b4 ever èverions/n'q'l't' ever
-SFX b4 evrer èvrerions/n'q'l't' evrer
-SFX b4 eter èterions/n'q'l't' eter
-SFX b4 eler èlerions/n'q'l't' eler
-SFX b4 ecer èceriez/n'q'l'm' ecer
-SFX b4 emer èmeriez/n'q'l'm' emer
-SFX b4 ener èneriez/n'q'l'm' ener
-SFX b4 eper èperiez/n'q'l'm' eper
-SFX b4 erer èreriez/n'q'l'm' erer
-SFX b4 eser èseriez/n'q'l'm' eser
-SFX b4 ever èveriez/n'q'l'm' ever
-SFX b4 evrer èvreriez/n'q'l'm' evrer
-SFX b4 eter èteriez/n'q'l'm' eter
-SFX b4 eler èleriez/n'q'l'm' eler
-SFX b4 ecer èceraient/n'q'l'm't's' ecer
-SFX b4 emer èmeraient/n'q'l'm't's' emer
-SFX b4 ener èneraient/n'q'l'm't's' ener
-SFX b4 eper èperaient/n'q'l'm't's' eper
-SFX b4 erer èreraient/n'q'l'm't's' erer
-SFX b4 eser èseraient/n'q'l'm't's' eser
-SFX b4 ever èveraient/n'q'l'm't's' ever
-SFX b4 evrer èvreraient/n'q'l'm't's' evrer
-SFX b4 eter èteraient/n'q'l'm't's' eter
-SFX b4 eler èleraient/n'q'l'm't's' eler
-SFX b4 er asse/n'q'j'l'm't' [^c]er
-SFX b4 cer çasse/n'q'j'l'm't' cer
-SFX b4 er asses/n'q'l'm't' [^c]er
-SFX b4 cer çasses/n'q'l'm't' cer
-SFX b4 er ât/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b4 cer çât/n'q'l'm't's' cer
-SFX b4 er assions/n'q'l't' [^c]er
-SFX b4 cer çassions/n'q'l't' cer
-SFX b4 er assiez/n'q'l'm' [^c]er
-SFX b4 cer çassiez/n'q'l'm' cer
-SFX b4 er assent/n'q'l'm't's' [^c]er
-SFX b4 cer çassent/n'q'l'm't's' cer
-SFX b4 ecer èce/n'l'm't' ecer
-SFX b4 emer ème/n'l'm't' emer
-SFX b4 ener ène/n'l'm't' ener
-SFX b4 eper èpe/n'l'm't' eper
-SFX b4 erer ère/n'l'm't' erer
-SFX b4 eser èse/n'l'm't' eser
-SFX b4 ever ève/n'l'm't' ever
-SFX b4 evrer èvre/n'l'm't' evrer
-SFX b4 eter ète/n'l'm't' eter
-SFX b4 eler èle/n'l'm't' eler
-SFX b4 er ons/n'l' [^c]er
-SFX b4 cer çons/n'l' cer
-SFX b4 er ez/n'l'm' er
+SFX b4 er er/n'q'd'l'm't's' er po:infi
+SFX b4 er ant/n'q'l'm't's' [^c]er po:ppre
+SFX b4 cer çant/n'q'l'm't's' cer po:ppre
+SFX b4 ecer èce/n'q'j'l'm't's' ecer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b4 emer ème/n'q'j'l'm't's' emer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b4 ener ène/n'q'j'l'm't's' ener po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b4 eper èpe/n'q'j'l'm't's' eper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b4 erer ère/n'q'j'l'm't's' erer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b4 eser èse/n'q'j'l'm't's' eser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b4 ever ève/n'q'j'l'm't's' ever po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b4 evrer èvre/n'q'j'l'm't's' evrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b4 eter ète/n'q'j'l'm't's' eter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b4 eler èle/n'q'j'l'm't's' eler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b4 er è/n'q'l'm't' er po:ipre po:1isg
+SFX b4 ecer èces/n'q'l'm't' ecer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b4 emer èmes/n'q'l'm't' emer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b4 ener ènes/n'q'l'm't' ener po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b4 eper èpes/n'q'l'm't' eper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b4 erer ères/n'q'l'm't' erer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b4 eser èses/n'q'l'm't' eser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b4 ever èves/n'q'l'm't' ever po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b4 evrer èvres/n'q'l'm't' evrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b4 eter ètes/n'q'l'm't' eter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b4 eler èles/n'q'l'm't' eler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b4 er ons/n'q'l't' [^c]er po:ipre po:1pl
+SFX b4 cer çons/n'q'l't' cer po:ipre po:1pl
+SFX b4 er ez/n'q'l'm' er po:ipre po:2pl
+SFX b4 ecer ècent/n'q'l'm't's' ecer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b4 emer èment/n'q'l'm't's' emer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b4 ener ènent/n'q'l'm't's' ener po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b4 eper èpent/n'q'l'm't's' eper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b4 erer èrent/n'q'l'm't's' erer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b4 eser èsent/n'q'l'm't's' eser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b4 ever èvent/n'q'l'm't's' ever po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b4 evrer èvrent/n'q'l'm't's' evrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b4 eter ètent/n'q'l'm't's' eter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b4 eler èlent/n'q'l'm't's' eler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b4 er ais/n'q'j'l'm't' [^c]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b4 cer çais/n'q'j'l'm't' cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b4 er ait/n'q'l'm't's' [^c]er po:iimp po:3sg
+SFX b4 cer çait/n'q'l'm't's' cer po:iimp po:3sg
+SFX b4 er ions/n'q'l't' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX b4 er iez/n'q'l'm' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX b4 er aient/n'q'l'm't's' [^c]er po:iimp po:3pl
+SFX b4 cer çaient/n'q'l'm't's' cer po:iimp po:3pl
+SFX b4 er ai/n'q'j'l'm't' [^c]er po:ipsi po:1sg
+SFX b4 cer çai/n'q'j'l'm't' cer po:ipsi po:1sg
+SFX b4 er as/n'q'l'm't' [^c]er po:ipsi po:2sg
+SFX b4 cer ças/n'q'l'm't' cer po:ipsi po:2sg
+SFX b4 er a/n'q'l'm't's' [^c]er po:ipsi po:3sg
+SFX b4 cer ça/n'q'l'm't's' cer po:ipsi po:3sg
+SFX b4 er âmes/n'q'l't' [^c]er po:ipsi po:1pl
+SFX b4 cer çâmes/n'q'l't' cer po:ipsi po:1pl
+SFX b4 er âtes/n'q'l'm' [^c]er po:ipsi po:2pl
+SFX b4 cer çâtes/n'q'l'm' cer po:ipsi po:2pl
+SFX b4 er èrent/n'q'l'm't's' er po:ipsi po:3pl!
+SFX b4 ecer ècerai/n'q'j'l'm't' ecer po:ifut po:1sg
+SFX b4 emer èmerai/n'q'j'l'm't' emer po:ifut po:1sg
+SFX b4 ener ènerai/n'q'j'l'm't' ener po:ifut po:1sg
+SFX b4 eper èperai/n'q'j'l'm't' eper po:ifut po:1sg
+SFX b4 erer èrerai/n'q'j'l'm't' erer po:ifut po:1sg
+SFX b4 eser èserai/n'q'j'l'm't' eser po:ifut po:1sg
+SFX b4 ever èverai/n'q'j'l'm't' ever po:ifut po:1sg
+SFX b4 evrer èvrerai/n'q'j'l'm't' evrer po:ifut po:1sg
+SFX b4 eter èterai/n'q'j'l'm't' eter po:ifut po:1sg
+SFX b4 eler èlerai/n'q'j'l'm't' eler po:ifut po:1sg
+SFX b4 ecer èceras/n'q'l'm't' ecer po:ifut po:2sg
+SFX b4 emer èmeras/n'q'l'm't' emer po:ifut po:2sg
+SFX b4 ener èneras/n'q'l'm't' ener po:ifut po:2sg
+SFX b4 eper èperas/n'q'l'm't' eper po:ifut po:2sg
+SFX b4 erer èreras/n'q'l'm't' erer po:ifut po:2sg
+SFX b4 eser èseras/n'q'l'm't' eser po:ifut po:2sg
+SFX b4 ever èveras/n'q'l'm't' ever po:ifut po:2sg
+SFX b4 evrer èvreras/n'q'l'm't' evrer po:ifut po:2sg
+SFX b4 eter èteras/n'q'l'm't' eter po:ifut po:2sg
+SFX b4 eler èleras/n'q'l'm't' eler po:ifut po:2sg
+SFX b4 ecer ècera/n'q'l'm't's' ecer po:ifut po:3sg
+SFX b4 emer èmera/n'q'l'm't's' emer po:ifut po:3sg
+SFX b4 ener ènera/n'q'l'm't's' ener po:ifut po:3sg
+SFX b4 eper èpera/n'q'l'm't's' eper po:ifut po:3sg
+SFX b4 erer èrera/n'q'l'm't's' erer po:ifut po:3sg
+SFX b4 eser èsera/n'q'l'm't's' eser po:ifut po:3sg
+SFX b4 ever èvera/n'q'l'm't's' ever po:ifut po:3sg
+SFX b4 evrer èvrera/n'q'l'm't's' evrer po:ifut po:3sg
+SFX b4 eter ètera/n'q'l'm't's' eter po:ifut po:3sg
+SFX b4 eler èlera/n'q'l'm't's' eler po:ifut po:3sg
+SFX b4 ecer ècerons/n'q'l't' ecer po:ifut po:1pl
+SFX b4 emer èmerons/n'q'l't' emer po:ifut po:1pl
+SFX b4 ener ènerons/n'q'l't' ener po:ifut po:1pl
+SFX b4 eper èperons/n'q'l't' eper po:ifut po:1pl
+SFX b4 erer èrerons/n'q'l't' erer po:ifut po:1pl
+SFX b4 eser èserons/n'q'l't' eser po:ifut po:1pl
+SFX b4 ever èverons/n'q'l't' ever po:ifut po:1pl
+SFX b4 evrer èvrerons/n'q'l't' evrer po:ifut po:1pl
+SFX b4 eter èterons/n'q'l't' eter po:ifut po:1pl
+SFX b4 eler èlerons/n'q'l't' eler po:ifut po:1pl
+SFX b4 ecer ècerez/n'q'l'm' ecer po:ifut po:2pl
+SFX b4 emer èmerez/n'q'l'm' emer po:ifut po:2pl
+SFX b4 ener ènerez/n'q'l'm' ener po:ifut po:2pl
+SFX b4 eper èperez/n'q'l'm' eper po:ifut po:2pl
+SFX b4 erer èrerez/n'q'l'm' erer po:ifut po:2pl
+SFX b4 eser èserez/n'q'l'm' eser po:ifut po:2pl
+SFX b4 ever èverez/n'q'l'm' ever po:ifut po:2pl
+SFX b4 evrer èvrerez/n'q'l'm' evrer po:ifut po:2pl
+SFX b4 eter èterez/n'q'l'm' eter po:ifut po:2pl
+SFX b4 eler èlerez/n'q'l'm' eler po:ifut po:2pl
+SFX b4 ecer èceront/n'q'l'm't's' ecer po:ifut po:3pl!
+SFX b4 emer èmeront/n'q'l'm't's' emer po:ifut po:3pl!
+SFX b4 ener èneront/n'q'l'm't's' ener po:ifut po:3pl!
+SFX b4 eper èperont/n'q'l'm't's' eper po:ifut po:3pl!
+SFX b4 erer èreront/n'q'l'm't's' erer po:ifut po:3pl!
+SFX b4 eser èseront/n'q'l'm't's' eser po:ifut po:3pl!
+SFX b4 ever èveront/n'q'l'm't's' ever po:ifut po:3pl!
+SFX b4 evrer èvreront/n'q'l'm't's' evrer po:ifut po:3pl!
+SFX b4 eter èteront/n'q'l'm't's' eter po:ifut po:3pl!
+SFX b4 eler èleront/n'q'l'm't's' eler po:ifut po:3pl!
+SFX b4 ecer ècerais/n'q'j'l'm't' ecer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b4 emer èmerais/n'q'j'l'm't' emer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b4 ener ènerais/n'q'j'l'm't' ener po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b4 eper èperais/n'q'j'l'm't' eper po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b4 erer èrerais/n'q'j'l'm't' erer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b4 eser èserais/n'q'j'l'm't' eser po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b4 ever èverais/n'q'j'l'm't' ever po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b4 evrer èvrerais/n'q'j'l'm't' evrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b4 eter èterais/n'q'j'l'm't' eter po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b4 eler èlerais/n'q'j'l'm't' eler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b4 ecer ècerait/n'q'l'm't's' ecer po:cond po:3sg
+SFX b4 emer èmerait/n'q'l'm't's' emer po:cond po:3sg
+SFX b4 ener ènerait/n'q'l'm't's' ener po:cond po:3sg
+SFX b4 eper èperait/n'q'l'm't's' eper po:cond po:3sg
+SFX b4 erer èrerait/n'q'l'm't's' erer po:cond po:3sg
+SFX b4 eser èserait/n'q'l'm't's' eser po:cond po:3sg
+SFX b4 ever èverait/n'q'l'm't's' ever po:cond po:3sg
+SFX b4 evrer èvrerait/n'q'l'm't's' evrer po:cond po:3sg
+SFX b4 eter èterait/n'q'l'm't's' eter po:cond po:3sg
+SFX b4 eler èlerait/n'q'l'm't's' eler po:cond po:3sg
+SFX b4 ecer ècerions/n'q'l't' ecer po:cond po:1pl
+SFX b4 emer èmerions/n'q'l't' emer po:cond po:1pl
+SFX b4 ener ènerions/n'q'l't' ener po:cond po:1pl
+SFX b4 eper èperions/n'q'l't' eper po:cond po:1pl
+SFX b4 erer èrerions/n'q'l't' erer po:cond po:1pl
+SFX b4 eser èserions/n'q'l't' eser po:cond po:1pl
+SFX b4 ever èverions/n'q'l't' ever po:cond po:1pl
+SFX b4 evrer èvrerions/n'q'l't' evrer po:cond po:1pl
+SFX b4 eter èterions/n'q'l't' eter po:cond po:1pl
+SFX b4 eler èlerions/n'q'l't' eler po:cond po:1pl
+SFX b4 ecer èceriez/n'q'l'm' ecer po:cond po:2pl
+SFX b4 emer èmeriez/n'q'l'm' emer po:cond po:2pl
+SFX b4 ener èneriez/n'q'l'm' ener po:cond po:2pl
+SFX b4 eper èperiez/n'q'l'm' eper po:cond po:2pl
+SFX b4 erer èreriez/n'q'l'm' erer po:cond po:2pl
+SFX b4 eser èseriez/n'q'l'm' eser po:cond po:2pl
+SFX b4 ever èveriez/n'q'l'm' ever po:cond po:2pl
+SFX b4 evrer èvreriez/n'q'l'm' evrer po:cond po:2pl
+SFX b4 eter èteriez/n'q'l'm' eter po:cond po:2pl
+SFX b4 eler èleriez/n'q'l'm' eler po:cond po:2pl
+SFX b4 ecer èceraient/n'q'l'm't's' ecer po:cond po:3pl
+SFX b4 emer èmeraient/n'q'l'm't's' emer po:cond po:3pl
+SFX b4 ener èneraient/n'q'l'm't's' ener po:cond po:3pl
+SFX b4 eper èperaient/n'q'l'm't's' eper po:cond po:3pl
+SFX b4 erer èreraient/n'q'l'm't's' erer po:cond po:3pl
+SFX b4 eser èseraient/n'q'l'm't's' eser po:cond po:3pl
+SFX b4 ever èveraient/n'q'l'm't's' ever po:cond po:3pl
+SFX b4 evrer èvreraient/n'q'l'm't's' evrer po:cond po:3pl
+SFX b4 eter èteraient/n'q'l'm't's' eter po:cond po:3pl
+SFX b4 eler èleraient/n'q'l'm't's' eler po:cond po:3pl
+SFX b4 er asse/n'q'j'l'm't' [^c]er po:simp po:1sg
+SFX b4 cer çasse/n'q'j'l'm't' cer po:simp po:1sg
+SFX b4 er asses/n'q'l'm't' [^c]er po:simp po:2sg
+SFX b4 cer çasses/n'q'l'm't' cer po:simp po:2sg
+SFX b4 er ât/n'q'l'm't's' [^c]er po:simp po:3sg
+SFX b4 cer çât/n'q'l'm't's' cer po:simp po:3sg
+SFX b4 er assions/n'q'l't' [^c]er po:simp po:1pl
+SFX b4 cer çassions/n'q'l't' cer po:simp po:1pl
+SFX b4 er assiez/n'q'l'm' [^c]er po:simp po:2pl
+SFX b4 cer çassiez/n'q'l'm' cer po:simp po:2pl
+SFX b4 er assent/n'q'l'm't's' [^c]er po:simp po:3pl
+SFX b4 cer çassent/n'q'l'm't's' cer po:simp po:3pl
+SFX b4 ecer èce/n'l'm't' ecer po:impe po:2sg
+SFX b4 emer ème/n'l'm't' emer po:impe po:2sg
+SFX b4 ener ène/n'l'm't' ener po:impe po:2sg
+SFX b4 eper èpe/n'l'm't' eper po:impe po:2sg
+SFX b4 erer ère/n'l'm't' erer po:impe po:2sg
+SFX b4 eser èse/n'l'm't' eser po:impe po:2sg
+SFX b4 ever ève/n'l'm't' ever po:impe po:2sg
+SFX b4 evrer èvre/n'l'm't' evrer po:impe po:2sg
+SFX b4 eter ète/n'l'm't' eter po:impe po:2sg
+SFX b4 eler èle/n'l'm't' eler po:impe po:2sg
+SFX b4 er ons/n'l' [^c]er po:impe po:1pl
+SFX b4 cer çons/n'l' cer po:impe po:1pl
+SFX b4 er ez/n'l'm' er po:impe po:2pl
 
 SFX b5 Y 191
-SFX b5 er er/n'q'd'm't's' er
-SFX b5 er ant/n'q'm't's' [^c]er
-SFX b5 cer çant/n'q'm't's' cer
-SFX b5 ecer èce/n'q'j'm't's' ecer
-SFX b5 emer ème/n'q'j'm't's' emer
-SFX b5 ener ène/n'q'j'm't's' ener
-SFX b5 eper èpe/n'q'j'm't's' eper
-SFX b5 erer ère/n'q'j'm't's' erer
-SFX b5 eser èse/n'q'j'm't's' eser
-SFX b5 ever ève/n'q'j'm't's' ever
-SFX b5 evrer èvre/n'q'j'm't's' evrer
-SFX b5 eter ète/n'q'j'm't's' eter
-SFX b5 eler èle/n'q'j'm't's' eler
-SFX b5 er è/n'm't' er
-SFX b5 ecer èces/n'm't' ecer
-SFX b5 emer èmes/n'm't' emer
-SFX b5 ener ènes/n'm't' ener
-SFX b5 eper èpes/n'm't' eper
-SFX b5 erer ères/n'm't' erer
-SFX b5 eser èses/n'm't' eser
-SFX b5 ever èves/n'm't' ever
-SFX b5 evrer èvres/n'm't' evrer
-SFX b5 eter ètes/n'm't' eter
-SFX b5 eler èles/n'm't' eler
-SFX b5 er ons/n't' [^c]er
-SFX b5 cer çons/n't' cer
-SFX b5 er ez/n'm' er
-SFX b5 ecer ècent/n'q'm't's' ecer
-SFX b5 emer èment/n'q'm't's' emer
-SFX b5 ener ènent/n'q'm't's' ener
-SFX b5 eper èpent/n'q'm't's' eper
-SFX b5 erer èrent/n'q'm't's' erer
-SFX b5 eser èsent/n'q'm't's' eser
-SFX b5 ever èvent/n'q'm't's' ever
-SFX b5 evrer èvrent/n'q'm't's' evrer
-SFX b5 eter ètent/n'q'm't's' eter
-SFX b5 eler èlent/n'q'm't's' eler
-SFX b5 er ais/n'j'm't' [^c]er
-SFX b5 cer çais/n'j'm't' cer
-SFX b5 er ait/n'q'm't's' [^c]er
-SFX b5 cer çait/n'q'm't's' cer
-SFX b5 er ions/n't' er
-SFX b5 er iez/n'm' er
-SFX b5 er aient/n'q'm't's' [^c]er
-SFX b5 cer çaient/n'q'm't's' cer
-SFX b5 er ai/n'j'm't' [^c]er
-SFX b5 cer çai/n'j'm't' cer
-SFX b5 er as/n'm't' [^c]er
-SFX b5 cer ças/n'm't' cer
-SFX b5 er a/n'q'm't's' [^c]er
-SFX b5 cer ça/n'q'm't's' cer
-SFX b5 er âmes/n't' [^c]er
-SFX b5 cer çâmes/n't' cer
-SFX b5 er âtes/n'm' [^c]er
-SFX b5 cer çâtes/n'm' cer
-SFX b5 er èrent/n'q'm't's' er
-SFX b5 ecer ècerai/n'j'm't' ecer
-SFX b5 emer èmerai/n'j'm't' emer
-SFX b5 ener ènerai/n'j'm't' ener
-SFX b5 eper èperai/n'j'm't' eper
-SFX b5 erer èrerai/n'j'm't' erer
-SFX b5 eser èserai/n'j'm't' eser
-SFX b5 ever èverai/n'j'm't' ever
-SFX b5 evrer èvrerai/n'j'm't' evrer
-SFX b5 eter èterai/n'j'm't' eter
-SFX b5 eler èlerai/n'j'm't' eler
-SFX b5 ecer èceras/n'm't' ecer
-SFX b5 emer èmeras/n'm't' emer
-SFX b5 ener èneras/n'm't' ener
-SFX b5 eper èperas/n'm't' eper
-SFX b5 erer èreras/n'm't' erer
-SFX b5 eser èseras/n'm't' eser
-SFX b5 ever èveras/n'm't' ever
-SFX b5 evrer èvreras/n'm't' evrer
-SFX b5 eter èteras/n'm't' eter
-SFX b5 eler èleras/n'm't' eler
-SFX b5 ecer ècera/n'q'm't's' ecer
-SFX b5 emer èmera/n'q'm't's' emer
-SFX b5 ener ènera/n'q'm't's' ener
-SFX b5 eper èpera/n'q'm't's' eper
-SFX b5 erer èrera/n'q'm't's' erer
-SFX b5 eser èsera/n'q'm't's' eser
-SFX b5 ever èvera/n'q'm't's' ever
-SFX b5 evrer èvrera/n'q'm't's' evrer
-SFX b5 eter ètera/n'q'm't's' eter
-SFX b5 eler èlera/n'q'm't's' eler
-SFX b5 ecer ècerons/n't' ecer
-SFX b5 emer èmerons/n't' emer
-SFX b5 ener ènerons/n't' ener
-SFX b5 eper èperons/n't' eper
-SFX b5 erer èrerons/n't' erer
-SFX b5 eser èserons/n't' eser
-SFX b5 ever èverons/n't' ever
-SFX b5 evrer èvrerons/n't' evrer
-SFX b5 eter èterons/n't' eter
-SFX b5 eler èlerons/n't' eler
-SFX b5 ecer ècerez/n'm' ecer
-SFX b5 emer èmerez/n'm' emer
-SFX b5 ener ènerez/n'm' ener
-SFX b5 eper èperez/n'm' eper
-SFX b5 erer èrerez/n'm' erer
-SFX b5 eser èserez/n'm' eser
-SFX b5 ever èverez/n'm' ever
-SFX b5 evrer èvrerez/n'm' evrer
-SFX b5 eter èterez/n'm' eter
-SFX b5 eler èlerez/n'm' eler
-SFX b5 ecer èceront/n'q'm't's' ecer
-SFX b5 emer èmeront/n'q'm't's' emer
-SFX b5 ener èneront/n'q'm't's' ener
-SFX b5 eper èperont/n'q'm't's' eper
-SFX b5 erer èreront/n'q'm't's' erer
-SFX b5 eser èseront/n'q'm't's' eser
-SFX b5 ever èveront/n'q'm't's' ever
-SFX b5 evrer èvreront/n'q'm't's' evrer
-SFX b5 eter èteront/n'q'm't's' eter
-SFX b5 eler èleront/n'q'm't's' eler
-SFX b5 ecer ècerais/n'j'm't' ecer
-SFX b5 emer èmerais/n'j'm't' emer
-SFX b5 ener ènerais/n'j'm't' ener
-SFX b5 eper èperais/n'j'm't' eper
-SFX b5 erer èrerais/n'j'm't' erer
-SFX b5 eser èserais/n'j'm't' eser
-SFX b5 ever èverais/n'j'm't' ever
-SFX b5 evrer èvrerais/n'j'm't' evrer
-SFX b5 eter èterais/n'j'm't' eter
-SFX b5 eler èlerais/n'j'm't' eler
-SFX b5 ecer ècerait/n'q'm't's' ecer
-SFX b5 emer èmerait/n'q'm't's' emer
-SFX b5 ener ènerait/n'q'm't's' ener
-SFX b5 eper èperait/n'q'm't's' eper
-SFX b5 erer èrerait/n'q'm't's' erer
-SFX b5 eser èserait/n'q'm't's' eser
-SFX b5 ever èverait/n'q'm't's' ever
-SFX b5 evrer èvrerait/n'q'm't's' evrer
-SFX b5 eter èterait/n'q'm't's' eter
-SFX b5 eler èlerait/n'q'm't's' eler
-SFX b5 ecer ècerions/n't' ecer
-SFX b5 emer èmerions/n't' emer
-SFX b5 ener ènerions/n't' ener
-SFX b5 eper èperions/n't' eper
-SFX b5 erer èrerions/n't' erer
-SFX b5 eser èserions/n't' eser
-SFX b5 ever èverions/n't' ever
-SFX b5 evrer èvrerions/n't' evrer
-SFX b5 eter èterions/n't' eter
-SFX b5 eler èlerions/n't' eler
-SFX b5 ecer èceriez/n'm' ecer
-SFX b5 emer èmeriez/n'm' emer
-SFX b5 ener èneriez/n'm' ener
-SFX b5 eper èperiez/n'm' eper
-SFX b5 erer èreriez/n'm' erer
-SFX b5 eser èseriez/n'm' eser
-SFX b5 ever èveriez/n'm' ever
-SFX b5 evrer èvreriez/n'm' evrer
-SFX b5 eter èteriez/n'm' eter
-SFX b5 eler èleriez/n'm' eler
-SFX b5 ecer èceraient/n'q'm't's' ecer
-SFX b5 emer èmeraient/n'q'm't's' emer
-SFX b5 ener èneraient/n'q'm't's' ener
-SFX b5 eper èperaient/n'q'm't's' eper
-SFX b5 erer èreraient/n'q'm't's' erer
-SFX b5 eser èseraient/n'q'm't's' eser
-SFX b5 ever èveraient/n'q'm't's' ever
-SFX b5 evrer èvreraient/n'q'm't's' evrer
-SFX b5 eter èteraient/n'q'm't's' eter
-SFX b5 eler èleraient/n'q'm't's' eler
-SFX b5 er asse/n'j'm't' [^c]er
-SFX b5 cer çasse/n'j'm't' cer
-SFX b5 er asses/n'm't' [^c]er
-SFX b5 cer çasses/n'm't' cer
-SFX b5 er ât/n'q'm't's' [^c]er
-SFX b5 cer çât/n'q'm't's' cer
-SFX b5 er assions/n't' [^c]er
-SFX b5 cer çassions/n't' cer
-SFX b5 er assiez/n'm' [^c]er
-SFX b5 cer çassiez/n'm' cer
-SFX b5 er assent/n'q'm't's' [^c]er
-SFX b5 cer çassent/n'q'm't's' cer
-SFX b5 ecer èce/n'm' ecer
-SFX b5 emer ème/n'm' emer
-SFX b5 ener ène/n'm' ener
-SFX b5 eper èpe/n'm' eper
-SFX b5 erer ère/n'm' erer
-SFX b5 eser èse/n'm' eser
-SFX b5 ever ève/n'm' ever
-SFX b5 evrer èvre/n'm' evrer
-SFX b5 eter ète/n'm' eter
-SFX b5 eler èle/n'm' eler
-SFX b5 er ons/n' [^c]er
-SFX b5 cer çons/n' cer
-SFX b5 er ez/n' er
-
-SFX c0 N 383
-SFX c0 er ant [^cg]er
-SFX c0 écer éçant écer
-SFX c0 éger égeant éger
-SFX c0 ébrer èbre ébrer
-SFX c0 écer èce écer
-SFX c0 écher èche écher
-SFX c0 écrer ècre écrer
-SFX c0 éder ède éder
-SFX c0 éger ège éger
-SFX c0 égler ègle égler
-SFX c0 égner ègne égner
-SFX c0 égrer ègre égrer
-SFX c0 éguer ègue éguer
-SFX c0 éler èle éler
-SFX c0 émer ème émer
-SFX c0 éner ène éner
-SFX c0 éper èpe éper
-SFX c0 équer èque équer
-SFX c0 érer ère érer
-SFX c0 éser èse éser
-SFX c0 éter ète éter
-SFX c0 étrer ètre étrer
-SFX c0 évrer èvre évrer
-SFX c0 éyer èye éyer
-SFX c0 er è er
-SFX c0 ébrer èbres ébrer
-SFX c0 écer èces écer
-SFX c0 écher èches écher
-SFX c0 écrer ècres écrer
-SFX c0 éder èdes éder
-SFX c0 éger èges éger
-SFX c0 égler ègles égler
-SFX c0 égner ègnes égner
-SFX c0 égrer ègres égrer
-SFX c0 éguer ègues éguer
-SFX c0 éler èles éler
-SFX c0 émer èmes émer
-SFX c0 éner ènes éner
-SFX c0 éper èpes éper
-SFX c0 équer èques équer
-SFX c0 érer ères érer
-SFX c0 éser èses éser
-SFX c0 éter ètes éter
-SFX c0 étrer ètres étrer
-SFX c0 évrer èvres évrer
-SFX c0 éyer èyes éyer
-SFX c0 er ons [^cg]er
-SFX c0 écer éçons écer
-SFX c0 éger égeons éger
-SFX c0 er ez er
-SFX c0 ébrer èbrent ébrer
-SFX c0 écer ècent écer
-SFX c0 écher èchent écher
-SFX c0 écrer ècrent écrer
-SFX c0 éder èdent éder
-SFX c0 éger ègent éger
-SFX c0 égler èglent égler
-SFX c0 égner ègnent égner
-SFX c0 égrer ègrent égrer
-SFX c0 éguer èguent éguer
-SFX c0 éler èlent éler
-SFX c0 émer èment émer
-SFX c0 éner ènent éner
-SFX c0 éper èpent éper
-SFX c0 équer èquent équer
-SFX c0 érer èrent érer
-SFX c0 éser èsent éser
-SFX c0 éter ètent éter
-SFX c0 étrer ètrent étrer
-SFX c0 évrer èvrent évrer
-SFX c0 éyer èyent éyer
-SFX c0 er ais [^cg]er
-SFX c0 écer éçais écer
-SFX c0 éger égeais éger
-SFX c0 er ait [^cg]er
-SFX c0 écer éçait écer
-SFX c0 éger égeait éger
-SFX c0 er ions er
-SFX c0 er iez er
-SFX c0 er aient [^cg]er
-SFX c0 écer éçaient écer
-SFX c0 éger égeaient éger
-SFX c0 er ai [^cg]er
-SFX c0 écer éçai écer
-SFX c0 éger égeai éger
-SFX c0 er as [^cg]er
-SFX c0 écer éças écer
-SFX c0 éger égeas éger
-SFX c0 er a [^cg]er
-SFX c0 écer éça écer
-SFX c0 éger égea éger
-SFX c0 er âmes [^cg]er
-SFX c0 écer éçâmes écer
-SFX c0 éger égeâmes éger
-SFX c0 er âtes [^cg]er
-SFX c0 écer éçâtes écer
-SFX c0 éger égeâtes éger
-SFX c0 er èrent er
-SFX c0 er erai er
-SFX c0 ébrer èbrerai ébrer
-SFX c0 écer ècerai écer
-SFX c0 écher ècherai écher
-SFX c0 écrer ècrerai écrer
-SFX c0 éder èderai éder
-SFX c0 éger ègerai éger
-SFX c0 égler èglerai égler
-SFX c0 égner ègnerai égner
-SFX c0 égrer ègrerai égrer
-SFX c0 éguer èguerai éguer
-SFX c0 éler èlerai éler
-SFX c0 émer èmerai émer
-SFX c0 éner ènerai éner
-SFX c0 éper èperai éper
-SFX c0 équer èquerai équer
-SFX c0 érer èrerai érer
-SFX c0 éser èserai éser
-SFX c0 éter èterai éter
-SFX c0 étrer ètrerai étrer
-SFX c0 évrer èvrerai évrer
-SFX c0 éyer èyerai éyer
-SFX c0 er eras er
-SFX c0 ébrer èbreras ébrer
-SFX c0 écer èceras écer
-SFX c0 écher ècheras écher
-SFX c0 écrer ècreras écrer
-SFX c0 éder èderas éder
-SFX c0 éger ègeras éger
-SFX c0 égler ègleras égler
-SFX c0 égner ègneras égner
-SFX c0 égrer ègreras égrer
-SFX c0 éguer ègueras éguer
-SFX c0 éler èleras éler
-SFX c0 émer èmeras émer
-SFX c0 éner èneras éner
-SFX c0 éper èperas éper
-SFX c0 équer èqueras équer
-SFX c0 érer èreras érer
-SFX c0 éser èseras éser
-SFX c0 éter èteras éter
-SFX c0 étrer ètreras étrer
-SFX c0 évrer èvreras évrer
-SFX c0 éyer èyeras éyer
-SFX c0 er era er
-SFX c0 ébrer èbrera ébrer
-SFX c0 écer ècera écer
-SFX c0 écher èchera écher
-SFX c0 écrer ècrera écrer
-SFX c0 éder èdera éder
-SFX c0 éger ègera éger
-SFX c0 égler èglera égler
-SFX c0 égner ègnera égner
-SFX c0 égrer ègrera égrer
-SFX c0 éguer èguera éguer
-SFX c0 éler èlera éler
-SFX c0 émer èmera émer
-SFX c0 éner ènera éner
-SFX c0 éper èpera éper
-SFX c0 équer èquera équer
-SFX c0 érer èrera érer
-SFX c0 éser èsera éser
-SFX c0 éter ètera éter
-SFX c0 étrer ètrera étrer
-SFX c0 évrer èvrera évrer
-SFX c0 éyer èyera éyer
-SFX c0 er erons er
-SFX c0 ébrer èbrerons ébrer
-SFX c0 écer ècerons écer
-SFX c0 écher ècherons écher
-SFX c0 écrer ècrerons écrer
-SFX c0 éder èderons éder
-SFX c0 éger ègerons éger
-SFX c0 égler èglerons égler
-SFX c0 égner ègnerons égner
-SFX c0 égrer ègrerons égrer
-SFX c0 éguer èguerons éguer
-SFX c0 éler èlerons éler
-SFX c0 émer èmerons émer
-SFX c0 éner ènerons éner
-SFX c0 éper èperons éper
-SFX c0 équer èquerons équer
-SFX c0 érer èrerons érer
-SFX c0 éser èserons éser
-SFX c0 éter èterons éter
-SFX c0 étrer ètrerons étrer
-SFX c0 évrer èvrerons évrer
-SFX c0 éyer èyerons éyer
-SFX c0 er erez er
-SFX c0 ébrer èbrerez ébrer
-SFX c0 écer ècerez écer
-SFX c0 écher ècherez écher
-SFX c0 écrer ècrerez écrer
-SFX c0 éder èderez éder
-SFX c0 éger ègerez éger
-SFX c0 égler èglerez égler
-SFX c0 égner ègnerez égner
-SFX c0 égrer ègrerez égrer
-SFX c0 éguer èguerez éguer
-SFX c0 éler èlerez éler
-SFX c0 émer èmerez émer
-SFX c0 éner ènerez éner
-SFX c0 éper èperez éper
-SFX c0 équer èquerez équer
-SFX c0 érer èrerez érer
-SFX c0 éser èserez éser
-SFX c0 éter èterez éter
-SFX c0 étrer ètrerez étrer
-SFX c0 évrer èvrerez évrer
-SFX c0 éyer èyerez éyer
-SFX c0 er eront er
-SFX c0 ébrer èbreront ébrer
-SFX c0 écer èceront écer
-SFX c0 écher ècheront écher
-SFX c0 écrer ècreront écrer
-SFX c0 éder èderont éder
-SFX c0 éger ègeront éger
-SFX c0 égler ègleront égler
-SFX c0 égner ègneront égner
-SFX c0 égrer ègreront égrer
-SFX c0 éguer ègueront éguer
-SFX c0 éler èleront éler
-SFX c0 émer èmeront émer
-SFX c0 éner èneront éner
-SFX c0 éper èperont éper
-SFX c0 équer èqueront équer
-SFX c0 érer èreront érer
-SFX c0 éser èseront éser
-SFX c0 éter èteront éter
-SFX c0 étrer ètreront étrer
-SFX c0 évrer èvreront évrer
-SFX c0 éyer èyeront éyer
-SFX c0 er erais er
-SFX c0 ébrer èbrerais ébrer
-SFX c0 écer ècerais écer
-SFX c0 écher ècherais écher
-SFX c0 écrer ècrerais écrer
-SFX c0 éder èderais éder
-SFX c0 éger ègerais éger
-SFX c0 égler èglerais égler
-SFX c0 égner ègnerais égner
-SFX c0 égrer ègrerais égrer
-SFX c0 éguer èguerais éguer
-SFX c0 éler èlerais éler
-SFX c0 émer èmerais émer
-SFX c0 éner ènerais éner
-SFX c0 éper èperais éper
-SFX c0 équer èquerais équer
-SFX c0 érer èrerais érer
-SFX c0 éser èserais éser
-SFX c0 éter èterais éter
-SFX c0 étrer ètrerais étrer
-SFX c0 évrer èvrerais évrer
-SFX c0 éyer èyerais éyer
-SFX c0 er erait er
-SFX c0 ébrer èbrerait ébrer
-SFX c0 écer ècerait écer
-SFX c0 écher ècherait écher
-SFX c0 écrer ècrerait écrer
-SFX c0 éder èderait éder
-SFX c0 éger ègerait éger
-SFX c0 égler èglerait égler
-SFX c0 égner ègnerait égner
-SFX c0 égrer ègrerait égrer
-SFX c0 éguer èguerait éguer
-SFX c0 éler èlerait éler
-SFX c0 émer èmerait émer
-SFX c0 éner ènerait éner
-SFX c0 éper èperait éper
-SFX c0 équer èquerait équer
-SFX c0 érer èrerait érer
-SFX c0 éser èserait éser
-SFX c0 éter èterait éter
-SFX c0 étrer ètrerait étrer
-SFX c0 évrer èvrerait évrer
-SFX c0 éyer èyerait éyer
-SFX c0 er erions er
-SFX c0 ébrer èbrerions ébrer
-SFX c0 écer ècerions écer
-SFX c0 écher ècherions écher
-SFX c0 écrer ècrerions écrer
-SFX c0 éder èderions éder
-SFX c0 éger ègerions éger
-SFX c0 égler èglerions égler
-SFX c0 égner ègnerions égner
-SFX c0 égrer ègrerions égrer
-SFX c0 éguer èguerions éguer
-SFX c0 éler èlerions éler
-SFX c0 émer èmerions émer
-SFX c0 éner ènerions éner
-SFX c0 éper èperions éper
-SFX c0 équer èquerions équer
-SFX c0 érer èrerions érer
-SFX c0 éser èserions éser
-SFX c0 éter èterions éter
-SFX c0 étrer ètrerions étrer
-SFX c0 évrer èvrerions évrer
-SFX c0 éyer èyerions éyer
-SFX c0 er eriez er
-SFX c0 ébrer èbreriez ébrer
-SFX c0 écer èceriez écer
-SFX c0 écher ècheriez écher
-SFX c0 écrer ècreriez écrer
-SFX c0 éder èderiez éder
-SFX c0 éger ègeriez éger
-SFX c0 égler ègleriez égler
-SFX c0 égner ègneriez égner
-SFX c0 égrer ègreriez égrer
-SFX c0 éguer ègueriez éguer
-SFX c0 éler èleriez éler
-SFX c0 émer èmeriez émer
-SFX c0 éner èneriez éner
-SFX c0 éper èperiez éper
-SFX c0 équer èqueriez équer
-SFX c0 érer èreriez érer
-SFX c0 éser èseriez éser
-SFX c0 éter èteriez éter
-SFX c0 étrer ètreriez étrer
-SFX c0 évrer èvreriez évrer
-SFX c0 éyer èyeriez éyer
-SFX c0 er eraient er
-SFX c0 ébrer èbreraient ébrer
-SFX c0 écer èceraient écer
-SFX c0 écher ècheraient écher
-SFX c0 écrer ècreraient écrer
-SFX c0 éder èderaient éder
-SFX c0 éger ègeraient éger
-SFX c0 égler ègleraient égler
-SFX c0 égner ègneraient égner
-SFX c0 égrer ègreraient égrer
-SFX c0 éguer ègueraient éguer
-SFX c0 éler èleraient éler
-SFX c0 émer èmeraient émer
-SFX c0 éner èneraient éner
-SFX c0 éper èperaient éper
-SFX c0 équer èqueraient équer
-SFX c0 érer èreraient érer
-SFX c0 éser èseraient éser
-SFX c0 éter èteraient éter
-SFX c0 étrer ètreraient étrer
-SFX c0 évrer èvreraient évrer
-SFX c0 éyer èyeraient éyer
-SFX c0 er asse [^cg]er
-SFX c0 écer éçasse écer
-SFX c0 éger égeasse éger
-SFX c0 er asses [^cg]er
-SFX c0 écer éçasses écer
-SFX c0 éger égeasses éger
-SFX c0 er ât [^cg]er
-SFX c0 écer éçât écer
-SFX c0 éger égeât éger
-SFX c0 er assions [^cg]er
-SFX c0 écer éçassions écer
-SFX c0 éger égeassions éger
-SFX c0 er assiez [^cg]er
-SFX c0 écer éçassiez écer
-SFX c0 éger égeassiez éger
-SFX c0 er assent [^cg]er
-SFX c0 écer éçassent écer
-SFX c0 éger égeassent éger
-SFX c0 ébrer èbre ébrer
-SFX c0 écer èce écer
-SFX c0 écher èche écher
-SFX c0 écrer ècre écrer
-SFX c0 éder ède éder
-SFX c0 éger ège éger
-SFX c0 égler ègle égler
-SFX c0 égner ègne égner
-SFX c0 égrer ègre égrer
-SFX c0 éguer ègue éguer
-SFX c0 éler èle éler
-SFX c0 émer ème émer
-SFX c0 éner ène éner
-SFX c0 éper èpe éper
-SFX c0 équer èque équer
-SFX c0 érer ère érer
-SFX c0 éser èse éser
-SFX c0 éter ète éter
-SFX c0 étrer ètre étrer
-SFX c0 évrer èvre évrer
-SFX c0 éyer èye éyer
-SFX c0 er ons [^cg]er
-SFX c0 écer éçons écer
-SFX c0 éger égeons éger
-SFX c0 er ez er
+SFX b5 er er/n'q'd'm't's' er po:infi
+SFX b5 er ant/n'q'm't's' [^c]er po:ppre
+SFX b5 cer çant/n'q'm't's' cer po:ppre
+SFX b5 ecer èce/n'q'j'm't's' ecer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b5 emer ème/n'q'j'm't's' emer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b5 ener ène/n'q'j'm't's' ener po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b5 eper èpe/n'q'j'm't's' eper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b5 erer ère/n'q'j'm't's' erer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b5 eser èse/n'q'j'm't's' eser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b5 ever ève/n'q'j'm't's' ever po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b5 evrer èvre/n'q'j'm't's' evrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b5 eter ète/n'q'j'm't's' eter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b5 eler èle/n'q'j'm't's' eler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX b5 er è/n'm't' er po:ipre po:1isg
+SFX b5 ecer èces/n'm't' ecer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b5 emer èmes/n'm't' emer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b5 ener ènes/n'm't' ener po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b5 eper èpes/n'm't' eper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b5 erer ères/n'm't' erer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b5 eser èses/n'm't' eser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b5 ever èves/n'm't' ever po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b5 evrer èvres/n'm't' evrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b5 eter ètes/n'm't' eter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b5 eler èles/n'm't' eler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX b5 er ons/n't' [^c]er po:ipre po:1pl
+SFX b5 cer çons/n't' cer po:ipre po:1pl
+SFX b5 er ez/n'm' er po:ipre po:2pl
+SFX b5 ecer ècent/n'q'm't's' ecer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b5 emer èment/n'q'm't's' emer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b5 ener ènent/n'q'm't's' ener po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b5 eper èpent/n'q'm't's' eper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b5 erer èrent/n'q'm't's' erer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b5 eser èsent/n'q'm't's' eser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b5 ever èvent/n'q'm't's' ever po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b5 evrer èvrent/n'q'm't's' evrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b5 eter ètent/n'q'm't's' eter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b5 eler èlent/n'q'm't's' eler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX b5 er ais/n'j'm't' [^c]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b5 cer çais/n'j'm't' cer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX b5 er ait/n'q'm't's' [^c]er po:iimp po:3sg
+SFX b5 cer çait/n'q'm't's' cer po:iimp po:3sg
+SFX b5 er ions/n't' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX b5 er iez/n'm' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX b5 er aient/n'q'm't's' [^c]er po:iimp po:3pl
+SFX b5 cer çaient/n'q'm't's' cer po:iimp po:3pl
+SFX b5 er ai/n'j'm't' [^c]er po:ipsi po:1sg
+SFX b5 cer çai/n'j'm't' cer po:ipsi po:1sg
+SFX b5 er as/n'm't' [^c]er po:ipsi po:2sg
+SFX b5 cer ças/n'm't' cer po:ipsi po:2sg
+SFX b5 er a/n'q'm't's' [^c]er po:ipsi po:3sg
+SFX b5 cer ça/n'q'm't's' cer po:ipsi po:3sg
+SFX b5 er âmes/n't' [^c]er po:ipsi po:1pl
+SFX b5 cer çâmes/n't' cer po:ipsi po:1pl
+SFX b5 er âtes/n'm' [^c]er po:ipsi po:2pl
+SFX b5 cer çâtes/n'm' cer po:ipsi po:2pl
+SFX b5 er èrent/n'q'm't's' er po:ipsi po:3pl!
+SFX b5 ecer ècerai/n'j'm't' ecer po:ifut po:1sg
+SFX b5 emer èmerai/n'j'm't' emer po:ifut po:1sg
+SFX b5 ener ènerai/n'j'm't' ener po:ifut po:1sg
+SFX b5 eper èperai/n'j'm't' eper po:ifut po:1sg
+SFX b5 erer èrerai/n'j'm't' erer po:ifut po:1sg
+SFX b5 eser èserai/n'j'm't' eser po:ifut po:1sg
+SFX b5 ever èverai/n'j'm't' ever po:ifut po:1sg
+SFX b5 evrer èvrerai/n'j'm't' evrer po:ifut po:1sg
+SFX b5 eter èterai/n'j'm't' eter po:ifut po:1sg
+SFX b5 eler èlerai/n'j'm't' eler po:ifut po:1sg
+SFX b5 ecer èceras/n'm't' ecer po:ifut po:2sg
+SFX b5 emer èmeras/n'm't' emer po:ifut po:2sg
+SFX b5 ener èneras/n'm't' ener po:ifut po:2sg
+SFX b5 eper èperas/n'm't' eper po:ifut po:2sg
+SFX b5 erer èreras/n'm't' erer po:ifut po:2sg
+SFX b5 eser èseras/n'm't' eser po:ifut po:2sg
+SFX b5 ever èveras/n'm't' ever po:ifut po:2sg
+SFX b5 evrer èvreras/n'm't' evrer po:ifut po:2sg
+SFX b5 eter èteras/n'm't' eter po:ifut po:2sg
+SFX b5 eler èleras/n'm't' eler po:ifut po:2sg
+SFX b5 ecer ècera/n'q'm't's' ecer po:ifut po:3sg
+SFX b5 emer èmera/n'q'm't's' emer po:ifut po:3sg
+SFX b5 ener ènera/n'q'm't's' ener po:ifut po:3sg
+SFX b5 eper èpera/n'q'm't's' eper po:ifut po:3sg
+SFX b5 erer èrera/n'q'm't's' erer po:ifut po:3sg
+SFX b5 eser èsera/n'q'm't's' eser po:ifut po:3sg
+SFX b5 ever èvera/n'q'm't's' ever po:ifut po:3sg
+SFX b5 evrer èvrera/n'q'm't's' evrer po:ifut po:3sg
+SFX b5 eter ètera/n'q'm't's' eter po:ifut po:3sg
+SFX b5 eler èlera/n'q'm't's' eler po:ifut po:3sg
+SFX b5 ecer ècerons/n't' ecer po:ifut po:1pl
+SFX b5 emer èmerons/n't' emer po:ifut po:1pl
+SFX b5 ener ènerons/n't' ener po:ifut po:1pl
+SFX b5 eper èperons/n't' eper po:ifut po:1pl
+SFX b5 erer èrerons/n't' erer po:ifut po:1pl
+SFX b5 eser èserons/n't' eser po:ifut po:1pl
+SFX b5 ever èverons/n't' ever po:ifut po:1pl
+SFX b5 evrer èvrerons/n't' evrer po:ifut po:1pl
+SFX b5 eter èterons/n't' eter po:ifut po:1pl
+SFX b5 eler èlerons/n't' eler po:ifut po:1pl
+SFX b5 ecer ècerez/n'm' ecer po:ifut po:2pl
+SFX b5 emer èmerez/n'm' emer po:ifut po:2pl
+SFX b5 ener ènerez/n'm' ener po:ifut po:2pl
+SFX b5 eper èperez/n'm' eper po:ifut po:2pl
+SFX b5 erer èrerez/n'm' erer po:ifut po:2pl
+SFX b5 eser èserez/n'm' eser po:ifut po:2pl
+SFX b5 ever èverez/n'm' ever po:ifut po:2pl
+SFX b5 evrer èvrerez/n'm' evrer po:ifut po:2pl
+SFX b5 eter èterez/n'm' eter po:ifut po:2pl
+SFX b5 eler èlerez/n'm' eler po:ifut po:2pl
+SFX b5 ecer èceront/n'q'm't's' ecer po:ifut po:3pl!
+SFX b5 emer èmeront/n'q'm't's' emer po:ifut po:3pl!
+SFX b5 ener èneront/n'q'm't's' ener po:ifut po:3pl!
+SFX b5 eper èperont/n'q'm't's' eper po:ifut po:3pl!
+SFX b5 erer èreront/n'q'm't's' erer po:ifut po:3pl!
+SFX b5 eser èseront/n'q'm't's' eser po:ifut po:3pl!
+SFX b5 ever èveront/n'q'm't's' ever po:ifut po:3pl!
+SFX b5 evrer èvreront/n'q'm't's' evrer po:ifut po:3pl!
+SFX b5 eter èteront/n'q'm't's' eter po:ifut po:3pl!
+SFX b5 eler èleront/n'q'm't's' eler po:ifut po:3pl!
+SFX b5 ecer ècerais/n'j'm't' ecer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b5 emer èmerais/n'j'm't' emer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b5 ener ènerais/n'j'm't' ener po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b5 eper èperais/n'j'm't' eper po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b5 erer èrerais/n'j'm't' erer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b5 eser èserais/n'j'm't' eser po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b5 ever èverais/n'j'm't' ever po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b5 evrer èvrerais/n'j'm't' evrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b5 eter èterais/n'j'm't' eter po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b5 eler èlerais/n'j'm't' eler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX b5 ecer ècerait/n'q'm't's' ecer po:cond po:3sg
+SFX b5 emer èmerait/n'q'm't's' emer po:cond po:3sg
+SFX b5 ener ènerait/n'q'm't's' ener po:cond po:3sg
+SFX b5 eper èperait/n'q'm't's' eper po:cond po:3sg
+SFX b5 erer èrerait/n'q'm't's' erer po:cond po:3sg
+SFX b5 eser èserait/n'q'm't's' eser po:cond po:3sg
+SFX b5 ever èverait/n'q'm't's' ever po:cond po:3sg
+SFX b5 evrer èvrerait/n'q'm't's' evrer po:cond po:3sg
+SFX b5 eter èterait/n'q'm't's' eter po:cond po:3sg
+SFX b5 eler èlerait/n'q'm't's' eler po:cond po:3sg
+SFX b5 ecer ècerions/n't' ecer po:cond po:1pl
+SFX b5 emer èmerions/n't' emer po:cond po:1pl
+SFX b5 ener ènerions/n't' ener po:cond po:1pl
+SFX b5 eper èperions/n't' eper po:cond po:1pl
+SFX b5 erer èrerions/n't' erer po:cond po:1pl
+SFX b5 eser èserions/n't' eser po:cond po:1pl
+SFX b5 ever èverions/n't' ever po:cond po:1pl
+SFX b5 evrer èvrerions/n't' evrer po:cond po:1pl
+SFX b5 eter èterions/n't' eter po:cond po:1pl
+SFX b5 eler èlerions/n't' eler po:cond po:1pl
+SFX b5 ecer èceriez/n'm' ecer po:cond po:2pl
+SFX b5 emer èmeriez/n'm' emer po:cond po:2pl
+SFX b5 ener èneriez/n'm' ener po:cond po:2pl
+SFX b5 eper èperiez/n'm' eper po:cond po:2pl
+SFX b5 erer èreriez/n'm' erer po:cond po:2pl
+SFX b5 eser èseriez/n'm' eser po:cond po:2pl
+SFX b5 ever èveriez/n'm' ever po:cond po:2pl
+SFX b5 evrer èvreriez/n'm' evrer po:cond po:2pl
+SFX b5 eter èteriez/n'm' eter po:cond po:2pl
+SFX b5 eler èleriez/n'm' eler po:cond po:2pl
+SFX b5 ecer èceraient/n'q'm't's' ecer po:cond po:3pl
+SFX b5 emer èmeraient/n'q'm't's' emer po:cond po:3pl
+SFX b5 ener èneraient/n'q'm't's' ener po:cond po:3pl
+SFX b5 eper èperaient/n'q'm't's' eper po:cond po:3pl
+SFX b5 erer èreraient/n'q'm't's' erer po:cond po:3pl
+SFX b5 eser èseraient/n'q'm't's' eser po:cond po:3pl
+SFX b5 ever èveraient/n'q'm't's' ever po:cond po:3pl
+SFX b5 evrer èvreraient/n'q'm't's' evrer po:cond po:3pl
+SFX b5 eter èteraient/n'q'm't's' eter po:cond po:3pl
+SFX b5 eler èleraient/n'q'm't's' eler po:cond po:3pl
+SFX b5 er asse/n'j'm't' [^c]er po:simp po:1sg
+SFX b5 cer çasse/n'j'm't' cer po:simp po:1sg
+SFX b5 er asses/n'm't' [^c]er po:simp po:2sg
+SFX b5 cer çasses/n'm't' cer po:simp po:2sg
+SFX b5 er ât/n'q'm't's' [^c]er po:simp po:3sg
+SFX b5 cer çât/n'q'm't's' cer po:simp po:3sg
+SFX b5 er assions/n't' [^c]er po:simp po:1pl
+SFX b5 cer çassions/n't' cer po:simp po:1pl
+SFX b5 er assiez/n'm' [^c]er po:simp po:2pl
+SFX b5 cer çassiez/n'm' cer po:simp po:2pl
+SFX b5 er assent/n'q'm't's' [^c]er po:simp po:3pl
+SFX b5 cer çassent/n'q'm't's' cer po:simp po:3pl
+SFX b5 ecer èce/n'm' ecer po:impe po:2sg
+SFX b5 emer ème/n'm' emer po:impe po:2sg
+SFX b5 ener ène/n'm' ener po:impe po:2sg
+SFX b5 eper èpe/n'm' eper po:impe po:2sg
+SFX b5 erer ère/n'm' erer po:impe po:2sg
+SFX b5 eser èse/n'm' eser po:impe po:2sg
+SFX b5 ever ève/n'm' ever po:impe po:2sg
+SFX b5 evrer èvre/n'm' evrer po:impe po:2sg
+SFX b5 eter ète/n'm' eter po:impe po:2sg
+SFX b5 eler èle/n'm' eler po:impe po:2sg
+SFX b5 er ons/n' [^c]er po:impe po:1pl
+SFX b5 cer çons/n' cer po:impe po:1pl
+SFX b5 er ez/n' er po:impe po:2pl
+
+SFX c0 N 384
+SFX c0 er er er po:infi
+SFX c0 er ant [^cg]er po:ppre
+SFX c0 écer éçant écer po:ppre
+SFX c0 éger égeant éger po:ppre
+SFX c0 ébrer èbre ébrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 écer èce écer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 écher èche écher po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 écrer ècre écrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 éder ède éder po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 éger ège éger po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 égler ègle égler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 égner ègne égner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 égrer ègre égrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 éguer ègue éguer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 éler èle éler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 émer ème émer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 éner ène éner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 éper èpe éper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 équer èque équer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 érer ère érer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 éser èse éser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 éter ète éter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 étrer ètre étrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 évrer èvre évrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 éyer èye éyer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c0 er è er po:ipre po:1isg
+SFX c0 ébrer èbres ébrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 écer èces écer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 écher èches écher po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 écrer ècres écrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 éder èdes éder po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 éger èges éger po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 égler ègles égler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 égner ègnes égner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 égrer ègres égrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 éguer ègues éguer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 éler èles éler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 émer èmes émer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 éner ènes éner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 éper èpes éper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 équer èques équer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 érer ères érer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 éser èses éser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 éter ètes éter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 étrer ètres étrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 évrer èvres évrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 éyer èyes éyer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c0 er ons [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX c0 écer éçons écer po:ipre po:1pl
+SFX c0 éger égeons éger po:ipre po:1pl
+SFX c0 er ez er po:ipre po:2pl
+SFX c0 ébrer èbrent ébrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 écer ècent écer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 écher èchent écher po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 écrer ècrent écrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 éder èdent éder po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 éger ègent éger po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 égler èglent égler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 égner ègnent égner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 égrer ègrent égrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 éguer èguent éguer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 éler èlent éler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 émer èment émer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 éner ènent éner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 éper èpent éper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 équer èquent équer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 érer èrent érer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 éser èsent éser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 éter ètent éter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 étrer ètrent étrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 évrer èvrent évrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 éyer èyent éyer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c0 er ais [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c0 écer éçais écer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c0 éger égeais éger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c0 er ait [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX c0 écer éçait écer po:iimp po:3sg
+SFX c0 éger égeait éger po:iimp po:3sg
+SFX c0 er ions er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX c0 er iez er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX c0 er aient [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX c0 écer éçaient écer po:iimp po:3pl
+SFX c0 éger égeaient éger po:iimp po:3pl
+SFX c0 er ai [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX c0 écer éçai écer po:ipsi po:1sg
+SFX c0 éger égeai éger po:ipsi po:1sg
+SFX c0 er as [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX c0 écer éças écer po:ipsi po:2sg
+SFX c0 éger égeas éger po:ipsi po:2sg
+SFX c0 er a [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX c0 écer éça écer po:ipsi po:3sg
+SFX c0 éger égea éger po:ipsi po:3sg
+SFX c0 er âmes [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX c0 écer éçâmes écer po:ipsi po:1pl
+SFX c0 éger égeâmes éger po:ipsi po:1pl
+SFX c0 er âtes [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX c0 écer éçâtes écer po:ipsi po:2pl
+SFX c0 éger égeâtes éger po:ipsi po:2pl
+SFX c0 er èrent er po:ipsi po:3pl!
+SFX c0 er erai er po:ifut po:1sg
+SFX c0 ébrer èbrerai ébrer po:ifut po:1sg
+SFX c0 écer ècerai écer po:ifut po:1sg
+SFX c0 écher ècherai écher po:ifut po:1sg
+SFX c0 écrer ècrerai écrer po:ifut po:1sg
+SFX c0 éder èderai éder po:ifut po:1sg
+SFX c0 éger ègerai éger po:ifut po:1sg
+SFX c0 égler èglerai égler po:ifut po:1sg
+SFX c0 égner ègnerai égner po:ifut po:1sg
+SFX c0 égrer ègrerai égrer po:ifut po:1sg
+SFX c0 éguer èguerai éguer po:ifut po:1sg
+SFX c0 éler èlerai éler po:ifut po:1sg
+SFX c0 émer èmerai émer po:ifut po:1sg
+SFX c0 éner ènerai éner po:ifut po:1sg
+SFX c0 éper èperai éper po:ifut po:1sg
+SFX c0 équer èquerai équer po:ifut po:1sg
+SFX c0 érer èrerai érer po:ifut po:1sg
+SFX c0 éser èserai éser po:ifut po:1sg
+SFX c0 éter èterai éter po:ifut po:1sg
+SFX c0 étrer ètrerai étrer po:ifut po:1sg
+SFX c0 évrer èvrerai évrer po:ifut po:1sg
+SFX c0 éyer èyerai éyer po:ifut po:1sg
+SFX c0 er eras er po:ifut po:2sg
+SFX c0 ébrer èbreras ébrer po:ifut po:2sg
+SFX c0 écer èceras écer po:ifut po:2sg
+SFX c0 écher ècheras écher po:ifut po:2sg
+SFX c0 écrer ècreras écrer po:ifut po:2sg
+SFX c0 éder èderas éder po:ifut po:2sg
+SFX c0 éger ègeras éger po:ifut po:2sg
+SFX c0 égler ègleras égler po:ifut po:2sg
+SFX c0 égner ègneras égner po:ifut po:2sg
+SFX c0 égrer ègreras égrer po:ifut po:2sg
+SFX c0 éguer ègueras éguer po:ifut po:2sg
+SFX c0 éler èleras éler po:ifut po:2sg
+SFX c0 émer èmeras émer po:ifut po:2sg
+SFX c0 éner èneras éner po:ifut po:2sg
+SFX c0 éper èperas éper po:ifut po:2sg
+SFX c0 équer èqueras équer po:ifut po:2sg
+SFX c0 érer èreras érer po:ifut po:2sg
+SFX c0 éser èseras éser po:ifut po:2sg
+SFX c0 éter èteras éter po:ifut po:2sg
+SFX c0 étrer ètreras étrer po:ifut po:2sg
+SFX c0 évrer èvreras évrer po:ifut po:2sg
+SFX c0 éyer èyeras éyer po:ifut po:2sg
+SFX c0 er era er po:ifut po:3sg
+SFX c0 ébrer èbrera ébrer po:ifut po:3sg
+SFX c0 écer ècera écer po:ifut po:3sg
+SFX c0 écher èchera écher po:ifut po:3sg
+SFX c0 écrer ècrera écrer po:ifut po:3sg
+SFX c0 éder èdera éder po:ifut po:3sg
+SFX c0 éger ègera éger po:ifut po:3sg
+SFX c0 égler èglera égler po:ifut po:3sg
+SFX c0 égner ègnera égner po:ifut po:3sg
+SFX c0 égrer ègrera égrer po:ifut po:3sg
+SFX c0 éguer èguera éguer po:ifut po:3sg
+SFX c0 éler èlera éler po:ifut po:3sg
+SFX c0 émer èmera émer po:ifut po:3sg
+SFX c0 éner ènera éner po:ifut po:3sg
+SFX c0 éper èpera éper po:ifut po:3sg
+SFX c0 équer èquera équer po:ifut po:3sg
+SFX c0 érer èrera érer po:ifut po:3sg
+SFX c0 éser èsera éser po:ifut po:3sg
+SFX c0 éter ètera éter po:ifut po:3sg
+SFX c0 étrer ètrera étrer po:ifut po:3sg
+SFX c0 évrer èvrera évrer po:ifut po:3sg
+SFX c0 éyer èyera éyer po:ifut po:3sg
+SFX c0 er erons er po:ifut po:1pl
+SFX c0 ébrer èbrerons ébrer po:ifut po:1pl
+SFX c0 écer ècerons écer po:ifut po:1pl
+SFX c0 écher ècherons écher po:ifut po:1pl
+SFX c0 écrer ècrerons écrer po:ifut po:1pl
+SFX c0 éder èderons éder po:ifut po:1pl
+SFX c0 éger ègerons éger po:ifut po:1pl
+SFX c0 égler èglerons égler po:ifut po:1pl
+SFX c0 égner ègnerons égner po:ifut po:1pl
+SFX c0 égrer ègrerons égrer po:ifut po:1pl
+SFX c0 éguer èguerons éguer po:ifut po:1pl
+SFX c0 éler èlerons éler po:ifut po:1pl
+SFX c0 émer èmerons émer po:ifut po:1pl
+SFX c0 éner ènerons éner po:ifut po:1pl
+SFX c0 éper èperons éper po:ifut po:1pl
+SFX c0 équer èquerons équer po:ifut po:1pl
+SFX c0 érer èrerons érer po:ifut po:1pl
+SFX c0 éser èserons éser po:ifut po:1pl
+SFX c0 éter èterons éter po:ifut po:1pl
+SFX c0 étrer ètrerons étrer po:ifut po:1pl
+SFX c0 évrer èvrerons évrer po:ifut po:1pl
+SFX c0 éyer èyerons éyer po:ifut po:1pl
+SFX c0 er erez er po:ifut po:2pl
+SFX c0 ébrer èbrerez ébrer po:ifut po:2pl
+SFX c0 écer ècerez écer po:ifut po:2pl
+SFX c0 écher ècherez écher po:ifut po:2pl
+SFX c0 écrer ècrerez écrer po:ifut po:2pl
+SFX c0 éder èderez éder po:ifut po:2pl
+SFX c0 éger ègerez éger po:ifut po:2pl
+SFX c0 égler èglerez égler po:ifut po:2pl
+SFX c0 égner ègnerez égner po:ifut po:2pl
+SFX c0 égrer ègrerez égrer po:ifut po:2pl
+SFX c0 éguer èguerez éguer po:ifut po:2pl
+SFX c0 éler èlerez éler po:ifut po:2pl
+SFX c0 émer èmerez émer po:ifut po:2pl
+SFX c0 éner ènerez éner po:ifut po:2pl
+SFX c0 éper èperez éper po:ifut po:2pl
+SFX c0 équer èquerez équer po:ifut po:2pl
+SFX c0 érer èrerez érer po:ifut po:2pl
+SFX c0 éser èserez éser po:ifut po:2pl
+SFX c0 éter èterez éter po:ifut po:2pl
+SFX c0 étrer ètrerez étrer po:ifut po:2pl
+SFX c0 évrer èvrerez évrer po:ifut po:2pl
+SFX c0 éyer èyerez éyer po:ifut po:2pl
+SFX c0 er eront er po:ifut po:3pl!
+SFX c0 ébrer èbreront ébrer po:ifut po:3pl!
+SFX c0 écer èceront écer po:ifut po:3pl!
+SFX c0 écher ècheront écher po:ifut po:3pl!
+SFX c0 écrer ècreront écrer po:ifut po:3pl!
+SFX c0 éder èderont éder po:ifut po:3pl!
+SFX c0 éger ègeront éger po:ifut po:3pl!
+SFX c0 égler ègleront égler po:ifut po:3pl!
+SFX c0 égner ègneront égner po:ifut po:3pl!
+SFX c0 égrer ègreront égrer po:ifut po:3pl!
+SFX c0 éguer ègueront éguer po:ifut po:3pl!
+SFX c0 éler èleront éler po:ifut po:3pl!
+SFX c0 émer èmeront émer po:ifut po:3pl!
+SFX c0 éner èneront éner po:ifut po:3pl!
+SFX c0 éper èperont éper po:ifut po:3pl!
+SFX c0 équer èqueront équer po:ifut po:3pl!
+SFX c0 érer èreront érer po:ifut po:3pl!
+SFX c0 éser èseront éser po:ifut po:3pl!
+SFX c0 éter èteront éter po:ifut po:3pl!
+SFX c0 étrer ètreront étrer po:ifut po:3pl!
+SFX c0 évrer èvreront évrer po:ifut po:3pl!
+SFX c0 éyer èyeront éyer po:ifut po:3pl!
+SFX c0 er erais er po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 ébrer èbrerais ébrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 écer ècerais écer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 écher ècherais écher po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 écrer ècrerais écrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 éder èderais éder po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 éger ègerais éger po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 égler èglerais égler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 égner ègnerais égner po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 égrer ègrerais égrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 éguer èguerais éguer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 éler èlerais éler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 émer èmerais émer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 éner ènerais éner po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 éper èperais éper po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 équer èquerais équer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 érer èrerais érer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 éser èserais éser po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 éter èterais éter po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 étrer ètrerais étrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 évrer èvrerais évrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 éyer èyerais éyer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c0 er erait er po:cond po:3sg
+SFX c0 ébrer èbrerait ébrer po:cond po:3sg
+SFX c0 écer ècerait écer po:cond po:3sg
+SFX c0 écher ècherait écher po:cond po:3sg
+SFX c0 écrer ècrerait écrer po:cond po:3sg
+SFX c0 éder èderait éder po:cond po:3sg
+SFX c0 éger ègerait éger po:cond po:3sg
+SFX c0 égler èglerait égler po:cond po:3sg
+SFX c0 égner ègnerait égner po:cond po:3sg
+SFX c0 égrer ègrerait égrer po:cond po:3sg
+SFX c0 éguer èguerait éguer po:cond po:3sg
+SFX c0 éler èlerait éler po:cond po:3sg
+SFX c0 émer èmerait émer po:cond po:3sg
+SFX c0 éner ènerait éner po:cond po:3sg
+SFX c0 éper èperait éper po:cond po:3sg
+SFX c0 équer èquerait équer po:cond po:3sg
+SFX c0 érer èrerait érer po:cond po:3sg
+SFX c0 éser èserait éser po:cond po:3sg
+SFX c0 éter èterait éter po:cond po:3sg
+SFX c0 étrer ètrerait étrer po:cond po:3sg
+SFX c0 évrer èvrerait évrer po:cond po:3sg
+SFX c0 éyer èyerait éyer po:cond po:3sg
+SFX c0 er erions er po:cond po:1pl
+SFX c0 ébrer èbrerions ébrer po:cond po:1pl
+SFX c0 écer ècerions écer po:cond po:1pl
+SFX c0 écher ècherions écher po:cond po:1pl
+SFX c0 écrer ècrerions écrer po:cond po:1pl
+SFX c0 éder èderions éder po:cond po:1pl
+SFX c0 éger ègerions éger po:cond po:1pl
+SFX c0 égler èglerions égler po:cond po:1pl
+SFX c0 égner ègnerions égner po:cond po:1pl
+SFX c0 égrer ègrerions égrer po:cond po:1pl
+SFX c0 éguer èguerions éguer po:cond po:1pl
+SFX c0 éler èlerions éler po:cond po:1pl
+SFX c0 émer èmerions émer po:cond po:1pl
+SFX c0 éner ènerions éner po:cond po:1pl
+SFX c0 éper èperions éper po:cond po:1pl
+SFX c0 équer èquerions équer po:cond po:1pl
+SFX c0 érer èrerions érer po:cond po:1pl
+SFX c0 éser èserions éser po:cond po:1pl
+SFX c0 éter èterions éter po:cond po:1pl
+SFX c0 étrer ètrerions étrer po:cond po:1pl
+SFX c0 évrer èvrerions évrer po:cond po:1pl
+SFX c0 éyer èyerions éyer po:cond po:1pl
+SFX c0 er eriez er po:cond po:2pl
+SFX c0 ébrer èbreriez ébrer po:cond po:2pl
+SFX c0 écer èceriez écer po:cond po:2pl
+SFX c0 écher ècheriez écher po:cond po:2pl
+SFX c0 écrer ècreriez écrer po:cond po:2pl
+SFX c0 éder èderiez éder po:cond po:2pl
+SFX c0 éger ègeriez éger po:cond po:2pl
+SFX c0 égler ègleriez égler po:cond po:2pl
+SFX c0 égner ègneriez égner po:cond po:2pl
+SFX c0 égrer ègreriez égrer po:cond po:2pl
+SFX c0 éguer ègueriez éguer po:cond po:2pl
+SFX c0 éler èleriez éler po:cond po:2pl
+SFX c0 émer èmeriez émer po:cond po:2pl
+SFX c0 éner èneriez éner po:cond po:2pl
+SFX c0 éper èperiez éper po:cond po:2pl
+SFX c0 équer èqueriez équer po:cond po:2pl
+SFX c0 érer èreriez érer po:cond po:2pl
+SFX c0 éser èseriez éser po:cond po:2pl
+SFX c0 éter èteriez éter po:cond po:2pl
+SFX c0 étrer ètreriez étrer po:cond po:2pl
+SFX c0 évrer èvreriez évrer po:cond po:2pl
+SFX c0 éyer èyeriez éyer po:cond po:2pl
+SFX c0 er eraient er po:cond po:3pl
+SFX c0 ébrer èbreraient ébrer po:cond po:3pl
+SFX c0 écer èceraient écer po:cond po:3pl
+SFX c0 écher ècheraient écher po:cond po:3pl
+SFX c0 écrer ècreraient écrer po:cond po:3pl
+SFX c0 éder èderaient éder po:cond po:3pl
+SFX c0 éger ègeraient éger po:cond po:3pl
+SFX c0 égler ègleraient égler po:cond po:3pl
+SFX c0 égner ègneraient égner po:cond po:3pl
+SFX c0 égrer ègreraient égrer po:cond po:3pl
+SFX c0 éguer ègueraient éguer po:cond po:3pl
+SFX c0 éler èleraient éler po:cond po:3pl
+SFX c0 émer èmeraient émer po:cond po:3pl
+SFX c0 éner èneraient éner po:cond po:3pl
+SFX c0 éper èperaient éper po:cond po:3pl
+SFX c0 équer èqueraient équer po:cond po:3pl
+SFX c0 érer èreraient érer po:cond po:3pl
+SFX c0 éser èseraient éser po:cond po:3pl
+SFX c0 éter èteraient éter po:cond po:3pl
+SFX c0 étrer ètreraient étrer po:cond po:3pl
+SFX c0 évrer èvreraient évrer po:cond po:3pl
+SFX c0 éyer èyeraient éyer po:cond po:3pl
+SFX c0 er asse [^cg]er po:simp po:1sg
+SFX c0 écer éçasse écer po:simp po:1sg
+SFX c0 éger égeasse éger po:simp po:1sg
+SFX c0 er asses [^cg]er po:simp po:2sg
+SFX c0 écer éçasses écer po:simp po:2sg
+SFX c0 éger égeasses éger po:simp po:2sg
+SFX c0 er ât [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX c0 écer éçât écer po:simp po:3sg
+SFX c0 éger égeât éger po:simp po:3sg
+SFX c0 er assions [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX c0 écer éçassions écer po:simp po:1pl
+SFX c0 éger égeassions éger po:simp po:1pl
+SFX c0 er assiez [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX c0 écer éçassiez écer po:simp po:2pl
+SFX c0 éger égeassiez éger po:simp po:2pl
+SFX c0 er assent [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX c0 écer éçassent écer po:simp po:3pl
+SFX c0 éger égeassent éger po:simp po:3pl
+SFX c0 ébrer èbre ébrer po:impe po:2sg
+SFX c0 écer èce écer po:impe po:2sg
+SFX c0 écher èche écher po:impe po:2sg
+SFX c0 écrer ècre écrer po:impe po:2sg
+SFX c0 éder ède éder po:impe po:2sg
+SFX c0 éger ège éger po:impe po:2sg
+SFX c0 égler ègle égler po:impe po:2sg
+SFX c0 égner ègne égner po:impe po:2sg
+SFX c0 égrer ègre égrer po:impe po:2sg
+SFX c0 éguer ègue éguer po:impe po:2sg
+SFX c0 éler èle éler po:impe po:2sg
+SFX c0 émer ème émer po:impe po:2sg
+SFX c0 éner ène éner po:impe po:2sg
+SFX c0 éper èpe éper po:impe po:2sg
+SFX c0 équer èque équer po:impe po:2sg
+SFX c0 érer ère érer po:impe po:2sg
+SFX c0 éser èse éser po:impe po:2sg
+SFX c0 éter ète éter po:impe po:2sg
+SFX c0 étrer ètre étrer po:impe po:2sg
+SFX c0 évrer èvre évrer po:impe po:2sg
+SFX c0 éyer èye éyer po:impe po:2sg
+SFX c0 er ons [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX c0 écer éçons écer po:impe po:1pl
+SFX c0 éger égeons éger po:impe po:1pl
+SFX c0 er ez er po:impe po:2pl
 
 SFX c1 Y 384
-SFX c1 r r/n'q'd' er
-SFX c1 er ant/n'q' [^cg]er
-SFX c1 écer éçant/n'q' écer
-SFX c1 éger égeant/n'q' éger
-SFX c1 ébrer èbre/n'q'j' ébrer
-SFX c1 écer èce/n'q'j' écer
-SFX c1 écher èche/n'q'j' écher
-SFX c1 écrer ècre/n'q'j' écrer
-SFX c1 éder ède/n'q'j' éder
-SFX c1 éger ège/n'q'j' éger
-SFX c1 égler ègle/n'q'j' égler
-SFX c1 égner ègne/n'q'j' égner
-SFX c1 égrer ègre/n'q'j' égrer
-SFX c1 éguer ègue/n'q'j' éguer
-SFX c1 éler èle/n'q'j' éler
-SFX c1 émer ème/n'q'j' émer
-SFX c1 éner ène/n'q'j' éner
-SFX c1 éper èpe/n'q'j' éper
-SFX c1 équer èque/n'q'j' équer
-SFX c1 érer ère/n'q'j' érer
-SFX c1 éser èse/n'q'j' éser
-SFX c1 éter ète/n'q'j' éter
-SFX c1 étrer ètre/n'q'j' étrer
-SFX c1 évrer èvre/n'q'j' évrer
-SFX c1 éyer èye/n'q'j' éyer
-SFX c1 er è/n' er
-SFX c1 ébrer èbres/n' ébrer
-SFX c1 écer èces/n' écer
-SFX c1 écher èches/n' écher
-SFX c1 écrer ècres/n' écrer
-SFX c1 éder èdes/n' éder
-SFX c1 éger èges/n' éger
-SFX c1 égler ègles/n' égler
-SFX c1 égner ègnes/n' égner
-SFX c1 égrer ègres/n' égrer
-SFX c1 éguer ègues/n' éguer
-SFX c1 éler èles/n' éler
-SFX c1 émer èmes/n' émer
-SFX c1 éner ènes/n' éner
-SFX c1 éper èpes/n' éper
-SFX c1 équer èques/n' équer
-SFX c1 érer ères/n' érer
-SFX c1 éser èses/n' éser
-SFX c1 éter ètes/n' éter
-SFX c1 étrer ètres/n' étrer
-SFX c1 évrer èvres/n' évrer
-SFX c1 éyer èyes/n' éyer
-SFX c1 er ons/n' [^cg]er
-SFX c1 écer éçons/n' écer
-SFX c1 éger égeons/n' éger
-SFX c1 er ez/n' er
-SFX c1 ébrer èbrent/n'q' ébrer
-SFX c1 écer ècent/n'q' écer
-SFX c1 écher èchent/n'q' écher
-SFX c1 écrer ècrent/n'q' écrer
-SFX c1 éder èdent/n'q' éder
-SFX c1 éger ègent/n'q' éger
-SFX c1 égler èglent/n'q' égler
-SFX c1 égner ègnent/n'q' égner
-SFX c1 égrer ègrent/n'q' égrer
-SFX c1 éguer èguent/n'q' éguer
-SFX c1 éler èlent/n'q' éler
-SFX c1 émer èment/n'q' émer
-SFX c1 éner ènent/n'q' éner
-SFX c1 éper èpent/n'q' éper
-SFX c1 équer èquent/n'q' équer
-SFX c1 érer èrent/n'q' érer
-SFX c1 éser èsent/n'q' éser
-SFX c1 éter ètent/n'q' éter
-SFX c1 étrer ètrent/n'q' étrer
-SFX c1 évrer èvrent/n'q' évrer
-SFX c1 éyer èyent/n'q' éyer
-SFX c1 er ais/n'j' [^cg]er
-SFX c1 écer éçais/n'j' écer
-SFX c1 éger égeais/n'j' éger
-SFX c1 er ait/n'q' [^cg]er
-SFX c1 écer éçait/n'q' écer
-SFX c1 éger égeait/n'q' éger
-SFX c1 er ions/n' er
-SFX c1 er iez/n' er
-SFX c1 er aient/n'q' [^cg]er
-SFX c1 écer éçaient/n'q' écer
-SFX c1 éger égeaient/n'q' éger
-SFX c1 er ai/n'j' [^cg]er
-SFX c1 écer éçai/n'j' écer
-SFX c1 éger égeai/n'j' éger
-SFX c1 er as/n' [^cg]er
-SFX c1 écer éças/n' écer
-SFX c1 éger égeas/n' éger
-SFX c1 er a/n'q' [^cg]er
-SFX c1 écer éça/n'q' écer
-SFX c1 éger égea/n'q' éger
-SFX c1 er âmes/n' [^cg]er
-SFX c1 écer éçâmes/n' écer
-SFX c1 éger égeâmes/n' éger
-SFX c1 er âtes/n' [^cg]er
-SFX c1 écer éçâtes/n' écer
-SFX c1 éger égeâtes/n' éger
-SFX c1 er èrent/n'q' er
-SFX c1 er erai/n'j' er
-SFX c1 ébrer èbrerai/n'j' ébrer
-SFX c1 écer ècerai/n'j' écer
-SFX c1 écher ècherai/n'j' écher
-SFX c1 écrer ècrerai/n'j' écrer
-SFX c1 éder èderai/n'j' éder
-SFX c1 éger ègerai/n'j' éger
-SFX c1 égler èglerai/n'j' égler
-SFX c1 égner ègnerai/n'j' égner
-SFX c1 égrer ègrerai/n'j' égrer
-SFX c1 éguer èguerai/n'j' éguer
-SFX c1 éler èlerai/n'j' éler
-SFX c1 émer èmerai/n'j' émer
-SFX c1 éner ènerai/n'j' éner
-SFX c1 éper èperai/n'j' éper
-SFX c1 équer èquerai/n'j' équer
-SFX c1 érer èrerai/n'j' érer
-SFX c1 éser èserai/n'j' éser
-SFX c1 éter èterai/n'j' éter
-SFX c1 étrer ètrerai/n'j' étrer
-SFX c1 évrer èvrerai/n'j' évrer
-SFX c1 éyer èyerai/n'j' éyer
-SFX c1 er eras/n' er
-SFX c1 ébrer èbreras/n' ébrer
-SFX c1 écer èceras/n' écer
-SFX c1 écher ècheras/n' écher
-SFX c1 écrer ècreras/n' écrer
-SFX c1 éder èderas/n' éder
-SFX c1 éger ègeras/n' éger
-SFX c1 égler ègleras/n' égler
-SFX c1 égner ègneras/n' égner
-SFX c1 égrer ègreras/n' égrer
-SFX c1 éguer ègueras/n' éguer
-SFX c1 éler èleras/n' éler
-SFX c1 émer èmeras/n' émer
-SFX c1 éner èneras/n' éner
-SFX c1 éper èperas/n' éper
-SFX c1 équer èqueras/n' équer
-SFX c1 érer èreras/n' érer
-SFX c1 éser èseras/n' éser
-SFX c1 éter èteras/n' éter
-SFX c1 étrer ètreras/n' étrer
-SFX c1 évrer èvreras/n' évrer
-SFX c1 éyer èyeras/n' éyer
-SFX c1 er era/n'q' er
-SFX c1 ébrer èbrera/n'q' ébrer
-SFX c1 écer ècera/n'q' écer
-SFX c1 écher èchera/n'q' écher
-SFX c1 écrer ècrera/n'q' écrer
-SFX c1 éder èdera/n'q' éder
-SFX c1 éger ègera/n'q' éger
-SFX c1 égler èglera/n'q' égler
-SFX c1 égner ègnera/n'q' égner
-SFX c1 égrer ègrera/n'q' égrer
-SFX c1 éguer èguera/n'q' éguer
-SFX c1 éler èlera/n'q' éler
-SFX c1 émer èmera/n'q' émer
-SFX c1 éner ènera/n'q' éner
-SFX c1 éper èpera/n'q' éper
-SFX c1 équer èquera/n'q' équer
-SFX c1 érer èrera/n'q' érer
-SFX c1 éser èsera/n'q' éser
-SFX c1 éter ètera/n'q' éter
-SFX c1 étrer ètrera/n'q' étrer
-SFX c1 évrer èvrera/n'q' évrer
-SFX c1 éyer èyera/n'q' éyer
-SFX c1 er erons/n' er
-SFX c1 ébrer èbrerons/n' ébrer
-SFX c1 écer ècerons/n' écer
-SFX c1 écher ècherons/n' écher
-SFX c1 écrer ècrerons/n' écrer
-SFX c1 éder èderons/n' éder
-SFX c1 éger ègerons/n' éger
-SFX c1 égler èglerons/n' égler
-SFX c1 égner ègnerons/n' égner
-SFX c1 égrer ègrerons/n' égrer
-SFX c1 éguer èguerons/n' éguer
-SFX c1 éler èlerons/n' éler
-SFX c1 émer èmerons/n' émer
-SFX c1 éner ènerons/n' éner
-SFX c1 éper èperons/n' éper
-SFX c1 équer èquerons/n' équer
-SFX c1 érer èrerons/n' érer
-SFX c1 éser èserons/n' éser
-SFX c1 éter èterons/n' éter
-SFX c1 étrer ètrerons/n' étrer
-SFX c1 évrer èvrerons/n' évrer
-SFX c1 éyer èyerons/n' éyer
-SFX c1 er erez/n' er
-SFX c1 ébrer èbrerez/n' ébrer
-SFX c1 écer ècerez/n' écer
-SFX c1 écher ècherez/n' écher
-SFX c1 écrer ècrerez/n' écrer
-SFX c1 éder èderez/n' éder
-SFX c1 éger ègerez/n' éger
-SFX c1 égler èglerez/n' égler
-SFX c1 égner ègnerez/n' égner
-SFX c1 égrer ègrerez/n' égrer
-SFX c1 éguer èguerez/n' éguer
-SFX c1 éler èlerez/n' éler
-SFX c1 émer èmerez/n' émer
-SFX c1 éner ènerez/n' éner
-SFX c1 éper èperez/n' éper
-SFX c1 équer èquerez/n' équer
-SFX c1 érer èrerez/n' érer
-SFX c1 éser èserez/n' éser
-SFX c1 éter èterez/n' éter
-SFX c1 étrer ètrerez/n' étrer
-SFX c1 évrer èvrerez/n' évrer
-SFX c1 éyer èyerez/n' éyer
-SFX c1 er eront/n'q' er
-SFX c1 ébrer èbreront/n'q' ébrer
-SFX c1 écer èceront/n'q' écer
-SFX c1 écher ècheront/n'q' écher
-SFX c1 écrer ècreront/n'q' écrer
-SFX c1 éder èderont/n'q' éder
-SFX c1 éger ègeront/n'q' éger
-SFX c1 égler ègleront/n'q' égler
-SFX c1 égner ègneront/n'q' égner
-SFX c1 égrer ègreront/n'q' égrer
-SFX c1 éguer ègueront/n'q' éguer
-SFX c1 éler èleront/n'q' éler
-SFX c1 émer èmeront/n'q' émer
-SFX c1 éner èneront/n'q' éner
-SFX c1 éper èperont/n'q' éper
-SFX c1 équer èqueront/n'q' équer
-SFX c1 érer èreront/n'q' érer
-SFX c1 éser èseront/n'q' éser
-SFX c1 éter èteront/n'q' éter
-SFX c1 étrer ètreront/n'q' étrer
-SFX c1 évrer èvreront/n'q' évrer
-SFX c1 éyer èyeront/n'q' éyer
-SFX c1 er erais/n'j' er
-SFX c1 ébrer èbrerais/n'j' ébrer
-SFX c1 écer ècerais/n'j' écer
-SFX c1 écher ècherais/n'j' écher
-SFX c1 écrer ècrerais/n'j' écrer
-SFX c1 éder èderais/n'j' éder
-SFX c1 éger ègerais/n'j' éger
-SFX c1 égler èglerais/n'j' égler
-SFX c1 égner ègnerais/n'j' égner
-SFX c1 égrer ègrerais/n'j' égrer
-SFX c1 éguer èguerais/n'j' éguer
-SFX c1 éler èlerais/n'j' éler
-SFX c1 émer èmerais/n'j' émer
-SFX c1 éner ènerais/n'j' éner
-SFX c1 éper èperais/n'j' éper
-SFX c1 équer èquerais/n'j' équer
-SFX c1 érer èrerais/n'j' érer
-SFX c1 éser èserais/n'j' éser
-SFX c1 éter èterais/n'j' éter
-SFX c1 étrer ètrerais/n'j' étrer
-SFX c1 évrer èvrerais/n'j' évrer
-SFX c1 éyer èyerais/n'j' éyer
-SFX c1 er erait/n'q' er
-SFX c1 ébrer èbrerait/n'q' ébrer
-SFX c1 écer ècerait/n'q' écer
-SFX c1 écher ècherait/n'q' écher
-SFX c1 écrer ècrerait/n'q' écrer
-SFX c1 éder èderait/n'q' éder
-SFX c1 éger ègerait/n'q' éger
-SFX c1 égler èglerait/n'q' égler
-SFX c1 égner ègnerait/n'q' égner
-SFX c1 égrer ègrerait/n'q' égrer
-SFX c1 éguer èguerait/n'q' éguer
-SFX c1 éler èlerait/n'q' éler
-SFX c1 émer èmerait/n'q' émer
-SFX c1 éner ènerait/n'q' éner
-SFX c1 éper èperait/n'q' éper
-SFX c1 équer èquerait/n'q' équer
-SFX c1 érer èrerait/n'q' érer
-SFX c1 éser èserait/n'q' éser
-SFX c1 éter èterait/n'q' éter
-SFX c1 étrer ètrerait/n'q' étrer
-SFX c1 évrer èvrerait/n'q' évrer
-SFX c1 éyer èyerait/n'q' éyer
-SFX c1 er erions/n' er
-SFX c1 ébrer èbrerions/n' ébrer
-SFX c1 écer ècerions/n' écer
-SFX c1 écher ècherions/n' écher
-SFX c1 écrer ècrerions/n' écrer
-SFX c1 éder èderions/n' éder
-SFX c1 éger ègerions/n' éger
-SFX c1 égler èglerions/n' égler
-SFX c1 égner ègnerions/n' égner
-SFX c1 égrer ègrerions/n' égrer
-SFX c1 éguer èguerions/n' éguer
-SFX c1 éler èlerions/n' éler
-SFX c1 émer èmerions/n' émer
-SFX c1 éner ènerions/n' éner
-SFX c1 éper èperions/n' éper
-SFX c1 équer èquerions/n' équer
-SFX c1 érer èrerions/n' érer
-SFX c1 éser èserions/n' éser
-SFX c1 éter èterions/n' éter
-SFX c1 étrer ètrerions/n' étrer
-SFX c1 évrer èvrerions/n' évrer
-SFX c1 éyer èyerions/n' éyer
-SFX c1 er eriez/n' er
-SFX c1 ébrer èbreriez/n' ébrer
-SFX c1 écer èceriez/n' écer
-SFX c1 écher ècheriez/n' écher
-SFX c1 écrer ècreriez/n' écrer
-SFX c1 éder èderiez/n' éder
-SFX c1 éger ègeriez/n' éger
-SFX c1 égler ègleriez/n' égler
-SFX c1 égner ègneriez/n' égner
-SFX c1 égrer ègreriez/n' égrer
-SFX c1 éguer ègueriez/n' éguer
-SFX c1 éler èleriez/n' éler
-SFX c1 émer èmeriez/n' émer
-SFX c1 éner èneriez/n' éner
-SFX c1 éper èperiez/n' éper
-SFX c1 équer èqueriez/n' équer
-SFX c1 érer èreriez/n' érer
-SFX c1 éser èseriez/n' éser
-SFX c1 éter èteriez/n' éter
-SFX c1 étrer ètreriez/n' étrer
-SFX c1 évrer èvreriez/n' évrer
-SFX c1 éyer èyeriez/n' éyer
-SFX c1 er eraient/n'q' er
-SFX c1 ébrer èbreraient/n'q' ébrer
-SFX c1 écer èceraient/n'q' écer
-SFX c1 écher ècheraient/n'q' écher
-SFX c1 écrer ècreraient/n'q' écrer
-SFX c1 éder èderaient/n'q' éder
-SFX c1 éger ègeraient/n'q' éger
-SFX c1 égler ègleraient/n'q' égler
-SFX c1 égner ègneraient/n'q' égner
-SFX c1 égrer ègreraient/n'q' égrer
-SFX c1 éguer ègueraient/n'q' éguer
-SFX c1 éler èleraient/n'q' éler
-SFX c1 émer èmeraient/n'q' émer
-SFX c1 éner èneraient/n'q' éner
-SFX c1 éper èperaient/n'q' éper
-SFX c1 équer èqueraient/n'q' équer
-SFX c1 érer èreraient/n'q' érer
-SFX c1 éser èseraient/n'q' éser
-SFX c1 éter èteraient/n'q' éter
-SFX c1 étrer ètreraient/n'q' étrer
-SFX c1 évrer èvreraient/n'q' évrer
-SFX c1 éyer èyeraient/n'q' éyer
-SFX c1 er asse/n'j' [^cg]er
-SFX c1 écer éçasse/n'j' écer
-SFX c1 éger égeasse/n'j' éger
-SFX c1 er asses/n' [^cg]er
-SFX c1 écer éçasses/n' écer
-SFX c1 éger égeasses/n' éger
-SFX c1 er ât/n'q' [^cg]er
-SFX c1 écer éçât/n'q' écer
-SFX c1 éger égeât/n'q' éger
-SFX c1 er assions/n' [^cg]er
-SFX c1 écer éçassions/n' écer
-SFX c1 éger égeassions/n' éger
-SFX c1 er assiez/n' [^cg]er
-SFX c1 écer éçassiez/n' écer
-SFX c1 éger égeassiez/n' éger
-SFX c1 er assent/n'q' [^cg]er
-SFX c1 écer éçassent/n'q' écer
-SFX c1 éger égeassent/n'q' éger
-SFX c1 ébrer èbre/n' ébrer
-SFX c1 écer èce/n' écer
-SFX c1 écher èche/n' écher
-SFX c1 écrer ècre/n' écrer
-SFX c1 éder ède/n' éder
-SFX c1 éger ège/n' éger
-SFX c1 égler ègle/n' égler
-SFX c1 égner ègne/n' égner
-SFX c1 égrer ègre/n' égrer
-SFX c1 éguer ègue/n' éguer
-SFX c1 éler èle/n' éler
-SFX c1 émer ème/n' émer
-SFX c1 éner ène/n' éner
-SFX c1 éper èpe/n' éper
-SFX c1 équer èque/n' équer
-SFX c1 érer ère/n' érer
-SFX c1 éser èse/n' éser
-SFX c1 éter ète/n' éter
-SFX c1 étrer ètre/n' étrer
-SFX c1 évrer èvre/n' évrer
-SFX c1 éyer èye/n' éyer
-SFX c1 er ons/n' [^cg]er
-SFX c1 écer éçons/n' écer
-SFX c1 éger égeons/n' éger
-SFX c1 er ez/n' er
+SFX c1 r r/n'q'd' er po:infi
+SFX c1 er ant/n'q' [^cg]er po:ppre
+SFX c1 écer éçant/n'q' écer po:ppre
+SFX c1 éger égeant/n'q' éger po:ppre
+SFX c1 ébrer èbre/n'q'j' ébrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 écer èce/n'q'j' écer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 écher èche/n'q'j' écher po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 écrer ècre/n'q'j' écrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 éder ède/n'q'j' éder po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 éger ège/n'q'j' éger po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 égler ègle/n'q'j' égler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 égner ègne/n'q'j' égner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 égrer ègre/n'q'j' égrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 éguer ègue/n'q'j' éguer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 éler èle/n'q'j' éler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 émer ème/n'q'j' émer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 éner ène/n'q'j' éner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 éper èpe/n'q'j' éper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 équer èque/n'q'j' équer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 érer ère/n'q'j' érer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 éser èse/n'q'j' éser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 éter ète/n'q'j' éter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 étrer ètre/n'q'j' étrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 évrer èvre/n'q'j' évrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 éyer èye/n'q'j' éyer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c1 er è/n' er po:ipre po:1isg
+SFX c1 ébrer èbres/n' ébrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 écer èces/n' écer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 écher èches/n' écher po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 écrer ècres/n' écrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 éder èdes/n' éder po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 éger èges/n' éger po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 égler ègles/n' égler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 égner ègnes/n' égner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 égrer ègres/n' égrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 éguer ègues/n' éguer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 éler èles/n' éler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 émer èmes/n' émer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 éner ènes/n' éner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 éper èpes/n' éper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 équer èques/n' équer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 érer ères/n' érer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 éser èses/n' éser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 éter ètes/n' éter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 étrer ètres/n' étrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 évrer èvres/n' évrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 éyer èyes/n' éyer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c1 er ons/n' [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX c1 écer éçons/n' écer po:ipre po:1pl
+SFX c1 éger égeons/n' éger po:ipre po:1pl
+SFX c1 er ez/n' er po:ipre po:2pl
+SFX c1 ébrer èbrent/n'q' ébrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 écer ècent/n'q' écer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 écher èchent/n'q' écher po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 écrer ècrent/n'q' écrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 éder èdent/n'q' éder po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 éger ègent/n'q' éger po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 égler èglent/n'q' égler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 égner ègnent/n'q' égner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 égrer ègrent/n'q' égrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 éguer èguent/n'q' éguer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 éler èlent/n'q' éler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 émer èment/n'q' émer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 éner ènent/n'q' éner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 éper èpent/n'q' éper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 équer èquent/n'q' équer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 érer èrent/n'q' érer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 éser èsent/n'q' éser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 éter ètent/n'q' éter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 étrer ètrent/n'q' étrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 évrer èvrent/n'q' évrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 éyer èyent/n'q' éyer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c1 er ais/n'j' [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c1 écer éçais/n'j' écer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c1 éger égeais/n'j' éger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c1 er ait/n'q' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX c1 écer éçait/n'q' écer po:iimp po:3sg
+SFX c1 éger égeait/n'q' éger po:iimp po:3sg
+SFX c1 er ions/n' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX c1 er iez/n' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX c1 er aient/n'q' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX c1 écer éçaient/n'q' écer po:iimp po:3pl
+SFX c1 éger égeaient/n'q' éger po:iimp po:3pl
+SFX c1 er ai/n'j' [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX c1 écer éçai/n'j' écer po:ipsi po:1sg
+SFX c1 éger égeai/n'j' éger po:ipsi po:1sg
+SFX c1 er as/n' [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX c1 écer éças/n' écer po:ipsi po:2sg
+SFX c1 éger égeas/n' éger po:ipsi po:2sg
+SFX c1 er a/n'q' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX c1 écer éça/n'q' écer po:ipsi po:3sg
+SFX c1 éger égea/n'q' éger po:ipsi po:3sg
+SFX c1 er âmes/n' [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX c1 écer éçâmes/n' écer po:ipsi po:1pl
+SFX c1 éger égeâmes/n' éger po:ipsi po:1pl
+SFX c1 er âtes/n' [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX c1 écer éçâtes/n' écer po:ipsi po:2pl
+SFX c1 éger égeâtes/n' éger po:ipsi po:2pl
+SFX c1 er èrent/n'q' er po:ipsi po:3pl!
+SFX c1 er erai/n'j' er po:ifut po:1sg
+SFX c1 ébrer èbrerai/n'j' ébrer po:ifut po:1sg
+SFX c1 écer ècerai/n'j' écer po:ifut po:1sg
+SFX c1 écher ècherai/n'j' écher po:ifut po:1sg
+SFX c1 écrer ècrerai/n'j' écrer po:ifut po:1sg
+SFX c1 éder èderai/n'j' éder po:ifut po:1sg
+SFX c1 éger ègerai/n'j' éger po:ifut po:1sg
+SFX c1 égler èglerai/n'j' égler po:ifut po:1sg
+SFX c1 égner ègnerai/n'j' égner po:ifut po:1sg
+SFX c1 égrer ègrerai/n'j' égrer po:ifut po:1sg
+SFX c1 éguer èguerai/n'j' éguer po:ifut po:1sg
+SFX c1 éler èlerai/n'j' éler po:ifut po:1sg
+SFX c1 émer èmerai/n'j' émer po:ifut po:1sg
+SFX c1 éner ènerai/n'j' éner po:ifut po:1sg
+SFX c1 éper èperai/n'j' éper po:ifut po:1sg
+SFX c1 équer èquerai/n'j' équer po:ifut po:1sg
+SFX c1 érer èrerai/n'j' érer po:ifut po:1sg
+SFX c1 éser èserai/n'j' éser po:ifut po:1sg
+SFX c1 éter èterai/n'j' éter po:ifut po:1sg
+SFX c1 étrer ètrerai/n'j' étrer po:ifut po:1sg
+SFX c1 évrer èvrerai/n'j' évrer po:ifut po:1sg
+SFX c1 éyer èyerai/n'j' éyer po:ifut po:1sg
+SFX c1 er eras/n' er po:ifut po:2sg
+SFX c1 ébrer èbreras/n' ébrer po:ifut po:2sg
+SFX c1 écer èceras/n' écer po:ifut po:2sg
+SFX c1 écher ècheras/n' écher po:ifut po:2sg
+SFX c1 écrer ècreras/n' écrer po:ifut po:2sg
+SFX c1 éder èderas/n' éder po:ifut po:2sg
+SFX c1 éger ègeras/n' éger po:ifut po:2sg
+SFX c1 égler ègleras/n' égler po:ifut po:2sg
+SFX c1 égner ègneras/n' égner po:ifut po:2sg
+SFX c1 égrer ègreras/n' égrer po:ifut po:2sg
+SFX c1 éguer ègueras/n' éguer po:ifut po:2sg
+SFX c1 éler èleras/n' éler po:ifut po:2sg
+SFX c1 émer èmeras/n' émer po:ifut po:2sg
+SFX c1 éner èneras/n' éner po:ifut po:2sg
+SFX c1 éper èperas/n' éper po:ifut po:2sg
+SFX c1 équer èqueras/n' équer po:ifut po:2sg
+SFX c1 érer èreras/n' érer po:ifut po:2sg
+SFX c1 éser èseras/n' éser po:ifut po:2sg
+SFX c1 éter èteras/n' éter po:ifut po:2sg
+SFX c1 étrer ètreras/n' étrer po:ifut po:2sg
+SFX c1 évrer èvreras/n' évrer po:ifut po:2sg
+SFX c1 éyer èyeras/n' éyer po:ifut po:2sg
+SFX c1 er era/n'q' er po:ifut po:3sg
+SFX c1 ébrer èbrera/n'q' ébrer po:ifut po:3sg
+SFX c1 écer ècera/n'q' écer po:ifut po:3sg
+SFX c1 écher èchera/n'q' écher po:ifut po:3sg
+SFX c1 écrer ècrera/n'q' écrer po:ifut po:3sg
+SFX c1 éder èdera/n'q' éder po:ifut po:3sg
+SFX c1 éger ègera/n'q' éger po:ifut po:3sg
+SFX c1 égler èglera/n'q' égler po:ifut po:3sg
+SFX c1 égner ègnera/n'q' égner po:ifut po:3sg
+SFX c1 égrer ègrera/n'q' égrer po:ifut po:3sg
+SFX c1 éguer èguera/n'q' éguer po:ifut po:3sg
+SFX c1 éler èlera/n'q' éler po:ifut po:3sg
+SFX c1 émer èmera/n'q' émer po:ifut po:3sg
+SFX c1 éner ènera/n'q' éner po:ifut po:3sg
+SFX c1 éper èpera/n'q' éper po:ifut po:3sg
+SFX c1 équer èquera/n'q' équer po:ifut po:3sg
+SFX c1 érer èrera/n'q' érer po:ifut po:3sg
+SFX c1 éser èsera/n'q' éser po:ifut po:3sg
+SFX c1 éter ètera/n'q' éter po:ifut po:3sg
+SFX c1 étrer ètrera/n'q' étrer po:ifut po:3sg
+SFX c1 évrer èvrera/n'q' évrer po:ifut po:3sg
+SFX c1 éyer èyera/n'q' éyer po:ifut po:3sg
+SFX c1 er erons/n' er po:ifut po:1pl
+SFX c1 ébrer èbrerons/n' ébrer po:ifut po:1pl
+SFX c1 écer ècerons/n' écer po:ifut po:1pl
+SFX c1 écher ècherons/n' écher po:ifut po:1pl
+SFX c1 écrer ècrerons/n' écrer po:ifut po:1pl
+SFX c1 éder èderons/n' éder po:ifut po:1pl
+SFX c1 éger ègerons/n' éger po:ifut po:1pl
+SFX c1 égler èglerons/n' égler po:ifut po:1pl
+SFX c1 égner ègnerons/n' égner po:ifut po:1pl
+SFX c1 égrer ègrerons/n' égrer po:ifut po:1pl
+SFX c1 éguer èguerons/n' éguer po:ifut po:1pl
+SFX c1 éler èlerons/n' éler po:ifut po:1pl
+SFX c1 émer èmerons/n' émer po:ifut po:1pl
+SFX c1 éner ènerons/n' éner po:ifut po:1pl
+SFX c1 éper èperons/n' éper po:ifut po:1pl
+SFX c1 équer èquerons/n' équer po:ifut po:1pl
+SFX c1 érer èrerons/n' érer po:ifut po:1pl
+SFX c1 éser èserons/n' éser po:ifut po:1pl
+SFX c1 éter èterons/n' éter po:ifut po:1pl
+SFX c1 étrer ètrerons/n' étrer po:ifut po:1pl
+SFX c1 évrer èvrerons/n' évrer po:ifut po:1pl
+SFX c1 éyer èyerons/n' éyer po:ifut po:1pl
+SFX c1 er erez/n' er po:ifut po:2pl
+SFX c1 ébrer èbrerez/n' ébrer po:ifut po:2pl
+SFX c1 écer ècerez/n' écer po:ifut po:2pl
+SFX c1 écher ècherez/n' écher po:ifut po:2pl
+SFX c1 écrer ècrerez/n' écrer po:ifut po:2pl
+SFX c1 éder èderez/n' éder po:ifut po:2pl
+SFX c1 éger ègerez/n' éger po:ifut po:2pl
+SFX c1 égler èglerez/n' égler po:ifut po:2pl
+SFX c1 égner ègnerez/n' égner po:ifut po:2pl
+SFX c1 égrer ègrerez/n' égrer po:ifut po:2pl
+SFX c1 éguer èguerez/n' éguer po:ifut po:2pl
+SFX c1 éler èlerez/n' éler po:ifut po:2pl
+SFX c1 émer èmerez/n' émer po:ifut po:2pl
+SFX c1 éner ènerez/n' éner po:ifut po:2pl
+SFX c1 éper èperez/n' éper po:ifut po:2pl
+SFX c1 équer èquerez/n' équer po:ifut po:2pl
+SFX c1 érer èrerez/n' érer po:ifut po:2pl
+SFX c1 éser èserez/n' éser po:ifut po:2pl
+SFX c1 éter èterez/n' éter po:ifut po:2pl
+SFX c1 étrer ètrerez/n' étrer po:ifut po:2pl
+SFX c1 évrer èvrerez/n' évrer po:ifut po:2pl
+SFX c1 éyer èyerez/n' éyer po:ifut po:2pl
+SFX c1 er eront/n'q' er po:ifut po:3pl!
+SFX c1 ébrer èbreront/n'q' ébrer po:ifut po:3pl!
+SFX c1 écer èceront/n'q' écer po:ifut po:3pl!
+SFX c1 écher ècheront/n'q' écher po:ifut po:3pl!
+SFX c1 écrer ècreront/n'q' écrer po:ifut po:3pl!
+SFX c1 éder èderont/n'q' éder po:ifut po:3pl!
+SFX c1 éger ègeront/n'q' éger po:ifut po:3pl!
+SFX c1 égler ègleront/n'q' égler po:ifut po:3pl!
+SFX c1 égner ègneront/n'q' égner po:ifut po:3pl!
+SFX c1 égrer ègreront/n'q' égrer po:ifut po:3pl!
+SFX c1 éguer ègueront/n'q' éguer po:ifut po:3pl!
+SFX c1 éler èleront/n'q' éler po:ifut po:3pl!
+SFX c1 émer èmeront/n'q' émer po:ifut po:3pl!
+SFX c1 éner èneront/n'q' éner po:ifut po:3pl!
+SFX c1 éper èperont/n'q' éper po:ifut po:3pl!
+SFX c1 équer èqueront/n'q' équer po:ifut po:3pl!
+SFX c1 érer èreront/n'q' érer po:ifut po:3pl!
+SFX c1 éser èseront/n'q' éser po:ifut po:3pl!
+SFX c1 éter èteront/n'q' éter po:ifut po:3pl!
+SFX c1 étrer ètreront/n'q' étrer po:ifut po:3pl!
+SFX c1 évrer èvreront/n'q' évrer po:ifut po:3pl!
+SFX c1 éyer èyeront/n'q' éyer po:ifut po:3pl!
+SFX c1 er erais/n'j' er po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 ébrer èbrerais/n'j' ébrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 écer ècerais/n'j' écer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 écher ècherais/n'j' écher po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 écrer ècrerais/n'j' écrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 éder èderais/n'j' éder po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 éger ègerais/n'j' éger po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 égler èglerais/n'j' égler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 égner ègnerais/n'j' égner po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 égrer ègrerais/n'j' égrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 éguer èguerais/n'j' éguer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 éler èlerais/n'j' éler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 émer èmerais/n'j' émer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 éner ènerais/n'j' éner po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 éper èperais/n'j' éper po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 équer èquerais/n'j' équer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 érer èrerais/n'j' érer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 éser èserais/n'j' éser po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 éter èterais/n'j' éter po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 étrer ètrerais/n'j' étrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 évrer èvrerais/n'j' évrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 éyer èyerais/n'j' éyer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c1 er erait/n'q' er po:cond po:3sg
+SFX c1 ébrer èbrerait/n'q' ébrer po:cond po:3sg
+SFX c1 écer ècerait/n'q' écer po:cond po:3sg
+SFX c1 écher ècherait/n'q' écher po:cond po:3sg
+SFX c1 écrer ècrerait/n'q' écrer po:cond po:3sg
+SFX c1 éder èderait/n'q' éder po:cond po:3sg
+SFX c1 éger ègerait/n'q' éger po:cond po:3sg
+SFX c1 égler èglerait/n'q' égler po:cond po:3sg
+SFX c1 égner ègnerait/n'q' égner po:cond po:3sg
+SFX c1 égrer ègrerait/n'q' égrer po:cond po:3sg
+SFX c1 éguer èguerait/n'q' éguer po:cond po:3sg
+SFX c1 éler èlerait/n'q' éler po:cond po:3sg
+SFX c1 émer èmerait/n'q' émer po:cond po:3sg
+SFX c1 éner ènerait/n'q' éner po:cond po:3sg
+SFX c1 éper èperait/n'q' éper po:cond po:3sg
+SFX c1 équer èquerait/n'q' équer po:cond po:3sg
+SFX c1 érer èrerait/n'q' érer po:cond po:3sg
+SFX c1 éser èserait/n'q' éser po:cond po:3sg
+SFX c1 éter èterait/n'q' éter po:cond po:3sg
+SFX c1 étrer ètrerait/n'q' étrer po:cond po:3sg
+SFX c1 évrer èvrerait/n'q' évrer po:cond po:3sg
+SFX c1 éyer èyerait/n'q' éyer po:cond po:3sg
+SFX c1 er erions/n' er po:cond po:1pl
+SFX c1 ébrer èbrerions/n' ébrer po:cond po:1pl
+SFX c1 écer ècerions/n' écer po:cond po:1pl
+SFX c1 écher ècherions/n' écher po:cond po:1pl
+SFX c1 écrer ècrerions/n' écrer po:cond po:1pl
+SFX c1 éder èderions/n' éder po:cond po:1pl
+SFX c1 éger ègerions/n' éger po:cond po:1pl
+SFX c1 égler èglerions/n' égler po:cond po:1pl
+SFX c1 égner ègnerions/n' égner po:cond po:1pl
+SFX c1 égrer ègrerions/n' égrer po:cond po:1pl
+SFX c1 éguer èguerions/n' éguer po:cond po:1pl
+SFX c1 éler èlerions/n' éler po:cond po:1pl
+SFX c1 émer èmerions/n' émer po:cond po:1pl
+SFX c1 éner ènerions/n' éner po:cond po:1pl
+SFX c1 éper èperions/n' éper po:cond po:1pl
+SFX c1 équer èquerions/n' équer po:cond po:1pl
+SFX c1 érer èrerions/n' érer po:cond po:1pl
+SFX c1 éser èserions/n' éser po:cond po:1pl
+SFX c1 éter èterions/n' éter po:cond po:1pl
+SFX c1 étrer ètrerions/n' étrer po:cond po:1pl
+SFX c1 évrer èvrerions/n' évrer po:cond po:1pl
+SFX c1 éyer èyerions/n' éyer po:cond po:1pl
+SFX c1 er eriez/n' er po:cond po:2pl
+SFX c1 ébrer èbreriez/n' ébrer po:cond po:2pl
+SFX c1 écer èceriez/n' écer po:cond po:2pl
+SFX c1 écher ècheriez/n' écher po:cond po:2pl
+SFX c1 écrer ècreriez/n' écrer po:cond po:2pl
+SFX c1 éder èderiez/n' éder po:cond po:2pl
+SFX c1 éger ègeriez/n' éger po:cond po:2pl
+SFX c1 égler ègleriez/n' égler po:cond po:2pl
+SFX c1 égner ègneriez/n' égner po:cond po:2pl
+SFX c1 égrer ègreriez/n' égrer po:cond po:2pl
+SFX c1 éguer ègueriez/n' éguer po:cond po:2pl
+SFX c1 éler èleriez/n' éler po:cond po:2pl
+SFX c1 émer èmeriez/n' émer po:cond po:2pl
+SFX c1 éner èneriez/n' éner po:cond po:2pl
+SFX c1 éper èperiez/n' éper po:cond po:2pl
+SFX c1 équer èqueriez/n' équer po:cond po:2pl
+SFX c1 érer èreriez/n' érer po:cond po:2pl
+SFX c1 éser èseriez/n' éser po:cond po:2pl
+SFX c1 éter èteriez/n' éter po:cond po:2pl
+SFX c1 étrer ètreriez/n' étrer po:cond po:2pl
+SFX c1 évrer èvreriez/n' évrer po:cond po:2pl
+SFX c1 éyer èyeriez/n' éyer po:cond po:2pl
+SFX c1 er eraient/n'q' er po:cond po:3pl
+SFX c1 ébrer èbreraient/n'q' ébrer po:cond po:3pl
+SFX c1 écer èceraient/n'q' écer po:cond po:3pl
+SFX c1 écher ècheraient/n'q' écher po:cond po:3pl
+SFX c1 écrer ècreraient/n'q' écrer po:cond po:3pl
+SFX c1 éder èderaient/n'q' éder po:cond po:3pl
+SFX c1 éger ègeraient/n'q' éger po:cond po:3pl
+SFX c1 égler ègleraient/n'q' égler po:cond po:3pl
+SFX c1 égner ègneraient/n'q' égner po:cond po:3pl
+SFX c1 égrer ègreraient/n'q' égrer po:cond po:3pl
+SFX c1 éguer ègueraient/n'q' éguer po:cond po:3pl
+SFX c1 éler èleraient/n'q' éler po:cond po:3pl
+SFX c1 émer èmeraient/n'q' émer po:cond po:3pl
+SFX c1 éner èneraient/n'q' éner po:cond po:3pl
+SFX c1 éper èperaient/n'q' éper po:cond po:3pl
+SFX c1 équer èqueraient/n'q' équer po:cond po:3pl
+SFX c1 érer èreraient/n'q' érer po:cond po:3pl
+SFX c1 éser èseraient/n'q' éser po:cond po:3pl
+SFX c1 éter èteraient/n'q' éter po:cond po:3pl
+SFX c1 étrer ètreraient/n'q' étrer po:cond po:3pl
+SFX c1 évrer èvreraient/n'q' évrer po:cond po:3pl
+SFX c1 éyer èyeraient/n'q' éyer po:cond po:3pl
+SFX c1 er asse/n'j' [^cg]er po:simp po:1sg
+SFX c1 écer éçasse/n'j' écer po:simp po:1sg
+SFX c1 éger égeasse/n'j' éger po:simp po:1sg
+SFX c1 er asses/n' [^cg]er po:simp po:2sg
+SFX c1 écer éçasses/n' écer po:simp po:2sg
+SFX c1 éger égeasses/n' éger po:simp po:2sg
+SFX c1 er ât/n'q' [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX c1 écer éçât/n'q' écer po:simp po:3sg
+SFX c1 éger égeât/n'q' éger po:simp po:3sg
+SFX c1 er assions/n' [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX c1 écer éçassions/n' écer po:simp po:1pl
+SFX c1 éger égeassions/n' éger po:simp po:1pl
+SFX c1 er assiez/n' [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX c1 écer éçassiez/n' écer po:simp po:2pl
+SFX c1 éger égeassiez/n' éger po:simp po:2pl
+SFX c1 er assent/n'q' [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX c1 écer éçassent/n'q' écer po:simp po:3pl
+SFX c1 éger égeassent/n'q' éger po:simp po:3pl
+SFX c1 ébrer èbre/n' ébrer po:impe po:2sg
+SFX c1 écer èce/n' écer po:impe po:2sg
+SFX c1 écher èche/n' écher po:impe po:2sg
+SFX c1 écrer ècre/n' écrer po:impe po:2sg
+SFX c1 éder ède/n' éder po:impe po:2sg
+SFX c1 éger ège/n' éger po:impe po:2sg
+SFX c1 égler ègle/n' égler po:impe po:2sg
+SFX c1 égner ègne/n' égner po:impe po:2sg
+SFX c1 égrer ègre/n' égrer po:impe po:2sg
+SFX c1 éguer ègue/n' éguer po:impe po:2sg
+SFX c1 éler èle/n' éler po:impe po:2sg
+SFX c1 émer ème/n' émer po:impe po:2sg
+SFX c1 éner ène/n' éner po:impe po:2sg
+SFX c1 éper èpe/n' éper po:impe po:2sg
+SFX c1 équer èque/n' équer po:impe po:2sg
+SFX c1 érer ère/n' érer po:impe po:2sg
+SFX c1 éser èse/n' éser po:impe po:2sg
+SFX c1 éter ète/n' éter po:impe po:2sg
+SFX c1 étrer ètre/n' étrer po:impe po:2sg
+SFX c1 évrer èvre/n' évrer po:impe po:2sg
+SFX c1 éyer èye/n' éyer po:impe po:2sg
+SFX c1 er ons/n' [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX c1 écer éçons/n' écer po:impe po:1pl
+SFX c1 éger égeons/n' éger po:impe po:1pl
+SFX c1 er ez/n' er po:impe po:2pl
 
 SFX c2 Y 384
-SFX c2 er er/n'q'd'l'm't's' er
-SFX c2 er ant/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c2 écer éçant/n'q'l'm't's' écer
-SFX c2 éger égeant/n'q'l'm't's' éger
-SFX c2 ébrer èbre/n'q'j'l'm't's' ébrer
-SFX c2 écer èce/n'q'j'l'm't's' écer
-SFX c2 écher èche/n'q'j'l'm't's' écher
-SFX c2 écrer ècre/n'q'j'l'm't's' écrer
-SFX c2 éder ède/n'q'j'l'm't's' éder
-SFX c2 éger ège/n'q'j'l'm't's' éger
-SFX c2 égler ègle/n'q'j'l'm't's' égler
-SFX c2 égner ègne/n'q'j'l'm't's' égner
-SFX c2 égrer ègre/n'q'j'l'm't's' égrer
-SFX c2 éguer ègue/n'q'j'l'm't's' éguer
-SFX c2 éler èle/n'q'j'l'm't's' éler
-SFX c2 émer ème/n'q'j'l'm't's' émer
-SFX c2 éner ène/n'q'j'l'm't's' éner
-SFX c2 éper èpe/n'q'j'l'm't's' éper
-SFX c2 équer èque/n'q'j'l'm't's' équer
-SFX c2 érer ère/n'q'j'l'm't's' érer
-SFX c2 éser èse/n'q'j'l'm't's' éser
-SFX c2 éter ète/n'q'j'l'm't's' éter
-SFX c2 étrer ètre/n'q'j'l'm't's' étrer
-SFX c2 évrer èvre/n'q'j'l'm't's' évrer
-SFX c2 éyer èye/n'q'j'l'm't's' éyer
-SFX c2 er è/n'q'l't' er
-SFX c2 ébrer èbres/n'q'l'm' ébrer
-SFX c2 écer èces/n'q'l'm' écer
-SFX c2 écher èches/n'q'l'm' écher
-SFX c2 écrer ècres/n'q'l'm' écrer
-SFX c2 éder èdes/n'q'l'm' éder
-SFX c2 éger èges/n'q'l'm' éger
-SFX c2 égler ègles/n'q'l'm' égler
-SFX c2 égner ègnes/n'q'l'm' égner
-SFX c2 égrer ègres/n'q'l'm' égrer
-SFX c2 éguer ègues/n'q'l'm' éguer
-SFX c2 éler èles/n'q'l'm' éler
-SFX c2 émer èmes/n'q'l'm' émer
-SFX c2 éner ènes/n'q'l'm' éner
-SFX c2 éper èpes/n'q'l'm' éper
-SFX c2 équer èques/n'q'l'm' équer
-SFX c2 érer ères/n'q'l'm' érer
-SFX c2 éser èses/n'q'l'm' éser
-SFX c2 éter ètes/n'q'l'm' éter
-SFX c2 étrer ètres/n'q'l'm' étrer
-SFX c2 évrer èvres/n'q'l'm' évrer
-SFX c2 éyer èyes/n'q'l'm' éyer
-SFX c2 er ons/n'q'l't' [^cg]er
-SFX c2 écer éçons/n'q'l't' écer
-SFX c2 éger égeons/n'q'l't' éger
-SFX c2 er ez/n'q'l'm' er
-SFX c2 ébrer èbrent/n'q'l'm't's' ébrer
-SFX c2 écer ècent/n'q'l'm't's' écer
-SFX c2 écher èchent/n'q'l'm't's' écher
-SFX c2 écrer ècrent/n'q'l'm't's' écrer
-SFX c2 éder èdent/n'q'l'm't's' éder
-SFX c2 éger ègent/n'q'l'm't's' éger
-SFX c2 égler èglent/n'q'l'm't's' égler
-SFX c2 égner ègnent/n'q'l'm't's' égner
-SFX c2 égrer ègrent/n'q'l'm't's' égrer
-SFX c2 éguer èguent/n'q'l'm't's' éguer
-SFX c2 éler èlent/n'q'l'm't's' éler
-SFX c2 émer èment/n'q'l'm't's' émer
-SFX c2 éner ènent/n'q'l'm't's' éner
-SFX c2 éper èpent/n'q'l'm't's' éper
-SFX c2 équer èquent/n'q'l'm't's' équer
-SFX c2 érer èrent/n'q'l'm't's' érer
-SFX c2 éser èsent/n'q'l'm't's' éser
-SFX c2 éter ètent/n'q'l'm't's' éter
-SFX c2 étrer ètrent/n'q'l'm't's' étrer
-SFX c2 évrer èvrent/n'q'l'm't's' évrer
-SFX c2 éyer èyent/n'q'l'm't's' éyer
-SFX c2 er ais/n'q'j'l'm't' [^cg]er
-SFX c2 écer éçais/n'q'j'l'm't' écer
-SFX c2 éger égeais/n'q'j'l'm't' éger
-SFX c2 er ait/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c2 écer éçait/n'q'l'm't's' écer
-SFX c2 éger égeait/n'q'l'm't's' éger
-SFX c2 er ions/n'q'l't' er
-SFX c2 er iez/n'q'l'm' er
-SFX c2 er aient/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c2 écer éçaient/n'q'l'm't's' écer
-SFX c2 éger égeaient/n'q'l'm't's' éger
-SFX c2 er ai/n'q'j'l't' [^cg]er
-SFX c2 écer éçai/n'q'j'l't' écer
-SFX c2 éger égeai/n'q'j'l't' éger
-SFX c2 er as/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX c2 écer éças/n'q'l'm' écer
-SFX c2 éger égeas/n'q'l'm' éger
-SFX c2 er a/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c2 écer éça/n'q'l'm't's' écer
-SFX c2 éger égea/n'q'l'm't's' éger
-SFX c2 er âmes/n'q'l't' [^cg]er
-SFX c2 écer éçâmes/n'q'l't' écer
-SFX c2 éger égeâmes/n'q'l't' éger
-SFX c2 er âtes/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX c2 écer éçâtes/n'q'l'm' écer
-SFX c2 éger égeâtes/n'q'l'm' éger
-SFX c2 er èrent/n'q'l'm't's' er
-SFX c2 er erai/n'q'j'l't' er
-SFX c2 ébrer èbrerai/n'q'j'l't' ébrer
-SFX c2 écer ècerai/n'q'j'l't' écer
-SFX c2 écher ècherai/n'q'j'l't' écher
-SFX c2 écrer ècrerai/n'q'j'l't' écrer
-SFX c2 éder èderai/n'q'j'l't' éder
-SFX c2 éger ègerai/n'q'j'l't' éger
-SFX c2 égler èglerai/n'q'j'l't' égler
-SFX c2 égner ègnerai/n'q'j'l't' égner
-SFX c2 égrer ègrerai/n'q'j'l't' égrer
-SFX c2 éguer èguerai/n'q'j'l't' éguer
-SFX c2 éler èlerai/n'q'j'l't' éler
-SFX c2 émer èmerai/n'q'j'l't' émer
-SFX c2 éner ènerai/n'q'j'l't' éner
-SFX c2 éper èperai/n'q'j'l't' éper
-SFX c2 équer èquerai/n'q'j'l't' équer
-SFX c2 érer èrerai/n'q'j'l't' érer
-SFX c2 éser èserai/n'q'j'l't' éser
-SFX c2 éter èterai/n'q'j'l't' éter
-SFX c2 étrer ètrerai/n'q'j'l't' étrer
-SFX c2 évrer èvrerai/n'q'j'l't' évrer
-SFX c2 éyer èyerai/n'q'j'l't' éyer
-SFX c2 er eras/n'q'l'm' er
-SFX c2 ébrer èbreras/n'q'l'm' ébrer
-SFX c2 écer èceras/n'q'l'm' écer
-SFX c2 écher ècheras/n'q'l'm' écher
-SFX c2 écrer ècreras/n'q'l'm' écrer
-SFX c2 éder èderas/n'q'l'm' éder
-SFX c2 éger ègeras/n'q'l'm' éger
-SFX c2 égler ègleras/n'q'l'm' égler
-SFX c2 égner ègneras/n'q'l'm' égner
-SFX c2 égrer ègreras/n'q'l'm' égrer
-SFX c2 éguer ègueras/n'q'l'm' éguer
-SFX c2 éler èleras/n'q'l'm' éler
-SFX c2 émer èmeras/n'q'l'm' émer
-SFX c2 éner èneras/n'q'l'm' éner
-SFX c2 éper èperas/n'q'l'm' éper
-SFX c2 équer èqueras/n'q'l'm' équer
-SFX c2 érer èreras/n'q'l'm' érer
-SFX c2 éser èseras/n'q'l'm' éser
-SFX c2 éter èteras/n'q'l'm' éter
-SFX c2 étrer ètreras/n'q'l'm' étrer
-SFX c2 évrer èvreras/n'q'l'm' évrer
-SFX c2 éyer èyeras/n'q'l'm' éyer
-SFX c2 er era/n'q'l'm't's' er
-SFX c2 ébrer èbrera/n'q'l'm't's' ébrer
-SFX c2 écer ècera/n'q'l'm't's' écer
-SFX c2 écher èchera/n'q'l'm't's' écher
-SFX c2 écrer ècrera/n'q'l'm't's' écrer
-SFX c2 éder èdera/n'q'l'm't's' éder
-SFX c2 éger ègera/n'q'l'm't's' éger
-SFX c2 égler èglera/n'q'l'm't's' égler
-SFX c2 égner ègnera/n'q'l'm't's' égner
-SFX c2 égrer ègrera/n'q'l'm't's' égrer
-SFX c2 éguer èguera/n'q'l'm't's' éguer
-SFX c2 éler èlera/n'q'l'm't's' éler
-SFX c2 émer èmera/n'q'l'm't's' émer
-SFX c2 éner ènera/n'q'l'm't's' éner
-SFX c2 éper èpera/n'q'l'm't's' éper
-SFX c2 équer èquera/n'q'l'm't's' équer
-SFX c2 érer èrera/n'q'l'm't's' érer
-SFX c2 éser èsera/n'q'l'm't's' éser
-SFX c2 éter ètera/n'q'l'm't's' éter
-SFX c2 étrer ètrera/n'q'l'm't's' étrer
-SFX c2 évrer èvrera/n'q'l'm't's' évrer
-SFX c2 éyer èyera/n'q'l'm't's' éyer
-SFX c2 er erons/n'q'l't' er
-SFX c2 ébrer èbrerons/n'q'l't' ébrer
-SFX c2 écer ècerons/n'q'l't' écer
-SFX c2 écher ècherons/n'q'l't' écher
-SFX c2 écrer ècrerons/n'q'l't' écrer
-SFX c2 éder èderons/n'q'l't' éder
-SFX c2 éger ègerons/n'q'l't' éger
-SFX c2 égler èglerons/n'q'l't' égler
-SFX c2 égner ègnerons/n'q'l't' égner
-SFX c2 égrer ègrerons/n'q'l't' égrer
-SFX c2 éguer èguerons/n'q'l't' éguer
-SFX c2 éler èlerons/n'q'l't' éler
-SFX c2 émer èmerons/n'q'l't' émer
-SFX c2 éner ènerons/n'q'l't' éner
-SFX c2 éper èperons/n'q'l't' éper
-SFX c2 équer èquerons/n'q'l't' équer
-SFX c2 érer èrerons/n'q'l't' érer
-SFX c2 éser èserons/n'q'l't' éser
-SFX c2 éter èterons/n'q'l't' éter
-SFX c2 étrer ètrerons/n'q'l't' étrer
-SFX c2 évrer èvrerons/n'q'l't' évrer
-SFX c2 éyer èyerons/n'q'l't' éyer
-SFX c2 er erez/n'q'l'm' er
-SFX c2 ébrer èbrerez/n'q'l'm' ébrer
-SFX c2 écer ècerez/n'q'l'm' écer
-SFX c2 écher ècherez/n'q'l'm' écher
-SFX c2 écrer ècrerez/n'q'l'm' écrer
-SFX c2 éder èderez/n'q'l'm' éder
-SFX c2 éger ègerez/n'q'l'm' éger
-SFX c2 égler èglerez/n'q'l'm' égler
-SFX c2 égner ègnerez/n'q'l'm' égner
-SFX c2 égrer ègrerez/n'q'l'm' égrer
-SFX c2 éguer èguerez/n'q'l'm' éguer
-SFX c2 éler èlerez/n'q'l'm' éler
-SFX c2 émer èmerez/n'q'l'm' émer
-SFX c2 éner ènerez/n'q'l'm' éner
-SFX c2 éper èperez/n'q'l'm' éper
-SFX c2 équer èquerez/n'q'l'm' équer
-SFX c2 érer èrerez/n'q'l'm' érer
-SFX c2 éser èserez/n'q'l'm' éser
-SFX c2 éter èterez/n'q'l'm' éter
-SFX c2 étrer ètrerez/n'q'l'm' étrer
-SFX c2 évrer èvrerez/n'q'l'm' évrer
-SFX c2 éyer èyerez/n'q'l'm' éyer
-SFX c2 er eront/n'q'l'm't's' er
-SFX c2 ébrer èbreront/n'q'l'm't's' ébrer
-SFX c2 écer èceront/n'q'l'm't's' écer
-SFX c2 écher ècheront/n'q'l'm't's' écher
-SFX c2 écrer ècreront/n'q'l'm't's' écrer
-SFX c2 éder èderont/n'q'l'm't's' éder
-SFX c2 éger ègeront/n'q'l'm't's' éger
-SFX c2 égler ègleront/n'q'l'm't's' égler
-SFX c2 égner ègneront/n'q'l'm't's' égner
-SFX c2 égrer ègreront/n'q'l'm't's' égrer
-SFX c2 éguer ègueront/n'q'l'm't's' éguer
-SFX c2 éler èleront/n'q'l'm't's' éler
-SFX c2 émer èmeront/n'q'l'm't's' émer
-SFX c2 éner èneront/n'q'l'm't's' éner
-SFX c2 éper èperont/n'q'l'm't's' éper
-SFX c2 équer èqueront/n'q'l'm't's' équer
-SFX c2 érer èreront/n'q'l'm't's' érer
-SFX c2 éser èseront/n'q'l'm't's' éser
-SFX c2 éter èteront/n'q'l'm't's' éter
-SFX c2 étrer ètreront/n'q'l'm't's' étrer
-SFX c2 évrer èvreront/n'q'l'm't's' évrer
-SFX c2 éyer èyeront/n'q'l'm't's' éyer
-SFX c2 er erais/n'q'j'l'm't' er
-SFX c2 ébrer èbrerais/n'q'j'l'm't' ébrer
-SFX c2 écer ècerais/n'q'j'l'm't' écer
-SFX c2 écher ècherais/n'q'j'l'm't' écher
-SFX c2 écrer ècrerais/n'q'j'l'm't' écrer
-SFX c2 éder èderais/n'q'j'l'm't' éder
-SFX c2 éger ègerais/n'q'j'l'm't' éger
-SFX c2 égler èglerais/n'q'j'l'm't' égler
-SFX c2 égner ègnerais/n'q'j'l'm't' égner
-SFX c2 égrer ègrerais/n'q'j'l'm't' égrer
-SFX c2 éguer èguerais/n'q'j'l'm't' éguer
-SFX c2 éler èlerais/n'q'j'l'm't' éler
-SFX c2 émer èmerais/n'q'j'l'm't' émer
-SFX c2 éner ènerais/n'q'j'l'm't' éner
-SFX c2 éper èperais/n'q'j'l'm't' éper
-SFX c2 équer èquerais/n'q'j'l'm't' équer
-SFX c2 érer èrerais/n'q'j'l'm't' érer
-SFX c2 éser èserais/n'q'j'l'm't' éser
-SFX c2 éter èterais/n'q'j'l'm't' éter
-SFX c2 étrer ètrerais/n'q'j'l'm't' étrer
-SFX c2 évrer èvrerais/n'q'j'l'm't' évrer
-SFX c2 éyer èyerais/n'q'j'l'm't' éyer
-SFX c2 er erait/n'q'l'm't's' er
-SFX c2 ébrer èbrerait/n'q'l'm't's' ébrer
-SFX c2 écer ècerait/n'q'l'm't's' écer
-SFX c2 écher ècherait/n'q'l'm't's' écher
-SFX c2 écrer ècrerait/n'q'l'm't's' écrer
-SFX c2 éder èderait/n'q'l'm't's' éder
-SFX c2 éger ègerait/n'q'l'm't's' éger
-SFX c2 égler èglerait/n'q'l'm't's' égler
-SFX c2 égner ègnerait/n'q'l'm't's' égner
-SFX c2 égrer ègrerait/n'q'l'm't's' égrer
-SFX c2 éguer èguerait/n'q'l'm't's' éguer
-SFX c2 éler èlerait/n'q'l'm't's' éler
-SFX c2 émer èmerait/n'q'l'm't's' émer
-SFX c2 éner ènerait/n'q'l'm't's' éner
-SFX c2 éper èperait/n'q'l'm't's' éper
-SFX c2 équer èquerait/n'q'l'm't's' équer
-SFX c2 érer èrerait/n'q'l'm't's' érer
-SFX c2 éser èserait/n'q'l'm't's' éser
-SFX c2 éter èterait/n'q'l'm't's' éter
-SFX c2 étrer ètrerait/n'q'l'm't's' étrer
-SFX c2 évrer èvrerait/n'q'l'm't's' évrer
-SFX c2 éyer èyerait/n'q'l'm't's' éyer
-SFX c2 er erions/n'q'l't' er
-SFX c2 ébrer èbrerions/n'q'l't' ébrer
-SFX c2 écer ècerions/n'q'l't' écer
-SFX c2 écher ècherions/n'q'l't' écher
-SFX c2 écrer ècrerions/n'q'l't' écrer
-SFX c2 éder èderions/n'q'l't' éder
-SFX c2 éger ègerions/n'q'l't' éger
-SFX c2 égler èglerions/n'q'l't' égler
-SFX c2 égner ègnerions/n'q'l't' égner
-SFX c2 égrer ègrerions/n'q'l't' égrer
-SFX c2 éguer èguerions/n'q'l't' éguer
-SFX c2 éler èlerions/n'q'l't' éler
-SFX c2 émer èmerions/n'q'l't' émer
-SFX c2 éner ènerions/n'q'l't' éner
-SFX c2 éper èperions/n'q'l't' éper
-SFX c2 équer èquerions/n'q'l't' équer
-SFX c2 érer èrerions/n'q'l't' érer
-SFX c2 éser èserions/n'q'l't' éser
-SFX c2 éter èterions/n'q'l't' éter
-SFX c2 étrer ètrerions/n'q'l't' étrer
-SFX c2 évrer èvrerions/n'q'l't' évrer
-SFX c2 éyer èyerions/n'q'l't' éyer
-SFX c2 er eriez/n'q'l'm' er
-SFX c2 ébrer èbreriez/n'q'l'm' ébrer
-SFX c2 écer èceriez/n'q'l'm' écer
-SFX c2 écher ècheriez/n'q'l'm' écher
-SFX c2 écrer ècreriez/n'q'l'm' écrer
-SFX c2 éder èderiez/n'q'l'm' éder
-SFX c2 éger ègeriez/n'q'l'm' éger
-SFX c2 égler ègleriez/n'q'l'm' égler
-SFX c2 égner ègneriez/n'q'l'm' égner
-SFX c2 égrer ègreriez/n'q'l'm' égrer
-SFX c2 éguer ègueriez/n'q'l'm' éguer
-SFX c2 éler èleriez/n'q'l'm' éler
-SFX c2 émer èmeriez/n'q'l'm' émer
-SFX c2 éner èneriez/n'q'l'm' éner
-SFX c2 éper èperiez/n'q'l'm' éper
-SFX c2 équer èqueriez/n'q'l'm' équer
-SFX c2 érer èreriez/n'q'l'm' érer
-SFX c2 éser èseriez/n'q'l'm' éser
-SFX c2 éter èteriez/n'q'l'm' éter
-SFX c2 étrer ètreriez/n'q'l'm' étrer
-SFX c2 évrer èvreriez/n'q'l'm' évrer
-SFX c2 éyer èyeriez/n'q'l'm' éyer
-SFX c2 er eraient/n'q'l'm't's' er
-SFX c2 ébrer èbreraient/n'q'l'm't's' ébrer
-SFX c2 écer èceraient/n'q'l'm't's' écer
-SFX c2 écher ècheraient/n'q'l'm't's' écher
-SFX c2 écrer ècreraient/n'q'l'm't's' écrer
-SFX c2 éder èderaient/n'q'l'm't's' éder
-SFX c2 éger ègeraient/n'q'l'm't's' éger
-SFX c2 égler ègleraient/n'q'l'm't's' égler
-SFX c2 égner ègneraient/n'q'l'm't's' égner
-SFX c2 égrer ègreraient/n'q'l'm't's' égrer
-SFX c2 éguer ègueraient/n'q'l'm't's' éguer
-SFX c2 éler èleraient/n'q'l'm't's' éler
-SFX c2 émer èmeraient/n'q'l'm't's' émer
-SFX c2 éner èneraient/n'q'l'm't's' éner
-SFX c2 éper èperaient/n'q'l'm't's' éper
-SFX c2 équer èqueraient/n'q'l'm't's' équer
-SFX c2 érer èreraient/n'q'l'm't's' érer
-SFX c2 éser èseraient/n'q'l'm't's' éser
-SFX c2 éter èteraient/n'q'l'm't's' éter
-SFX c2 étrer ètreraient/n'q'l'm't's' étrer
-SFX c2 évrer èvreraient/n'q'l'm't's' évrer
-SFX c2 éyer èyeraient/n'q'l'm't's' éyer
-SFX c2 er asse/n'q'j'l't' [^cg]er
-SFX c2 écer éçasse/n'q'j'l't' écer
-SFX c2 éger égeasse/n'q'j'l't' éger
-SFX c2 er asses/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX c2 écer éçasses/n'q'l'm' écer
-SFX c2 éger égeasses/n'q'l'm' éger
-SFX c2 er ât/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c2 écer éçât/n'q'l'm't's' écer
-SFX c2 éger égeât/n'q'l'm't's' éger
-SFX c2 er assions/n'q'l't' [^cg]er
-SFX c2 écer éçassions/n'q'l't' écer
-SFX c2 éger égeassions/n'q'l't' éger
-SFX c2 er assiez/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX c2 écer éçassiez/n'q'l'm' écer
-SFX c2 éger égeassiez/n'q'l'm' éger
-SFX c2 er assent/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c2 écer éçassent/n'q'l'm't's' écer
-SFX c2 éger égeassent/n'q'l'm't's' éger
-SFX c2 ébrer èbre/n'l'm' ébrer
-SFX c2 écer èce/n'l'm' écer
-SFX c2 écher èche/n'l'm' écher
-SFX c2 écrer ècre/n'l'm' écrer
-SFX c2 éder ède/n'l'm' éder
-SFX c2 éger ège/n'l'm' éger
-SFX c2 égler ègle/n'l'm' égler
-SFX c2 égner ègne/n'l'm' égner
-SFX c2 égrer ègre/n'l'm' égrer
-SFX c2 éguer ègue/n'l'm' éguer
-SFX c2 éler èle/n'l'm' éler
-SFX c2 émer ème/n'l'm' émer
-SFX c2 éner ène/n'l'm' éner
-SFX c2 éper èpe/n'l'm' éper
-SFX c2 équer èque/n'l'm' équer
-SFX c2 érer ère/n'l'm' érer
-SFX c2 éser èse/n'l'm' éser
-SFX c2 éter ète/n'l'm' éter
-SFX c2 étrer ètre/n'l'm' étrer
-SFX c2 évrer èvre/n'l'm' évrer
-SFX c2 éyer èye/n'l'm' éyer
-SFX c2 er ons/n'l' [^cg]er
-SFX c2 écer éçons/n'l' écer
-SFX c2 éger égeons/n'l' éger
-SFX c2 er ez/n'l'm' er
+SFX c2 er er/n'q'd'l'm't's' er po:infi
+SFX c2 er ant/n'q'l'm't's' [^cg]er po:ppre
+SFX c2 écer éçant/n'q'l'm't's' écer po:ppre
+SFX c2 éger égeant/n'q'l'm't's' éger po:ppre
+SFX c2 ébrer èbre/n'q'j'l'm't's' ébrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 écer èce/n'q'j'l'm't's' écer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 écher èche/n'q'j'l'm't's' écher po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 écrer ècre/n'q'j'l'm't's' écrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 éder ède/n'q'j'l'm't's' éder po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 éger ège/n'q'j'l'm't's' éger po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 égler ègle/n'q'j'l'm't's' égler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 égner ègne/n'q'j'l'm't's' égner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 égrer ègre/n'q'j'l'm't's' égrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 éguer ègue/n'q'j'l'm't's' éguer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 éler èle/n'q'j'l'm't's' éler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 émer ème/n'q'j'l'm't's' émer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 éner ène/n'q'j'l'm't's' éner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 éper èpe/n'q'j'l'm't's' éper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 équer èque/n'q'j'l'm't's' équer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 érer ère/n'q'j'l'm't's' érer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 éser èse/n'q'j'l'm't's' éser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 éter ète/n'q'j'l'm't's' éter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 étrer ètre/n'q'j'l'm't's' étrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 évrer èvre/n'q'j'l'm't's' évrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 éyer èye/n'q'j'l'm't's' éyer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c2 er è/n'q'l't' er po:ipre po:1isg
+SFX c2 ébrer èbres/n'q'l'm' ébrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 écer èces/n'q'l'm' écer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 écher èches/n'q'l'm' écher po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 écrer ècres/n'q'l'm' écrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 éder èdes/n'q'l'm' éder po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 éger èges/n'q'l'm' éger po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 égler ègles/n'q'l'm' égler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 égner ègnes/n'q'l'm' égner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 égrer ègres/n'q'l'm' égrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 éguer ègues/n'q'l'm' éguer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 éler èles/n'q'l'm' éler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 émer èmes/n'q'l'm' émer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 éner ènes/n'q'l'm' éner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 éper èpes/n'q'l'm' éper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 équer èques/n'q'l'm' équer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 érer ères/n'q'l'm' érer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 éser èses/n'q'l'm' éser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 éter ètes/n'q'l'm' éter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 étrer ètres/n'q'l'm' étrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 évrer èvres/n'q'l'm' évrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 éyer èyes/n'q'l'm' éyer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c2 er ons/n'q'l't' [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX c2 écer éçons/n'q'l't' écer po:ipre po:1pl
+SFX c2 éger égeons/n'q'l't' éger po:ipre po:1pl
+SFX c2 er ez/n'q'l'm' er po:ipre po:2pl
+SFX c2 ébrer èbrent/n'q'l'm't's' ébrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 écer ècent/n'q'l'm't's' écer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 écher èchent/n'q'l'm't's' écher po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 écrer ècrent/n'q'l'm't's' écrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 éder èdent/n'q'l'm't's' éder po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 éger ègent/n'q'l'm't's' éger po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 égler èglent/n'q'l'm't's' égler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 égner ègnent/n'q'l'm't's' égner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 égrer ègrent/n'q'l'm't's' égrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 éguer èguent/n'q'l'm't's' éguer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 éler èlent/n'q'l'm't's' éler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 émer èment/n'q'l'm't's' émer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 éner ènent/n'q'l'm't's' éner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 éper èpent/n'q'l'm't's' éper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 équer èquent/n'q'l'm't's' équer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 érer èrent/n'q'l'm't's' érer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 éser èsent/n'q'l'm't's' éser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 éter ètent/n'q'l'm't's' éter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 étrer ètrent/n'q'l'm't's' étrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 évrer èvrent/n'q'l'm't's' évrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 éyer èyent/n'q'l'm't's' éyer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c2 er ais/n'q'j'l'm't' [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c2 écer éçais/n'q'j'l'm't' écer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c2 éger égeais/n'q'j'l'm't' éger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c2 er ait/n'q'l'm't's' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX c2 écer éçait/n'q'l'm't's' écer po:iimp po:3sg
+SFX c2 éger égeait/n'q'l'm't's' éger po:iimp po:3sg
+SFX c2 er ions/n'q'l't' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX c2 er iez/n'q'l'm' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX c2 er aient/n'q'l'm't's' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX c2 écer éçaient/n'q'l'm't's' écer po:iimp po:3pl
+SFX c2 éger égeaient/n'q'l'm't's' éger po:iimp po:3pl
+SFX c2 er ai/n'q'j'l't' [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX c2 écer éçai/n'q'j'l't' écer po:ipsi po:1sg
+SFX c2 éger égeai/n'q'j'l't' éger po:ipsi po:1sg
+SFX c2 er as/n'q'l'm' [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX c2 écer éças/n'q'l'm' écer po:ipsi po:2sg
+SFX c2 éger égeas/n'q'l'm' éger po:ipsi po:2sg
+SFX c2 er a/n'q'l'm't's' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX c2 écer éça/n'q'l'm't's' écer po:ipsi po:3sg
+SFX c2 éger égea/n'q'l'm't's' éger po:ipsi po:3sg
+SFX c2 er âmes/n'q'l't' [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX c2 écer éçâmes/n'q'l't' écer po:ipsi po:1pl
+SFX c2 éger égeâmes/n'q'l't' éger po:ipsi po:1pl
+SFX c2 er âtes/n'q'l'm' [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX c2 écer éçâtes/n'q'l'm' écer po:ipsi po:2pl
+SFX c2 éger égeâtes/n'q'l'm' éger po:ipsi po:2pl
+SFX c2 er èrent/n'q'l'm't's' er po:ipsi po:3pl!
+SFX c2 er erai/n'q'j'l't' er po:ifut po:1sg
+SFX c2 ébrer èbrerai/n'q'j'l't' ébrer po:ifut po:1sg
+SFX c2 écer ècerai/n'q'j'l't' écer po:ifut po:1sg
+SFX c2 écher ècherai/n'q'j'l't' écher po:ifut po:1sg
+SFX c2 écrer ècrerai/n'q'j'l't' écrer po:ifut po:1sg
+SFX c2 éder èderai/n'q'j'l't' éder po:ifut po:1sg
+SFX c2 éger ègerai/n'q'j'l't' éger po:ifut po:1sg
+SFX c2 égler èglerai/n'q'j'l't' égler po:ifut po:1sg
+SFX c2 égner ègnerai/n'q'j'l't' égner po:ifut po:1sg
+SFX c2 égrer ègrerai/n'q'j'l't' égrer po:ifut po:1sg
+SFX c2 éguer èguerai/n'q'j'l't' éguer po:ifut po:1sg
+SFX c2 éler èlerai/n'q'j'l't' éler po:ifut po:1sg
+SFX c2 émer èmerai/n'q'j'l't' émer po:ifut po:1sg
+SFX c2 éner ènerai/n'q'j'l't' éner po:ifut po:1sg
+SFX c2 éper èperai/n'q'j'l't' éper po:ifut po:1sg
+SFX c2 équer èquerai/n'q'j'l't' équer po:ifut po:1sg
+SFX c2 érer èrerai/n'q'j'l't' érer po:ifut po:1sg
+SFX c2 éser èserai/n'q'j'l't' éser po:ifut po:1sg
+SFX c2 éter èterai/n'q'j'l't' éter po:ifut po:1sg
+SFX c2 étrer ètrerai/n'q'j'l't' étrer po:ifut po:1sg
+SFX c2 évrer èvrerai/n'q'j'l't' évrer po:ifut po:1sg
+SFX c2 éyer èyerai/n'q'j'l't' éyer po:ifut po:1sg
+SFX c2 er eras/n'q'l'm' er po:ifut po:2sg
+SFX c2 ébrer èbreras/n'q'l'm' ébrer po:ifut po:2sg
+SFX c2 écer èceras/n'q'l'm' écer po:ifut po:2sg
+SFX c2 écher ècheras/n'q'l'm' écher po:ifut po:2sg
+SFX c2 écrer ècreras/n'q'l'm' écrer po:ifut po:2sg
+SFX c2 éder èderas/n'q'l'm' éder po:ifut po:2sg
+SFX c2 éger ègeras/n'q'l'm' éger po:ifut po:2sg
+SFX c2 égler ègleras/n'q'l'm' égler po:ifut po:2sg
+SFX c2 égner ègneras/n'q'l'm' égner po:ifut po:2sg
+SFX c2 égrer ègreras/n'q'l'm' égrer po:ifut po:2sg
+SFX c2 éguer ègueras/n'q'l'm' éguer po:ifut po:2sg
+SFX c2 éler èleras/n'q'l'm' éler po:ifut po:2sg
+SFX c2 émer èmeras/n'q'l'm' émer po:ifut po:2sg
+SFX c2 éner èneras/n'q'l'm' éner po:ifut po:2sg
+SFX c2 éper èperas/n'q'l'm' éper po:ifut po:2sg
+SFX c2 équer èqueras/n'q'l'm' équer po:ifut po:2sg
+SFX c2 érer èreras/n'q'l'm' érer po:ifut po:2sg
+SFX c2 éser èseras/n'q'l'm' éser po:ifut po:2sg
+SFX c2 éter èteras/n'q'l'm' éter po:ifut po:2sg
+SFX c2 étrer ètreras/n'q'l'm' étrer po:ifut po:2sg
+SFX c2 évrer èvreras/n'q'l'm' évrer po:ifut po:2sg
+SFX c2 éyer èyeras/n'q'l'm' éyer po:ifut po:2sg
+SFX c2 er era/n'q'l'm't's' er po:ifut po:3sg
+SFX c2 ébrer èbrera/n'q'l'm't's' ébrer po:ifut po:3sg
+SFX c2 écer ècera/n'q'l'm't's' écer po:ifut po:3sg
+SFX c2 écher èchera/n'q'l'm't's' écher po:ifut po:3sg
+SFX c2 écrer ècrera/n'q'l'm't's' écrer po:ifut po:3sg
+SFX c2 éder èdera/n'q'l'm't's' éder po:ifut po:3sg
+SFX c2 éger ègera/n'q'l'm't's' éger po:ifut po:3sg
+SFX c2 égler èglera/n'q'l'm't's' égler po:ifut po:3sg
+SFX c2 égner ègnera/n'q'l'm't's' égner po:ifut po:3sg
+SFX c2 égrer ègrera/n'q'l'm't's' égrer po:ifut po:3sg
+SFX c2 éguer èguera/n'q'l'm't's' éguer po:ifut po:3sg
+SFX c2 éler èlera/n'q'l'm't's' éler po:ifut po:3sg
+SFX c2 émer èmera/n'q'l'm't's' émer po:ifut po:3sg
+SFX c2 éner ènera/n'q'l'm't's' éner po:ifut po:3sg
+SFX c2 éper èpera/n'q'l'm't's' éper po:ifut po:3sg
+SFX c2 équer èquera/n'q'l'm't's' équer po:ifut po:3sg
+SFX c2 érer èrera/n'q'l'm't's' érer po:ifut po:3sg
+SFX c2 éser èsera/n'q'l'm't's' éser po:ifut po:3sg
+SFX c2 éter ètera/n'q'l'm't's' éter po:ifut po:3sg
+SFX c2 étrer ètrera/n'q'l'm't's' étrer po:ifut po:3sg
+SFX c2 évrer èvrera/n'q'l'm't's' évrer po:ifut po:3sg
+SFX c2 éyer èyera/n'q'l'm't's' éyer po:ifut po:3sg
+SFX c2 er erons/n'q'l't' er po:ifut po:1pl
+SFX c2 ébrer èbrerons/n'q'l't' ébrer po:ifut po:1pl
+SFX c2 écer ècerons/n'q'l't' écer po:ifut po:1pl
+SFX c2 écher ècherons/n'q'l't' écher po:ifut po:1pl
+SFX c2 écrer ècrerons/n'q'l't' écrer po:ifut po:1pl
+SFX c2 éder èderons/n'q'l't' éder po:ifut po:1pl
+SFX c2 éger ègerons/n'q'l't' éger po:ifut po:1pl
+SFX c2 égler èglerons/n'q'l't' égler po:ifut po:1pl
+SFX c2 égner ègnerons/n'q'l't' égner po:ifut po:1pl
+SFX c2 égrer ègrerons/n'q'l't' égrer po:ifut po:1pl
+SFX c2 éguer èguerons/n'q'l't' éguer po:ifut po:1pl
+SFX c2 éler èlerons/n'q'l't' éler po:ifut po:1pl
+SFX c2 émer èmerons/n'q'l't' émer po:ifut po:1pl
+SFX c2 éner ènerons/n'q'l't' éner po:ifut po:1pl
+SFX c2 éper èperons/n'q'l't' éper po:ifut po:1pl
+SFX c2 équer èquerons/n'q'l't' équer po:ifut po:1pl
+SFX c2 érer èrerons/n'q'l't' érer po:ifut po:1pl
+SFX c2 éser èserons/n'q'l't' éser po:ifut po:1pl
+SFX c2 éter èterons/n'q'l't' éter po:ifut po:1pl
+SFX c2 étrer ètrerons/n'q'l't' étrer po:ifut po:1pl
+SFX c2 évrer èvrerons/n'q'l't' évrer po:ifut po:1pl
+SFX c2 éyer èyerons/n'q'l't' éyer po:ifut po:1pl
+SFX c2 er erez/n'q'l'm' er po:ifut po:2pl
+SFX c2 ébrer èbrerez/n'q'l'm' ébrer po:ifut po:2pl
+SFX c2 écer ècerez/n'q'l'm' écer po:ifut po:2pl
+SFX c2 écher ècherez/n'q'l'm' écher po:ifut po:2pl
+SFX c2 écrer ècrerez/n'q'l'm' écrer po:ifut po:2pl
+SFX c2 éder èderez/n'q'l'm' éder po:ifut po:2pl
+SFX c2 éger ègerez/n'q'l'm' éger po:ifut po:2pl
+SFX c2 égler èglerez/n'q'l'm' égler po:ifut po:2pl
+SFX c2 égner ègnerez/n'q'l'm' égner po:ifut po:2pl
+SFX c2 égrer ègrerez/n'q'l'm' égrer po:ifut po:2pl
+SFX c2 éguer èguerez/n'q'l'm' éguer po:ifut po:2pl
+SFX c2 éler èlerez/n'q'l'm' éler po:ifut po:2pl
+SFX c2 émer èmerez/n'q'l'm' émer po:ifut po:2pl
+SFX c2 éner ènerez/n'q'l'm' éner po:ifut po:2pl
+SFX c2 éper èperez/n'q'l'm' éper po:ifut po:2pl
+SFX c2 équer èquerez/n'q'l'm' équer po:ifut po:2pl
+SFX c2 érer èrerez/n'q'l'm' érer po:ifut po:2pl
+SFX c2 éser èserez/n'q'l'm' éser po:ifut po:2pl
+SFX c2 éter èterez/n'q'l'm' éter po:ifut po:2pl
+SFX c2 étrer ètrerez/n'q'l'm' étrer po:ifut po:2pl
+SFX c2 évrer èvrerez/n'q'l'm' évrer po:ifut po:2pl
+SFX c2 éyer èyerez/n'q'l'm' éyer po:ifut po:2pl
+SFX c2 er eront/n'q'l'm't's' er po:ifut po:3pl!
+SFX c2 ébrer èbreront/n'q'l'm't's' ébrer po:ifut po:3pl!
+SFX c2 écer èceront/n'q'l'm't's' écer po:ifut po:3pl!
+SFX c2 écher ècheront/n'q'l'm't's' écher po:ifut po:3pl!
+SFX c2 écrer ècreront/n'q'l'm't's' écrer po:ifut po:3pl!
+SFX c2 éder èderont/n'q'l'm't's' éder po:ifut po:3pl!
+SFX c2 éger ègeront/n'q'l'm't's' éger po:ifut po:3pl!
+SFX c2 égler ègleront/n'q'l'm't's' égler po:ifut po:3pl!
+SFX c2 égner ègneront/n'q'l'm't's' égner po:ifut po:3pl!
+SFX c2 égrer ègreront/n'q'l'm't's' égrer po:ifut po:3pl!
+SFX c2 éguer ègueront/n'q'l'm't's' éguer po:ifut po:3pl!
+SFX c2 éler èleront/n'q'l'm't's' éler po:ifut po:3pl!
+SFX c2 émer èmeront/n'q'l'm't's' émer po:ifut po:3pl!
+SFX c2 éner èneront/n'q'l'm't's' éner po:ifut po:3pl!
+SFX c2 éper èperont/n'q'l'm't's' éper po:ifut po:3pl!
+SFX c2 équer èqueront/n'q'l'm't's' équer po:ifut po:3pl!
+SFX c2 érer èreront/n'q'l'm't's' érer po:ifut po:3pl!
+SFX c2 éser èseront/n'q'l'm't's' éser po:ifut po:3pl!
+SFX c2 éter èteront/n'q'l'm't's' éter po:ifut po:3pl!
+SFX c2 étrer ètreront/n'q'l'm't's' étrer po:ifut po:3pl!
+SFX c2 évrer èvreront/n'q'l'm't's' évrer po:ifut po:3pl!
+SFX c2 éyer èyeront/n'q'l'm't's' éyer po:ifut po:3pl!
+SFX c2 er erais/n'q'j'l'm't' er po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 ébrer èbrerais/n'q'j'l'm't' ébrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 écer ècerais/n'q'j'l'm't' écer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 écher ècherais/n'q'j'l'm't' écher po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 écrer ècrerais/n'q'j'l'm't' écrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 éder èderais/n'q'j'l'm't' éder po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 éger ègerais/n'q'j'l'm't' éger po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 égler èglerais/n'q'j'l'm't' égler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 égner ègnerais/n'q'j'l'm't' égner po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 égrer ègrerais/n'q'j'l'm't' égrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 éguer èguerais/n'q'j'l'm't' éguer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 éler èlerais/n'q'j'l'm't' éler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 émer èmerais/n'q'j'l'm't' émer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 éner ènerais/n'q'j'l'm't' éner po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 éper èperais/n'q'j'l'm't' éper po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 équer èquerais/n'q'j'l'm't' équer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 érer èrerais/n'q'j'l'm't' érer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 éser èserais/n'q'j'l'm't' éser po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 éter èterais/n'q'j'l'm't' éter po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 étrer ètrerais/n'q'j'l'm't' étrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 évrer èvrerais/n'q'j'l'm't' évrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 éyer èyerais/n'q'j'l'm't' éyer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c2 er erait/n'q'l'm't's' er po:cond po:3sg
+SFX c2 ébrer èbrerait/n'q'l'm't's' ébrer po:cond po:3sg
+SFX c2 écer ècerait/n'q'l'm't's' écer po:cond po:3sg
+SFX c2 écher ècherait/n'q'l'm't's' écher po:cond po:3sg
+SFX c2 écrer ècrerait/n'q'l'm't's' écrer po:cond po:3sg
+SFX c2 éder èderait/n'q'l'm't's' éder po:cond po:3sg
+SFX c2 éger ègerait/n'q'l'm't's' éger po:cond po:3sg
+SFX c2 égler èglerait/n'q'l'm't's' égler po:cond po:3sg
+SFX c2 égner ègnerait/n'q'l'm't's' égner po:cond po:3sg
+SFX c2 égrer ègrerait/n'q'l'm't's' égrer po:cond po:3sg
+SFX c2 éguer èguerait/n'q'l'm't's' éguer po:cond po:3sg
+SFX c2 éler èlerait/n'q'l'm't's' éler po:cond po:3sg
+SFX c2 émer èmerait/n'q'l'm't's' émer po:cond po:3sg
+SFX c2 éner ènerait/n'q'l'm't's' éner po:cond po:3sg
+SFX c2 éper èperait/n'q'l'm't's' éper po:cond po:3sg
+SFX c2 équer èquerait/n'q'l'm't's' équer po:cond po:3sg
+SFX c2 érer èrerait/n'q'l'm't's' érer po:cond po:3sg
+SFX c2 éser èserait/n'q'l'm't's' éser po:cond po:3sg
+SFX c2 éter èterait/n'q'l'm't's' éter po:cond po:3sg
+SFX c2 étrer ètrerait/n'q'l'm't's' étrer po:cond po:3sg
+SFX c2 évrer èvrerait/n'q'l'm't's' évrer po:cond po:3sg
+SFX c2 éyer èyerait/n'q'l'm't's' éyer po:cond po:3sg
+SFX c2 er erions/n'q'l't' er po:cond po:1pl
+SFX c2 ébrer èbrerions/n'q'l't' ébrer po:cond po:1pl
+SFX c2 écer ècerions/n'q'l't' écer po:cond po:1pl
+SFX c2 écher ècherions/n'q'l't' écher po:cond po:1pl
+SFX c2 écrer ècrerions/n'q'l't' écrer po:cond po:1pl
+SFX c2 éder èderions/n'q'l't' éder po:cond po:1pl
+SFX c2 éger ègerions/n'q'l't' éger po:cond po:1pl
+SFX c2 égler èglerions/n'q'l't' égler po:cond po:1pl
+SFX c2 égner ègnerions/n'q'l't' égner po:cond po:1pl
+SFX c2 égrer ègrerions/n'q'l't' égrer po:cond po:1pl
+SFX c2 éguer èguerions/n'q'l't' éguer po:cond po:1pl
+SFX c2 éler èlerions/n'q'l't' éler po:cond po:1pl
+SFX c2 émer èmerions/n'q'l't' émer po:cond po:1pl
+SFX c2 éner ènerions/n'q'l't' éner po:cond po:1pl
+SFX c2 éper èperions/n'q'l't' éper po:cond po:1pl
+SFX c2 équer èquerions/n'q'l't' équer po:cond po:1pl
+SFX c2 érer èrerions/n'q'l't' érer po:cond po:1pl
+SFX c2 éser èserions/n'q'l't' éser po:cond po:1pl
+SFX c2 éter èterions/n'q'l't' éter po:cond po:1pl
+SFX c2 étrer ètrerions/n'q'l't' étrer po:cond po:1pl
+SFX c2 évrer èvrerions/n'q'l't' évrer po:cond po:1pl
+SFX c2 éyer èyerions/n'q'l't' éyer po:cond po:1pl
+SFX c2 er eriez/n'q'l'm' er po:cond po:2pl
+SFX c2 ébrer èbreriez/n'q'l'm' ébrer po:cond po:2pl
+SFX c2 écer èceriez/n'q'l'm' écer po:cond po:2pl
+SFX c2 écher ècheriez/n'q'l'm' écher po:cond po:2pl
+SFX c2 écrer ècreriez/n'q'l'm' écrer po:cond po:2pl
+SFX c2 éder èderiez/n'q'l'm' éder po:cond po:2pl
+SFX c2 éger ègeriez/n'q'l'm' éger po:cond po:2pl
+SFX c2 égler ègleriez/n'q'l'm' égler po:cond po:2pl
+SFX c2 égner ègneriez/n'q'l'm' égner po:cond po:2pl
+SFX c2 égrer ègreriez/n'q'l'm' égrer po:cond po:2pl
+SFX c2 éguer ègueriez/n'q'l'm' éguer po:cond po:2pl
+SFX c2 éler èleriez/n'q'l'm' éler po:cond po:2pl
+SFX c2 émer èmeriez/n'q'l'm' émer po:cond po:2pl
+SFX c2 éner èneriez/n'q'l'm' éner po:cond po:2pl
+SFX c2 éper èperiez/n'q'l'm' éper po:cond po:2pl
+SFX c2 équer èqueriez/n'q'l'm' équer po:cond po:2pl
+SFX c2 érer èreriez/n'q'l'm' érer po:cond po:2pl
+SFX c2 éser èseriez/n'q'l'm' éser po:cond po:2pl
+SFX c2 éter èteriez/n'q'l'm' éter po:cond po:2pl
+SFX c2 étrer ètreriez/n'q'l'm' étrer po:cond po:2pl
+SFX c2 évrer èvreriez/n'q'l'm' évrer po:cond po:2pl
+SFX c2 éyer èyeriez/n'q'l'm' éyer po:cond po:2pl
+SFX c2 er eraient/n'q'l'm't's' er po:cond po:3pl
+SFX c2 ébrer èbreraient/n'q'l'm't's' ébrer po:cond po:3pl
+SFX c2 écer èceraient/n'q'l'm't's' écer po:cond po:3pl
+SFX c2 écher ècheraient/n'q'l'm't's' écher po:cond po:3pl
+SFX c2 écrer ècreraient/n'q'l'm't's' écrer po:cond po:3pl
+SFX c2 éder èderaient/n'q'l'm't's' éder po:cond po:3pl
+SFX c2 éger ègeraient/n'q'l'm't's' éger po:cond po:3pl
+SFX c2 égler ègleraient/n'q'l'm't's' égler po:cond po:3pl
+SFX c2 égner ègneraient/n'q'l'm't's' égner po:cond po:3pl
+SFX c2 égrer ègreraient/n'q'l'm't's' égrer po:cond po:3pl
+SFX c2 éguer ègueraient/n'q'l'm't's' éguer po:cond po:3pl
+SFX c2 éler èleraient/n'q'l'm't's' éler po:cond po:3pl
+SFX c2 émer èmeraient/n'q'l'm't's' émer po:cond po:3pl
+SFX c2 éner èneraient/n'q'l'm't's' éner po:cond po:3pl
+SFX c2 éper èperaient/n'q'l'm't's' éper po:cond po:3pl
+SFX c2 équer èqueraient/n'q'l'm't's' équer po:cond po:3pl
+SFX c2 érer èreraient/n'q'l'm't's' érer po:cond po:3pl
+SFX c2 éser èseraient/n'q'l'm't's' éser po:cond po:3pl
+SFX c2 éter èteraient/n'q'l'm't's' éter po:cond po:3pl
+SFX c2 étrer ètreraient/n'q'l'm't's' étrer po:cond po:3pl
+SFX c2 évrer èvreraient/n'q'l'm't's' évrer po:cond po:3pl
+SFX c2 éyer èyeraient/n'q'l'm't's' éyer po:cond po:3pl
+SFX c2 er asse/n'q'j'l't' [^cg]er po:simp po:1sg
+SFX c2 écer éçasse/n'q'j'l't' écer po:simp po:1sg
+SFX c2 éger égeasse/n'q'j'l't' éger po:simp po:1sg
+SFX c2 er asses/n'q'l'm' [^cg]er po:simp po:2sg
+SFX c2 écer éçasses/n'q'l'm' écer po:simp po:2sg
+SFX c2 éger égeasses/n'q'l'm' éger po:simp po:2sg
+SFX c2 er ât/n'q'l'm't's' [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX c2 écer éçât/n'q'l'm't's' écer po:simp po:3sg
+SFX c2 éger égeât/n'q'l'm't's' éger po:simp po:3sg
+SFX c2 er assions/n'q'l't' [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX c2 écer éçassions/n'q'l't' écer po:simp po:1pl
+SFX c2 éger égeassions/n'q'l't' éger po:simp po:1pl
+SFX c2 er assiez/n'q'l'm' [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX c2 écer éçassiez/n'q'l'm' écer po:simp po:2pl
+SFX c2 éger égeassiez/n'q'l'm' éger po:simp po:2pl
+SFX c2 er assent/n'q'l'm't's' [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX c2 écer éçassent/n'q'l'm't's' écer po:simp po:3pl
+SFX c2 éger égeassent/n'q'l'm't's' éger po:simp po:3pl
+SFX c2 ébrer èbre/n'l'm' ébrer po:impe po:2sg
+SFX c2 écer èce/n'l'm' écer po:impe po:2sg
+SFX c2 écher èche/n'l'm' écher po:impe po:2sg
+SFX c2 écrer ècre/n'l'm' écrer po:impe po:2sg
+SFX c2 éder ède/n'l'm' éder po:impe po:2sg
+SFX c2 éger ège/n'l'm' éger po:impe po:2sg
+SFX c2 égler ègle/n'l'm' égler po:impe po:2sg
+SFX c2 égner ègne/n'l'm' égner po:impe po:2sg
+SFX c2 égrer ègre/n'l'm' égrer po:impe po:2sg
+SFX c2 éguer ègue/n'l'm' éguer po:impe po:2sg
+SFX c2 éler èle/n'l'm' éler po:impe po:2sg
+SFX c2 émer ème/n'l'm' émer po:impe po:2sg
+SFX c2 éner ène/n'l'm' éner po:impe po:2sg
+SFX c2 éper èpe/n'l'm' éper po:impe po:2sg
+SFX c2 équer èque/n'l'm' équer po:impe po:2sg
+SFX c2 érer ère/n'l'm' érer po:impe po:2sg
+SFX c2 éser èse/n'l'm' éser po:impe po:2sg
+SFX c2 éter ète/n'l'm' éter po:impe po:2sg
+SFX c2 étrer ètre/n'l'm' étrer po:impe po:2sg
+SFX c2 évrer èvre/n'l'm' évrer po:impe po:2sg
+SFX c2 éyer èye/n'l'm' éyer po:impe po:2sg
+SFX c2 er ons/n'l' [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX c2 écer éçons/n'l' écer po:impe po:1pl
+SFX c2 éger égeons/n'l' éger po:impe po:1pl
+SFX c2 er ez/n'l'm' er po:impe po:2pl
 
 SFX c3 Y 384
-SFX c3 er er/m't's' er
-SFX c3 er ant/m't's' [^cg]er
-SFX c3 écer éçant/m't's' écer
-SFX c3 éger égeant/m't's' éger
-SFX c3 ébrer èbre/m's' ébrer
-SFX c3 écer èce/m's' écer
-SFX c3 écher èche/m's' écher
-SFX c3 écrer ècre/m's' écrer
-SFX c3 éder ède/m's' éder
-SFX c3 éger ège/m's' éger
-SFX c3 égler ègle/m's' égler
-SFX c3 égner ègne/m's' égner
-SFX c3 égrer ègre/m's' égrer
-SFX c3 éguer ègue/m's' éguer
-SFX c3 éler èle/m's' éler
-SFX c3 émer ème/m's' émer
-SFX c3 éner ène/m's' éner
-SFX c3 éper èpe/m's' éper
-SFX c3 équer èque/m's' équer
-SFX c3 érer ère/m's' érer
-SFX c3 éser èse/m's' éser
-SFX c3 éter ète/m's' éter
-SFX c3 étrer ètre/m's' étrer
-SFX c3 évrer èvre/m's' évrer
-SFX c3 éyer èye/m's' éyer
-SFX c3 er è/m' er
-SFX c3 ébrer èbres/t' ébrer
-SFX c3 écer èces/t' écer
-SFX c3 écher èches/t' écher
-SFX c3 écrer ècres/t' écrer
-SFX c3 éder èdes/t' éder
-SFX c3 éger èges/t' éger
-SFX c3 égler ègles/t' égler
-SFX c3 égner ègnes/t' égner
-SFX c3 égrer ègres/t' égrer
-SFX c3 éguer ègues/t' éguer
-SFX c3 éler èles/t' éler
-SFX c3 émer èmes/t' émer
-SFX c3 éner ènes/t' éner
-SFX c3 éper èpes/t' éper
-SFX c3 équer èques/t' équer
-SFX c3 érer ères/t' érer
-SFX c3 éser èses/t' éser
-SFX c3 éter ètes/t' éter
-SFX c3 étrer ètres/t' étrer
-SFX c3 évrer èvres/t' évrer
-SFX c3 éyer èyes/t' éyer
-SFX c3 er ons [^cg]er
-SFX c3 écer éçons écer
-SFX c3 éger égeons éger
-SFX c3 er ez er
-SFX c3 ébrer èbrent/s' ébrer
-SFX c3 écer ècent/s' écer
-SFX c3 écher èchent/s' écher
-SFX c3 écrer ècrent/s' écrer
-SFX c3 éder èdent/s' éder
-SFX c3 éger ègent/s' éger
-SFX c3 égler èglent/s' égler
-SFX c3 égner ègnent/s' égner
-SFX c3 égrer ègrent/s' égrer
-SFX c3 éguer èguent/s' éguer
-SFX c3 éler èlent/s' éler
-SFX c3 émer èment/s' émer
-SFX c3 éner ènent/s' éner
-SFX c3 éper èpent/s' éper
-SFX c3 équer èquent/s' équer
-SFX c3 érer èrent/s' érer
-SFX c3 éser èsent/s' éser
-SFX c3 éter ètent/s' éter
-SFX c3 étrer ètrent/s' étrer
-SFX c3 évrer èvrent/s' évrer
-SFX c3 éyer èyent/s' éyer
-SFX c3 er ais/m't' [^cg]er
-SFX c3 écer éçais/m't' écer
-SFX c3 éger égeais/m't' éger
-SFX c3 er ait/s' [^cg]er
-SFX c3 écer éçait/s' écer
-SFX c3 éger égeait/s' éger
-SFX c3 er ions er
-SFX c3 er iez er
-SFX c3 er aient/s' [^cg]er
-SFX c3 écer éçaient/s' écer
-SFX c3 éger égeaient/s' éger
-SFX c3 er ai/m' [^cg]er
-SFX c3 écer éçai/m' écer
-SFX c3 éger égeai/m' éger
-SFX c3 er as/t' [^cg]er
-SFX c3 écer éças/t' écer
-SFX c3 éger égeas/t' éger
-SFX c3 er a/s' [^cg]er
-SFX c3 écer éça/s' écer
-SFX c3 éger égea/s' éger
-SFX c3 er âmes [^cg]er
-SFX c3 écer éçâmes écer
-SFX c3 éger égeâmes éger
-SFX c3 er âtes [^cg]er
-SFX c3 écer éçâtes écer
-SFX c3 éger égeâtes éger
-SFX c3 er èrent/s' er
-SFX c3 er erai/m' er
-SFX c3 ébrer èbrerai/m' ébrer
-SFX c3 écer ècerai/m' écer
-SFX c3 écher ècherai/m' écher
-SFX c3 écrer ècrerai/m' écrer
-SFX c3 éder èderai/m' éder
-SFX c3 éger ègerai/m' éger
-SFX c3 égler èglerai/m' égler
-SFX c3 égner ègnerai/m' égner
-SFX c3 égrer ègrerai/m' égrer
-SFX c3 éguer èguerai/m' éguer
-SFX c3 éler èlerai/m' éler
-SFX c3 émer èmerai/m' émer
-SFX c3 éner ènerai/m' éner
-SFX c3 éper èperai/m' éper
-SFX c3 équer èquerai/m' équer
-SFX c3 érer èrerai/m' érer
-SFX c3 éser èserai/m' éser
-SFX c3 éter èterai/m' éter
-SFX c3 étrer ètrerai/m' étrer
-SFX c3 évrer èvrerai/m' évrer
-SFX c3 éyer èyerai/m' éyer
-SFX c3 er eras/t' er
-SFX c3 ébrer èbreras/t' ébrer
-SFX c3 écer èceras/t' écer
-SFX c3 écher ècheras/t' écher
-SFX c3 écrer ècreras/t' écrer
-SFX c3 éder èderas/t' éder
-SFX c3 éger ègeras/t' éger
-SFX c3 égler ègleras/t' égler
-SFX c3 égner ègneras/t' égner
-SFX c3 égrer ègreras/t' égrer
-SFX c3 éguer ègueras/t' éguer
-SFX c3 éler èleras/t' éler
-SFX c3 émer èmeras/t' émer
-SFX c3 éner èneras/t' éner
-SFX c3 éper èperas/t' éper
-SFX c3 équer èqueras/t' équer
-SFX c3 érer èreras/t' érer
-SFX c3 éser èseras/t' éser
-SFX c3 éter èteras/t' éter
-SFX c3 étrer ètreras/t' étrer
-SFX c3 évrer èvreras/t' évrer
-SFX c3 éyer èyeras/t' éyer
-SFX c3 er era/s' er
-SFX c3 ébrer èbrera/s' ébrer
-SFX c3 écer ècera/s' écer
-SFX c3 écher èchera/s' écher
-SFX c3 écrer ècrera/s' écrer
-SFX c3 éder èdera/s' éder
-SFX c3 éger ègera/s' éger
-SFX c3 égler èglera/s' égler
-SFX c3 égner ègnera/s' égner
-SFX c3 égrer ègrera/s' égrer
-SFX c3 éguer èguera/s' éguer
-SFX c3 éler èlera/s' éler
-SFX c3 émer èmera/s' émer
-SFX c3 éner ènera/s' éner
-SFX c3 éper èpera/s' éper
-SFX c3 équer èquera/s' équer
-SFX c3 érer èrera/s' érer
-SFX c3 éser èsera/s' éser
-SFX c3 éter ètera/s' éter
-SFX c3 étrer ètrera/s' étrer
-SFX c3 évrer èvrera/s' évrer
-SFX c3 éyer èyera/s' éyer
-SFX c3 er erons er
-SFX c3 ébrer èbrerons ébrer
-SFX c3 écer ècerons écer
-SFX c3 écher ècherons écher
-SFX c3 écrer ècrerons écrer
-SFX c3 éder èderons éder
-SFX c3 éger ègerons éger
-SFX c3 égler èglerons égler
-SFX c3 égner ègnerons égner
-SFX c3 égrer ègrerons égrer
-SFX c3 éguer èguerons éguer
-SFX c3 éler èlerons éler
-SFX c3 émer èmerons émer
-SFX c3 éner ènerons éner
-SFX c3 éper èperons éper
-SFX c3 équer èquerons équer
-SFX c3 érer èrerons érer
-SFX c3 éser èserons éser
-SFX c3 éter èterons éter
-SFX c3 étrer ètrerons étrer
-SFX c3 évrer èvrerons évrer
-SFX c3 éyer èyerons éyer
-SFX c3 er erez er
-SFX c3 ébrer èbrerez ébrer
-SFX c3 écer ècerez écer
-SFX c3 écher ècherez écher
-SFX c3 écrer ècrerez écrer
-SFX c3 éder èderez éder
-SFX c3 éger ègerez éger
-SFX c3 égler èglerez égler
-SFX c3 égner ègnerez égner
-SFX c3 égrer ègrerez égrer
-SFX c3 éguer èguerez éguer
-SFX c3 éler èlerez éler
-SFX c3 émer èmerez émer
-SFX c3 éner ènerez éner
-SFX c3 éper èperez éper
-SFX c3 équer èquerez équer
-SFX c3 érer èrerez érer
-SFX c3 éser èserez éser
-SFX c3 éter èterez éter
-SFX c3 étrer ètrerez étrer
-SFX c3 évrer èvrerez évrer
-SFX c3 éyer èyerez éyer
-SFX c3 er eront/s' er
-SFX c3 ébrer èbreront/s' ébrer
-SFX c3 écer èceront/s' écer
-SFX c3 écher ècheront/s' écher
-SFX c3 écrer ècreront/s' écrer
-SFX c3 éder èderont/s' éder
-SFX c3 éger ègeront/s' éger
-SFX c3 égler ègleront/s' égler
-SFX c3 égner ègneront/s' égner
-SFX c3 égrer ègreront/s' égrer
-SFX c3 éguer ègueront/s' éguer
-SFX c3 éler èleront/s' éler
-SFX c3 émer èmeront/s' émer
-SFX c3 éner èneront/s' éner
-SFX c3 éper èperont/s' éper
-SFX c3 équer èqueront/s' équer
-SFX c3 érer èreront/s' érer
-SFX c3 éser èseront/s' éser
-SFX c3 éter èteront/s' éter
-SFX c3 étrer ètreront/s' étrer
-SFX c3 évrer èvreront/s' évrer
-SFX c3 éyer èyeront/s' éyer
-SFX c3 er erais/m't' er
-SFX c3 ébrer èbrerais/m't' ébrer
-SFX c3 écer ècerais/m't' écer
-SFX c3 écher ècherais/m't' écher
-SFX c3 écrer ècrerais/m't' écrer
-SFX c3 éder èderais/m't' éder
-SFX c3 éger ègerais/m't' éger
-SFX c3 égler èglerais/m't' égler
-SFX c3 égner ègnerais/m't' égner
-SFX c3 égrer ègrerais/m't' égrer
-SFX c3 éguer èguerais/m't' éguer
-SFX c3 éler èlerais/m't' éler
-SFX c3 émer èmerais/m't' émer
-SFX c3 éner ènerais/m't' éner
-SFX c3 éper èperais/m't' éper
-SFX c3 équer èquerais/m't' équer
-SFX c3 érer èrerais/m't' érer
-SFX c3 éser èserais/m't' éser
-SFX c3 éter èterais/m't' éter
-SFX c3 étrer ètrerais/m't' étrer
-SFX c3 évrer èvrerais/m't' évrer
-SFX c3 éyer èyerais/m't' éyer
-SFX c3 er erait/s' er
-SFX c3 ébrer èbrerait/s' ébrer
-SFX c3 écer ècerait/s' écer
-SFX c3 écher ècherait/s' écher
-SFX c3 écrer ècrerait/s' écrer
-SFX c3 éder èderait/s' éder
-SFX c3 éger ègerait/s' éger
-SFX c3 égler èglerait/s' égler
-SFX c3 égner ègnerait/s' égner
-SFX c3 égrer ègrerait/s' égrer
-SFX c3 éguer èguerait/s' éguer
-SFX c3 éler èlerait/s' éler
-SFX c3 émer èmerait/s' émer
-SFX c3 éner ènerait/s' éner
-SFX c3 éper èperait/s' éper
-SFX c3 équer èquerait/s' équer
-SFX c3 érer èrerait/s' érer
-SFX c3 éser èserait/s' éser
-SFX c3 éter èterait/s' éter
-SFX c3 étrer ètrerait/s' étrer
-SFX c3 évrer èvrerait/s' évrer
-SFX c3 éyer èyerait/s' éyer
-SFX c3 er erions er
-SFX c3 ébrer èbrerions ébrer
-SFX c3 écer ècerions écer
-SFX c3 écher ècherions écher
-SFX c3 écrer ècrerions écrer
-SFX c3 éder èderions éder
-SFX c3 éger ègerions éger
-SFX c3 égler èglerions égler
-SFX c3 égner ègnerions égner
-SFX c3 égrer ègrerions égrer
-SFX c3 éguer èguerions éguer
-SFX c3 éler èlerions éler
-SFX c3 émer èmerions émer
-SFX c3 éner ènerions éner
-SFX c3 éper èperions éper
-SFX c3 équer èquerions équer
-SFX c3 érer èrerions érer
-SFX c3 éser èserions éser
-SFX c3 éter èterions éter
-SFX c3 étrer ètrerions étrer
-SFX c3 évrer èvrerions évrer
-SFX c3 éyer èyerions éyer
-SFX c3 er eriez er
-SFX c3 ébrer èbreriez ébrer
-SFX c3 écer èceriez écer
-SFX c3 écher ècheriez écher
-SFX c3 écrer ècreriez écrer
-SFX c3 éder èderiez éder
-SFX c3 éger ègeriez éger
-SFX c3 égler ègleriez égler
-SFX c3 égner ègneriez égner
-SFX c3 égrer ègreriez égrer
-SFX c3 éguer ègueriez éguer
-SFX c3 éler èleriez éler
-SFX c3 émer èmeriez émer
-SFX c3 éner èneriez éner
-SFX c3 éper èperiez éper
-SFX c3 équer èqueriez équer
-SFX c3 érer èreriez érer
-SFX c3 éser èseriez éser
-SFX c3 éter èteriez éter
-SFX c3 étrer ètreriez étrer
-SFX c3 évrer èvreriez évrer
-SFX c3 éyer èyeriez éyer
-SFX c3 er eraient/s' er
-SFX c3 ébrer èbreraient/s' ébrer
-SFX c3 écer èceraient/s' écer
-SFX c3 écher ècheraient/s' écher
-SFX c3 écrer ècreraient/s' écrer
-SFX c3 éder èderaient/s' éder
-SFX c3 éger ègeraient/s' éger
-SFX c3 égler ègleraient/s' égler
-SFX c3 égner ègneraient/s' égner
-SFX c3 égrer ègreraient/s' égrer
-SFX c3 éguer ègueraient/s' éguer
-SFX c3 éler èleraient/s' éler
-SFX c3 émer èmeraient/s' émer
-SFX c3 éner èneraient/s' éner
-SFX c3 éper èperaient/s' éper
-SFX c3 équer èqueraient/s' équer
-SFX c3 érer èreraient/s' érer
-SFX c3 éser èseraient/s' éser
-SFX c3 éter èteraient/s' éter
-SFX c3 étrer ètreraient/s' étrer
-SFX c3 évrer èvreraient/s' évrer
-SFX c3 éyer èyeraient/s' éyer
-SFX c3 er asse/m' [^cg]er
-SFX c3 écer éçasse/m' écer
-SFX c3 éger égeasse/m' éger
-SFX c3 er asses/t' [^cg]er
-SFX c3 écer éçasses/t' écer
-SFX c3 éger égeasses/t' éger
-SFX c3 er ât/s' [^cg]er
-SFX c3 écer éçât/s' écer
-SFX c3 éger égeât/s' éger
-SFX c3 er assions [^cg]er
-SFX c3 écer éçassions écer
-SFX c3 éger égeassions éger
-SFX c3 er assiez [^cg]er
-SFX c3 écer éçassiez écer
-SFX c3 éger égeassiez éger
-SFX c3 er assent/s' [^cg]er
-SFX c3 écer éçassent/s' écer
-SFX c3 éger égeassent/s' éger
-SFX c3 ébrer èbre/t' ébrer
-SFX c3 écer èce/t' écer
-SFX c3 écher èche/t' écher
-SFX c3 écrer ècre/t' écrer
-SFX c3 éder ède/t' éder
-SFX c3 éger ège/t' éger
-SFX c3 égler ègle/t' égler
-SFX c3 égner ègne/t' égner
-SFX c3 égrer ègre/t' égrer
-SFX c3 éguer ègue/t' éguer
-SFX c3 éler èle/t' éler
-SFX c3 émer ème/t' émer
-SFX c3 éner ène/t' éner
-SFX c3 éper èpe/t' éper
-SFX c3 équer èque/t' équer
-SFX c3 érer ère/t' érer
-SFX c3 éser èse/t' éser
-SFX c3 éter ète/t' éter
-SFX c3 étrer ètre/t' étrer
-SFX c3 évrer èvre/t' évrer
-SFX c3 éyer èye/t' éyer
-SFX c3 er ons [^cg]er
-SFX c3 écer éçons écer
-SFX c3 éger égeons éger
-SFX c3 er ez er
+SFX c3 er er/m't's' er po:infi
+SFX c3 er ant/m't's' [^cg]er po:ppre
+SFX c3 écer éçant/m't's' écer po:ppre
+SFX c3 éger égeant/m't's' éger po:ppre
+SFX c3 ébrer èbre/m's' ébrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 écer èce/m's' écer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 écher èche/m's' écher po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 écrer ècre/m's' écrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 éder ède/m's' éder po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 éger ège/m's' éger po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 égler ègle/m's' égler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 égner ègne/m's' égner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 égrer ègre/m's' égrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 éguer ègue/m's' éguer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 éler èle/m's' éler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 émer ème/m's' émer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 éner ène/m's' éner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 éper èpe/m's' éper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 équer èque/m's' équer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 érer ère/m's' érer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 éser èse/m's' éser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 éter ète/m's' éter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 étrer ètre/m's' étrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 évrer èvre/m's' évrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 éyer èye/m's' éyer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c3 er è/m' er po:ipre po:1isg
+SFX c3 ébrer èbres/t' ébrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 écer èces/t' écer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 écher èches/t' écher po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 écrer ècres/t' écrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 éder èdes/t' éder po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 éger èges/t' éger po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 égler ègles/t' égler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 égner ègnes/t' égner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 égrer ègres/t' égrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 éguer ègues/t' éguer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 éler èles/t' éler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 émer èmes/t' émer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 éner ènes/t' éner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 éper èpes/t' éper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 équer èques/t' équer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 érer ères/t' érer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 éser èses/t' éser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 éter ètes/t' éter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 étrer ètres/t' étrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 évrer èvres/t' évrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 éyer èyes/t' éyer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c3 er ons [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX c3 écer éçons écer po:ipre po:1pl
+SFX c3 éger égeons éger po:ipre po:1pl
+SFX c3 er ez er po:ipre po:2pl
+SFX c3 ébrer èbrent/s' ébrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 écer ècent/s' écer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 écher èchent/s' écher po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 écrer ècrent/s' écrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 éder èdent/s' éder po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 éger ègent/s' éger po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 égler èglent/s' égler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 égner ègnent/s' égner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 égrer ègrent/s' égrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 éguer èguent/s' éguer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 éler èlent/s' éler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 émer èment/s' émer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 éner ènent/s' éner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 éper èpent/s' éper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 équer èquent/s' équer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 érer èrent/s' érer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 éser èsent/s' éser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 éter ètent/s' éter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 étrer ètrent/s' étrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 évrer èvrent/s' évrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 éyer èyent/s' éyer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c3 er ais/m't' [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c3 écer éçais/m't' écer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c3 éger égeais/m't' éger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c3 er ait/s' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX c3 écer éçait/s' écer po:iimp po:3sg
+SFX c3 éger égeait/s' éger po:iimp po:3sg
+SFX c3 er ions er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX c3 er iez er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX c3 er aient/s' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX c3 écer éçaient/s' écer po:iimp po:3pl
+SFX c3 éger égeaient/s' éger po:iimp po:3pl
+SFX c3 er ai/m' [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX c3 écer éçai/m' écer po:ipsi po:1sg
+SFX c3 éger égeai/m' éger po:ipsi po:1sg
+SFX c3 er as/t' [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX c3 écer éças/t' écer po:ipsi po:2sg
+SFX c3 éger égeas/t' éger po:ipsi po:2sg
+SFX c3 er a/s' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX c3 écer éça/s' écer po:ipsi po:3sg
+SFX c3 éger égea/s' éger po:ipsi po:3sg
+SFX c3 er âmes [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX c3 écer éçâmes écer po:ipsi po:1pl
+SFX c3 éger égeâmes éger po:ipsi po:1pl
+SFX c3 er âtes [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX c3 écer éçâtes écer po:ipsi po:2pl
+SFX c3 éger égeâtes éger po:ipsi po:2pl
+SFX c3 er èrent/s' er po:ipsi po:3pl!
+SFX c3 er erai/m' er po:ifut po:1sg
+SFX c3 ébrer èbrerai/m' ébrer po:ifut po:1sg
+SFX c3 écer ècerai/m' écer po:ifut po:1sg
+SFX c3 écher ècherai/m' écher po:ifut po:1sg
+SFX c3 écrer ècrerai/m' écrer po:ifut po:1sg
+SFX c3 éder èderai/m' éder po:ifut po:1sg
+SFX c3 éger ègerai/m' éger po:ifut po:1sg
+SFX c3 égler èglerai/m' égler po:ifut po:1sg
+SFX c3 égner ègnerai/m' égner po:ifut po:1sg
+SFX c3 égrer ègrerai/m' égrer po:ifut po:1sg
+SFX c3 éguer èguerai/m' éguer po:ifut po:1sg
+SFX c3 éler èlerai/m' éler po:ifut po:1sg
+SFX c3 émer èmerai/m' émer po:ifut po:1sg
+SFX c3 éner ènerai/m' éner po:ifut po:1sg
+SFX c3 éper èperai/m' éper po:ifut po:1sg
+SFX c3 équer èquerai/m' équer po:ifut po:1sg
+SFX c3 érer èrerai/m' érer po:ifut po:1sg
+SFX c3 éser èserai/m' éser po:ifut po:1sg
+SFX c3 éter èterai/m' éter po:ifut po:1sg
+SFX c3 étrer ètrerai/m' étrer po:ifut po:1sg
+SFX c3 évrer èvrerai/m' évrer po:ifut po:1sg
+SFX c3 éyer èyerai/m' éyer po:ifut po:1sg
+SFX c3 er eras/t' er po:ifut po:2sg
+SFX c3 ébrer èbreras/t' ébrer po:ifut po:2sg
+SFX c3 écer èceras/t' écer po:ifut po:2sg
+SFX c3 écher ècheras/t' écher po:ifut po:2sg
+SFX c3 écrer ècreras/t' écrer po:ifut po:2sg
+SFX c3 éder èderas/t' éder po:ifut po:2sg
+SFX c3 éger ègeras/t' éger po:ifut po:2sg
+SFX c3 égler ègleras/t' égler po:ifut po:2sg
+SFX c3 égner ègneras/t' égner po:ifut po:2sg
+SFX c3 égrer ègreras/t' égrer po:ifut po:2sg
+SFX c3 éguer ègueras/t' éguer po:ifut po:2sg
+SFX c3 éler èleras/t' éler po:ifut po:2sg
+SFX c3 émer èmeras/t' émer po:ifut po:2sg
+SFX c3 éner èneras/t' éner po:ifut po:2sg
+SFX c3 éper èperas/t' éper po:ifut po:2sg
+SFX c3 équer èqueras/t' équer po:ifut po:2sg
+SFX c3 érer èreras/t' érer po:ifut po:2sg
+SFX c3 éser èseras/t' éser po:ifut po:2sg
+SFX c3 éter èteras/t' éter po:ifut po:2sg
+SFX c3 étrer ètreras/t' étrer po:ifut po:2sg
+SFX c3 évrer èvreras/t' évrer po:ifut po:2sg
+SFX c3 éyer èyeras/t' éyer po:ifut po:2sg
+SFX c3 er era/s' er po:ifut po:3sg
+SFX c3 ébrer èbrera/s' ébrer po:ifut po:3sg
+SFX c3 écer ècera/s' écer po:ifut po:3sg
+SFX c3 écher èchera/s' écher po:ifut po:3sg
+SFX c3 écrer ècrera/s' écrer po:ifut po:3sg
+SFX c3 éder èdera/s' éder po:ifut po:3sg
+SFX c3 éger ègera/s' éger po:ifut po:3sg
+SFX c3 égler èglera/s' égler po:ifut po:3sg
+SFX c3 égner ègnera/s' égner po:ifut po:3sg
+SFX c3 égrer ègrera/s' égrer po:ifut po:3sg
+SFX c3 éguer èguera/s' éguer po:ifut po:3sg
+SFX c3 éler èlera/s' éler po:ifut po:3sg
+SFX c3 émer èmera/s' émer po:ifut po:3sg
+SFX c3 éner ènera/s' éner po:ifut po:3sg
+SFX c3 éper èpera/s' éper po:ifut po:3sg
+SFX c3 équer èquera/s' équer po:ifut po:3sg
+SFX c3 érer èrera/s' érer po:ifut po:3sg
+SFX c3 éser èsera/s' éser po:ifut po:3sg
+SFX c3 éter ètera/s' éter po:ifut po:3sg
+SFX c3 étrer ètrera/s' étrer po:ifut po:3sg
+SFX c3 évrer èvrera/s' évrer po:ifut po:3sg
+SFX c3 éyer èyera/s' éyer po:ifut po:3sg
+SFX c3 er erons er po:ifut po:1pl
+SFX c3 ébrer èbrerons ébrer po:ifut po:1pl
+SFX c3 écer ècerons écer po:ifut po:1pl
+SFX c3 écher ècherons écher po:ifut po:1pl
+SFX c3 écrer ècrerons écrer po:ifut po:1pl
+SFX c3 éder èderons éder po:ifut po:1pl
+SFX c3 éger ègerons éger po:ifut po:1pl
+SFX c3 égler èglerons égler po:ifut po:1pl
+SFX c3 égner ègnerons égner po:ifut po:1pl
+SFX c3 égrer ègrerons égrer po:ifut po:1pl
+SFX c3 éguer èguerons éguer po:ifut po:1pl
+SFX c3 éler èlerons éler po:ifut po:1pl
+SFX c3 émer èmerons émer po:ifut po:1pl
+SFX c3 éner ènerons éner po:ifut po:1pl
+SFX c3 éper èperons éper po:ifut po:1pl
+SFX c3 équer èquerons équer po:ifut po:1pl
+SFX c3 érer èrerons érer po:ifut po:1pl
+SFX c3 éser èserons éser po:ifut po:1pl
+SFX c3 éter èterons éter po:ifut po:1pl
+SFX c3 étrer ètrerons étrer po:ifut po:1pl
+SFX c3 évrer èvrerons évrer po:ifut po:1pl
+SFX c3 éyer èyerons éyer po:ifut po:1pl
+SFX c3 er erez er po:ifut po:2pl
+SFX c3 ébrer èbrerez ébrer po:ifut po:2pl
+SFX c3 écer ècerez écer po:ifut po:2pl
+SFX c3 écher ècherez écher po:ifut po:2pl
+SFX c3 écrer ècrerez écrer po:ifut po:2pl
+SFX c3 éder èderez éder po:ifut po:2pl
+SFX c3 éger ègerez éger po:ifut po:2pl
+SFX c3 égler èglerez égler po:ifut po:2pl
+SFX c3 égner ègnerez égner po:ifut po:2pl
+SFX c3 égrer ègrerez égrer po:ifut po:2pl
+SFX c3 éguer èguerez éguer po:ifut po:2pl
+SFX c3 éler èlerez éler po:ifut po:2pl
+SFX c3 émer èmerez émer po:ifut po:2pl
+SFX c3 éner ènerez éner po:ifut po:2pl
+SFX c3 éper èperez éper po:ifut po:2pl
+SFX c3 équer èquerez équer po:ifut po:2pl
+SFX c3 érer èrerez érer po:ifut po:2pl
+SFX c3 éser èserez éser po:ifut po:2pl
+SFX c3 éter èterez éter po:ifut po:2pl
+SFX c3 étrer ètrerez étrer po:ifut po:2pl
+SFX c3 évrer èvrerez évrer po:ifut po:2pl
+SFX c3 éyer èyerez éyer po:ifut po:2pl
+SFX c3 er eront/s' er po:ifut po:3pl!
+SFX c3 ébrer èbreront/s' ébrer po:ifut po:3pl!
+SFX c3 écer èceront/s' écer po:ifut po:3pl!
+SFX c3 écher ècheront/s' écher po:ifut po:3pl!
+SFX c3 écrer ècreront/s' écrer po:ifut po:3pl!
+SFX c3 éder èderont/s' éder po:ifut po:3pl!
+SFX c3 éger ègeront/s' éger po:ifut po:3pl!
+SFX c3 égler ègleront/s' égler po:ifut po:3pl!
+SFX c3 égner ègneront/s' égner po:ifut po:3pl!
+SFX c3 égrer ègreront/s' égrer po:ifut po:3pl!
+SFX c3 éguer ègueront/s' éguer po:ifut po:3pl!
+SFX c3 éler èleront/s' éler po:ifut po:3pl!
+SFX c3 émer èmeront/s' émer po:ifut po:3pl!
+SFX c3 éner èneront/s' éner po:ifut po:3pl!
+SFX c3 éper èperont/s' éper po:ifut po:3pl!
+SFX c3 équer èqueront/s' équer po:ifut po:3pl!
+SFX c3 érer èreront/s' érer po:ifut po:3pl!
+SFX c3 éser èseront/s' éser po:ifut po:3pl!
+SFX c3 éter èteront/s' éter po:ifut po:3pl!
+SFX c3 étrer ètreront/s' étrer po:ifut po:3pl!
+SFX c3 évrer èvreront/s' évrer po:ifut po:3pl!
+SFX c3 éyer èyeront/s' éyer po:ifut po:3pl!
+SFX c3 er erais/m't' er po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 ébrer èbrerais/m't' ébrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 écer ècerais/m't' écer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 écher ècherais/m't' écher po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 écrer ècrerais/m't' écrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 éder èderais/m't' éder po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 éger ègerais/m't' éger po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 égler èglerais/m't' égler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 égner ègnerais/m't' égner po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 égrer ègrerais/m't' égrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 éguer èguerais/m't' éguer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 éler èlerais/m't' éler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 émer èmerais/m't' émer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 éner ènerais/m't' éner po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 éper èperais/m't' éper po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 équer èquerais/m't' équer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 érer èrerais/m't' érer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 éser èserais/m't' éser po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 éter èterais/m't' éter po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 étrer ètrerais/m't' étrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 évrer èvrerais/m't' évrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 éyer èyerais/m't' éyer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c3 er erait/s' er po:cond po:3sg
+SFX c3 ébrer èbrerait/s' ébrer po:cond po:3sg
+SFX c3 écer ècerait/s' écer po:cond po:3sg
+SFX c3 écher ècherait/s' écher po:cond po:3sg
+SFX c3 écrer ècrerait/s' écrer po:cond po:3sg
+SFX c3 éder èderait/s' éder po:cond po:3sg
+SFX c3 éger ègerait/s' éger po:cond po:3sg
+SFX c3 égler èglerait/s' égler po:cond po:3sg
+SFX c3 égner ègnerait/s' égner po:cond po:3sg
+SFX c3 égrer ègrerait/s' égrer po:cond po:3sg
+SFX c3 éguer èguerait/s' éguer po:cond po:3sg
+SFX c3 éler èlerait/s' éler po:cond po:3sg
+SFX c3 émer èmerait/s' émer po:cond po:3sg
+SFX c3 éner ènerait/s' éner po:cond po:3sg
+SFX c3 éper èperait/s' éper po:cond po:3sg
+SFX c3 équer èquerait/s' équer po:cond po:3sg
+SFX c3 érer èrerait/s' érer po:cond po:3sg
+SFX c3 éser èserait/s' éser po:cond po:3sg
+SFX c3 éter èterait/s' éter po:cond po:3sg
+SFX c3 étrer ètrerait/s' étrer po:cond po:3sg
+SFX c3 évrer èvrerait/s' évrer po:cond po:3sg
+SFX c3 éyer èyerait/s' éyer po:cond po:3sg
+SFX c3 er erions er po:cond po:1pl
+SFX c3 ébrer èbrerions ébrer po:cond po:1pl
+SFX c3 écer ècerions écer po:cond po:1pl
+SFX c3 écher ècherions écher po:cond po:1pl
+SFX c3 écrer ècrerions écrer po:cond po:1pl
+SFX c3 éder èderions éder po:cond po:1pl
+SFX c3 éger ègerions éger po:cond po:1pl
+SFX c3 égler èglerions égler po:cond po:1pl
+SFX c3 égner ègnerions égner po:cond po:1pl
+SFX c3 égrer ègrerions égrer po:cond po:1pl
+SFX c3 éguer èguerions éguer po:cond po:1pl
+SFX c3 éler èlerions éler po:cond po:1pl
+SFX c3 émer èmerions émer po:cond po:1pl
+SFX c3 éner ènerions éner po:cond po:1pl
+SFX c3 éper èperions éper po:cond po:1pl
+SFX c3 équer èquerions équer po:cond po:1pl
+SFX c3 érer èrerions érer po:cond po:1pl
+SFX c3 éser èserions éser po:cond po:1pl
+SFX c3 éter èterions éter po:cond po:1pl
+SFX c3 étrer ètrerions étrer po:cond po:1pl
+SFX c3 évrer èvrerions évrer po:cond po:1pl
+SFX c3 éyer èyerions éyer po:cond po:1pl
+SFX c3 er eriez er po:cond po:2pl
+SFX c3 ébrer èbreriez ébrer po:cond po:2pl
+SFX c3 écer èceriez écer po:cond po:2pl
+SFX c3 écher ècheriez écher po:cond po:2pl
+SFX c3 écrer ècreriez écrer po:cond po:2pl
+SFX c3 éder èderiez éder po:cond po:2pl
+SFX c3 éger ègeriez éger po:cond po:2pl
+SFX c3 égler ègleriez égler po:cond po:2pl
+SFX c3 égner ègneriez égner po:cond po:2pl
+SFX c3 égrer ègreriez égrer po:cond po:2pl
+SFX c3 éguer ègueriez éguer po:cond po:2pl
+SFX c3 éler èleriez éler po:cond po:2pl
+SFX c3 émer èmeriez émer po:cond po:2pl
+SFX c3 éner èneriez éner po:cond po:2pl
+SFX c3 éper èperiez éper po:cond po:2pl
+SFX c3 équer èqueriez équer po:cond po:2pl
+SFX c3 érer èreriez érer po:cond po:2pl
+SFX c3 éser èseriez éser po:cond po:2pl
+SFX c3 éter èteriez éter po:cond po:2pl
+SFX c3 étrer ètreriez étrer po:cond po:2pl
+SFX c3 évrer èvreriez évrer po:cond po:2pl
+SFX c3 éyer èyeriez éyer po:cond po:2pl
+SFX c3 er eraient/s' er po:cond po:3pl
+SFX c3 ébrer èbreraient/s' ébrer po:cond po:3pl
+SFX c3 écer èceraient/s' écer po:cond po:3pl
+SFX c3 écher ècheraient/s' écher po:cond po:3pl
+SFX c3 écrer ècreraient/s' écrer po:cond po:3pl
+SFX c3 éder èderaient/s' éder po:cond po:3pl
+SFX c3 éger ègeraient/s' éger po:cond po:3pl
+SFX c3 égler ègleraient/s' égler po:cond po:3pl
+SFX c3 égner ègneraient/s' égner po:cond po:3pl
+SFX c3 égrer ègreraient/s' égrer po:cond po:3pl
+SFX c3 éguer ègueraient/s' éguer po:cond po:3pl
+SFX c3 éler èleraient/s' éler po:cond po:3pl
+SFX c3 émer èmeraient/s' émer po:cond po:3pl
+SFX c3 éner èneraient/s' éner po:cond po:3pl
+SFX c3 éper èperaient/s' éper po:cond po:3pl
+SFX c3 équer èqueraient/s' équer po:cond po:3pl
+SFX c3 érer èreraient/s' érer po:cond po:3pl
+SFX c3 éser èseraient/s' éser po:cond po:3pl
+SFX c3 éter èteraient/s' éter po:cond po:3pl
+SFX c3 étrer ètreraient/s' étrer po:cond po:3pl
+SFX c3 évrer èvreraient/s' évrer po:cond po:3pl
+SFX c3 éyer èyeraient/s' éyer po:cond po:3pl
+SFX c3 er asse/m' [^cg]er po:simp po:1sg
+SFX c3 écer éçasse/m' écer po:simp po:1sg
+SFX c3 éger égeasse/m' éger po:simp po:1sg
+SFX c3 er asses/t' [^cg]er po:simp po:2sg
+SFX c3 écer éçasses/t' écer po:simp po:2sg
+SFX c3 éger égeasses/t' éger po:simp po:2sg
+SFX c3 er ât/s' [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX c3 écer éçât/s' écer po:simp po:3sg
+SFX c3 éger égeât/s' éger po:simp po:3sg
+SFX c3 er assions [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX c3 écer éçassions écer po:simp po:1pl
+SFX c3 éger égeassions éger po:simp po:1pl
+SFX c3 er assiez [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX c3 écer éçassiez écer po:simp po:2pl
+SFX c3 éger égeassiez éger po:simp po:2pl
+SFX c3 er assent/s' [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX c3 écer éçassent/s' écer po:simp po:3pl
+SFX c3 éger égeassent/s' éger po:simp po:3pl
+SFX c3 ébrer èbre/t' ébrer po:impe po:2sg
+SFX c3 écer èce/t' écer po:impe po:2sg
+SFX c3 écher èche/t' écher po:impe po:2sg
+SFX c3 écrer ècre/t' écrer po:impe po:2sg
+SFX c3 éder ède/t' éder po:impe po:2sg
+SFX c3 éger ège/t' éger po:impe po:2sg
+SFX c3 égler ègle/t' égler po:impe po:2sg
+SFX c3 égner ègne/t' égner po:impe po:2sg
+SFX c3 égrer ègre/t' égrer po:impe po:2sg
+SFX c3 éguer ègue/t' éguer po:impe po:2sg
+SFX c3 éler èle/t' éler po:impe po:2sg
+SFX c3 émer ème/t' émer po:impe po:2sg
+SFX c3 éner ène/t' éner po:impe po:2sg
+SFX c3 éper èpe/t' éper po:impe po:2sg
+SFX c3 équer èque/t' équer po:impe po:2sg
+SFX c3 érer ère/t' érer po:impe po:2sg
+SFX c3 éser èse/t' éser po:impe po:2sg
+SFX c3 éter ète/t' éter po:impe po:2sg
+SFX c3 étrer ètre/t' étrer po:impe po:2sg
+SFX c3 évrer èvre/t' évrer po:impe po:2sg
+SFX c3 éyer èye/t' éyer po:impe po:2sg
+SFX c3 er ons [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX c3 écer éçons écer po:impe po:1pl
+SFX c3 éger égeons éger po:impe po:1pl
+SFX c3 er ez er po:impe po:2pl
 
 SFX c4 Y 384
-SFX c4 er er/n'q'd'l'm't's' er
-SFX c4 er ant/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c4 écer éçant/n'q'l'm't's' écer
-SFX c4 éger égeant/n'q'l'm't's' éger
-SFX c4 ébrer èbre/n'q'j'l'm't's' ébrer
-SFX c4 écer èce/n'q'j'l'm't's' écer
-SFX c4 écher èche/n'q'j'l'm't's' écher
-SFX c4 écrer ècre/n'q'j'l'm't's' écrer
-SFX c4 éder ède/n'q'j'l'm't's' éder
-SFX c4 éger ège/n'q'j'l'm't's' éger
-SFX c4 égler ègle/n'q'j'l'm't's' égler
-SFX c4 égner ègne/n'q'j'l'm't's' égner
-SFX c4 égrer ègre/n'q'j'l'm't's' égrer
-SFX c4 éguer ègue/n'q'j'l'm't's' éguer
-SFX c4 éler èle/n'q'j'l'm't's' éler
-SFX c4 émer ème/n'q'j'l'm't's' émer
-SFX c4 éner ène/n'q'j'l'm't's' éner
-SFX c4 éper èpe/n'q'j'l'm't's' éper
-SFX c4 équer èque/n'q'j'l'm't's' équer
-SFX c4 érer ère/n'q'j'l'm't's' érer
-SFX c4 éser èse/n'q'j'l'm't's' éser
-SFX c4 éter ète/n'q'j'l'm't's' éter
-SFX c4 étrer ètre/n'q'j'l'm't's' étrer
-SFX c4 évrer èvre/n'q'j'l'm't's' évrer
-SFX c4 éyer èye/n'q'j'l'm't's' éyer
-SFX c4 er è/n'q'l'm't' er
-SFX c4 ébrer èbres/n'q'l'm't' ébrer
-SFX c4 écer èces/n'q'l'm't' écer
-SFX c4 écher èches/n'q'l'm't' écher
-SFX c4 écrer ècres/n'q'l'm't' écrer
-SFX c4 éder èdes/n'q'l'm't' éder
-SFX c4 éger èges/n'q'l'm't' éger
-SFX c4 égler ègles/n'q'l'm't' égler
-SFX c4 égner ègnes/n'q'l'm't' égner
-SFX c4 égrer ègres/n'q'l'm't' égrer
-SFX c4 éguer ègues/n'q'l'm't' éguer
-SFX c4 éler èles/n'q'l'm't' éler
-SFX c4 émer èmes/n'q'l'm't' émer
-SFX c4 éner ènes/n'q'l'm't' éner
-SFX c4 éper èpes/n'q'l'm't' éper
-SFX c4 équer èques/n'q'l'm't' équer
-SFX c4 érer ères/n'q'l'm't' érer
-SFX c4 éser èses/n'q'l'm't' éser
-SFX c4 éter ètes/n'q'l'm't' éter
-SFX c4 étrer ètres/n'q'l'm't' étrer
-SFX c4 évrer èvres/n'q'l'm't' évrer
-SFX c4 éyer èyes/n'q'l'm't' éyer
-SFX c4 er ons/n'q'l't' [^cg]er
-SFX c4 écer éçons/n'q'l't' écer
-SFX c4 éger égeons/n'q'l't' éger
-SFX c4 er ez/n'q'l'm' er
-SFX c4 ébrer èbrent/n'q'l'm't's' ébrer
-SFX c4 écer ècent/n'q'l'm't's' écer
-SFX c4 écher èchent/n'q'l'm't's' écher
-SFX c4 écrer ècrent/n'q'l'm't's' écrer
-SFX c4 éder èdent/n'q'l'm't's' éder
-SFX c4 éger ègent/n'q'l'm't's' éger
-SFX c4 égler èglent/n'q'l'm't's' égler
-SFX c4 égner ègnent/n'q'l'm't's' égner
-SFX c4 égrer ègrent/n'q'l'm't's' égrer
-SFX c4 éguer èguent/n'q'l'm't's' éguer
-SFX c4 éler èlent/n'q'l'm't's' éler
-SFX c4 émer èment/n'q'l'm't's' émer
-SFX c4 éner ènent/n'q'l'm't's' éner
-SFX c4 éper èpent/n'q'l'm't's' éper
-SFX c4 équer èquent/n'q'l'm't's' équer
-SFX c4 érer èrent/n'q'l'm't's' érer
-SFX c4 éser èsent/n'q'l'm't's' éser
-SFX c4 éter ètent/n'q'l'm't's' éter
-SFX c4 étrer ètrent/n'q'l'm't's' étrer
-SFX c4 évrer èvrent/n'q'l'm't's' évrer
-SFX c4 éyer èyent/n'q'l'm't's' éyer
-SFX c4 er ais/n'q'j'l'm't' [^cg]er
-SFX c4 écer éçais/n'q'j'l'm't' écer
-SFX c4 éger égeais/n'q'j'l'm't' éger
-SFX c4 er ait/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c4 écer éçait/n'q'l'm't's' écer
-SFX c4 éger égeait/n'q'l'm't's' éger
-SFX c4 er ions/n'q'l't' er
-SFX c4 er iez/n'q'l'm' er
-SFX c4 er aient/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c4 écer éçaient/n'q'l'm't's' écer
-SFX c4 éger égeaient/n'q'l'm't's' éger
-SFX c4 er ai/n'q'j'l'm't' [^cg]er
-SFX c4 écer éçai/n'q'j'l'm't' écer
-SFX c4 éger égeai/n'q'j'l'm't' éger
-SFX c4 er as/n'q'l'm't' [^cg]er
-SFX c4 écer éças/n'q'l'm't' écer
-SFX c4 éger égeas/n'q'l'm't' éger
-SFX c4 er a/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c4 écer éça/n'q'l'm't's' écer
-SFX c4 éger égea/n'q'l'm't's' éger
-SFX c4 er âmes/n'q'l't' [^cg]er
-SFX c4 écer éçâmes/n'q'l't' écer
-SFX c4 éger égeâmes/n'q'l't' éger
-SFX c4 er âtes/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX c4 écer éçâtes/n'q'l'm' écer
-SFX c4 éger égeâtes/n'q'l'm' éger
-SFX c4 er èrent/n'q'l'm't's' er
-SFX c4 er erai/n'q'j'l'm't' er
-SFX c4 ébrer èbrerai/n'q'j'l'm't' ébrer
-SFX c4 écer ècerai/n'q'j'l'm't' écer
-SFX c4 écher ècherai/n'q'j'l'm't' écher
-SFX c4 écrer ècrerai/n'q'j'l'm't' écrer
-SFX c4 éder èderai/n'q'j'l'm't' éder
-SFX c4 éger ègerai/n'q'j'l'm't' éger
-SFX c4 égler èglerai/n'q'j'l'm't' égler
-SFX c4 égner ègnerai/n'q'j'l'm't' égner
-SFX c4 égrer ègrerai/n'q'j'l'm't' égrer
-SFX c4 éguer èguerai/n'q'j'l'm't' éguer
-SFX c4 éler èlerai/n'q'j'l'm't' éler
-SFX c4 émer èmerai/n'q'j'l'm't' émer
-SFX c4 éner ènerai/n'q'j'l'm't' éner
-SFX c4 éper èperai/n'q'j'l'm't' éper
-SFX c4 équer èquerai/n'q'j'l'm't' équer
-SFX c4 érer èrerai/n'q'j'l'm't' érer
-SFX c4 éser èserai/n'q'j'l'm't' éser
-SFX c4 éter èterai/n'q'j'l'm't' éter
-SFX c4 étrer ètrerai/n'q'j'l'm't' étrer
-SFX c4 évrer èvrerai/n'q'j'l'm't' évrer
-SFX c4 éyer èyerai/n'q'j'l'm't' éyer
-SFX c4 er eras/n'q'l'm't' er
-SFX c4 ébrer èbreras/n'q'l'm't' ébrer
-SFX c4 écer èceras/n'q'l'm't' écer
-SFX c4 écher ècheras/n'q'l'm't' écher
-SFX c4 écrer ècreras/n'q'l'm't' écrer
-SFX c4 éder èderas/n'q'l'm't' éder
-SFX c4 éger ègeras/n'q'l'm't' éger
-SFX c4 égler ègleras/n'q'l'm't' égler
-SFX c4 égner ègneras/n'q'l'm't' égner
-SFX c4 égrer ègreras/n'q'l'm't' égrer
-SFX c4 éguer ègueras/n'q'l'm't' éguer
-SFX c4 éler èleras/n'q'l'm't' éler
-SFX c4 émer èmeras/n'q'l'm't' émer
-SFX c4 éner èneras/n'q'l'm't' éner
-SFX c4 éper èperas/n'q'l'm't' éper
-SFX c4 équer èqueras/n'q'l'm't' équer
-SFX c4 érer èreras/n'q'l'm't' érer
-SFX c4 éser èseras/n'q'l'm't' éser
-SFX c4 éter èteras/n'q'l'm't' éter
-SFX c4 étrer ètreras/n'q'l'm't' étrer
-SFX c4 évrer èvreras/n'q'l'm't' évrer
-SFX c4 éyer èyeras/n'q'l'm't' éyer
-SFX c4 er era/n'q'l'm't's' er
-SFX c4 ébrer èbrera/n'q'l'm't's' ébrer
-SFX c4 écer ècera/n'q'l'm't's' écer
-SFX c4 écher èchera/n'q'l'm't's' écher
-SFX c4 écrer ècrera/n'q'l'm't's' écrer
-SFX c4 éder èdera/n'q'l'm't's' éder
-SFX c4 éger ègera/n'q'l'm't's' éger
-SFX c4 égler èglera/n'q'l'm't's' égler
-SFX c4 égner ègnera/n'q'l'm't's' égner
-SFX c4 égrer ègrera/n'q'l'm't's' égrer
-SFX c4 éguer èguera/n'q'l'm't's' éguer
-SFX c4 éler èlera/n'q'l'm't's' éler
-SFX c4 émer èmera/n'q'l'm't's' émer
-SFX c4 éner ènera/n'q'l'm't's' éner
-SFX c4 éper èpera/n'q'l'm't's' éper
-SFX c4 équer èquera/n'q'l'm't's' équer
-SFX c4 érer èrera/n'q'l'm't's' érer
-SFX c4 éser èsera/n'q'l'm't's' éser
-SFX c4 éter ètera/n'q'l'm't's' éter
-SFX c4 étrer ètrera/n'q'l'm't's' étrer
-SFX c4 évrer èvrera/n'q'l'm't's' évrer
-SFX c4 éyer èyera/n'q'l'm't's' éyer
-SFX c4 er erons/n'q'l't' er
-SFX c4 ébrer èbrerons/n'q'l't' ébrer
-SFX c4 écer ècerons/n'q'l't' écer
-SFX c4 écher ècherons/n'q'l't' écher
-SFX c4 écrer ècrerons/n'q'l't' écrer
-SFX c4 éder èderons/n'q'l't' éder
-SFX c4 éger ègerons/n'q'l't' éger
-SFX c4 égler èglerons/n'q'l't' égler
-SFX c4 égner ègnerons/n'q'l't' égner
-SFX c4 égrer ègrerons/n'q'l't' égrer
-SFX c4 éguer èguerons/n'q'l't' éguer
-SFX c4 éler èlerons/n'q'l't' éler
-SFX c4 émer èmerons/n'q'l't' émer
-SFX c4 éner ènerons/n'q'l't' éner
-SFX c4 éper èperons/n'q'l't' éper
-SFX c4 équer èquerons/n'q'l't' équer
-SFX c4 érer èrerons/n'q'l't' érer
-SFX c4 éser èserons/n'q'l't' éser
-SFX c4 éter èterons/n'q'l't' éter
-SFX c4 étrer ètrerons/n'q'l't' étrer
-SFX c4 évrer èvrerons/n'q'l't' évrer
-SFX c4 éyer èyerons/n'q'l't' éyer
-SFX c4 er erez/n'q'l'm' er
-SFX c4 ébrer èbrerez/n'q'l'm' ébrer
-SFX c4 écer ècerez/n'q'l'm' écer
-SFX c4 écher ècherez/n'q'l'm' écher
-SFX c4 écrer ècrerez/n'q'l'm' écrer
-SFX c4 éder èderez/n'q'l'm' éder
-SFX c4 éger ègerez/n'q'l'm' éger
-SFX c4 égler èglerez/n'q'l'm' égler
-SFX c4 égner ègnerez/n'q'l'm' égner
-SFX c4 égrer ègrerez/n'q'l'm' égrer
-SFX c4 éguer èguerez/n'q'l'm' éguer
-SFX c4 éler èlerez/n'q'l'm' éler
-SFX c4 émer èmerez/n'q'l'm' émer
-SFX c4 éner ènerez/n'q'l'm' éner
-SFX c4 éper èperez/n'q'l'm' éper
-SFX c4 équer èquerez/n'q'l'm' équer
-SFX c4 érer èrerez/n'q'l'm' érer
-SFX c4 éser èserez/n'q'l'm' éser
-SFX c4 éter èterez/n'q'l'm' éter
-SFX c4 étrer ètrerez/n'q'l'm' étrer
-SFX c4 évrer èvrerez/n'q'l'm' évrer
-SFX c4 éyer èyerez/n'q'l'm' éyer
-SFX c4 er eront/n'q'l'm't's' er
-SFX c4 ébrer èbreront/n'q'l'm't's' ébrer
-SFX c4 écer èceront/n'q'l'm't's' écer
-SFX c4 écher ècheront/n'q'l'm't's' écher
-SFX c4 écrer ècreront/n'q'l'm't's' écrer
-SFX c4 éder èderont/n'q'l'm't's' éder
-SFX c4 éger ègeront/n'q'l'm't's' éger
-SFX c4 égler ègleront/n'q'l'm't's' égler
-SFX c4 égner ègneront/n'q'l'm't's' égner
-SFX c4 égrer ègreront/n'q'l'm't's' égrer
-SFX c4 éguer ègueront/n'q'l'm't's' éguer
-SFX c4 éler èleront/n'q'l'm't's' éler
-SFX c4 émer èmeront/n'q'l'm't's' émer
-SFX c4 éner èneront/n'q'l'm't's' éner
-SFX c4 éper èperont/n'q'l'm't's' éper
-SFX c4 équer èqueront/n'q'l'm't's' équer
-SFX c4 érer èreront/n'q'l'm't's' érer
-SFX c4 éser èseront/n'q'l'm't's' éser
-SFX c4 éter èteront/n'q'l'm't's' éter
-SFX c4 étrer ètreront/n'q'l'm't's' étrer
-SFX c4 évrer èvreront/n'q'l'm't's' évrer
-SFX c4 éyer èyeront/n'q'l'm't's' éyer
-SFX c4 er erais/n'q'j'l'm't' er
-SFX c4 ébrer èbrerais/n'q'j'l'm't' ébrer
-SFX c4 écer ècerais/n'q'j'l'm't' écer
-SFX c4 écher ècherais/n'q'j'l'm't' écher
-SFX c4 écrer ècrerais/n'q'j'l'm't' écrer
-SFX c4 éder èderais/n'q'j'l'm't' éder
-SFX c4 éger ègerais/n'q'j'l'm't' éger
-SFX c4 égler èglerais/n'q'j'l'm't' égler
-SFX c4 égner ègnerais/n'q'j'l'm't' égner
-SFX c4 égrer ègrerais/n'q'j'l'm't' égrer
-SFX c4 éguer èguerais/n'q'j'l'm't' éguer
-SFX c4 éler èlerais/n'q'j'l'm't' éler
-SFX c4 émer èmerais/n'q'j'l'm't' émer
-SFX c4 éner ènerais/n'q'j'l'm't' éner
-SFX c4 éper èperais/n'q'j'l'm't' éper
-SFX c4 équer èquerais/n'q'j'l'm't' équer
-SFX c4 érer èrerais/n'q'j'l'm't' érer
-SFX c4 éser èserais/n'q'j'l'm't' éser
-SFX c4 éter èterais/n'q'j'l'm't' éter
-SFX c4 étrer ètrerais/n'q'j'l'm't' étrer
-SFX c4 évrer èvrerais/n'q'j'l'm't' évrer
-SFX c4 éyer èyerais/n'q'j'l'm't' éyer
-SFX c4 er erait/n'q'l'm't's' er
-SFX c4 ébrer èbrerait/n'q'l'm't's' ébrer
-SFX c4 écer ècerait/n'q'l'm't's' écer
-SFX c4 écher ècherait/n'q'l'm't's' écher
-SFX c4 écrer ècrerait/n'q'l'm't's' écrer
-SFX c4 éder èderait/n'q'l'm't's' éder
-SFX c4 éger ègerait/n'q'l'm't's' éger
-SFX c4 égler èglerait/n'q'l'm't's' égler
-SFX c4 égner ègnerait/n'q'l'm't's' égner
-SFX c4 égrer ègrerait/n'q'l'm't's' égrer
-SFX c4 éguer èguerait/n'q'l'm't's' éguer
-SFX c4 éler èlerait/n'q'l'm't's' éler
-SFX c4 émer èmerait/n'q'l'm't's' émer
-SFX c4 éner ènerait/n'q'l'm't's' éner
-SFX c4 éper èperait/n'q'l'm't's' éper
-SFX c4 équer èquerait/n'q'l'm't's' équer
-SFX c4 érer èrerait/n'q'l'm't's' érer
-SFX c4 éser èserait/n'q'l'm't's' éser
-SFX c4 éter èterait/n'q'l'm't's' éter
-SFX c4 étrer ètrerait/n'q'l'm't's' étrer
-SFX c4 évrer èvrerait/n'q'l'm't's' évrer
-SFX c4 éyer èyerait/n'q'l'm't's' éyer
-SFX c4 er erions/n'q'l't' er
-SFX c4 ébrer èbrerions/n'q'l't' ébrer
-SFX c4 écer ècerions/n'q'l't' écer
-SFX c4 écher ècherions/n'q'l't' écher
-SFX c4 écrer ècrerions/n'q'l't' écrer
-SFX c4 éder èderions/n'q'l't' éder
-SFX c4 éger ègerions/n'q'l't' éger
-SFX c4 égler èglerions/n'q'l't' égler
-SFX c4 égner ègnerions/n'q'l't' égner
-SFX c4 égrer ègrerions/n'q'l't' égrer
-SFX c4 éguer èguerions/n'q'l't' éguer
-SFX c4 éler èlerions/n'q'l't' éler
-SFX c4 émer èmerions/n'q'l't' émer
-SFX c4 éner ènerions/n'q'l't' éner
-SFX c4 éper èperions/n'q'l't' éper
-SFX c4 équer èquerions/n'q'l't' équer
-SFX c4 érer èrerions/n'q'l't' érer
-SFX c4 éser èserions/n'q'l't' éser
-SFX c4 éter èterions/n'q'l't' éter
-SFX c4 étrer ètrerions/n'q'l't' étrer
-SFX c4 évrer èvrerions/n'q'l't' évrer
-SFX c4 éyer èyerions/n'q'l't' éyer
-SFX c4 er eriez/n'q'l'm' er
-SFX c4 ébrer èbreriez/n'q'l'm' ébrer
-SFX c4 écer èceriez/n'q'l'm' écer
-SFX c4 écher ècheriez/n'q'l'm' écher
-SFX c4 écrer ècreriez/n'q'l'm' écrer
-SFX c4 éder èderiez/n'q'l'm' éder
-SFX c4 éger ègeriez/n'q'l'm' éger
-SFX c4 égler ègleriez/n'q'l'm' égler
-SFX c4 égner ègneriez/n'q'l'm' égner
-SFX c4 égrer ègreriez/n'q'l'm' égrer
-SFX c4 éguer ègueriez/n'q'l'm' éguer
-SFX c4 éler èleriez/n'q'l'm' éler
-SFX c4 émer èmeriez/n'q'l'm' émer
-SFX c4 éner èneriez/n'q'l'm' éner
-SFX c4 éper èperiez/n'q'l'm' éper
-SFX c4 équer èqueriez/n'q'l'm' équer
-SFX c4 érer èreriez/n'q'l'm' érer
-SFX c4 éser èseriez/n'q'l'm' éser
-SFX c4 éter èteriez/n'q'l'm' éter
-SFX c4 étrer ètreriez/n'q'l'm' étrer
-SFX c4 évrer èvreriez/n'q'l'm' évrer
-SFX c4 éyer èyeriez/n'q'l'm' éyer
-SFX c4 er eraient/n'q'l'm't's' er
-SFX c4 ébrer èbreraient/n'q'l'm't's' ébrer
-SFX c4 écer èceraient/n'q'l'm't's' écer
-SFX c4 écher ècheraient/n'q'l'm't's' écher
-SFX c4 écrer ècreraient/n'q'l'm't's' écrer
-SFX c4 éder èderaient/n'q'l'm't's' éder
-SFX c4 éger ègeraient/n'q'l'm't's' éger
-SFX c4 égler ègleraient/n'q'l'm't's' égler
-SFX c4 égner ègneraient/n'q'l'm't's' égner
-SFX c4 égrer ègreraient/n'q'l'm't's' égrer
-SFX c4 éguer ègueraient/n'q'l'm't's' éguer
-SFX c4 éler èleraient/n'q'l'm't's' éler
-SFX c4 émer èmeraient/n'q'l'm't's' émer
-SFX c4 éner èneraient/n'q'l'm't's' éner
-SFX c4 éper èperaient/n'q'l'm't's' éper
-SFX c4 équer èqueraient/n'q'l'm't's' équer
-SFX c4 érer èreraient/n'q'l'm't's' érer
-SFX c4 éser èseraient/n'q'l'm't's' éser
-SFX c4 éter èteraient/n'q'l'm't's' éter
-SFX c4 étrer ètreraient/n'q'l'm't's' étrer
-SFX c4 évrer èvreraient/n'q'l'm't's' évrer
-SFX c4 éyer èyeraient/n'q'l'm't's' éyer
-SFX c4 er asse/n'q'j'l'm't' [^cg]er
-SFX c4 écer éçasse/n'q'j'l'm't' écer
-SFX c4 éger égeasse/n'q'j'l'm't' éger
-SFX c4 er asses/n'q'l'm't' [^cg]er
-SFX c4 écer éçasses/n'q'l'm't' écer
-SFX c4 éger égeasses/n'q'l'm't' éger
-SFX c4 er ât/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c4 écer éçât/n'q'l'm't's' écer
-SFX c4 éger égeât/n'q'l'm't's' éger
-SFX c4 er assions/n'q'l't' [^cg]er
-SFX c4 écer éçassions/n'q'l't' écer
-SFX c4 éger égeassions/n'q'l't' éger
-SFX c4 er assiez/n'q'l'm' [^cg]er
-SFX c4 écer éçassiez/n'q'l'm' écer
-SFX c4 éger égeassiez/n'q'l'm' éger
-SFX c4 er assent/n'q'l'm't's' [^cg]er
-SFX c4 écer éçassent/n'q'l'm't's' écer
-SFX c4 éger égeassent/n'q'l'm't's' éger
-SFX c4 ébrer èbre/n'l'm't' ébrer
-SFX c4 écer èce/n'l'm't' écer
-SFX c4 écher èche/n'l'm't' écher
-SFX c4 écrer ècre/n'l'm't' écrer
-SFX c4 éder ède/n'l'm't' éder
-SFX c4 éger ège/n'l'm't' éger
-SFX c4 égler ègle/n'l'm't' égler
-SFX c4 égner ègne/n'l'm't' égner
-SFX c4 égrer ègre/n'l'm't' égrer
-SFX c4 éguer ègue/n'l'm't' éguer
-SFX c4 éler èle/n'l'm't' éler
-SFX c4 émer ème/n'l'm't' émer
-SFX c4 éner ène/n'l'm't' éner
-SFX c4 éper èpe/n'l'm't' éper
-SFX c4 équer èque/n'l'm't' équer
-SFX c4 érer ère/n'l'm't' érer
-SFX c4 éser èse/n'l'm't' éser
-SFX c4 éter ète/n'l'm't' éter
-SFX c4 étrer ètre/n'l'm't' étrer
-SFX c4 évrer èvre/n'l'm't' évrer
-SFX c4 éyer èye/n'l'm't' éyer
-SFX c4 er ons/n'l' [^cg]er
-SFX c4 écer éçons/n'l' écer
-SFX c4 éger égeons/n'l' éger
-SFX c4 er ez/n'l'm' er
+SFX c4 er er/n'q'd'l'm't's' er po:infi
+SFX c4 er ant/n'q'l'm't's' [^cg]er po:ppre
+SFX c4 écer éçant/n'q'l'm't's' écer po:ppre
+SFX c4 éger égeant/n'q'l'm't's' éger po:ppre
+SFX c4 ébrer èbre/n'q'j'l'm't's' ébrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 écer èce/n'q'j'l'm't's' écer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 écher èche/n'q'j'l'm't's' écher po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 écrer ècre/n'q'j'l'm't's' écrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 éder ède/n'q'j'l'm't's' éder po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 éger ège/n'q'j'l'm't's' éger po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 égler ègle/n'q'j'l'm't's' égler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 égner ègne/n'q'j'l'm't's' égner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 égrer ègre/n'q'j'l'm't's' égrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 éguer ègue/n'q'j'l'm't's' éguer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 éler èle/n'q'j'l'm't's' éler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 émer ème/n'q'j'l'm't's' émer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 éner ène/n'q'j'l'm't's' éner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 éper èpe/n'q'j'l'm't's' éper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 équer èque/n'q'j'l'm't's' équer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 érer ère/n'q'j'l'm't's' érer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 éser èse/n'q'j'l'm't's' éser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 éter ète/n'q'j'l'm't's' éter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 étrer ètre/n'q'j'l'm't's' étrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 évrer èvre/n'q'j'l'm't's' évrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 éyer èye/n'q'j'l'm't's' éyer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c4 er è/n'q'l'm't' er po:ipre po:1isg
+SFX c4 ébrer èbres/n'q'l'm't' ébrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 écer èces/n'q'l'm't' écer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 écher èches/n'q'l'm't' écher po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 écrer ècres/n'q'l'm't' écrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 éder èdes/n'q'l'm't' éder po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 éger èges/n'q'l'm't' éger po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 égler ègles/n'q'l'm't' égler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 égner ègnes/n'q'l'm't' égner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 égrer ègres/n'q'l'm't' égrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 éguer ègues/n'q'l'm't' éguer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 éler èles/n'q'l'm't' éler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 émer èmes/n'q'l'm't' émer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 éner ènes/n'q'l'm't' éner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 éper èpes/n'q'l'm't' éper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 équer èques/n'q'l'm't' équer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 érer ères/n'q'l'm't' érer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 éser èses/n'q'l'm't' éser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 éter ètes/n'q'l'm't' éter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 étrer ètres/n'q'l'm't' étrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 évrer èvres/n'q'l'm't' évrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 éyer èyes/n'q'l'm't' éyer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c4 er ons/n'q'l't' [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX c4 écer éçons/n'q'l't' écer po:ipre po:1pl
+SFX c4 éger égeons/n'q'l't' éger po:ipre po:1pl
+SFX c4 er ez/n'q'l'm' er po:ipre po:2pl
+SFX c4 ébrer èbrent/n'q'l'm't's' ébrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 écer ècent/n'q'l'm't's' écer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 écher èchent/n'q'l'm't's' écher po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 écrer ècrent/n'q'l'm't's' écrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 éder èdent/n'q'l'm't's' éder po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 éger ègent/n'q'l'm't's' éger po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 égler èglent/n'q'l'm't's' égler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 égner ègnent/n'q'l'm't's' égner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 égrer ègrent/n'q'l'm't's' égrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 éguer èguent/n'q'l'm't's' éguer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 éler èlent/n'q'l'm't's' éler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 émer èment/n'q'l'm't's' émer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 éner ènent/n'q'l'm't's' éner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 éper èpent/n'q'l'm't's' éper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 équer èquent/n'q'l'm't's' équer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 érer èrent/n'q'l'm't's' érer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 éser èsent/n'q'l'm't's' éser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 éter ètent/n'q'l'm't's' éter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 étrer ètrent/n'q'l'm't's' étrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 évrer èvrent/n'q'l'm't's' évrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 éyer èyent/n'q'l'm't's' éyer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c4 er ais/n'q'j'l'm't' [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c4 écer éçais/n'q'j'l'm't' écer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c4 éger égeais/n'q'j'l'm't' éger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c4 er ait/n'q'l'm't's' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX c4 écer éçait/n'q'l'm't's' écer po:iimp po:3sg
+SFX c4 éger égeait/n'q'l'm't's' éger po:iimp po:3sg
+SFX c4 er ions/n'q'l't' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX c4 er iez/n'q'l'm' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX c4 er aient/n'q'l'm't's' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX c4 écer éçaient/n'q'l'm't's' écer po:iimp po:3pl
+SFX c4 éger égeaient/n'q'l'm't's' éger po:iimp po:3pl
+SFX c4 er ai/n'q'j'l'm't' [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX c4 écer éçai/n'q'j'l'm't' écer po:ipsi po:1sg
+SFX c4 éger égeai/n'q'j'l'm't' éger po:ipsi po:1sg
+SFX c4 er as/n'q'l'm't' [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX c4 écer éças/n'q'l'm't' écer po:ipsi po:2sg
+SFX c4 éger égeas/n'q'l'm't' éger po:ipsi po:2sg
+SFX c4 er a/n'q'l'm't's' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX c4 écer éça/n'q'l'm't's' écer po:ipsi po:3sg
+SFX c4 éger égea/n'q'l'm't's' éger po:ipsi po:3sg
+SFX c4 er âmes/n'q'l't' [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX c4 écer éçâmes/n'q'l't' écer po:ipsi po:1pl
+SFX c4 éger égeâmes/n'q'l't' éger po:ipsi po:1pl
+SFX c4 er âtes/n'q'l'm' [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX c4 écer éçâtes/n'q'l'm' écer po:ipsi po:2pl
+SFX c4 éger égeâtes/n'q'l'm' éger po:ipsi po:2pl
+SFX c4 er èrent/n'q'l'm't's' er po:ipsi po:3pl!
+SFX c4 er erai/n'q'j'l'm't' er po:ifut po:1sg
+SFX c4 ébrer èbrerai/n'q'j'l'm't' ébrer po:ifut po:1sg
+SFX c4 écer ècerai/n'q'j'l'm't' écer po:ifut po:1sg
+SFX c4 écher ècherai/n'q'j'l'm't' écher po:ifut po:1sg
+SFX c4 écrer ècrerai/n'q'j'l'm't' écrer po:ifut po:1sg
+SFX c4 éder èderai/n'q'j'l'm't' éder po:ifut po:1sg
+SFX c4 éger ègerai/n'q'j'l'm't' éger po:ifut po:1sg
+SFX c4 égler èglerai/n'q'j'l'm't' égler po:ifut po:1sg
+SFX c4 égner ègnerai/n'q'j'l'm't' égner po:ifut po:1sg
+SFX c4 égrer ègrerai/n'q'j'l'm't' égrer po:ifut po:1sg
+SFX c4 éguer èguerai/n'q'j'l'm't' éguer po:ifut po:1sg
+SFX c4 éler èlerai/n'q'j'l'm't' éler po:ifut po:1sg
+SFX c4 émer èmerai/n'q'j'l'm't' émer po:ifut po:1sg
+SFX c4 éner ènerai/n'q'j'l'm't' éner po:ifut po:1sg
+SFX c4 éper èperai/n'q'j'l'm't' éper po:ifut po:1sg
+SFX c4 équer èquerai/n'q'j'l'm't' équer po:ifut po:1sg
+SFX c4 érer èrerai/n'q'j'l'm't' érer po:ifut po:1sg
+SFX c4 éser èserai/n'q'j'l'm't' éser po:ifut po:1sg
+SFX c4 éter èterai/n'q'j'l'm't' éter po:ifut po:1sg
+SFX c4 étrer ètrerai/n'q'j'l'm't' étrer po:ifut po:1sg
+SFX c4 évrer èvrerai/n'q'j'l'm't' évrer po:ifut po:1sg
+SFX c4 éyer èyerai/n'q'j'l'm't' éyer po:ifut po:1sg
+SFX c4 er eras/n'q'l'm't' er po:ifut po:2sg
+SFX c4 ébrer èbreras/n'q'l'm't' ébrer po:ifut po:2sg
+SFX c4 écer èceras/n'q'l'm't' écer po:ifut po:2sg
+SFX c4 écher ècheras/n'q'l'm't' écher po:ifut po:2sg
+SFX c4 écrer ècreras/n'q'l'm't' écrer po:ifut po:2sg
+SFX c4 éder èderas/n'q'l'm't' éder po:ifut po:2sg
+SFX c4 éger ègeras/n'q'l'm't' éger po:ifut po:2sg
+SFX c4 égler ègleras/n'q'l'm't' égler po:ifut po:2sg
+SFX c4 égner ègneras/n'q'l'm't' égner po:ifut po:2sg
+SFX c4 égrer ègreras/n'q'l'm't' égrer po:ifut po:2sg
+SFX c4 éguer ègueras/n'q'l'm't' éguer po:ifut po:2sg
+SFX c4 éler èleras/n'q'l'm't' éler po:ifut po:2sg
+SFX c4 émer èmeras/n'q'l'm't' émer po:ifut po:2sg
+SFX c4 éner èneras/n'q'l'm't' éner po:ifut po:2sg
+SFX c4 éper èperas/n'q'l'm't' éper po:ifut po:2sg
+SFX c4 équer èqueras/n'q'l'm't' équer po:ifut po:2sg
+SFX c4 érer èreras/n'q'l'm't' érer po:ifut po:2sg
+SFX c4 éser èseras/n'q'l'm't' éser po:ifut po:2sg
+SFX c4 éter èteras/n'q'l'm't' éter po:ifut po:2sg
+SFX c4 étrer ètreras/n'q'l'm't' étrer po:ifut po:2sg
+SFX c4 évrer èvreras/n'q'l'm't' évrer po:ifut po:2sg
+SFX c4 éyer èyeras/n'q'l'm't' éyer po:ifut po:2sg
+SFX c4 er era/n'q'l'm't's' er po:ifut po:3sg
+SFX c4 ébrer èbrera/n'q'l'm't's' ébrer po:ifut po:3sg
+SFX c4 écer ècera/n'q'l'm't's' écer po:ifut po:3sg
+SFX c4 écher èchera/n'q'l'm't's' écher po:ifut po:3sg
+SFX c4 écrer ècrera/n'q'l'm't's' écrer po:ifut po:3sg
+SFX c4 éder èdera/n'q'l'm't's' éder po:ifut po:3sg
+SFX c4 éger ègera/n'q'l'm't's' éger po:ifut po:3sg
+SFX c4 égler èglera/n'q'l'm't's' égler po:ifut po:3sg
+SFX c4 égner ègnera/n'q'l'm't's' égner po:ifut po:3sg
+SFX c4 égrer ègrera/n'q'l'm't's' égrer po:ifut po:3sg
+SFX c4 éguer èguera/n'q'l'm't's' éguer po:ifut po:3sg
+SFX c4 éler èlera/n'q'l'm't's' éler po:ifut po:3sg
+SFX c4 émer èmera/n'q'l'm't's' émer po:ifut po:3sg
+SFX c4 éner ènera/n'q'l'm't's' éner po:ifut po:3sg
+SFX c4 éper èpera/n'q'l'm't's' éper po:ifut po:3sg
+SFX c4 équer èquera/n'q'l'm't's' équer po:ifut po:3sg
+SFX c4 érer èrera/n'q'l'm't's' érer po:ifut po:3sg
+SFX c4 éser èsera/n'q'l'm't's' éser po:ifut po:3sg
+SFX c4 éter ètera/n'q'l'm't's' éter po:ifut po:3sg
+SFX c4 étrer ètrera/n'q'l'm't's' étrer po:ifut po:3sg
+SFX c4 évrer èvrera/n'q'l'm't's' évrer po:ifut po:3sg
+SFX c4 éyer èyera/n'q'l'm't's' éyer po:ifut po:3sg
+SFX c4 er erons/n'q'l't' er po:ifut po:1pl
+SFX c4 ébrer èbrerons/n'q'l't' ébrer po:ifut po:1pl
+SFX c4 écer ècerons/n'q'l't' écer po:ifut po:1pl
+SFX c4 écher ècherons/n'q'l't' écher po:ifut po:1pl
+SFX c4 écrer ècrerons/n'q'l't' écrer po:ifut po:1pl
+SFX c4 éder èderons/n'q'l't' éder po:ifut po:1pl
+SFX c4 éger ègerons/n'q'l't' éger po:ifut po:1pl
+SFX c4 égler èglerons/n'q'l't' égler po:ifut po:1pl
+SFX c4 égner ègnerons/n'q'l't' égner po:ifut po:1pl
+SFX c4 égrer ègrerons/n'q'l't' égrer po:ifut po:1pl
+SFX c4 éguer èguerons/n'q'l't' éguer po:ifut po:1pl
+SFX c4 éler èlerons/n'q'l't' éler po:ifut po:1pl
+SFX c4 émer èmerons/n'q'l't' émer po:ifut po:1pl
+SFX c4 éner ènerons/n'q'l't' éner po:ifut po:1pl
+SFX c4 éper èperons/n'q'l't' éper po:ifut po:1pl
+SFX c4 équer èquerons/n'q'l't' équer po:ifut po:1pl
+SFX c4 érer èrerons/n'q'l't' érer po:ifut po:1pl
+SFX c4 éser èserons/n'q'l't' éser po:ifut po:1pl
+SFX c4 éter èterons/n'q'l't' éter po:ifut po:1pl
+SFX c4 étrer ètrerons/n'q'l't' étrer po:ifut po:1pl
+SFX c4 évrer èvrerons/n'q'l't' évrer po:ifut po:1pl
+SFX c4 éyer èyerons/n'q'l't' éyer po:ifut po:1pl
+SFX c4 er erez/n'q'l'm' er po:ifut po:2pl
+SFX c4 ébrer èbrerez/n'q'l'm' ébrer po:ifut po:2pl
+SFX c4 écer ècerez/n'q'l'm' écer po:ifut po:2pl
+SFX c4 écher ècherez/n'q'l'm' écher po:ifut po:2pl
+SFX c4 écrer ècrerez/n'q'l'm' écrer po:ifut po:2pl
+SFX c4 éder èderez/n'q'l'm' éder po:ifut po:2pl
+SFX c4 éger ègerez/n'q'l'm' éger po:ifut po:2pl
+SFX c4 égler èglerez/n'q'l'm' égler po:ifut po:2pl
+SFX c4 égner ègnerez/n'q'l'm' égner po:ifut po:2pl
+SFX c4 égrer ègrerez/n'q'l'm' égrer po:ifut po:2pl
+SFX c4 éguer èguerez/n'q'l'm' éguer po:ifut po:2pl
+SFX c4 éler èlerez/n'q'l'm' éler po:ifut po:2pl
+SFX c4 émer èmerez/n'q'l'm' émer po:ifut po:2pl
+SFX c4 éner ènerez/n'q'l'm' éner po:ifut po:2pl
+SFX c4 éper èperez/n'q'l'm' éper po:ifut po:2pl
+SFX c4 équer èquerez/n'q'l'm' équer po:ifut po:2pl
+SFX c4 érer èrerez/n'q'l'm' érer po:ifut po:2pl
+SFX c4 éser èserez/n'q'l'm' éser po:ifut po:2pl
+SFX c4 éter èterez/n'q'l'm' éter po:ifut po:2pl
+SFX c4 étrer ètrerez/n'q'l'm' étrer po:ifut po:2pl
+SFX c4 évrer èvrerez/n'q'l'm' évrer po:ifut po:2pl
+SFX c4 éyer èyerez/n'q'l'm' éyer po:ifut po:2pl
+SFX c4 er eront/n'q'l'm't's' er po:ifut po:3pl!
+SFX c4 ébrer èbreront/n'q'l'm't's' ébrer po:ifut po:3pl!
+SFX c4 écer èceront/n'q'l'm't's' écer po:ifut po:3pl!
+SFX c4 écher ècheront/n'q'l'm't's' écher po:ifut po:3pl!
+SFX c4 écrer ècreront/n'q'l'm't's' écrer po:ifut po:3pl!
+SFX c4 éder èderont/n'q'l'm't's' éder po:ifut po:3pl!
+SFX c4 éger ègeront/n'q'l'm't's' éger po:ifut po:3pl!
+SFX c4 égler ègleront/n'q'l'm't's' égler po:ifut po:3pl!
+SFX c4 égner ègneront/n'q'l'm't's' égner po:ifut po:3pl!
+SFX c4 égrer ègreront/n'q'l'm't's' égrer po:ifut po:3pl!
+SFX c4 éguer ègueront/n'q'l'm't's' éguer po:ifut po:3pl!
+SFX c4 éler èleront/n'q'l'm't's' éler po:ifut po:3pl!
+SFX c4 émer èmeront/n'q'l'm't's' émer po:ifut po:3pl!
+SFX c4 éner èneront/n'q'l'm't's' éner po:ifut po:3pl!
+SFX c4 éper èperont/n'q'l'm't's' éper po:ifut po:3pl!
+SFX c4 équer èqueront/n'q'l'm't's' équer po:ifut po:3pl!
+SFX c4 érer èreront/n'q'l'm't's' érer po:ifut po:3pl!
+SFX c4 éser èseront/n'q'l'm't's' éser po:ifut po:3pl!
+SFX c4 éter èteront/n'q'l'm't's' éter po:ifut po:3pl!
+SFX c4 étrer ètreront/n'q'l'm't's' étrer po:ifut po:3pl!
+SFX c4 évrer èvreront/n'q'l'm't's' évrer po:ifut po:3pl!
+SFX c4 éyer èyeront/n'q'l'm't's' éyer po:ifut po:3pl!
+SFX c4 er erais/n'q'j'l'm't' er po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 ébrer èbrerais/n'q'j'l'm't' ébrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 écer ècerais/n'q'j'l'm't' écer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 écher ècherais/n'q'j'l'm't' écher po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 écrer ècrerais/n'q'j'l'm't' écrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 éder èderais/n'q'j'l'm't' éder po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 éger ègerais/n'q'j'l'm't' éger po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 égler èglerais/n'q'j'l'm't' égler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 égner ègnerais/n'q'j'l'm't' égner po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 égrer ègrerais/n'q'j'l'm't' égrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 éguer èguerais/n'q'j'l'm't' éguer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 éler èlerais/n'q'j'l'm't' éler po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 émer èmerais/n'q'j'l'm't' émer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 éner ènerais/n'q'j'l'm't' éner po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 éper èperais/n'q'j'l'm't' éper po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 équer èquerais/n'q'j'l'm't' équer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 érer èrerais/n'q'j'l'm't' érer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 éser èserais/n'q'j'l'm't' éser po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 éter èterais/n'q'j'l'm't' éter po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 étrer ètrerais/n'q'j'l'm't' étrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 évrer èvrerais/n'q'j'l'm't' évrer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 éyer èyerais/n'q'j'l'm't' éyer po:cond po:1sg po:2sg
+SFX c4 er erait/n'q'l'm't's' er po:cond po:3sg
+SFX c4 ébrer èbrerait/n'q'l'm't's' ébrer po:cond po:3sg
+SFX c4 écer ècerait/n'q'l'm't's' écer po:cond po:3sg
+SFX c4 écher ècherait/n'q'l'm't's' écher po:cond po:3sg
+SFX c4 écrer ècrerait/n'q'l'm't's' écrer po:cond po:3sg
+SFX c4 éder èderait/n'q'l'm't's' éder po:cond po:3sg
+SFX c4 éger ègerait/n'q'l'm't's' éger po:cond po:3sg
+SFX c4 égler èglerait/n'q'l'm't's' égler po:cond po:3sg
+SFX c4 égner ègnerait/n'q'l'm't's' égner po:cond po:3sg
+SFX c4 égrer ègrerait/n'q'l'm't's' égrer po:cond po:3sg
+SFX c4 éguer èguerait/n'q'l'm't's' éguer po:cond po:3sg
+SFX c4 éler èlerait/n'q'l'm't's' éler po:cond po:3sg
+SFX c4 émer èmerait/n'q'l'm't's' émer po:cond po:3sg
+SFX c4 éner ènerait/n'q'l'm't's' éner po:cond po:3sg
+SFX c4 éper èperait/n'q'l'm't's' éper po:cond po:3sg
+SFX c4 équer èquerait/n'q'l'm't's' équer po:cond po:3sg
+SFX c4 érer èrerait/n'q'l'm't's' érer po:cond po:3sg
+SFX c4 éser èserait/n'q'l'm't's' éser po:cond po:3sg
+SFX c4 éter èterait/n'q'l'm't's' éter po:cond po:3sg
+SFX c4 étrer ètrerait/n'q'l'm't's' étrer po:cond po:3sg
+SFX c4 évrer èvrerait/n'q'l'm't's' évrer po:cond po:3sg
+SFX c4 éyer èyerait/n'q'l'm't's' éyer po:cond po:3sg
+SFX c4 er erions/n'q'l't' er po:cond po:1pl
+SFX c4 ébrer èbrerions/n'q'l't' ébrer po:cond po:1pl
+SFX c4 écer ècerions/n'q'l't' écer po:cond po:1pl
+SFX c4 écher ècherions/n'q'l't' écher po:cond po:1pl
+SFX c4 écrer ècrerions/n'q'l't' écrer po:cond po:1pl
+SFX c4 éder èderions/n'q'l't' éder po:cond po:1pl
+SFX c4 éger ègerions/n'q'l't' éger po:cond po:1pl
+SFX c4 égler èglerions/n'q'l't' égler po:cond po:1pl
+SFX c4 égner ègnerions/n'q'l't' égner po:cond po:1pl
+SFX c4 égrer ègrerions/n'q'l't' égrer po:cond po:1pl
+SFX c4 éguer èguerions/n'q'l't' éguer po:cond po:1pl
+SFX c4 éler èlerions/n'q'l't' éler po:cond po:1pl
+SFX c4 émer èmerions/n'q'l't' émer po:cond po:1pl
+SFX c4 éner ènerions/n'q'l't' éner po:cond po:1pl
+SFX c4 éper èperions/n'q'l't' éper po:cond po:1pl
+SFX c4 équer èquerions/n'q'l't' équer po:cond po:1pl
+SFX c4 érer èrerions/n'q'l't' érer po:cond po:1pl
+SFX c4 éser èserions/n'q'l't' éser po:cond po:1pl
+SFX c4 éter èterions/n'q'l't' éter po:cond po:1pl
+SFX c4 étrer ètrerions/n'q'l't' étrer po:cond po:1pl
+SFX c4 évrer èvrerions/n'q'l't' évrer po:cond po:1pl
+SFX c4 éyer èyerions/n'q'l't' éyer po:cond po:1pl
+SFX c4 er eriez/n'q'l'm' er po:cond po:2pl
+SFX c4 ébrer èbreriez/n'q'l'm' ébrer po:cond po:2pl
+SFX c4 écer èceriez/n'q'l'm' écer po:cond po:2pl
+SFX c4 écher ècheriez/n'q'l'm' écher po:cond po:2pl
+SFX c4 écrer ècreriez/n'q'l'm' écrer po:cond po:2pl
+SFX c4 éder èderiez/n'q'l'm' éder po:cond po:2pl
+SFX c4 éger ègeriez/n'q'l'm' éger po:cond po:2pl
+SFX c4 égler ègleriez/n'q'l'm' égler po:cond po:2pl
+SFX c4 égner ègneriez/n'q'l'm' égner po:cond po:2pl
+SFX c4 égrer ègreriez/n'q'l'm' égrer po:cond po:2pl
+SFX c4 éguer ègueriez/n'q'l'm' éguer po:cond po:2pl
+SFX c4 éler èleriez/n'q'l'm' éler po:cond po:2pl
+SFX c4 émer èmeriez/n'q'l'm' émer po:cond po:2pl
+SFX c4 éner èneriez/n'q'l'm' éner po:cond po:2pl
+SFX c4 éper èperiez/n'q'l'm' éper po:cond po:2pl
+SFX c4 équer èqueriez/n'q'l'm' équer po:cond po:2pl
+SFX c4 érer èreriez/n'q'l'm' érer po:cond po:2pl
+SFX c4 éser èseriez/n'q'l'm' éser po:cond po:2pl
+SFX c4 éter èteriez/n'q'l'm' éter po:cond po:2pl
+SFX c4 étrer ètreriez/n'q'l'm' étrer po:cond po:2pl
+SFX c4 évrer èvreriez/n'q'l'm' évrer po:cond po:2pl
+SFX c4 éyer èyeriez/n'q'l'm' éyer po:cond po:2pl
+SFX c4 er eraient/n'q'l'm't's' er po:cond po:3pl
+SFX c4 ébrer èbreraient/n'q'l'm't's' ébrer po:cond po:3pl
+SFX c4 écer èceraient/n'q'l'm't's' écer po:cond po:3pl
+SFX c4 écher ècheraient/n'q'l'm't's' écher po:cond po:3pl
+SFX c4 écrer ècreraient/n'q'l'm't's' écrer po:cond po:3pl
+SFX c4 éder èderaient/n'q'l'm't's' éder po:cond po:3pl
+SFX c4 éger ègeraient/n'q'l'm't's' éger po:cond po:3pl
+SFX c4 égler ègleraient/n'q'l'm't's' égler po:cond po:3pl
+SFX c4 égner ègneraient/n'q'l'm't's' égner po:cond po:3pl
+SFX c4 égrer ègreraient/n'q'l'm't's' égrer po:cond po:3pl
+SFX c4 éguer ègueraient/n'q'l'm't's' éguer po:cond po:3pl
+SFX c4 éler èleraient/n'q'l'm't's' éler po:cond po:3pl
+SFX c4 émer èmeraient/n'q'l'm't's' émer po:cond po:3pl
+SFX c4 éner èneraient/n'q'l'm't's' éner po:cond po:3pl
+SFX c4 éper èperaient/n'q'l'm't's' éper po:cond po:3pl
+SFX c4 équer èqueraient/n'q'l'm't's' équer po:cond po:3pl
+SFX c4 érer èreraient/n'q'l'm't's' érer po:cond po:3pl
+SFX c4 éser èseraient/n'q'l'm't's' éser po:cond po:3pl
+SFX c4 éter èteraient/n'q'l'm't's' éter po:cond po:3pl
+SFX c4 étrer ètreraient/n'q'l'm't's' étrer po:cond po:3pl
+SFX c4 évrer èvreraient/n'q'l'm't's' évrer po:cond po:3pl
+SFX c4 éyer èyeraient/n'q'l'm't's' éyer po:cond po:3pl
+SFX c4 er asse/n'q'j'l'm't' [^cg]er po:simp po:1sg
+SFX c4 écer éçasse/n'q'j'l'm't' écer po:simp po:1sg
+SFX c4 éger égeasse/n'q'j'l'm't' éger po:simp po:1sg
+SFX c4 er asses/n'q'l'm't' [^cg]er po:simp po:2sg
+SFX c4 écer éçasses/n'q'l'm't' écer po:simp po:2sg
+SFX c4 éger égeasses/n'q'l'm't' éger po:simp po:2sg
+SFX c4 er ât/n'q'l'm't's' [^cg]er po:simp po:3sg
+SFX c4 écer éçât/n'q'l'm't's' écer po:simp po:3sg
+SFX c4 éger égeât/n'q'l'm't's' éger po:simp po:3sg
+SFX c4 er assions/n'q'l't' [^cg]er po:simp po:1pl
+SFX c4 écer éçassions/n'q'l't' écer po:simp po:1pl
+SFX c4 éger égeassions/n'q'l't' éger po:simp po:1pl
+SFX c4 er assiez/n'q'l'm' [^cg]er po:simp po:2pl
+SFX c4 écer éçassiez/n'q'l'm' écer po:simp po:2pl
+SFX c4 éger égeassiez/n'q'l'm' éger po:simp po:2pl
+SFX c4 er assent/n'q'l'm't's' [^cg]er po:simp po:3pl
+SFX c4 écer éçassent/n'q'l'm't's' écer po:simp po:3pl
+SFX c4 éger égeassent/n'q'l'm't's' éger po:simp po:3pl
+SFX c4 ébrer èbre/n'l'm't' ébrer po:impe po:2sg
+SFX c4 écer èce/n'l'm't' écer po:impe po:2sg
+SFX c4 écher èche/n'l'm't' écher po:impe po:2sg
+SFX c4 écrer ècre/n'l'm't' écrer po:impe po:2sg
+SFX c4 éder ède/n'l'm't' éder po:impe po:2sg
+SFX c4 éger ège/n'l'm't' éger po:impe po:2sg
+SFX c4 égler ègle/n'l'm't' égler po:impe po:2sg
+SFX c4 égner ègne/n'l'm't' égner po:impe po:2sg
+SFX c4 égrer ègre/n'l'm't' égrer po:impe po:2sg
+SFX c4 éguer ègue/n'l'm't' éguer po:impe po:2sg
+SFX c4 éler èle/n'l'm't' éler po:impe po:2sg
+SFX c4 émer ème/n'l'm't' émer po:impe po:2sg
+SFX c4 éner ène/n'l'm't' éner po:impe po:2sg
+SFX c4 éper èpe/n'l'm't' éper po:impe po:2sg
+SFX c4 équer èque/n'l'm't' équer po:impe po:2sg
+SFX c4 érer ère/n'l'm't' érer po:impe po:2sg
+SFX c4 éser èse/n'l'm't' éser po:impe po:2sg
+SFX c4 éter ète/n'l'm't' éter po:impe po:2sg
+SFX c4 étrer ètre/n'l'm't' étrer po:impe po:2sg
+SFX c4 évrer èvre/n'l'm't' évrer po:impe po:2sg
+SFX c4 éyer èye/n'l'm't' éyer po:impe po:2sg
+SFX c4 er ons/n'l' [^cg]er po:impe po:1pl
+SFX c4 écer éçons/n'l' écer po:impe po:1pl
+SFX c4 éger égeons/n'l' éger po:impe po:1pl
+SFX c4 er ez/n'l'm' er po:impe po:2pl
 
 SFX c5 Y 384
-SFX c5 er er/n'q'd'm't's' er
-SFX c5 er ant/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX c5 écer éçant/m'q'm't's' écer
-SFX c5 éger égeant/m'q'l't's' éger
-SFX c5 ébrer èbre/n'q'j'm't's' ébrer
-SFX c5 écer èce/n'q'j'm't's' écer
-SFX c5 écher èche/n'q'j'm't's' écher
-SFX c5 écrer ècre/n'q'j'm't's' écrer
-SFX c5 éder ède/n'q'j'm't's' éder
-SFX c5 éger ège/n'q'j'm't's' éger
-SFX c5 égler ègle/n'q'j'm't's' égler
-SFX c5 égner ègne/n'q'j'm't's' égner
-SFX c5 égrer ègre/n'q'j'm't's' égrer
-SFX c5 éguer ègue/n'q'j'm't's' éguer
-SFX c5 éler èle/n'q'j'm't's' éler
-SFX c5 émer ème/n'q'j'm't's' émer
-SFX c5 éner ène/n'q'j'm't's' éner
-SFX c5 éper èpe/n'q'j'm't's' éper
-SFX c5 équer èque/n'q'j'm't's' équer
-SFX c5 érer ère/n'q'j'm't's' érer
-SFX c5 éser èse/n'q'j'm't's' éser
-SFX c5 éter ète/n'q'j'm't's' éter
-SFX c5 étrer ètre/n'q'j'm't's' étrer
-SFX c5 évrer èvre/n'q'j'm't's' évrer
-SFX c5 éyer èye/n'q'j'm't's' éyer
-SFX c5 er è/n'm't' er
-SFX c5 ébrer èbres/n'm't' ébrer
-SFX c5 écer èces/n'm't' écer
-SFX c5 écher èches/n'm't' écher
-SFX c5 écrer ècres/n'm't' écrer
-SFX c5 éder èdes/n'm't' éder
-SFX c5 éger èges/n'm't' éger
-SFX c5 égler ègles/n'm't' égler
-SFX c5 égner ègnes/n'm't' égner
-SFX c5 égrer ègres/n'm't' égrer
-SFX c5 éguer ègues/n'm't' éguer
-SFX c5 éler èles/n'm't' éler
-SFX c5 émer èmes/n'm't' émer
-SFX c5 éner ènes/n'm't' éner
-SFX c5 éper èpes/n'm't' éper
-SFX c5 équer èques/n'm't' équer
-SFX c5 érer ères/n'm't' érer
-SFX c5 éser èses/n'm't' éser
-SFX c5 éter ètes/n'm't' éter
-SFX c5 étrer ètres/n'm't' étrer
-SFX c5 évrer èvres/n'm't' évrer
-SFX c5 éyer èyes/n'm't' éyer
-SFX c5 er ons/n't' [^cg]er
-SFX c5 écer éçons/n't' écer
-SFX c5 éger égeons/n't' éger
-SFX c5 er ez/n'm' er
-SFX c5 ébrer èbrent/n'q'm't's' ébrer
-SFX c5 écer ècent/n'q'm't's' écer
-SFX c5 écher èchent/n'q'm't's' écher
-SFX c5 écrer ècrent/n'q'm't's' écrer
-SFX c5 éder èdent/n'q'm't's' éder
-SFX c5 éger ègent/n'q'm't's' éger
-SFX c5 égler èglent/n'q'm't's' égler
-SFX c5 égner ègnent/n'q'm't's' égner
-SFX c5 égrer ègrent/n'q'm't's' égrer
-SFX c5 éguer èguent/n'q'm't's' éguer
-SFX c5 éler èlent/n'q'm't's' éler
-SFX c5 émer èment/n'q'm't's' émer
-SFX c5 éner ènent/n'q'm't's' éner
-SFX c5 éper èpent/n'q'm't's' éper
-SFX c5 équer èquent/n'q'm't's' équer
-SFX c5 érer èrent/n'q'm't's' érer
-SFX c5 éser èsent/n'q'm't's' éser
-SFX c5 éter ètent/n'q'm't's' éter
-SFX c5 étrer ètrent/n'q'm't's' étrer
-SFX c5 évrer èvrent/n'q'm't's' évrer
-SFX c5 éyer èyent/n'q'm't's' éyer
-SFX c5 er ais/n'j'm't' [^cg]er
-SFX c5 écer éçais/n'j'm't' écer
-SFX c5 éger égeais/n'j'm't' éger
-SFX c5 er ait/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX c5 écer éçait/n'q'm't's' écer
-SFX c5 éger égeait/n'q'm't's' éger
-SFX c5 er ions/n't' er
-SFX c5 er iez/n'm' er
-SFX c5 er aient/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX c5 écer éçaient/n'q'm't's' écer
-SFX c5 éger égeaient/n'q'm't's' éger
-SFX c5 er ai/n'j'm't' [^cg]er
-SFX c5 écer éçai/n'j'm't' écer
-SFX c5 éger égeai/n'j'm't' éger
-SFX c5 er as/n'm't' [^cg]er
-SFX c5 écer éças/n'm't' écer
-SFX c5 éger égeas/n'm't' éger
-SFX c5 er a/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX c5 écer éça/n'q'm't's' écer
-SFX c5 éger égea/n'q'm't's' éger
-SFX c5 er âmes/n't' [^cg]er
-SFX c5 écer éçâmes/n't' écer
-SFX c5 éger égeâmes/n't' éger
-SFX c5 er âtes/n'm' [^cg]er
-SFX c5 écer éçâtes/n'm' écer
-SFX c5 éger égeâtes/n'm' éger
-SFX c5 er èrent/n'q'm't's' er
-SFX c5 er erai/n'j'm't' er
-SFX c5 ébrer èbrerai/n'j'm't' ébrer
-SFX c5 écer ècerai/n'j'm't' écer
-SFX c5 écher ècherai/n'j'm't' écher
-SFX c5 écrer ècrerai/n'j'm't' écrer
-SFX c5 éder èderai/n'j'm't' éder
-SFX c5 éger ègerai/n'j'm't' éger
-SFX c5 égler èglerai/n'j'm't' égler
-SFX c5 égner ègnerai/n'j'm't' égner
-SFX c5 égrer ègrerai/n'j'm't' égrer
-SFX c5 éguer èguerai/n'j'm't' éguer
-SFX c5 éler èlerai/n'j'm't' éler
-SFX c5 émer èmerai/n'j'm't' émer
-SFX c5 éner ènerai/n'j'm't' éner
-SFX c5 éper èperai/n'j'm't' éper
-SFX c5 équer èquerai/n'j'm't' équer
-SFX c5 érer èrerai/n'j'm't' érer
-SFX c5 éser èserai/n'j'm't' éser
-SFX c5 éter èterai/n'j'm't' éter
-SFX c5 étrer ètrerai/n'j'm't' étrer
-SFX c5 évrer èvrerai/n'j'm't' évrer
-SFX c5 éyer èyerai/n'j'm't' éyer
-SFX c5 er eras/n'm't' er
-SFX c5 ébrer èbreras/n'm't' ébrer
-SFX c5 écer èceras/n'm't' écer
-SFX c5 écher ècheras/n'm't' écher
-SFX c5 écrer ècreras/n'm't' écrer
-SFX c5 éder èderas/n'm't' éder
-SFX c5 éger ègeras/n'm't' éger
-SFX c5 égler ègleras/n'm't' égler
-SFX c5 égner ègneras/n'm't' égner
-SFX c5 égrer ègreras/n'm't' égrer
-SFX c5 éguer ègueras/n'm't' éguer
-SFX c5 éler èleras/n'm't' éler
-SFX c5 émer èmeras/n'm't' émer
-SFX c5 éner èneras/n'm't' éner
-SFX c5 éper èperas/n'm't' éper
-SFX c5 équer èqueras/n'm't' équer
-SFX c5 érer èreras/n'm't' érer
-SFX c5 éser èseras/n'm't' éser
-SFX c5 éter èteras/n'm't' éter
-SFX c5 étrer ètreras/n'm't' étrer
-SFX c5 évrer èvreras/n'm't' évrer
-SFX c5 éyer èyeras/n'm't' éyer
-SFX c5 er era/n'q'm't's' er
-SFX c5 ébrer èbrera/n'q'm't's' ébrer
-SFX c5 écer ècera/n'q'm't's' écer
-SFX c5 écher èchera/n'q'm't's' écher
-SFX c5 écrer ècrera/n'q'm't's' écrer
-SFX c5 éder èdera/n'q'm't's' éder
-SFX c5 éger ègera/n'q'm't's' éger
-SFX c5 égler èglera/n'q'm't's' égler
-SFX c5 égner ègnera/n'q'm't's' égner
-SFX c5 égrer ègrera/n'q'm't's' égrer
-SFX c5 éguer èguera/n'q'm't's' éguer
-SFX c5 éler èlera/n'q'm't's' éler
-SFX c5 émer èmera/n'q'm't's' émer
-SFX c5 éner ènera/n'q'm't's' éner
-SFX c5 éper èpera/n'q'm't's' éper
-SFX c5 équer èquera/n'q'm't's' équer
-SFX c5 érer èrera/n'q'm't's' érer
-SFX c5 éser èsera/n'q'm't's' éser
-SFX c5 éter ètera/n'q'm't's' éter
-SFX c5 étrer ètrera/n'q'm't's' étrer
-SFX c5 évrer èvrera/n'q'm't's' évrer
-SFX c5 éyer èyera/n'q'm't's' éyer
-SFX c5 er erons/n't' er
-SFX c5 ébrer èbrerons/n't' ébrer
-SFX c5 écer ècerons/n't' écer
-SFX c5 écher ècherons/n't' écher
-SFX c5 écrer ècrerons/n't' écrer
-SFX c5 éder èderons/n't' éder
-SFX c5 éger ègerons/n't' éger
-SFX c5 égler èglerons/n't' égler
-SFX c5 égner ègnerons/n't' égner
-SFX c5 égrer ègrerons/n't' égrer
-SFX c5 éguer èguerons/n't' éguer
-SFX c5 éler èlerons/n't' éler
-SFX c5 émer èmerons/n't' émer
-SFX c5 éner ènerons/n't' éner
-SFX c5 éper èperons/n't' éper
-SFX c5 équer èquerons/n't' équer
-SFX c5 érer èrerons/n't' érer
-SFX c5 éser èserons/n't' éser
-SFX c5 éter èterons/n't' éter
-SFX c5 étrer ètrerons/n't' étrer
-SFX c5 évrer èvrerons/n't' évrer
-SFX c5 éyer èyerons/n't' éyer
-SFX c5 er erez/n'm' er
-SFX c5 ébrer èbrerez/n'm' ébrer
-SFX c5 écer ècerez/n'm' écer
-SFX c5 écher ècherez/n'm' écher
-SFX c5 écrer ècrerez/n'm' écrer
-SFX c5 éder èderez/n'm' éder
-SFX c5 éger ègerez/n'm' éger
-SFX c5 égler èglerez/n'm' égler
-SFX c5 égner ègnerez/n'm' égner
-SFX c5 égrer ègrerez/n'm' égrer
-SFX c5 éguer èguerez/n'm' éguer
-SFX c5 éler èlerez/n'm' éler
-SFX c5 émer èmerez/n'm' émer
-SFX c5 éner ènerez/n'm' éner
-SFX c5 éper èperez/n'm' éper
-SFX c5 équer èquerez/n'm' équer
-SFX c5 érer èrerez/n'm' érer
-SFX c5 éser èserez/n'm' éser
-SFX c5 éter èterez/n'm' éter
-SFX c5 étrer ètrerez/n'm' étrer
-SFX c5 évrer èvrerez/n'm' évrer
-SFX c5 éyer èyerez/n'm' éyer
-SFX c5 er eront/n'q'm't's' er
-SFX c5 ébrer èbreront/n'q'm't's' ébrer
-SFX c5 écer èceront/n'q'm't's' écer
-SFX c5 écher ècheront/n'q'm't's' écher
-SFX c5 écrer ècreront/n'q'm't's' écrer
-SFX c5 éder èderont/n'q'm't's' éder
-SFX c5 éger ègeront/n'q'm't's' éger
-SFX c5 égler ègleront/n'q'm't's' égler
-SFX c5 égner ègneront/n'q'm't's' égner
-SFX c5 égrer ègreront/n'q'm't's' égrer
-SFX c5 éguer ègueront/n'q'm't's' éguer
-SFX c5 éler èleront/n'q'm't's' éler
-SFX c5 émer èmeront/n'q'm't's' émer
-SFX c5 éner èneront/n'q'm't's' éner
-SFX c5 éper èperont/n'q'm't's' éper
-SFX c5 équer èqueront/n'q'm't's' équer
-SFX c5 érer èreront/n'q'm't's' érer
-SFX c5 éser èseront/n'q'm't's' éser
-SFX c5 éter èteront/n'q'm't's' éter
-SFX c5 étrer ètreront/n'q'm't's' étrer
-SFX c5 évrer èvreront/n'q'm't's' évrer
-SFX c5 éyer èyeront/n'q'm't's' éyer
-SFX c5 er erais/n'j'm't' er
-SFX c5 ébrer èbrerais/n'j'm't' ébrer
-SFX c5 écer ècerais/n'j'm't' écer
-SFX c5 écher ècherais/n'j'm't' écher
-SFX c5 écrer ècrerais/n'j'm't' écrer
-SFX c5 éder èderais/n'j'm't' éder
-SFX c5 éger ègerais/n'j'm't' éger
-SFX c5 égler èglerais/n'j'm't' égler
-SFX c5 égner ègnerais/n'j'm't' égner
-SFX c5 égrer ègrerais/n'j'm't' égrer
-SFX c5 éguer èguerais/n'j'm't' éguer
-SFX c5 éler èlerais/n'j'm't' éler
-SFX c5 émer èmerais/n'j'm't' émer
-SFX c5 éner ènerais/n'j'm't' éner
-SFX c5 éper èperais/n'j'm't' éper
-SFX c5 équer èquerais/n'j'm't' équer
-SFX c5 érer èrerais/n'j'm't' érer
-SFX c5 éser èserais/n'j'm't' éser
-SFX c5 éter èterais/n'j'm't' éter
-SFX c5 étrer ètrerais/n'j'm't' étrer
-SFX c5 évrer èvrerais/n'j'm't' évrer
-SFX c5 éyer èyerais/n'j'm't' éyer
-SFX c5 er erait/n'q'm't's' er
-SFX c5 ébrer èbrerait/n'q'm't's' ébrer
-SFX c5 écer ècerait/n'q'm't's' écer
-SFX c5 écher ècherait/n'q'm't's' écher
-SFX c5 écrer ècrerait/n'q'm't's' écrer
-SFX c5 éder èderait/n'q'm't's' éder
-SFX c5 éger ègerait/n'q'm't's' éger
-SFX c5 égler èglerait/n'q'm't's' égler
-SFX c5 égner ègnerait/n'q'm't's' égner
-SFX c5 égrer ègrerait/n'q'm't's' égrer
-SFX c5 éguer èguerait/n'q'm't's' éguer
-SFX c5 éler èlerait/n'q'm't's' éler
-SFX c5 émer èmerait/n'q'm't's' émer
-SFX c5 éner ènerait/n'q'm't's' éner
-SFX c5 éper èperait/n'q'm't's' éper
-SFX c5 équer èquerait/n'q'm't's' équer
-SFX c5 érer èrerait/n'q'm't's' érer
-SFX c5 éser èserait/n'q'm't's' éser
-SFX c5 éter èterait/n'q'm't's' éter
-SFX c5 étrer ètrerait/n'q'm't's' étrer
-SFX c5 évrer èvrerait/n'q'm't's' évrer
-SFX c5 éyer èyerait/n'q'm't's' éyer
-SFX c5 er erions/n't' er
-SFX c5 ébrer èbrerions/n't' ébrer
-SFX c5 écer ècerions/n't' écer
-SFX c5 écher ècherions/n't' écher
-SFX c5 écrer ècrerions/n't' écrer
-SFX c5 éder èderions/n't' éder
-SFX c5 éger ègerions/n't' éger
-SFX c5 égler èglerions/n't' égler
-SFX c5 égner ègnerions/n't' égner
-SFX c5 égrer ègrerions/n't' égrer
-SFX c5 éguer èguerions/n't' éguer
-SFX c5 éler èlerions/n't' éler
-SFX c5 émer èmerions/n't' émer
-SFX c5 éner ènerions/n't' éner
-SFX c5 éper èperions/n't' éper
-SFX c5 équer èquerions/n't' équer
-SFX c5 érer èrerions/n't' érer
-SFX c5 éser èserions/n't' éser
-SFX c5 éter èterions/n't' éter
-SFX c5 étrer ètrerions/n't' étrer
-SFX c5 évrer èvrerions/n't' évrer
-SFX c5 éyer èyerions/n't' éyer
-SFX c5 er eriez/n'm' er
-SFX c5 ébrer èbreriez/n'm' ébrer
-SFX c5 écer èceriez/n'm' écer
-SFX c5 écher ècheriez/n'm' écher
-SFX c5 écrer ècreriez/n'm' écrer
-SFX c5 éder èderiez/n'm' éder
-SFX c5 éger ègeriez/n'm' éger
-SFX c5 égler ègleriez/n'm' égler
-SFX c5 égner ègneriez/n'm' égner
-SFX c5 égrer ègreriez/n'm' égrer
-SFX c5 éguer ègueriez/n'm' éguer
-SFX c5 éler èleriez/n'm' éler
-SFX c5 émer èmeriez/n'm' émer
-SFX c5 éner èneriez/n'm' éner
-SFX c5 éper èperiez/n'm' éper
-SFX c5 équer èqueriez/n'm' équer
-SFX c5 érer èreriez/n'm' érer
-SFX c5 éser èseriez/n'm' éser
-SFX c5 éter èteriez/n'm' éter
-SFX c5 étrer ètreriez/n'm' étrer
-SFX c5 évrer èvreriez/n'm' évrer
-SFX c5 éyer èyeriez/n'm' éyer
-SFX c5 er eraient/n'q'm't's' er
-SFX c5 ébrer èbreraient/n'q'm't's' ébrer
-SFX c5 écer èceraient/n'q'm't's' écer
-SFX c5 écher ècheraient/n'q'm't's' écher
-SFX c5 écrer ècreraient/n'q'm't's' écrer
-SFX c5 éder èderaient/n'q'm't's' éder
-SFX c5 éger ègeraient/n'q'm't's' éger
-SFX c5 égler ègleraient/n'q'm't's' égler
-SFX c5 égner ègneraient/n'q'm't's' égner
-SFX c5 égrer ègreraient/n'q'm't's' égrer
-SFX c5 éguer ègueraient/n'q'm't's' éguer
-SFX c5 éler èleraient/n'q'm't's' éler
-SFX c5 émer èmeraient/n'q'm't's' émer
-SFX c5 éner èneraient/n'q'm't's' éner
-SFX c5 éper èperaient/n'q'm't's' éper
-SFX c5 équer èqueraient/n'q'm't's' équer
-SFX c5 érer èreraient/n'q'm't's' érer
-SFX c5 éser èseraient/n'q'm't's' éser
-SFX c5 éter èteraient/n'q'm't's' éter
-SFX c5 étrer ètreraient/n'q'm't's' étrer
-SFX c5 évrer èvreraient/n'q'm't's' évrer
-SFX c5 éyer èyeraient/n'q'm't's' éyer
-SFX c5 er asse/n'j'm't' [^cg]er
-SFX c5 écer éçasse/n'j'm't' écer
-SFX c5 éger égeasse/n'j'm't' éger
-SFX c5 er asses/n'm't' [^cg]er
-SFX c5 écer éçasses/n'm't' écer
-SFX c5 éger égeasses/n'm't' éger
-SFX c5 er ât/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX c5 écer éçât/n'q'm't's' écer
-SFX c5 éger égeât/n'q'm't's' éger
-SFX c5 er assions/n't' [^cg]er
-SFX c5 écer éçassions/n't' écer
-SFX c5 éger égeassions/n't' éger
-SFX c5 er assiez/n'm' [^cg]er
-SFX c5 écer éçassiez/n'm' écer
-SFX c5 éger égeassiez/n'm' éger
-SFX c5 er assent/n'q'm't's' [^cg]er
-SFX c5 écer éçassent/n'q'm't's' écer
-SFX c5 éger égeassent/n'q'm't's' éger
-SFX c5 ébrer èbre/n'm' ébrer
-SFX c5 écer èce/n'm' écer
-SFX c5 écher èche/n'm' écher
-SFX c5 écrer ècre/n'm' écrer
-SFX c5 éder ède/n'm' éder
-SFX c5 éger ège/n'm' éger
-SFX c5 égler ègle/n'm' égler
-SFX c5 égner ègne/n'm' égner
-SFX c5 égrer ègre/n'm' égrer
-SFX c5 éguer ègue/n'm' éguer
-SFX c5 éler èle/n'm' éler
-SFX c5 émer ème/n'm' émer
-SFX c5 éner ène/n'm' éner
-SFX c5 éper èpe/n'm' éper
-SFX c5 équer èque/n'm' équer
-SFX c5 érer ère/n'm' érer
-SFX c5 éser èse/n'm' éser
-SFX c5 éter ète/n'm' éter
-SFX c5 étrer ètre/n'm' étrer
-SFX c5 évrer èvre/n'm' évrer
-SFX c5 éyer èye/n'm' éyer
-SFX c5 er ons/n' [^cg]er
-SFX c5 écer éçons/n' écer
-SFX c5 éger égeons/n' éger
-SFX c5 er ez/n' er
-
-SFX d0 N 113
-SFX d0 er ant er
-SFX d0 eter ette jeter
-SFX d0 eter ette [^j]eter
-SFX d0 eter ète [^j]eter
-SFX d0 eler elle ppeler
-SFX d0 eler elle [^p].eler
-SFX d0 eler èle [^p].eler
-SFX d0 er è er
-SFX d0 eter ettes jeter
-SFX d0 eter ettes [^j]eter
-SFX d0 eter ètes [^j]eter
-SFX d0 eler elles ppeler
-SFX d0 eler elles [^p].eler
-SFX d0 eler èles [^p].eler
-SFX d0 er ons er
-SFX d0 er ez er
-SFX d0 eter ettent jeter
-SFX d0 eter ettent [^j]eter
-SFX d0 eter ètent [^j]eter
-SFX d0 eler ellent ppeler
-SFX d0 eler ellent [^p].eler
-SFX d0 eler èlent [^p].eler
-SFX d0 er ais er
-SFX d0 er ait er
-SFX d0 er ions er
-SFX d0 er iez er
-SFX d0 er aient er
-SFX d0 er ai er
-SFX d0 er as er
-SFX d0 er a er
-SFX d0 er âmes er
-SFX d0 er âtes er
-SFX d0 er èrent er
-SFX d0 eter etterai jeter
-SFX d0 eter etterai [^j]eter
-SFX d0 eter èterai [^j]eter
-SFX d0 eler ellerai ppeler
-SFX d0 eler ellerai [^p].eler
-SFX d0 eler èlerai [^p].eler
-SFX d0 eter etteras jeter
-SFX d0 eter etteras [^j]eter
-SFX d0 eter èteras [^j]eter
-SFX d0 eler elleras ppeler
-SFX d0 eler elleras [^p].eler
-SFX d0 eler èleras [^p].eler
-SFX d0 eter ettera jeter
-SFX d0 eter ettera [^j]eter
-SFX d0 eter ètera [^j]eter
-SFX d0 eler ellera ppeler
-SFX d0 eler ellera [^p].eler
-SFX d0 eler èlera [^p].eler
-SFX d0 eter etterons jeter
-SFX d0 eter etterons [^j]eter
-SFX d0 eter èterons [^j]eter
-SFX d0 eler ellerons ppeler
-SFX d0 eler ellerons [^p].eler
-SFX d0 eler èlerons [^p].eler
-SFX d0 eter etterez jeter
-SFX d0 eter etterez [^j]eter
-SFX d0 eter èterez [^j]eter
-SFX d0 eler ellerez ppeler
-SFX d0 eler ellerez [^p].eler
-SFX d0 eler èlerez [^p].eler
-SFX d0 eter etteront jeter
-SFX d0 eter etteront [^j]eter
-SFX d0 eter èteront [^j]eter
-SFX d0 eler elleront ppeler
-SFX d0 eler elleront [^p].eler
-SFX d0 eler èleront [^p].eler
-SFX d0 eter etterais jeter
-SFX d0 eter etterais [^j]eter
-SFX d0 eter èterais [^j]eter
-SFX d0 eler ellerais ppeler
-SFX d0 eler ellerais [^p].eler
-SFX d0 eler èlerais [^p].eler
-SFX d0 eter etterait jeter
-SFX d0 eter etterait [^j]eter
-SFX d0 eter èterait [^j]eter
-SFX d0 eler ellerait ppeler
-SFX d0 eler ellerait [^p].eler
-SFX d0 eler èlerait [^p].eler
-SFX d0 eter etterions jeter
-SFX d0 eter etterions [^j]eter
-SFX d0 eter èterions [^j]eter
-SFX d0 eler ellerions ppeler
-SFX d0 eler ellerions [^p].eler
-SFX d0 eler èlerions [^p].eler
-SFX d0 eter etteriez jeter
-SFX d0 eter etteriez [^j]eter
-SFX d0 eter èteriez [^j]eter
-SFX d0 eler elleriez ppeler
-SFX d0 eler elleriez [^p].eler
-SFX d0 eler èleriez [^p].eler
-SFX d0 eter etteraient jeter
-SFX d0 eter etteraient [^j]eter
-SFX d0 eter èteraient [^j]eter
-SFX d0 eler elleraient ppeler
-SFX d0 eler elleraient [^p].eler
-SFX d0 eler èleraient [^p].eler
-SFX d0 er asse er
-SFX d0 er asses er
-SFX d0 er ât er
-SFX d0 er assions er
-SFX d0 er assiez er
-SFX d0 er assent er
-SFX d0 eter ette jeter
-SFX d0 eter ette [^j]eter
-SFX d0 eter ète [^j]eter
-SFX d0 eler elle ppeler
-SFX d0 eler elle [^p].eler
-SFX d0 eler èle [^p].eler
-SFX d0 er ons er
-SFX d0 er ez er
+SFX c5 er er/n'q'd'm't's' er po:infi
+SFX c5 er ant/n'q'm't's' [^cg]er po:ppre
+SFX c5 écer éçant/m'q'm't's' écer po:ppre
+SFX c5 éger égeant/m'q'l't's' éger po:ppre
+SFX c5 ébrer èbre/n'q'j'm't's' ébrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 écer èce/n'q'j'm't's' écer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 écher èche/n'q'j'm't's' écher po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 écrer ècre/n'q'j'm't's' écrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 éder ède/n'q'j'm't's' éder po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 éger ège/n'q'j'm't's' éger po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 égler ègle/n'q'j'm't's' égler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 égner ègne/n'q'j'm't's' égner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 égrer ègre/n'q'j'm't's' égrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 éguer ègue/n'q'j'm't's' éguer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 éler èle/n'q'j'm't's' éler po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 émer ème/n'q'j'm't's' émer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 éner ène/n'q'j'm't's' éner po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 éper èpe/n'q'j'm't's' éper po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 équer èque/n'q'j'm't's' équer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 érer ère/n'q'j'm't's' érer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 éser èse/n'q'j'm't's' éser po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 éter ète/n'q'j'm't's' éter po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 étrer ètre/n'q'j'm't's' étrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 évrer èvre/n'q'j'm't's' évrer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 éyer èye/n'q'j'm't's' éyer po:ipre po:spre po:1sg po:3sg
+SFX c5 er è/n'm't' er po:ipre po:1isg
+SFX c5 ébrer èbres/n'm't' ébrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 écer èces/n'm't' écer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 écher èches/n'm't' écher po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 écrer ècres/n'm't' écrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 éder èdes/n'm't' éder po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 éger èges/n'm't' éger po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 égler ègles/n'm't' égler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 égner ègnes/n'm't' égner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 égrer ègres/n'm't' égrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 éguer ègues/n'm't' éguer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 éler èles/n'm't' éler po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 émer èmes/n'm't' émer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 éner ènes/n'm't' éner po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 éper èpes/n'm't' éper po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 équer èques/n'm't' équer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 érer ères/n'm't' érer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 éser èses/n'm't' éser po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 éter ètes/n'm't' éter po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 étrer ètres/n'm't' étrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 évrer èvres/n'm't' évrer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 éyer èyes/n'm't' éyer po:ipre po:spre po:2sg
+SFX c5 er ons/n't' [^cg]er po:ipre po:1pl
+SFX c5 écer éçons/n't' écer po:ipre po:1pl
+SFX c5 éger égeons/n't' éger po:ipre po:1pl
+SFX c5 er ez/n'm' er po:ipre po:2pl
+SFX c5 ébrer èbrent/n'q'm't's' ébrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 écer ècent/n'q'm't's' écer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 écher èchent/n'q'm't's' écher po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 écrer ècrent/n'q'm't's' écrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 éder èdent/n'q'm't's' éder po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 éger ègent/n'q'm't's' éger po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 égler èglent/n'q'm't's' égler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 égner ègnent/n'q'm't's' égner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 égrer ègrent/n'q'm't's' égrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 éguer èguent/n'q'm't's' éguer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 éler èlent/n'q'm't's' éler po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 émer èment/n'q'm't's' émer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 éner ènent/n'q'm't's' éner po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 éper èpent/n'q'm't's' éper po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 équer èquent/n'q'm't's' équer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 érer èrent/n'q'm't's' érer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 éser èsent/n'q'm't's' éser po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 éter ètent/n'q'm't's' éter po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 étrer ètrent/n'q'm't's' étrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 évrer èvrent/n'q'm't's' évrer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 éyer èyent/n'q'm't's' éyer po:ipre po:spre po:3pl
+SFX c5 er ais/n'j'm't' [^cg]er po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c5 écer éçais/n'j'm't' écer po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c5 éger égeais/n'j'm't' éger po:iimp po:1sg po:2sg
+SFX c5 er ait/n'q'm't's' [^cg]er po:iimp po:3sg
+SFX c5 écer éçait/n'q'm't's' écer po:iimp po:3sg
+SFX c5 éger égeait/n'q'm't's' éger po:iimp po:3sg
+SFX c5 er ions/n't' er po:iimp po:spre po:1pl
+SFX c5 er iez/n'm' er po:iimp po:spre po:2pl
+SFX c5 er aient/n'q'm't's' [^cg]er po:iimp po:3pl
+SFX c5 écer éçaient/n'q'm't's' écer po:iimp po:3pl
+SFX c5 éger égeaient/n'q'm't's' éger po:iimp po:3pl
+SFX c5 er ai/n'j'm't' [^cg]er po:ipsi po:1sg
+SFX c5 écer éçai/n'j'm't' écer po:ipsi po:1sg
+SFX c5 éger égeai/n'j'm't' éger po:ipsi po:1sg
+SFX c5 er as/n'm't' [^cg]er po:ipsi po:2sg
+SFX c5 écer éças/n'm't' écer po:ipsi po:2sg
+SFX c5 éger égeas/n'm't' éger po:ipsi po:2sg
+SFX c5 er a/n'q'm't's' [^cg]er po:ipsi po:3sg
+SFX c5 écer éça/n'q'm't's' écer po:ipsi po:3sg
+SFX c5 éger égea/n'q'm't's' éger po:ipsi po:3sg
+SFX c5 er âmes/n't' [^cg]er po:ipsi po:1pl
+SFX c5 écer éçâmes/n't' écer po:ipsi po:1pl
+SFX c5 éger égeâmes/n't' éger po:ipsi po:1pl
+SFX c5 er âtes/n'm' [^cg]er po:ipsi po:2pl
+SFX c5 écer éçâtes/n'm' écer po:ipsi po:2pl
+SFX c5 éger égeâtes/n'm' éger po:ipsi po:2pl
+SFX c5 er èrent/n'q'm't's' er po:ipsi po:3pl!
+SFX c5 er erai/n'j'm't' er po:ifut po:1sg
+SFX c5 ébrer èbrerai/n'j'm't' ébrer po:ifut po:1sg
+SFX c5 écer ècerai/n'j'm't' écer po:ifut po:1sg
+SFX c5 écher ècherai/n'j'm't' écher po:ifut po:1sg
+SFX c5 écrer ècrerai/n'j'm't' écrer po:ifut po:1sg
+SFX c5 éder èderai/n'j'm't' éder po:ifut po:1sg
+SFX c5 éger ègerai/n'j'm't' éger po:ifut po:1sg
+SFX c5 égler èglerai/n'j'm't' égler po:ifut po:1sg
+SFX c5 égner ègnerai/n'j'm't' égner po:ifut po:1sg
+SFX c5 égrer ègrerai/n'j'm't' égrer po:ifut po:1sg
+SFX c5 éguer èguerai/n'j'm't' éguer po:ifut po:1sg
+SFX c5 éler èlerai/n'j'm't' éler po:ifut po:1sg
+SFX c5 émer èmerai/n'j'm't' émer po:ifut po:1sg
+SFX c5 éner ènerai/n'j'm't' éner po:ifut po:1sg
+SFX c5 éper èperai/n'j'm't' éper po:ifut po:1sg
+SFX c5 équer èquerai/n'j'm't' équer po:ifut po:1sg
+SFX c5 érer èrerai/n'j'm't' érer po:ifut po:1sg
+SFX c5 éser èserai/n'j'm't' éser po:ifut po:1sg
+SFX c5 éter èterai/n'j'm't' éter po:ifut po:1sg
+SFX c5 étrer ètrerai/n'j'm't' étrer po:ifut po:1sg
+SFX c5 évrer èvrerai/n'j'm't' évrer po:ifut po:1sg
+SFX c5 éyer èyerai/n'j'm't' éyer po:ifut po:1sg
+SFX c5 er eras/n'm't' er po:ifut po:2sg
+SFX c5 ébrer èbreras/n'm't' ébrer po:ifut po:2sg
+SFX c5 écer èceras/n'm't' écer po:ifut po:2sg
+SFX c5 écher ècheras/n'm't' écher po:ifut po:2sg
+SFX c5 écrer ècreras/n'm't' écrer po:ifut po:2sg
+SFX c5 éder èderas/n'm't' éder po:ifut po:2sg
+SFX c5 éger ègeras/n'm't' éger po:ifut po:2sg
+SFX c5 égler ègleras/n'm't' égler po:ifut po:2sg
+SFX c5 égner ègneras/n'm't' égner po:ifut po:2sg
+SFX c5 égrer ègreras/n'm't' égrer po:ifut po:2sg
+SFX c5 éguer ègueras/n'm't' éguer po:ifut po:2sg
+SFX c5 éler èleras/n'm't' éler po:ifut po:2sg
+SFX c5 émer èmeras/n'm't' émer po:ifut po:2sg
+SFX c5 éner èneras/n'm't' éner po:ifut po:2sg
+SFX c5 éper èperas/n'm't' éper po:ifut po:2sg
+SFX c5 équer èqueras/n'm't' équer po:ifut po:2sg
+SFX c5 érer èreras/n'm't' érer po:ifut po:2sg
+SFX c5 éser èseras/n'm't' éser po:ifut po:2sg
+SFX c5 éter èteras/n'm't' éter po:ifut po:2sg
+SFX c5 étrer ètreras/n'm't' étrer po:ifut po:2sg
+SFX c5 évrer èvreras/n'm't' évrer po:ifut po:2sg
+SFX c5 éyer èyeras/n'm't' éyer po:ifut po:2sg
+SFX c5 er era/n'q'm't's' er po:ifut po:3sg
+SFX c5 ébrer èbrera/n'q'm't's' ébrer po:ifut po:3sg
+SFX c5 écer ècera/n'q'm't's' écer po:ifut po:3sg
+SFX c5 écher èchera/n'q'm't's' écher po:ifut po:3sg
+SFX c5 écrer ècrera/n'q'm't's' écrer po:ifut po:3sg
+SFX c5 éder èdera/n'q'm't's' éder po:ifut po:3sg
+SFX c5 éger ègera/n'q'm't's' éger po:ifut po:3sg
+SFX c5 égler èglera/n'q'm't's' égler po:ifut po:3sg
+SFX c5 égner ègnera/n'q'm't's' égner po:ifut po:3sg
+SFX c5 égrer ègrera/n'q'm't's' égrer po:ifut po:3sg
+SFX c5 éguer èguera/n'q'm't's' éguer po:ifut po:3sg
+SFX c5 éler èlera/n'q'm't's' éler po:ifut po:3sg
+SFX c5 émer èmera/n'q'm't's' émer po:ifut po:3sg
+SFX c5 éner ènera/n'q'm't's' éner po:ifut po:3sg
+SFX c5 éper èpera/n'q'm't's' éper po:ifut po:3sg
+SFX c5 équer èquera/n'q'm't's' équer po:ifut po:3sg
+SFX c5 érer èrera/n'q'm't's' érer po:ifut po:3sg
</